[Legnica] Galeria Piastów - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 1st, 2006, 09:27 PM   #101
kubik
Registered User

Likes (Received): 0

no to moze ja opisze swoje wrazenia... mam bardzo mieszane uczucia, zaraz po wejsciu galeria robi calkiem niezle wrazenie - wszystko nowiutkie, posadzka wypolerowana do granic mozliwosci, ladniutkie wirtyny sklepow, jednym slowem cos czego w Lcy jeszcze nie bylo. niestety z kazda nastepna minuta spedzona w tym miejscu bylo coraz gorzej. po pierwsze wentylacja! jesli na parterze bylo jeszcze troche swiezego powietrza to na wyzszych pietrach mozna bylo juz siekiere w powietrzu powiesic. calkowita duchota i gorac! po drugie slaba komunikacja miedzy pietrami. ruchome schody sa faktycznie za waskie, a windy sa tak dobrze ukryte ze jest z nich maly pozytek. jakby tego bylo malo jedne z schodow w dol nie dzialaly i utworzyla sie przy nich ogromna kolejka...wygladalo to momentami dramatycznie..
nie bede odnosil sie tu do czysto technicznych aspektow nowej galerii, gdyz nie zdazylem na nie nawet zwrocic uwagi a pozatym moja wiedza w tym temacie jest raczej znikoma. lepiej zeby opisal je ktos kto zna sie na rzeczy.
pomimo tego GP jest wedlug mnie udana inwestycja z ktorej Legnica powinna byc zadowolna. powstalo sporo fajnych sklepow i to powinno rownowazyc wymienione wyzej mankamenty. na koniec chcialbym jeszcze dodac ze negatywne wrazenia sa w duzym stopniu efektem niezliczonych tlumow jakie odwiedzily galerie w pierwszych dniach. za jakis czas, gdy euforia juz minie, zrobi sie luzniej i bedzie to calkiem przyjemne miejsce do robienia zakupow hej!
kubik no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 4th, 2006, 01:10 AM   #102
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

Likes (Received): 1

Cóż i mnie przytrafiło się zajść do GP. Pierwsze wrażenie to skąd w Legnicy tyle ludzi się nagle pojawiło. Nigdy takiej masy osób na ulicy NMP nie widziałem.

Plusy Galerii:
* poprawiła wizerunek okolicy nadając bardziej miejski charakter tej części Starego Miasta
* dała zatrudnienie kilkuset osobom
* ciekawie się komponuje z zabytkową kamienicą w której miesci sie OSIR
* wkońcu będzie gdzie robić zakupy po 18 w centrum miasta

Minusy
*ciasno w środku
* okropnie gorąco bo klima nie wyrabia a z ilością reflektorów w sklepach przesadzili
* schody w dół nie działają
* druga winda skutecznie została ukryta
* brak parkingu

Ogólnie dobrze że jest takie miejsce w Legnicy ale mogli się bardziej postarać i zrobić trochę większy obiekt
cin_ek no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2006, 10:06 AM   #103
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 23923

Ja dopiero na Święta zawitam do Legnicy - i wtedy zerknę na tą budowlę od środka
filosss no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 5th, 2006, 10:35 PM   #104
Marceli Szpak
ten najwazniejszy

Marceli Szpak's Avatar

Likes (Received): 7617

Bylem w GP w sobote i schody nie działały komicznie to wygladalo taki tlum sie tłoczyl druga sprawa brak prkingu korki masakryczne co zas do samej galerii, wrazenie ogolnie pozytywne , mysle ze gdy tlum sie juz przeleje bedzie ok .Szkoła bedzie miala gdzie chodzic na wagary
Marceli Szpak no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2006, 10:39 AM   #105
tombar311
tombar311

Likes (Received): 75

a mi też sie trafiła okazja tam być - tragedia wykonawcza i projektowa. Zgadzam się z przedmówcami, że jak się wchodzi to jeszcze jako tako (pomijając te 2 pionowe fontanny które nie działają). Ale później to szok - pękające sufity podwieszane, ciasne pasaże, shopsfronty tragiczne z ohydnymi roletami, no i ta wentylacja - rzeczywiście nie ma czym tam oddychać. Widać, że jednak Inwestor mocno oszczędzał pieniązki...
tombar311 no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2006, 11:35 AM   #106
Marceli Szpak
ten najwazniejszy

Marceli Szpak's Avatar

Własciciel GP przystapił do przetargu na wolna działke za centrum w strone zamku , tam gdzie teraz jest parking , jesli wygra zapowiada rozbudowe GP i oczywiscie parking dla samochodow
Marceli Szpak no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2006, 02:13 PM   #107
cin_ek
Registered User

cin_ek's Avatar

Likes (Received): 1

Wczoraj znowu byłem w GP. Jak klima nie działała tak nie działa. Schody co prawda działaja i w górę i w dół ale rzeczywiście są za wąskie. Najbardziej mnie denerwuje ta ciasnota. No i da się odczuć w jednym miejscu nie równy poziom podłogi.Ciekawe czy druga część którą już zapowiadali podczas budowy obecnej zostanie wykonana tak samo lipnie? zastanawia mnie czemu wejście obok OSIR jest zamknięte. Kolejny minus to strona www Galerii
cin_ek no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2006, 03:02 PM   #108
marcinlca

Likes (Received): 0

Fakt jest w jednym miejscu pod gorke nagle. Ta nierówność podłogi to nie jest czasem przy połaczeniu z dobudowki z Megasamem? Klimatyzacja to chyba najwieksza porazka tej Galeri Niby wszystko nowe, zrobione od podstaw, wydaje sie ze powinno byc idealnie a tu takie cos.... EH, szkoda
marcinlca no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2006, 04:12 PM   #109
Marceli Szpak
ten najwazniejszy

Marceli Szpak's Avatar

Quote:
Originally Posted by cin_ek View Post
Wczoraj znowu byłem w GP. Jak klima nie działała tak nie działa. Schody co prawda działaja i w górę i w dół ale rzeczywiście są za wąskie. Najbardziej mnie denerwuje ta ciasnota. No i da się odczuć w jednym miejscu nie równy poziom podłogi.Ciekawe czy druga część którą już zapowiadali podczas budowy obecnej zostanie wykonana tak samo lipnie? zastanawia mnie czemu wejście obok OSIR jest zamknięte. Kolejny minus to strona www Galerii
Jak byłem wejscie zamkniete było stał tam samochod jako nagroda , jest tam nadal ? mogli by ze szmatka przeleciec taki brudny stał najlepszy jest ten sklepik z koszulami , metr na metr
Old December 21st, 2006, 09:28 AM   #110
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Szkoda że zdjęć wnętrz nie zamieszczacie... Ja jutro zobacze to "cudo" legnickie... hehe...

A powiedzcie mi jak przecietni mieszkańcy miasta wypowiadaja sie o tej galerii?
Old December 21st, 2006, 04:56 PM   #111
Marceli Szpak
ten najwazniejszy

Marceli Szpak's Avatar

Filosss nie ma co focic jak tam tyle narodu chyba ze chcesz ogladac cykl Legniczanie w Galeri Piastow?
Old December 21st, 2006, 10:35 PM   #112
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by Marceli Szpak View Post
Filosss nie ma co focic jak tam tyle narodu chyba ze chcesz ogladac cykl Legniczanie w Galeri Piastow?
Dużo przyjemności sprawia mi przykry widok - ludzi pędzących za towarem, te mega kolejki... Chodzenie za niczym... klimat przedświąteczny sprzyja emu niesamowicie...
Old December 21st, 2006, 10:40 PM   #113
intervention
planning inaction

Boze, alez to jest ochyda!
intervention no está en línea   Reply With Quote
Old December 22nd, 2006, 05:50 PM   #114
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Miałem przyjemność zwiedzić dzisiaj przedmiotową galerię. Wnioski:
- napewno jest to nowość w legnicy - ten rodzaj powierzchni handlowej plus marki których w legnicy nie było do tej pory.
- samo wykończenie wnętrz - przeciętne choć nie mam zbytnich zastrzeżeń, sympatyczne te lampy na ścianach szklane,
- bardzo fajnie wytyczyć sobie linie rozgraniczające gdzie był megasam, a gdzie tylko dobudówka,
- brak małej architektury użytkowej w postaci jakichś ławeczek do przysiądnięcia itd... Jakby Właściciele chcieli ludzi zapychać tylko do sklepów...
- 2 slepe korytarze prowadzące w kierunku zamku - kiedyś zapewne zostaną dowiązane do drugiej, przyszłej planowanej galerii z tyłu,
- elewacja zewnętrza nie jest aż tak piękna, ale i tak w porównaniu do tych straszących nowych kamienic wypada nieźle,
- ogólne wrażenia nienajgorsze, myślałem że się zawiodę,
- klima chyba działa byłem dośc ciepło ubrany i nawet się nie zgrzałem zbytnio...
- ludzi średnia ilość...
Tyle odemnie... będzie troche zdj ęć z zewnątrz ale po powrocie do Wawy...
Old December 22nd, 2006, 08:23 PM   #115
Milling
iHala Madrid!

Likes (Received): 168

Galeria Piastów jest dla mnie "lekkim niewypałem", tak bym to ujął
Old December 22nd, 2006, 09:16 PM   #116
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 4898

spokojnie to dopiero pierwsza galeria, jak otworza następne dwie to będzie luźniej a i ludzie się troche uspokoją
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2006, 04:05 PM   #117
Milling
iHala Madrid!

Likes (Received): 168

W galerii już na szczęście nie ma takich tłumów.
Old December 25th, 2006, 04:11 PM   #118
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1932

Architektura aż dech zapiera, brak mi słów
...że też się na to zgodzili
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2006, 11:37 AM   #119
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by Raine View Post
Architektura aż dech zapiera, brak mi słów
...że też się na to zgodzili
Wiesz Raine - to jest poziom architektury w średnich miastach... Nie można traktować wszystkiego przez pryzmat architektury Warszawy, Szczecina czy Wrocławia... Choć szczerze mówiąc jak sie rpzegląda regionalne fora - to mnóstwo projektów którymi zachwycają się forumowicze z miasta X czy Y - w Warszawie uznana by była za totalne kmioty ala mieszkaniówka JW Construction...

Także jest to poziom Legnicy - który i tak o niebo lepiej wygląda od wybudowanych obok kamieniczek...
Old December 27th, 2006, 12:27 PM   #120
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3634

powstają jednak w miastach pokroju Świecia, czy Włocławka obiekty, które i w Wawie uznano by za fajne.

Chodzi mi o ich hale sportowe, czy hotel młyn.

PS. Sławne, nowe, wypasione kamienice w Szczecinie:

Reply

Tags
centrum handlowe, rank progress

Thread Tools

Posting Rules