[Kraków] Muzeum Tadeusza Kantora Cricoteka - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 28th, 2010, 01:40 AM   #121
PretoriaNPG
Human Traffic

PretoriaNPG's Avatar

Likes (Received): 3558

Quote:
Originally Posted by Gosc Niedzielny View Post

wielkomiejskosc to uporzadkowane i przemyslana urbanistyka. Oznacza to budowanie z pomyslem gdzie nie mysli sie tylko o danym budynku ale przede wszystkim jak ten budynek ma sie wpasowac w otoczenie i jak inne budynki budowane w przyszlosci stworza razem porzadny kawalek miasta.
Tutaj mamy do czynienia z czyms wrecz przeciwnym- promowanie zabudowy chaotycznej z niepasujacymi do centrum miasta i do siebie starymi trupami reanimowanymi na sile w imie malomiasteczkowego konserwatyzmu.
I w imię tej "wielkomiejskości" będziemy budować kolejne hotele Poleski , hapartamenty Ludwinów, zburzymy hotel Forum , Centrum Manggha itd żeby mieć ładniutkie i równiutkie pierzeje? Głupszego pomysłu nigdy nie słyszałem
PretoriaNPG no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 28th, 2010, 02:18 AM   #122
Ozyrys
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by PretoriaNPG View Post
I w imię tej "wielkomiejskości" będziemy budować kolejne hotele Poleski , hapartamenty Ludwinów, zburzymy hotel Forum , Centrum Manggha itd żeby mieć ładniutkie i równiutkie pierzeje? Głupszego pomysłu nigdy nie słyszałem
Jak chcesz dyskutować na poziomie, to nie obrażaj, a przede wszystkim nie ograniczaj się do zadawania retorycznych pytań, pełnych autentycznego oburzenia, w dodatku opartych o fałszywe przesłanki. Z hoteli Poleski i apartamentów Ludwinów równiutkiej pierzei na pewno się nie stworzy i nie zauważyłem, żeby ktokolwiek proponował coś takiego. Owszem niektórzy preferują dużo naturalnej zieleni oraz kilometry deptaków z rozmieszczonymi gęsto ławeczkami dla starszych osób, ale nie zamknięte enklawy bloków mieszkalnych. Widzę, że pora kończyć ten wątek, bo powoli zaczyna się on rozwijać w kierunku dyskusji na wiejskim zebraniu na temat przystosowania parteru remizy strażackiej na salę do okazjonalnych potańcówek.
Ozyrys no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2010, 05:09 AM   #123
PretoriaNPG
Human Traffic

PretoriaNPG's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ozyrys View Post
Jak chcesz dyskutować na poziomie, to nie obrażaj, a przede wszystkim nie ograniczaj się do zadawania retorycznych pytań, pełnych autentycznego oburzenia, w dodatku opartych o fałszywe przesłanki.
1. Nikogo nie obraziłem - nie nazwałem nikogo głupim/głupcem tylko sam pomysł.
2. Moje pytanie nie jest bynajmniej retoryczne
Quote:
Z hoteli Poleski i apartamentów Ludwinów równiutkiej pierzei na pewno się nie stworzy i nie zauważyłem, żeby ktokolwiek proponował coś takiego.
Nie zauważasz prostego faktu - te budynki istnieją i długo z krajobrazu nie znikną i w jakiś sposób będą ten wasz wymarzony "wielkomiejski" waterfront kształtować. Mało tego , to cała pierzeja będzie się musiała w jakiś sposób dostosować do istniejących budynków.
Sponsored Links
Advertisement

Old July 28th, 2010, 11:26 AM   #124
_koriat_
tararam!

_koriat_'s Avatar

Likes (Received): 3126

No właśnie chłopcy. Cricoteka do okolicy pasuje wyśmienicie. Nie pasuje jeno do waszych niedorzecznych wyobrażeń...

Btw, hotel Forum i ulica Konopnickiej powstały właśnie z takiego myślenia, jak wasze.
Old July 28th, 2010, 11:28 AM   #125
adritt
BANNED

Likes (Received): 703

Ja tez stoje za Cricoteką - świetny budynek i koniec OT!
adritt no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2010, 01:20 PM   #126
Gosc Niedzielny
BANNED

Gosc Niedzielny's Avatar

Likes (Received): 5

No coz zostaniemy raczej przy swoich zdaniach . Zwyciezyla taka koncepcja a nie inna, pozostaje sie z tym jakos pogodzic.

@Pretoria
Poleski jest oczywiscie beznadziejny. Mi tez jest przykro ze buduje sie takie gnioty ale co ten przypadek ma wspolnego z idea pierzei nad Wisla? Gnioty powstaja wszedzie - w pierzejach, pojedynczo, w grupach - wiec co ma piernik do wiatraka?

Za to z pomyslem zburzenia Forum trafiles doskonale . Niestety ten szkieletor bis ma co dla mnie niezrozumiale duze grono wielbicieli i dlatego bedzie jeszcze dluugo straszyl swoim rozsypujacym sie obliczem albo plachtami reklamowymi w stylu "Zimny Lech". Turysci odwiedzajacy Wawel napewno doceniaja taki nietypowy, postapokaliptyczny klimat .
Gosc Niedzielny no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2010, 02:20 PM   #127
Ozyrys
Registered User

Quote:
No coz zostaniemy raczej przy swoich zdaniach . Zwyciezyla taka koncepcja a nie inna, pozostaje sie z tym jakos pogodzic.
A tak na zakończenie tej krótkiej dyskusji pozwolę sobie na jedno spostrzeżenie. Mentalność sporej części Krakowian cechuje typowa dla schizofrenii dwoistość myślenia. Z jednej strony dąży się do wielkomiejskości tego miasta, a z drugiej tą "wielkomiejskością" - ujętą wtedy w cudzysłów - się gardzi
Ozyrys no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2010, 04:04 PM   #128
martinezx
Registered User

a mi sie przypomina ten projekt
martinezx no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2010, 11:38 PM   #129
downhiller
Registered User

Likes (Received): 341

Quote:
@downhiller

wielkomiejskosc to uporzadkowane i przemyslana urbanistyka. Oznacza to budowanie z pomyslem gdzie nie mysli sie tylko o danym budynku ale przede wszystkim jak ten budynek ma sie wpasowac w otoczenie i jak inne budynki budowane w przyszlosci stworza razem porzadny kawalek miasta.
Tutaj mamy do czynienia z czyms wrecz przeciwnym- promowanie zabudowy chaotycznej z niepasujacymi do centrum miasta i do siebie starymi trupami reanimowanymi na sile w imie malomiasteczkowego konserwatyzmu.
No to sobie stary strzeliłeś w kolano. Nie potrafisz zdefiniować tego pojęcia. Uporządkowana i przemyslana urbanistyka jest w niejednym 20 tys. miasteczku, a wilekomiejskie to one nie są. A "budowanie z pomysłem" i "wpasowywanie w otoczenie" tyczy się tak samo muzeum narodowego jak i stodoły w górach i znów wielkomiejskość nie ma tu nic do rzeczy.
downhiller no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2010, 12:27 AM   #130
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

Likes (Received): 764

Quote:
Jeśli ktoś nie wie o czym mówię, to proponuję kupić sobie bilet do Paryża, pomieszkać tam trochę (wystarczy tydzień) a później wrócić jednym skokiem - wprost z metra do krakowskiego tramwaju. Wcześniej proponuję zaopatrzyć się w paczkę Relanium
ja mam jeszcze lepszy pomysł
wyprowadzic się na miesiąc do Wiśniowej albo Pacanowa a potem miesiąc w Paryżu. Wtedy dopiero czuc wielkomiejskośc!
albo w lesie miesiąc...

mnie się wydaje że Gośc Niedzielny definiuje wielkomiejskośc jako zbiór osobistych doświadczeń, które sprawiają że czuje się jak w wielkim mieście. Niemniej wydaje mi się że w przypadku Cricoteki to problemem jest otoczenie rodem z lat 90, mało że Qubus, to jeszcze wieżowiec BPH. Chociaż itak wielkim atutem tego miejsca jest brak zatrucia przez rozmaite reklamy, które szpecą wszystko gdzie by się nie pojawiły.
Old July 29th, 2010, 01:46 AM   #131
PretoriaNPG
Human Traffic

PretoriaNPG's Avatar

Quote:
Poleski jest oczywiscie beznadziejny. Mi tez jest przykro ze buduje sie takie gnioty ale co ten przypadek ma wspolnego z idea pierzei nad Wisla? Gnioty powstaja wszedzie - w pierzejach, pojedynczo, w grupach - wiec co ma piernik do wiatraka?
To ,że ta pierzeja najprawdopodobniej będzie się w dużej mierze składać z takich Poleskich, hapartementów-wyciskaczy metrów (żeby w ramach określonych wz, mpzp sprzedać jak najwięcej mieszkań) i nawet jak się pojawi jakiś sensowny projekt to w ramach ,że niedaleko jest Wawel spotka się taki projekt z zainteresowaniem wojewódzkiego konserwatora zabytków a ten w ramach ochrony czegoś tam postanowi "ulepszyć ten budynek" (tu doda falujący daszek żeby nawiązywało do Wisły , tam kopułkę itd) i tak powstanie ta pierzeja stanowiąca wypadkową : polskiego słabego prawa budowlanego i urbanistycznego,, braku wyobraźni urzędników i władz miasta, dziwnie pojętej ochronie panoramy i zabytków przez konserwatora, wesołej twórczości architektów , chęci jak największej realizacji zysków przez deweloperów i prostackich gustów klientów. Czy będzie równiutka? Może i będzie . Czy piękniutka? Śmiem wątpić

Quote:
Za to z pomyslem zburzenia Forum trafiles doskonale . Niestety ten szkieletor bis ma co dla mnie niezrozumiale duze grono wielbicieli i dlatego bedzie jeszcze dluugo straszyl swoim rozsypujacym sie obliczem albo plachtami reklamowymi w stylu "Zimny Lech". Turysci odwiedzajacy Wawel napewno doceniaja taki nietypowy, postapokaliptyczny klimat .
Nikt nie kwestionuje niefortunnego położenia Forum ,ale sam budynek jest naprawdę wyjątkowy pomimo ,że zaniedbany. Myślę ,że sam zmieniłbyś o nim zdanie gdyby został przywrócony do pierwotnego stanu używalności. A o dziwo turyści interesujący się architekturą się nim zachwycają. Zapewne to dla Ciebie jest szok
Old July 29th, 2010, 10:54 AM   #132
witu102
Registered User

witu102's Avatar

Likes (Received): 2595

no to czemu do cholery nic się w tej sprawie nie dzieje??do kogo to należy?kto za to odpowiada?ja jak mam działkę pustą to SM mi mandat da jeżeli minimum raz w roku jej nie skoczę, mimo, że działka poza miastem...a tu centrum miasta, vis a vis wawelu ani nie koszone, ani nie zburzone, ani nie naprawione...
witu102 no está en línea   Reply With Quote
Old July 30th, 2010, 03:31 PM   #133
_koriat_
tararam!

_koriat_'s Avatar

Likes (Received): 3126

W kontekście ostatniej dyskusji jest to nawet zabawne:

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85298,8164369.html
Old July 30th, 2010, 11:26 PM   #134
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

Likes (Received): 764

oni wszyscy po prostu nie rozumieją co to jest pierzeja i riverside a już ponad wszystko co to dobra architektura! ot co
Old July 31st, 2010, 12:18 AM   #135
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Likes (Received): 40511

tu też nie ma pierzei nad wodą

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...nd_skyline.jpg

http://maps.google.pl/maps?client=op...19269&t=h&z=16

jest budynek- ikona i nadzwyczaj dużo tej "małomiasteczkowej" zieleni.

Od czasów Haussmana naprawdę dużo w urbanistyce się zdarzyło
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia
behemot no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2010, 09:40 PM   #136
Urbanista1
BANNED

Likes (Received): 6896

dlugo nic nie slychac - jak tam idzie. prosze o o wiadmosci jezeli jest cos. dzieki z gory.
Urbanista1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2010, 08:08 PM   #137
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 4013

fotki z końca sierpnia
[IMG]http://i51.************/2r4pdsl.jpg[/IMG]

[IMG]http://i51.************/28mk9p5.jpg[/IMG]

jak na razie przemiły budowlany bardak, ciężko powiedzieć cokolwiek o zaawansowaniu

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.
harthausen no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2010, 09:26 PM   #138
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 253

Hmm, myslalem ze wiekszy postep na budowie bedzie... moze walcza znowu z jakas niespodzianka typu grunt inny niz zbadali czy wody gruntowe...
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2010, 12:12 AM   #139
bartezzzzz
Registered User

Likes (Received): 500

wydaje mi się, że na razie robią przede wszystkim wewnątrz istniejących budynków
bartezzzzz no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2010, 01:30 AM   #140
adritt
BANNED

Likes (Received): 703

Kraków: opóźnienia w budowie Cricoteki. Otwarcie w 2012 roku
Anna Agaciak

Czterokrotne zalanie bulwarów wiślanych poważnie skomplikowało prace budowlane przy nowej siedzibie Cricoteki w Podgórzu. Już wiadomo, że zostały one opóźnione co najmniej o kilka miesięcy i nie uda się zakończyć inwestycji w 2011 roku.

Nowoczesny, przypominający wielką ławę obiekt, powstaje w budynku dawnej Elektrowni Podgórskiej, tuż nad bulwarem Podolskim. Wysoki stan rzeki oraz wód gruntowych uniemożliwiły roboty na poziomie minus jeden.

- Można by je kontynuować, ale wodę należałoby ciągle odpompowywać, a to znacznie podniosłoby koszty inwestycji - wyjaśnia Stanisław Pochwała, nadzorujacy budowę. - Dlatego postanowiliśmy przeczekać niekorzystny okres.

Natalia Zarzecka, dyrektor Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora ma nadzieję, że najgorsze poblemy są już pokonane. W końcu w tym tygodniu przestało padać i świeci słońce. Poziom rzeki wyraźnie opadł. - Opóźnienia w budowie nie powinny być aż tak uciążliwe - zauważa.

- Wprawdzie planowaliśmy, że uda się zakończyć prace w 2011 roku, ale oficjalne otwarcie planowaliśmy dopiero w 2012. Sądzę, że rok otwarcia się nie zmieni - wierzy.

Stanisław Pochwała liczy, że budowa znów ruszy pełną parą 4 października. Wtedy rozpocznie się palowanie i prace przy fundamentach. - Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać w listopadzie i grudniu, uda się nam być może zamknąć najniższą kondygnację - ma nadzieję Pochwała. - Wtedy już żadna powódź nie będzie nam zagrażać. Sądzę, że jesienią 2011 roku można będzie przy ulicy Nadwiślańskiej podziwiać już niezwykłą formę nowej siedziby Cricoteki .

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora posiada największą na świecie kolekcję dzieł mistrza. Obecnie prowadzi swoją działalność w czterech miejscach w Krakowie, lecz żadne nie spełnia warunków niezbędnych do zorganizowania stałej ekspozycji.

Teraz wreszcie będzie szansa na godne zaprezentowanie dorobku artysty w jednym miejscu.

Budowa siedziby Cricoteki ma kosztować ponad 44 mln zł, z czego 34.5 sfinansuje Unia Europejska.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...roku,id,t.html

No to się wyjaśniło i w październiku powinni ruszac z kopyta
adritt no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
kraków, muzeum

Thread Tools

Posting Rules