[Łódź] Sterlinga Business Center - Hines - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 22nd, 2009, 03:38 PM   #81
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8226

Quote:
Originally Posted by Barna-aba-Hsky View Post
Świetna wiadomość, mam nadzieję, że myślą o tym że kryzys skończy się za 2-3 lata a wtedy w ich biurowiec będzie już stał w Łodzi. Może też przewidując przeprowadzkę firm z innych krajów dotkniętych kryzysem.

Poza tym myślę, że inwestorzy zaczynają doceniać obszary dobrze skomunikowane z centrum i z ulicą Strykowską - dogodny dojazd do skrzyżowania autostrad. okolice kościoła św Teresy i Piłsudskiego

a swoją droga budując coś na Sterlinga - nie wiecie co? WSHE?
WSHE, do tego oblozony blacha calkiem zgrabnie biurowiec z PRLu. Szkoda ze podobnie nie zorbili z UM w Lodzi. Prawie to samo, nawet blacha podobna a efekt zupelnie inny
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 22nd, 2009, 04:39 PM   #82
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

Likes (Received): 0

Bardzo mi się podoba ten budynek na wizkach, oby się tylko nie skończyło jak z Cross Pointem.
J.T.Fly no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2009, 01:33 AM   #83
andrew100
Registered User

andrew100's Avatar

Likes (Received): 526

Dokładnie, na wizkach prezentuje się idealnie było by miło gdyby powstał
andrew100 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 23rd, 2009, 01:40 PM   #84
xkk
Buja mnie Łódź ;-)

xkk's Avatar

Likes (Received): 4908

Quote:
Originally Posted by J.T.Fly View Post
Bardzo mi się podoba ten budynek na wizkach, oby się tylko nie skończyło jak z Cross Pointem.
Ale budynek, choć sam w sobie wygąda wielkimiejsko, nie będzie tworzył pierzei, a co gorsza od strony Pomorskiej zaplanowano wieeelki parking

Czemuż Pomorska ma się stać Sprawl Street, gdzie wszelkie narożniki są uj.....

PS
Nie rozumiem czemu usunęto mój poprzedni wpis w tej sprawie
Old March 23rd, 2009, 01:52 PM   #85
Spike J
ŁÓDŹ - moje miasto

Spike J's Avatar

Likes (Received): 869

Quote:
Originally Posted by xkk View Post
Ale budynek, choć sam w sobie wygąda wielkimiejsko, nie będzie tworzył pierzei, a co gorsza od strony Pomorskiej zaplanowano wieeelki parking
Tam do Pomorskiej jest jeszcze niezły kawałek, więc do samej ulicy raczej nie sięgną. Chciałem też napisać, że chyba nie po to robili nawet zadbany skwer na rogu, żeby zaraz tam budować parking, ale akurat ten argument w naszym mieście nie jest najlepszy.
Old March 23rd, 2009, 02:17 PM   #86
xkk
Buja mnie Łódź ;-)

xkk's Avatar

Quote:
Originally Posted by Spike J View Post
Tam do Pomorskiej jest jeszcze niezły kawałek, więc do samej ulicy raczej nie sięgną. Chciałem też napisać, że chyba nie po to robili nawet zadbany skwer na rogu, żeby zaraz tam budować parking, ale akurat ten argument w naszym mieście nie jest najlepszy.
Jeśli wierzyć wizualizacji, to ch.. wie, gdzie dokładnie ten budynek ma stanąć. Bo na Pomorskiej tam wcale nie ma tych kamienic w tle, które widać na obrazku. Za to z tyłu, za biurowcem, chyba stoi Biedronka. Sam nie wiem, co o tym myśleć. O ile wizualizacja ma jakikolwiek związek z rzeczywistością, to budynek zaplanowano nie tam, gdzie się nam wydaje!!!

Ale wieeeelki praking przed biurowcem niepokoi i tak, i tak...

Old March 23rd, 2009, 10:39 PM   #87
J_B
Registered User

J_B's Avatar

Likes (Received): 625

A czy przypadkiem to, na czym rośnie ta trawka na wizualizacji nie jest wjazdem do parkingu?
J_B no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2009, 10:41 PM   #88
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22139

No własnie mi na to wygląda ?!
Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2009, 11:07 PM   #89
stasu
search in Lodz

stasu's Avatar

Likes (Received): 394

na innych wizkach widać dokładnie że jest to wjazd do parkingu (nawet jakaś S klasa tam wjeżdża)
Old March 23rd, 2009, 11:44 PM   #90
eL_BIELo
Life in Rowerland

eL_BIELo's Avatar

Likes (Received): 5

Wystarczyłoby przeczytać opis na stronie inwestora, a nie prowadzić dochodzenie z wizek...

http://hines.pl/hines_inwestycje_det...g=pl&city=lodz

Quote:

Sterlinga Business Center

Inwestycja zlokalizowana jest w samym centrum Łodzi, przy ul. Sterlinga 8a, w odległości około 1 km od ulicy Piotrkowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie sklepów, stacji kolejowej, przystanków tramwajowych i autobusowych. Planowany obiekt będzie liczył około 13.200 m˛ naziemnej powierzchni biurowej klasy A, a także dwukondygnacyjny parking podziemny. Projekt budynku powierzony został polskiemu oddziałowi międzynarodowej pracowni architektonicznej AEDAS. SBC wyjdzie naprzeciw zainteresowaniu wynajmem powierzchni biurowej ze strony wielu firm krajowych i zagranicznych. Rozkład powierzchni został przemyślany tak, aby można było je swobodnie kształtować i dostosowywać do potrzeb najemców przy zachowaniu dużej efektywności pięter i minimalnym współczynniku powierzchni wspólnych.
Old March 24th, 2009, 04:58 AM   #91
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 8310

Sama architektura budynku - świetna! Ale jego forma... Po pierwsze, miasto wymusiło, że konserwuje idiotyczny plan poszerzenia ul. Sterlinga, co zakończy się tym, że najpewniej będzie już na zawsze niepotrzebnie odsunięty od ulicy. Po drugie, beznadziejnie, że jest zaprojektowany jako budynek wolno stojący. Przecież to samo centrum miasta, okolica, w której jedynie szpitale i pałace są wolno stojące. Gdyby ten budynek - przy zachowaniu świetnej proponowanej architektury - był zaprojektowany jako pierzejowy, a w przyszłości stał się realnym elementem równie dobrej pierzei, byłoby wspaniale. Niestety - nie będzie. Skoro obszar na rogu ul. Sterlinga i Pomorskiej jest działką przeznaczoną na następną inwestycję, to rogowy budynek nie będzie mógł przylegać do omawianego w tym wątku, który od każdej strony ma okna. No cóż, oby w takim razie jak najszybciej pojawiła się inwestycja na rogu tak dobrze zaprojektowana, aby ten brak ciągłości pierzei nie raził i nie zepsuł zupełnie charakteru okolicy. Jest przynajmniej szansa, że budynek na rogu będzie już stał w zabudowie pierzejowej ulicy Pomorskiej

PS

Quote:
Originally Posted by Bartas2004 View Post
WSHE, do tego oblozony blacha calkiem zgrabnie biurowiec z PRLu. Szkoda ze podobnie nie zorbili z UM w Lodzi. Prawie to samo, nawet blacha podobna a efekt zupelnie inny
Proponuję, żeby jako skrót nazwy "Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w Łodzi" używać "UMWŁ w Łodzi", podobnie jak skrótem nazwy "Urząd Miasta Łodzi" (choć poprawnie byłoby: "Urząd Miasta Łódź"...) jest "UMŁ". Dlaczego? Dla odróżnienia od nazwy "Uniwersytet Medyczny w Łodzi", której oficjalnym skrótem jest "UM w Łodzi" Musiałem chwilę się zastanawiać, o jaki budynek którego UM Ci chodzi Pozdrawiam!
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2009, 11:17 AM   #92
Depeche
..........MODE

Depeche's Avatar

Likes (Received): 4798

Na tej wizce tylu samobójców po dachu łazi, że aż strach
Old March 24th, 2009, 11:25 AM   #93
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8226

Quote:
Originally Posted by berger.m View Post
Sama architektura budynku - świetna! Ale jego forma... Po pierwsze, miasto wymusiło, że konserwuje idiotyczny plan poszerzenia ul. Sterlinga, co zakończy się tym, że najpewniej będzie już na zawsze niepotrzebnie odsunięty od ulicy.
Majac szeroka arterie bedzie miejsce na drzewa, pozadna aleje dla pieszych i sciezke rowerowa. Poza tym idiotyczne poszerzenie sterlinga to chyba z Proevity wynika. tam zalozono ze ta ulica ma przejac dzisiejszy ruch z centrum. Kolejny argument za tym by jak najszybciej to cos wyrzucic do kosza
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2009, 11:29 AM   #94
[BÉTON!BRUT!]
łoblobloblobloblo

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Location: Kondominium razemowsko-szurowskie pod bolszewickim zarządem powierniczym
Likes (Received): 198909

Quote:
Originally Posted by Depeche View Post
Na tej wizce tylu samobójców po dachu łazi, że aż strach
Jeden chyba zaraz skoczy. Musi być, że to jakiś bank ma tam biura.
Old March 24th, 2009, 05:13 PM   #95
xkk
Buja mnie Łódź ;-)

xkk's Avatar

Quote:
Originally Posted by berger.m View Post
Sama architektura budynku - świetna! Ale jego forma... Po pierwsze, miasto wymusiło, że konserwuje idiotyczny plan poszerzenia ul. Sterlinga, co zakończy się tym, że najpewniej będzie już na zawsze niepotrzebnie odsunięty od ulicy. Po drugie, beznadziejnie, że jest zaprojektowany jako budynek wolno stojący. Przecież to samo centrum miasta, okolica, w której jedynie szpitale i pałace są wolno stojące. Gdyby ten budynek - przy zachowaniu świetnej proponowanej architektury - był zaprojektowany jako pierzejowy, a w przyszłości stał się realnym elementem równie dobrej pierzei, byłoby wspaniale. Niestety - nie będzie. Skoro obszar na rogu ul. Sterlinga i Pomorskiej jest działką przeznaczoną na następną inwestycję, to rogowy budynek nie będzie mógł przylegać do omawianego w tym wątku, który od każdej strony ma okna. No cóż, oby w takim razie jak najszybciej pojawiła się inwestycja na rogu tak dobrze zaprojektowana, aby ten brak ciągłości pierzei nie raził i nie zepsuł zupełnie charakteru okolicy. Jest przynajmniej szansa, że budynek na rogu będzie już stał w zabudowie pierzejowej ulicy Pomorskiej

No ale z tej wizki tak naprawdę nie wiadomo, gdzie jest Pomorska. Bo jeśli ulicą na pierwszym planie ma być Sterlinga, to ja się pytam, co oznaczają bryły budynków w tle, bo w tzw. realu na pewno nic takiego tam nie ma!!!

[/QUOTE]
Old March 24th, 2009, 05:31 PM   #96
Depeche
..........MODE

Depeche's Avatar

Likes (Received): 4798

Może to TBS - y
Old March 25th, 2009, 03:22 PM   #97
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Bartas2004 View Post
Poza tym idiotyczne poszerzenie sterlinga to
chyba z Proevity wynika.
Gówno wynika. Poszerzenie wynika m.in. z planu zagospodarowania przestrzennego z 1972r. i wcześniejszych dokumentów planistycznych, a nie jakieś bliżej nieznanej "proevity". Resztę można doczytać w OT komunikacyjnym, tam ten plan jest zalinkowany.

Last edited by J.T.Fly; March 25th, 2009 at 05:48 PM.
J.T.Fly no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 01:48 PM   #98
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Likes (Received): 2274

W tym roku zobaczymy tam jeszcze żurawie

pan_tomas no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 01:55 PM   #99
ww_lodz
City & Colour

Likes (Received): 2379

Na ile procent? ;-)
Old July 10th, 2009, 02:04 PM   #100
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Likes (Received): 724

Tydzien temu widziałem, ze zaczeły w tamtym miejscu pracować koparki, wiec jest szansa i na żurawie.
jaar118 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź, biurowiec

Thread Tools

Posting Rules