Proposed skyscrapers for Sofia | Проекти за небостъргачи в София - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia > Buildings

Buildings Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 1st, 2010, 09:40 PM   #121
BG_PATRIOT
BANNED

Likes (Received): 69

Трябва първо да качиш снимките в нета, опитай на този сайт
BG_PATRIOT no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 1st, 2010, 10:07 PM   #122
SolidBase
Registered User

SolidBase's Avatar

Likes (Received): 1420

Мерси, надявам се, че този път всичко ще се прекачи нормално! Лично за мен, дизайнът е страхотен по протежение на улицата, за района, както и като гледка отдалеч! [IMG]http://i49.************/2s76uio.jpg[/IMG] [IMG]http://i45.************/2sbakgh.jpg[/IMG]
SolidBase no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2010, 10:11 PM   #123
Stelian
Registered User

Stelian's Avatar

Likes (Received): 1748

супер е
Stelian no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 1st, 2010, 10:12 PM   #124
PhirgataZFs1694
Registered User

PhirgataZFs1694's Avatar

Likes (Received): 1561

Прав си. Добър е.
PhirgataZFs1694 no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2010, 10:44 AM   #125
COD
Registered User

COD's Avatar

Likes (Received): 1392

Quote:
Originally Posted by SolidBase View Post
Между другото, да, наистина малко прилича на Белисимо...
Как няма да прилича, като архитекта е същия Все пак евалата на Калин, за мене той е един от най-добрите архитекти. Хубавото е че избраха този вариант, а не първият, който според мене беше доста по-слаб. Жалкото е че няма да стане този проект или поне скоро няма да го бъде. Инвеститорите доста напостроиха последните 5 години, ама сега трябва да наведат глави по време на кризата. Банката, която имаше мераци да го вземе си намери нов проект, ама и него незнам дали ще го почнат.
COD no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2010, 10:53 AM   #126
batman08
Registered User

Likes (Received): 994

Извинявам се, но къде ще се намира този билдинг - много ми харесва
Old June 2nd, 2010, 12:29 PM   #127
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Likes (Received): 12103

Quote:
Originally Posted by batman08 View Post
Извинявам се, но къде ще се намира този билдинг - много ми харесва
На бул. Тодор Александров трябваше да се намира...
ВОДА no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2010, 04:53 PM   #128
sipher
Registered User

sipher's Avatar

Likes (Received): 2

на мен лично не ми допада. имаше къде, къде по-стойностни проекти. малко ми прилича на модерен соц.
sipher no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2010, 09:08 PM   #129
SolidBase
Registered User

SolidBase's Avatar

Quote:
Originally Posted by COD View Post
Как няма да прилича, като архитекта е същия Все пак евалата на Калин, за мене той е един от най-добрите архитекти. Хубавото е че избраха този вариант, а не първият, който според мене беше доста по-слаб. Жалкото е че няма да стане този проект или поне скоро няма да го бъде. Инвеститорите доста напостроиха последните 5 години, ама сега трябва да наведат глави по време на кризата. Банката, която имаше мераци да го вземе си намери нов проект, ама и него незнам дали ще го почнат.
Да, наистина жалко! Все си мисля, че това, което последните години се случва със София, трябваше да стане преди поне 10 години! Сега всички се радваме на проектите по Цариградско, но ако се замислим, всички що-годе по-високи сгради по София са максимум 10! Във Варшава примерно само в центъра, те са поне 30, при това над 30 - 40 етажа! Знам, че България не в Полша, просто направих асоциацията с друга бивша комунистическа страна, макар и много по-напред даже и по СИВ-времето! Като изключим високите сгради, Варшава като градоустройство на мен ми прилича на огромна фабрика - сива, еднообразна и подобна на София! Ако се загледаш малко обаче виждаш десетките класи над София - чист черен асфалт навсякъде, нови автобуси (поне повечето), пътна маркировка навсякъде, странно, но всички таксита са Мерцедес, а не Киа примерно... Всичко е в психологическата култура на градоустрояващите най-вече и после на инвеститорите. Как ме е яд, че Юръп Тауър примерно не се случи по време на бума, но какво ли се учудвам, че мутрите изляха бетона по курортите, а не в стойностни проекти. Сега смешните им прогнили гипсо-картонени кутийки се изкупуват на тон, вместо да се случи нещо наистина ценно. Няма да забравя веднъж един военен как каза - "ние имаме най-апетитните терени в цяла София, но те не се обявяват, никой даже не знае за съществуването им (в смисъл, че са на МО). Аз мога да съдействам..."
Old June 2nd, 2010, 10:17 PM   #130
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 14836

Щеше да е хубаво ако София имаше подходящо градоустройство. Щеше и да е хубаво да не ни се беше случвала кризата 1997 г., защото тогава щяхме да можем още 2004 да влезем в ЕС и бумът да дойде с 4-5 години по-рано..така сега можехме да имаме поне 3-4 завършени небостъргача. Хубаво е, че сега се строят Милениума и Форт Нокс, но колко по-хубаво щеше да бъде ако бяха съседни проекти. Сега и в близките години из цяла София ще се нацвъкат някакви по-високи сгради и нищо няма да се получи.
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2010, 11:05 PM   #131
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5621

Аз съм много негативно настроен към небостъргачите в Центъра...
Радвам се, че по-обемните сгради и по-високите такива ги изнесоха извън ринга на стара София и действително поддържам тезата, че там им е мястото...

Като лъснат проект за някоя голяма стъклометална сграда в Центъра и ми призлява...
Всеки път акто видя Булбанк и ми става лошо...
Това е един от малкото (слава Богу) примери защо не бива да се праскат големи обеми в това пространство. Булбанк, на фона на останалите сгради (изключае ЦУМ и Шератон) прилича на дебелак сред балерини - огромна, груба, безлична, нахално "избутва" останалите... представям си ако изчетатят нещо по-голямо и по-високо... ще прилича на чвор насредата на София...

Last edited by witch_honor; June 2nd, 2010 at 11:10 PM.
witch_honor no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2010, 11:34 PM   #132
bgtm
Registered User

Likes (Received): 0

Имаше някакъв проект за ПУП на района около Тодор Александров м/у Стамболийски и Пиротска от статуята на София докъм колелото на двайската. И като бяха наслагали едни кули по 30 етажа, даже имаше една на мястото на Син Сити! Скоро чух в някакво интервю на Диков, че такива сгради имат място след Опълченска. Същото съм си мислел и се зарадвах като го чух.
bgtm no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2010, 11:41 AM   #133
COD
Registered User

COD's Avatar

Likes (Received): 1392

Еми арх. П. Диков държи тази цялата зона по протежение на Т. Александров да има небостъргачи. Действително към момента там има 4 сгради над 100 м с разрешения за строеж. Просто кризата ги спря. Друг е въпроса, че моето лично мнение съвпада изцяло с това на witch_honor. Центъра на София и сега не може да поеме трафика (включвам и бул. Т. Александров до кръстовището с К. Величков). Обособяването на бизнес зони, без ограничения във височината, в периферията на града, трябва да е водеща при планирането на ОУП-а. Като разбира се се изберат локации с най-добра инфраструктура и транспортна осигуреност. (и в тази връзка не подкрепям мнението на SolidBase, че района на кръстовището на бул. Т. Александров с К. Величков е по-преспективен от 7-ми километър).
Винаги ще давам за пример Канари Уърф в Лондон, защото основната заслуга за успешното развитие на този нов център е на целенасочената политика на местната власт.
COD no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2010, 12:48 PM   #134
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Originally Posted by COD View Post
...
От Опълченска и К. Величков към Люлин вече може и да се съглася, че едни сгради с по 15-20 етажа биха се вързали с обстановката, най-вече защото новите им фасади малко или много ще представляват интересна гледка, ако се минава по булеварда. Но ако аз бях главния архитект на София щях да задам допустимите височини така, че от Западен парк да почват най-високите и да стават все по-ниски до Опълченска така, че прехода от историческия център на града към новия бизнес коридор (защото то точно това се получава - коридор от Пиротска до Стаболийски) да е плавен и след това парка да пресича тази тенденция, по подобие на Сентръл парк в Ню Йорк.

Но, каквото и да си говорим, засега най-добре е небостъргачи да се разрешава да се строят само около седми километър, защото там така или иначе се събраха най-високите сгради на София за последните години. Ако там се оформи бизнес ситито и после се нагласи така, че то да прехвърли хребета и да слезе в Дружба и зоната около Летището - ето ни един хубав бизнес район с вторичен административен център (на четвърти километър) и със запазване на историческия ни такъв, а по Тодор Александров да се изпраска ограничения от 15-18 етажа.
След това остава само да се погрижиим за транспортната връзка между двете ядра с едно хубаво сгъстяване на метромрежата в района и с ефективно разделяне на ж.п. трафика между два централни градски терминала (сегашната Централна гара и някаква нова до Летището) и готово - града си запазва облика, без да се лишава и от модерни пирони...
Old June 3rd, 2010, 12:50 PM   #135
Koko_Denkoglu
Registered User

Koko_Denkoglu's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by JloKyM View Post
Щеше да е хубаво ако София имаше подходящо градоустройство. Щеше и да е хубаво да не ни се беше случвала кризата 1997 г., защото тогава щяхме да можем още 2004 да влезем в ЕС и бумът да дойде с 4-5 години по-рано..така сега можехме да имаме поне 3-4 завършени небостъргача. Хубаво е, че сега се строят Милениума и Форт Нокс, но колко по-хубаво щеше да бъде ако бяха съседни проекти. Сега и в близките години из цяла София ще се нацвъкат някакви по-високи сгради и нищо няма да се получи.
Абсолютно! Ако ни бяха приели с първата група и аз си мисля, че инфраструктурно щяхме да дръпнем много по-бързо от колкото при сегашното положение.
Old June 3rd, 2010, 02:06 PM   #136
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 10452

И да и не. Словения примерно влезе с първата група, но тяхната инфраструктура не се дължи толкова на това, колкото на цялостното им по-добро състояние. Ето примерно Хърватска продължава да преговаря, но също инфраструктурно много дръпна...
Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2010, 05:35 PM   #137
SolidBase
Registered User

SolidBase's Avatar

Нямах предвид, че бул. "Т. Александров" е по-перспективна зона от обособяващата се бизнес такава по Цариградско шосе. По-скоро си мислих, че изграждане на сгради на метри от вътрешна магистрала, при това с клас А офисни площи, лично за мен не е перфектното решение - и в момента Цариградско не може да поеме съществуващия трафик през по-голямата част от годината, търговските площи в района на Младост в бъдеще ще се увеличат още повече, отделно с новите сгради и складови площи покрай летището, нещата наистина ще станат сериозни! Отделно към трафика, въздухът като условие за първокласна бизнес или жилищна площ е основополагащ, без значение на климатизационни или други системи (те даже са обезсмислени предварително). На мен в момента, бул. "Тодор Александров" въобще не ми харесва, заради изоставения си вид, като се започне от кръстовището си с Мария Луиза. Напълно съгласен съм, че много високи сгради в този район не трябва да има, но от гледна точка на все още свободни пространства, статут на района и близост до центъра, а и заради Мол ъв София не на последно място и услугите, които предлага зоната, той има много добър бизнес потенциал...

Според мен, друга много перспективна все още зона е бул. "Цар Борис 3", както и избрани части на "България". С развитието на метрото, много планове ще се променят, да не говорим за жилищни и бизнес зони!
Old June 3rd, 2010, 06:05 PM   #138
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Originally Posted by SolidBase View Post
Нямах предвид, че бул. "Т. Александров" е по-перспективна зона от обособяващата се бизнес такава по Цариградско шосе. По-скоро си мислих, че изграждане на сгради на метри от вътрешна магистрала, при това с клас А офисни площи, лично за мен не е перфектното решение - и в момента Цариградско не може да поеме съществуващия трафик през по-голямата част от годината, търговските площи в района на Младост в бъдеще ще се увеличат още повече, отделно с новите сгради и складови площи покрай летището, нещата наистина ще станат сериозни! Отделно към трафика, въздухът като условие за първокласна бизнес или жилищна площ е основополагащ, без значение на климатизационни или други системи (те даже са обезсмислени предварително). На мен в момента, бул. "Тодор Александров" въобще не ми харесва, заради изоставения си вид, като се започне от кръстовището си с Мария Луиза. Напълно съгласен съм, че много високи сгради в този район не трябва да има, но от гледна точка на все още свободни пространства, статут на района и близост до центъра, а и заради Мол ъв София не на последно място и услугите, които предлага зоната, той има много добър бизнес потенциал...

Според мен, друга много перспективна все още зона е бул. "Цар Борис 3", както и избрани части на "България". С развитието на метрото, много планове ще се променят, да не говорим за жилищни и бизнес зони!
Това съм го коментирал вече - промяната на функцжиите на териториите в града. Обаче - Тодор Александров, че може да бъде място за добър бизнес си прав, но не на 20+ етажа. Там тряябва да се разрешават маломерни сгради - 10 етажа максимум, за да се запази нивото на града.
Ако сега погледнем София като коти, всяка сграда е с различно мнение, а това е много грозно...

Цариградско скоро ще се разтовари - Северната тангента ще поема северните територии и ще ги разтоварва директно на магистрала Тракия, така че там натоварванията постепенно ще се балансират, за сметка на новия трафик от сградите, все още в строеж...

Old June 4th, 2010, 07:20 PM   #139
Avus
Registered User

Avus's Avatar

Likes (Received): 11272

Avus no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2010, 07:23 PM   #140
slavybg
Registered User

Likes (Received): 4972

в бизнес парка?
slavybg no está en línea   Reply With Quote