[S19] Kuźnica Białostocka (BY) - Barwinek (SK) - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old May 17th, 2007, 07:54 PM   #81
mastahor
BANNED

Likes (Received): 220

no ale dla nie ktorzych droga A czy S jest tylko dla tranzytu :X bez sens - taka droga to lepszy dojazd = rozwoj pewnych terenów itd .

bez 2 zdan ta droga musi powstac.

a co do przekroju - to wiem ze Rzeszów Barwinek ma byc 2x2 ? przynajmniej jakis czas temu tak bylo , ale mam nadzieje nic nie zmienia . do Lublina mam nadzieje ze tez bedzie 2x2
mastahor no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old May 17th, 2007, 08:25 PM   #82
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 2742

oczywiście też mam na to nadzieje ale raczej nie sądzę aby było to 2x2
Old May 17th, 2007, 09:30 PM   #83
Lmac
Registered User

Lmac's Avatar

Likes (Received): 60

Osobiście przyjmuję zasadę, że nie wypowiadam się o drogach po których nie jeździłem, a tylko widziałem kilka zdjęć bądź GPR. Najczęściej poruszam się po 19 między Kraśnikiem a Lubartowem. Nie jeździłem tylko na odcinku Białystok-Kuźnica Białostocka. Często widuję w samym Lublinie na alei Kraśnickiej TIRy na Łotewskich, Litewskich, Estońskich czy Bułgarskich tablicach.

Można dyskutować, czy przebieg 19-stki (w zasadzie wedle oznaczenia to nr bym jej nadał 9) jest optymalny między Lublinem a Białymstokiem, czy nie powinna iść zamiast przez Międzyrzec Podlaski przez Łuków i Siedlce.

Z innych faktów to nierzadko słyszę, że podróżuje się z Lublina do Białegostoku przez Warszawę. Przyczyna prosta, stan drogi między Międzyrzecem a Białymstokiem jest miejscami katastrofalny. Zwyczajnie szybciej i bezpieczniej paradoksalnie jest nadłożyć i jechać 17-stką do Warszawy i ósemką na Białystok. Można jeszcze próbować przez Siedlce.

S17 Zakręt k. Warszawy - Piaski k. Lublina - powstanie, nawet jeśli się do Euro nie wyrobią. Rzeszowianie myślicie że będą jeżdzić 9-tką w kierunku Warszawy czy wygodną ekspresówką S19 Rzeszów-Lublin i S17 Lublin-Warszawa?
Lmac no está en línea  
Old May 17th, 2007, 11:29 PM   #84
brongomr
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by harnas View Post
"Zachodni" koledzy kiedys zrozumieja, ze ta trasa jest nam potrzebna jak krew czlowiekowi? Z waszym mysleniem ciagle bedziemy tylko zasciankiem kojarzonym z beretami i PiSem...
TAK dla rozwoju ale nie kosztem slabszych.
Ja Ci nic nie zabrałem. Zapraszam do przejażdżki 5 lub 11 na odcinku Poznań Wrocław lub Poznań - Kępno obie drogi na tych odcinkach są tak zapchane jak 19 w okolicach Lublina. Budowa S19 w całej długości jest równie potrzebna jak peron we Włoszczowej.
brongomr no está en línea  
Old May 18th, 2007, 12:32 AM   #85
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by aaaaaa1 View Post
ja zupełnie nie rozumiem tych wywodów o ruchu samochodowym w poblizu miast i braku między nimi, przecież to jest normalne, że ruch tranzytowy stanowi ułamek całego. To samo można powiedzieć o s3, s5 i s7, chwilami jest to pustynia na której nic nie ma. Ale arterie łączą regiony i przyczyniają się do wzrostu wyspółpracy między nimi i taka jest ich rola. To że miejscami autostrady są prawie puste - bo są, to nie znaczy że w tym miejscu ma być droga jednojezdniowa. Natomiast dobre połączenia drogowe przyczyniają się do wzrostu nakładów na inne inwestycje. Lubelszczyzna praktycznie się nie liczy, jest poza konkursami a to dlatego , że nie można do nas dojechać z którejkoliwek strony. Ja równiez jeżdżę 19-stką i czasem ląduje na trawniku ponieważ 2 tiry są w trakcie wyprzedzania ( duża część drogi nie ma pobocza!) i trzeba uciekać - zdarzyło mi się to już w sumie 3 razy!!! Tirów jest z pewnością dużo jak na takiej jakości drogę i byłoby o wiele więcej gdyby jej stan był porównywalny z obecnym dk3, 5 lub 7. Oczywiście spodziewam się najgorzego, że ta droga nie powstanie albo w okrojonym kształcie ale mam nadzieję, że wywoła to wojnę! Wystraczy że nasze województwa stworzą wspólne lobby - to jest prawe 100 posłow
1) Popatrz najpierw na mapę z natężeniem ruchu zanim zaczniesz pisac o pustyni na 3,5 i 7. Cieniutka linia 19 zdecydowanie wyróżnia się na tle dróg, które wymieniłeś.

2) Jak już pisałem, rozwój biedniejszych regionów uzależniony jest od dobrych połączeń z bogatszymi obszarami a nie z inną biedotą.

3) DK3, 5 i 11 też nie na całej długości mają szerokie pobocze a przenoszą ruch zdecydowanie większy od 19.

4) Stwórzcie sobie lobby i dociągnijcie do siebie autostrady, 8 i 17 a nie realizujcie durnych pomysłów, które wielkich korzyści wam nie przyniosą.
acmario no está en línea  
Old May 18th, 2007, 12:38 AM   #86
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by mastahor View Post
to wedlug ciebie jedynymi drogami A i S na wschod od wisły powinny byc A2 i A4 ?:X no i S17 ? a zachod cały w nitkach A i S ?:X bez sens.
Bo na zachodzie jest więcej duzych miast i ludzie więcej tam jeżdzą. Czy to tak trudno zrozumieć?
acmario no está en línea  
Old May 18th, 2007, 12:43 AM   #87
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by mastahor View Post
droga jest potrzebna np po to zeby szybko dojechał w bieszczady (albo słowacje) do granicy , a jak bys nie wiedział słowacja juz praktycznie ma odcinki skonczone tylko u nas pusto .
i po to zeby szybciej dojechac do Lublina itp
A ja chcę szybciej dojechać w do Warszawy więc domagam się natychmiastowej budowy S-73 w kierunku Kielc.
acmario no está en línea  
Old May 18th, 2007, 01:37 AM   #88
Mister_MR.
Registered User

Mister_MR.'s Avatar

Likes (Received): 638

A ja chcę S19, bo chcę mieć dobry i szybki dojazd do Białegostoku i na Pojezierze Mazurskie, i mnóstwo moich znajomych też. Ta droga musi powstać.
Plan budowy dróg ekspresowych i autostrad jest taki że naprawdę żaden region nie powinien czuć się szczególnie pokrzywdzony biorąc pod uwagę lata 2007-2015, więc skończcie przeciwnicy S19 z tym starym przejadłym stereotypem, że na Wschód od Wisły nie ma cywilizacji. Zresztą nowe drogi planuje się pod kątem przyszłego natężenia ruchu, a jego wzrost na trasie obecnej "19" jest obserwowany już od dawna i nieunikniony w latach następnych. Ilość samochodów i tirów jaką obserwuję na trasie Lublin-Białystok może nie jest zatrważająca, to jednak wielokrotnie wyższa niż natężenie jakie można było zaobserwować przed rokiem 2000. Każdy się z tym zgodzi, że widać to gołym okiem! Nasze trzy województwa szybko rozwijają się i nie należy im tego utrudniać.

Last edited by Mister_MR.; May 18th, 2007 at 01:53 AM.
Mister_MR. no está en línea  
Old May 18th, 2007, 05:49 AM   #89
humar
Registered User

Likes (Received): 4847

Droga S19 - na niektórych odcinkach 2x2 (okolice dużych miast) - ale na większości pewnie 1x2 jest potrzebna. Oczywiście może mieć i jakieś "mniej expresowe" elementy w postaci kolizyjnych skrzyżowań (dopuszczalnych), bądź tam gdzie ruch jest mały to dodać szersze pobocze i też głowa nikomu od tego nie pęknie.

Już taką dziwna mam naturę, że jeżdżę tam gdzie sa drogi - z tego powodu nie pomykam często do Lublina od Rzeszowa - a na Mazurach nie byłem ani razu samochodem i nie wybiorę sie dopóki nie powstaną chociaż pewne odcinki tej drogi.

Na razie kasę wydaje w okolicach Międzyzdrojów (4 do Krakowa, A4 do Legnicy, 3 pod Wolin > już nie mam sił na Kielce/Piotrków/Łódź) - jak powstanie choć z 1/2 S19 - to składam solenne zapewnienie, że dla potrzeb pomiarów ruchu mój pojazd należy skasować z A4 i DK 3 i przenieść na S19 - z chęcią bym poeksploarował tereny wschodnie - ale ludzie są wygodni i mają dziwną naturę jeździc tam gdzie są drogi.

Z tego tez powodu uważam za super priorytet S 11 - bo na Pomorze środkowe też się nie wybieram - z 4 lata temu ostatni raz wrypałem się w DK 11 i nigdy więcej!!!

Popatrzcie też na to, że taki Lublin jest na wysokości Wrocławia - "w poziomie" na mapie Polski, niektórzy nad morze mają tyle co ja do Lublina.
humar no está en línea  
Old May 18th, 2007, 07:05 AM   #90
stelo
Lublinianin (Lubelak)

stelo's Avatar

Likes (Received): 117

Z Dziennika wschodniego:
Quote:
Drogi > Zabiorą nam S-19?

Komisja Europejska chce, by budowa drogi ekspresowej S-19 była finansowana z funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój Polski wschodniej. To może oznaczać, że trasa nie powstanie – poinformowała dziś „Gazeta Prawna”.

Droga ekspresowa S-19, ma połączyć nie tylko Białystok z Lublinem i Rzeszowem, ale także państwa bałtyckie z południem Europy. Polski rząd zaplanował, że droga zostanie zbudowana w ramach programu „Infrastruktura i środowisko”. Na ten cel przeznaczył ponad 2 mld euro. Cała trasa ma zostać ukończona do 2015 roku.

Inny pomysł na realizację tej inwestycji mają jednak urzędnicy w Brukseli. Chcą, by projekt został przesunięty do programu Rozwój Polski Wschodniej. Problem w tym, że jest w nim za mało pieniędzy, by sfinansować tak olbrzymie przedsięwzięcie. Na inwestycje drogowe przeznaczono w nim prawie 700 mln euro (ok. 2,7 mld zł); wraz ze środkami krajowymi jest to ponad 810 mln euro.

– Przesunięcie projektu spowoduje, że zamiast całości powstaną tylko krótkie odcinki trasy przy dużych miastach, takich jak Lublin czy Rzeszów. Jeśli tak się stanie, to na pewno ta trasa nie będzie miała większego znaczenia regionalnego ani międzynarodowego i jej budowa traci sens – oceniają eksperci. Opr. (j)

Każda książka, jak głos podany przez radio, dociera tylko do tych, którzy mają tę samą długość fali.
Forum Rozwoju Lublina
stelo no está en línea  
Old May 18th, 2007, 07:23 AM   #91
Krab
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by humar View Post
Już taką dziwna mam naturę, że jeżdżę tam gdzie sa drogi - z tego powodu nie pomykam często do Lublina od Rzeszowa - a na Mazurach nie byłem ani razu samochodem i nie wybiorę sie dopóki nie powstaną chociaż pewne odcinki tej drogi.
Faktycznie dziwną masz naturę, rozumując w ten sposób to bym się z domu nie ruszył. Uważaj tylko by ci życie nie minęło na tym oczekiwaniu na lepsze drogi.
A na Mazury to masz DK63.
Krab no está en línea  
Old May 18th, 2007, 09:10 AM   #92
andis13
Registered User

andis13's Avatar

Likes (Received): 17

Jak to jest z tą S-19, jest wpisana do sieci korytarzy transeuropejskich czy nie? Bo ja szukając informacji nie znalazłem potwierdzenia informacji o korytarzu.
Na tej mapce S19 brakuje:

Mapka w większym formacie tutaj
Jak widać tylko odcinek z Rzeszowa (od A4) do Presova (do słowackiej D1) jest zaznaczony.
Czy ktoś ma inne informacje?
andis13 no está en línea  
Old May 18th, 2007, 09:55 AM   #93
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by Mister_MR. View Post
Zresztą nowe drogi planuje się pod kątem przyszłego natężenia ruchu, a jego wzrost na trasie obecnej "19" jest obserwowany już od dawna i nieunikniony w latach następnych.
Ale najpierw powinno budować się tam gdzie TERAZ jest wielkie natężenie ruchu.
acmario no está en línea  
Old May 18th, 2007, 10:47 AM   #94
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 391

Wcale nie jest powiedziane, że trzeba budować tam gdzie "teraz" jest duże natężenie.

Z mapki powyżej widać wyraźnie, że ta droga logicznie komponuje się z siecią transportową w Europie. Musimy ją zbudować jak najszybciej - zanim zbudują ją Białorusini i Ukraińcy.

Z mapy z siecią dróg widać wyraźnie, że jej uruchomienie odciąży DK1. Trudno jest jeździć tam gdzie dróg nie ma - w chwili obecnej dotarcie do Rzeszowa z Białegostoku jest czymś całkowicie nierealnym.

A wybudowanie S19 połączy w końcu komunikacyjnie drugą połowę Polski. Dla poprawnego rozwoju kraju potrzebujemy połączeń pomiędzy wszystkimi miastami, a nie tylko z Warszawą.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek no está en línea  
Old May 18th, 2007, 11:28 AM   #95
Krab
Registered User

Quote:
Originally Posted by krzy65siek View Post
Wcale nie jest powiedziane, że trzeba budować tam gdzie "teraz" jest duże natężenie.
Ale najwięcej korkują się drogi o dużym natężeniu ruchu i nic nie wskazuje na to by samochody miały przestać tamtędy jeździć

Quote:
Z mapki powyżej widać wyraźnie, że ta droga logicznie komponuje się z siecią transportową w Europie. Musimy ją zbudować jak najszybciej - zanim zbudują ją Białorusini i Ukraińcy.
A jak ją zbudujemy to co będziemy z tego mieć ??? Na razie nie słyszałem by chciano przyjąć Białoruś do UE. Śpij spokojnie

Quote:
Z mapy z siecią dróg widać wyraźnie, że jej uruchomienie odciąży DK1. Trudno jest jeździć tam gdzie dróg nie ma - w chwili obecnej dotarcie do Rzeszowa z Białegostoku jest czymś całkowicie nierealnym.
To popatrz sobie jeszcze raz. Prawie w każdym kraju główne drogi prowadzą do stolicy. Jeśli chcesz odciążyć jedynkę to wybuduj autostradę z Rzeszowa do Warszawy.
A Białystok -Rzeszów ??? Nie widzę tragedii, nad morze też nie macie dobrej drogi. Wybudować ???
Krab no está en línea  
Old May 18th, 2007, 11:34 AM   #96
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Likes (Received): 1944

Quote:
Originally Posted by acmario View Post
2) Jak już pisałem, rozwój biedniejszych regionów uzależniony jest od dobrych połączeń z bogatszymi obszarami a nie z inną biedotą.
Super stwierdzenie jegomościa z arcybogatego Tarnowa
oralB está en línea ahora  
Old May 18th, 2007, 11:36 AM   #97
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 391

Nad morze sobie poradzimy - możemy jechać S8/S7 i naddatek drogi jest minimalny. Oczywiście fajnie byłoby gdyby istniało dobre połączenie z Olsztynem i Elblągiem, ale to nie jest tak istotne.

Pytasz co będziemy mieć z budowy ważnej, europejskiej drogi tranzytowej? Nie wiesz?

To może przejrzyj sobie jakiekolwiek podręczniki ekonomii i zastanów w jaki sposób zarabia się na dobrych połączeniach z innymi krajami. Taka trasa to rozwój przemysłu w Polsce, niższe koszty logistyki itp. A kwestia przyłączenia Białorusi do UE nie ma tutaj znaczenia. Kierowcy będą jeździli po prostu lepszymi trasami, a nie tymi leżącymi w Unii.

A1 to nie tylko Warszawa-Rzeszów. Spójrz na mapę i wyobraź sobie, że chcesz przejechać z Helsinek albo Tallina do Turcji (i odwrotnie). Masz teraz jakiś wybór poza A1?

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek no está en línea  
Old May 18th, 2007, 12:02 PM   #98
Krab
Registered User

Quote:
Kierowcy będą jeździli po prostu lepszymi trasami, a nie tymi leżącymi w Unii.
Chyba żartujesz ??? A odprawy celne, łapówki dla białoruskich celników, kolejki na granicy ?? Kierowcy wolą jechać gorszą , a pewniejszą drogą niż narażać pojazd i towar na widzimisie postkomunistycznych urzędników.

Quote:
A1 to nie tylko Warszawa-Rzeszów. Spójrz na mapę i wyobraź sobie, że chcesz przejechać z Helsinek albo Tallina do Turcji (i odwrotnie). Masz teraz jakiś wybór poza A1?
Tak się składa,że kiedyś jeździłem z Białegostoku do Turcji. Kierowcy nigdy nie jeździli trasą A1. Zawsze przez Lublin. Autobus czy TIR 130 km/h nie jeździ.
A dobra droga Rzeszów -Warszawa na początek wystarczy, potem można dalej kombinować.
Krab no está en línea  
Old May 18th, 2007, 01:21 PM   #99
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by andis13 View Post
Jak to jest z tą S-19, jest wpisana do sieci korytarzy transeuropejskich czy nie? Bo ja szukając informacji nie znalazłem potwierdzenia informacji o korytarzu.
Na tej mapce S19 brakuje:

Mapka w większym formacie tutaj
Jak widać tylko odcinek z Rzeszowa (od A4) do Presova (do słowackiej D1) jest zaznaczony.
Czy ktoś ma inne informacje?
Cała S19 ma podobno zostać wpisana do sieci TEN-T w 2010 r. Trzymam kciuki

@acmario (powtórzę) Ruch na odcinku Rzeszów - Lublin z pewnością wzrośnie, bo z połączenia Rzeszów - Warszawa (S19 + S17)skorzystają ci kierowcy, którzy w tym momencie jeżdżą po DK 9. Poza tym - część TIRów i ruchu tranzytowego wybiera DK 1 / DK 8 zamiast 19.

Last edited by a3c4; May 18th, 2007 at 01:30 PM.
a3c4 no está en línea  
Old May 18th, 2007, 01:50 PM   #100
bewu1
Registered User

Likes (Received): 3692

Quote:
Originally Posted by a3c4 View Post
@acmario (powtórzę) Ruch na odcinku Rzeszów - Lublin z pewnością wzrośnie, bo z połączenia Rzeszów - Warszawa (S19 + S17)skorzystają ci kierowcy, którzy w tym momencie jeżdżą po DK 9. Poza tym - część TIRów i ruchu tranzytowego wybiera DK 1 / DK 8 zamiast 19.
Warszawa Rzeszów się jeździ przez Lublin. Jest znacznie lepsza (i szybsza) droga niż przez DK-9.
bewu1 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
białystok, ekspresówka-s19, lubelskie, lublin, podkarpackie, rzeszów, s19

Thread Tools

Posting Rules