[Katowice] Inwestycje akademickie - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 4 votes, 5.00 average.
Old October 18th, 2011, 05:35 PM   #101
baron de m966
Przyjaciel KM - Gliwice

baron de m966's Avatar

Likes (Received): 426

Jakaś radna osiedlowa zaproponowała, żeby przerobić je na mieszkania socjalne.
baron de m966 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 18th, 2011, 05:39 PM   #102
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Likes (Received): 618

to dobry pomysł, by wynieśc tam meneli ze sródmieścia.
Old October 18th, 2011, 05:42 PM   #103
Kajek
Kajus

Kajek's Avatar

Likes (Received): 312

Quote:
Originally Posted by baron de m966 View Post
Na tym polega idea kampusu akademickiego, że wszystko jest na jednym miejscu: wydziały, akademiki, rozrywka itd. Dzięki temu wytwarza się w tym miejscu specyficzny klimat, z którego korzysta miasto, a i samym studentom żyje się łatwiej.
No w sumie co tam życie w większości centrum miasta, ważniejszy jest klimat na trzech ulicach. Ty to masz jednak łeb nie od parady a ja jestem głupi, żeby przedkładać całościowe myślenie o mieście nad studencki klimat tak zwanego kampusu.

Mało brakło a walnąłbym kolejną gafę pisząc, że jeżeli jakieś rozwiązanie sprawdza się w mieście A i przenosi się je do miasta B metodą "kopiuj wklej", bez uwzględnienia specyfiki miasta B, to niekoniecznie musi się udać tak samo.

Niech się studentom żyje łatwiej, hej!

Last edited by Kajek; October 18th, 2011 at 05:49 PM.
Kajek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 18th, 2011, 07:02 PM   #104
baron de m966
Przyjaciel KM - Gliwice

baron de m966's Avatar

Likes (Received): 426

Quote:
Originally Posted by Kajek View Post
No w sumie co tam życie w większości centrum miasta, ważniejszy jest klimat na trzech ulicach. Ty to masz jednak łeb nie od parady a ja jestem głupi, żeby przedkładać całościowe myślenie o mieście nad studencki klimat tak zwanego kampusu.
Ty myślisz o mieście, a ja myślę o studentach.
baron de m966 no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2011, 07:42 PM   #105
Kajek
Kajus

Kajek's Avatar

No właśnie, a studenci są częścią miasta i myśląc o nich trzeba uwzględniać jego potrzeby; innymi słowy nie istnieją oni w oderwaniu od miasta i każda decyzja podjęta w stosunku do nich oddziałuje na miasto.
Teraz już wiesz, dlaczego "wydzielenie" z tego organizmu jakiegoś fragmentu (nie mam na myśli budynków i ich funkcji, chodzi mi o część społeczeństwa, dość ważną dla miasta) nie jest dobre dla całości.
Old October 18th, 2011, 10:19 PM   #106
balthasar
Registered User

Likes (Received): 957

Nie widziałem żadnych projektów, wiec trudno mi się wypowiadać, ale w okolicach Wodnej i Pawła to jest chyba za mało miejsca na jakiś solidny kampus. Ta nowa lokalizacja jest bardziej przyszłościowa.
balthasar no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2011, 11:27 PM   #107
Kajek
Kajus

Kajek's Avatar

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Ad. mapa 2 - próbowaliśmy parę miesięcy temu ze znajomymi zagrać w bowling w tej "strefie śmierci". Nic z tego - nawet jedna piędź toru nie była wolna!
Ta cała strefa to nie tylko kręgle w Punkcie 44, to wszystkie lokale przy placu wolności, na słowackiego i innych ulicach.
Quote:
A jest chyba oczywistym dla każdego, że przeciętny pracownik biurowy dysponuje większą siłą nabywczą, niż przeciętny student (...) pracownik biurowy chce zjeść coś albo w domu, albo gdzieś po drodze, albo tuż koło miejsca pracy (znaczy ogólnie - szybko, gdyż takie jest tempo jego życia).
Przeciętny pracownik biurowy w przysługującej mu przerwie pali papierosy, pracuje (to najczęściej spotykany wariant) albo je w biurze, po pracy wsiada w samochód i jedzie do domu (chyba że bohaterem naszej opowieści jest pracownik PricewaterhouseCoopers, któremu jego "buddy" każe iść na "lunch" w czasie "break", wtedy nasz bohater idzie do SCC posiedzieć na ławce, więc i tak lipa)
Quote:
Poza tym - jeżeli przez parę lat przygotowywano teren pod akademiki, a teraz ma się pokazać temu pomysłowi środkowy palec, to w tym momencie należy zadać sobie pytanie: A co teraz zrobić z tym kwartałem Pawła-Wodna-Górnicza? Wydział Radia i Telewizji i nic poza tym?! Bądźmy poważni.
WRiTV chociaż skromny ilościowo, to dobrze ożywi tę przestrzeń, zwłaszcza w weekendy, uwierz : )
Wydaje mi się, że lepiej uchronić pół miasta przed odpływem studentów, niż rewitalizować jeden kwartał (który i tak dostanie kopa od wrtv i powinien dzięki niemu rozwijać się sam a nie tak wszystko za rączkę).
Quote:
Jeszcze jedno - przy wykorzystaniu kwartału P-W-G można też pomyśleć o rewitalizacji terenów leżących po południowej stronie Rawy między nim, a Dudy-Gracza (w dalszej perspektywie - także zachodniego Zawodzia).
O odsyfieniu tych terenów można pomyśleć i bez akademików na P-W-G. Z resztą pewnie i tak do tego dojdzie, bo będzie to przestrzeń bardzo studencka.

Last edited by Kajek; October 18th, 2011 at 11:34 PM.
Old October 18th, 2011, 11:48 PM   #108
pablo costa
>>>

W P-W-G największym problemem jest zakręcona struktura własności. Tu w zakładce "Strefa Nauki", klikając bąbel "kwartał Wodna-Pawła-Górnicza" można zobaczyć mapkę:

http://www.mapa.przemiana.katowice.eu/

Nie wiem czy byłoby możliwe zrobienie z tego kampusu skoro spora część nie jest w rękach miasta.
pablo costa no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2011, 10:08 PM   #109
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 32450

ZDJĘCIA Z 25.10.2011

CNTI

michael_siberia está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 26th, 2011, 10:22 AM   #110
TallTom
Registered User

TallTom's Avatar

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
ZDJĘCIA Z 25.10.2011

CNTI

Co oni tam odkopali ?
TallTom no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2011, 04:08 PM   #111
Caporegime
Registered User

Caporegime's Avatar

Likes (Received): 163

Jak to co ?
Katowicką Armię Terakotową
Caporegime no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2011, 07:16 PM   #112
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

A to nie pokazywałem na zdjęciach palownicy w akcji?
Old November 10th, 2011, 11:37 PM   #113
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Ladies and gentlemen, post numer 10 tysięcy!

ZDJĘCIA Z 03.11.2011

PS W tym tygodniu widziałem już koparkę z końcówką do ścian szczelinowych. Pracowała od strony Rawy.
Old November 19th, 2011, 02:06 PM   #114
pablo costa
>>>

http://www.dziennikzachodni.pl/slask...ia-i,id,t.html
Quote:

Miasto Katowice przekaże działkę pod Wydział Radia i Telewizji

We wtorek 22 listopada prezydent Katowic Piotr Uszok przekaże na rzecz Uniwersytetu Śląskiego działkę pod budowę Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Wartość nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Pawła 3 wynosi 1 135 000 zł, a jej powierzchnia 2258 m˛. Własność przekazana zostanie uczelni w drodze darowizny.

Zgodnie z planami teren w rejonie ulic Pawła, Wodna Górnicza ma być przeznaczony pod funkcje akademickie. Dlatego zgodnie z planami na przekazanej nieruchomości Uniwersytet Śląski w Katowicach planuje rozpocząć budowę nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji.

Przypomnijmy, że na początku tego roku rozstrzygnięto konkurs na projekty WRiTV, który wygrała firma Grupa 5 Architekci z Warszawy.

Old November 19th, 2011, 02:24 PM   #115
Ulyssaeir
The Catalyst

Ulyssaeir's Avatar

Likes (Received): 9

Trochę jestem zaskoczony, że w stosunku do frontu i otaczających budynków wysokość zabudowy w głębi jest mocno obniżona. Najwyraźniej ostatnia wiska pokazuje tylnią część dziedzińca.

Choć WRIT nie jest dużym wydziałem, ie sądzę, by wyrównanie zabudowy było poza finansowym zasięgiem uczelni, zaś potencjał wydziału mógłby być w ten sposób zwiększony.

Jakoś tak wolałbym, by obiekt był bardziej zwarty z korzyścią w postaci większego dziedzińca. Trudno przecież dobudowywać piętro za 10 czy 15 lat a sam wydział w mojej skromnej opinii będzie bardzo oblegany przez kandydatów na studia i to pomimo nadchodzącego niżu demograficznego obecnych 9 - 16-latków

__________I__________

TRWAŁEGO_____ROZWOJU
Ulyssaeir no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2011, 02:58 PM   #116
pablo costa
>>>

To prawda, ale przy wyższej zabudowie dziedziniec byłby praktycznie pozbawiony światła słonecznego.
Old November 19th, 2011, 03:00 PM   #117
Buster90
Registered User

Likes (Received): 16698

Wydział to może i będzie oblegany, ale bardzo mała ilość osób ma możliwość studiowania na filmówce, więc większy budynek raczej nie będzie potrzebny.
Buster90 no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2011, 04:21 PM   #118
Ulyssaeir
The Catalyst

Ulyssaeir's Avatar

Likes (Received): 9

Śmiem twierdzić, że mała liczba studentów to przede wszystkim kwestia dostępu do infrastruktury, narzędzi i materiałów dydaktycznych. Popyt na te kierunki zawsze był duży a kilku znajomych, którzy mieli okazję się dostać, mówili po jakimś czasie że ze sprzętem jest bardzo krucho.

Co też nie jest takie złe, gdyż doskonale pobudza kreatywność.

__________I__________

TRWAŁEGO_____ROZWOJU
Ulyssaeir no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2011, 04:28 PM   #119
Buster90
Registered User

Likes (Received): 16698

A czy ja mówiłem cokolwiek o dostępie do infrastruktury, czy czymś innym? Na kierunkach związanych z filmówką jest ogromny odsiew na egzaminach wstępnych, Przechodzi góra 10 osób na kierunek, więc niepotrzebny jest jakiś kolosalny budynek.
Buster90 no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2011, 08:57 PM   #120
Kajek
Kajus

Kajek's Avatar

Na reżyserii jest 8 osób, na realizacji obrazu 8, na organizacji produkcji 30 + na niestacjonarnej organizacji ~100 na pierwszym roku (gdzie nie ma czegoś takiego, jak "problem z dostaniem się"), z czego zostaje ~40 na trzecim.
Tak mała liczba spowodowana jest tym, że na rynku nie ma większego zapotrzebowania na te zawody (i w związku z tym bardzo dobrze, że nie rekrutuje się więcej osób). Wypuszczanie studentów na bezrobocie, jak na niektórych innych kierunkach, to pomyłka.
Większy budynek nie jest potrzebny. Nawet ten, który jest teraz na terenie MTK, jest za duży.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
inwestycje akademickie, katowice

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules