[Katowice] Zabudowa parkingu przy Urzędzie Miasta (ul. Młyńska) - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 23rd, 2019, 03:59 PM   #101
itman
Registered User

Likes (Received): 1615

O rany jaki OT, a już miałem nadzieję, że zgodnie z zapowiedzią rozpoczęła się budowa.
itman no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 23rd, 2019, 04:05 PM   #102
ormi
Registered User

Likes (Received): 3230

Quote:
Originally Posted by itman View Post
O rany jaki OT, a już miałem nadzieję, że zgodnie z zapowiedzią rozpoczęła się budowa.
Sorry, ale dyskusja toczyła się trochę w oderwaniu od szczegłów tego naiwnego sympatycznego projektu, który zdobył jednak duże uznanie fachowców.
ormi no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2019, 04:08 PM   #103
itman
Registered User

Likes (Received): 1615

Quote:
Originally Posted by ormi View Post
Sorry, ale dyskusja toczyła się trochę w oderwaniu od szczegłów tego naiwnego sympatycznego projektu, który zdobył jednak duże uznanie fachowców.
Spoko Nie chodzi o Twój wpis, ale o poprzednie.

Do końca miesiąca został tydzień więc zobaczymy czy się spełnią zapowiedzi inwestora o rozpoczęciu budowy w styczniu 2019
itman no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 23rd, 2019, 04:55 PM   #104
kiedy.przyjedzie
Registered User

Likes (Received): 1340

Coś by z tego było gdyby ściąć do dwóch kondygnacji tych skrzynek i ulokować w nich dwukondygnacyjną kawiarnię z zielonymi tarasami. Tylko... szum wentylacji dworca i galerii chyba byłby niezbyt dla takiej rekreacji.
kiedy.przyjedzie no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2019, 05:04 PM   #105
ormi
Registered User

Quote:
Originally Posted by kiedy.przyjedzie View Post
Coś by z tego było gdyby ściąć do dwóch kondygnacji tych skrzynek i ulokować w nich dwukondygnacyjną kawiarnię z zielonymi tarasami. Tylko... szum wentylacji dworca i galerii chyba byłby niezbyt dla takiej rekreacji.
Myślę, że to niezły pomysł taką lekką dyskusją jeszcze długo zapełniać ten wątek , bo co do konkretnych robót, to boję się, że będzie jak z iluś innymi inwestycjami, choćby z Grand Centralem obok.
Old January 23rd, 2019, 05:21 PM   #106
LibiazCity
Registered User

LibiazCity's Avatar

Likes (Received): 806

Quote:
Originally Posted by ormi View Post

NB. Część wieżowa tego 100-metrowego budynku według projektu zawiera w całości 20 (dwadzieścia) zwykłych trzypokojowych mieszkań - no comment.

Mam nadzieję, że potraktowałeś moje pytanie jako żarcik
LibiazCity no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2019, 05:45 PM   #107
ormi
Registered User

Quote:
Originally Posted by LibiazCity View Post
Mam nadzieję, że potraktowałeś moje pytanie jako żarcik
Tu wszystko od początku jest żartem.
Ten pechowy wątek z tak długą historią jeszcze nie miał okazji być poważnym.
Dla przypomnienia może jeden z pierwszych postów.
Nihil novi sub sole:

Quote:
Originally Posted by sky's_the_limit View Post

Data: 2006-07-03

Biurowiec na parkingu

Pod koniec tego roku na placu przy Młyńskiej ma ruszyć budowa nowoczesnego biurowca

Nieciekawy parking w samym centrum stolicy Śląska wreszcie przestanie psuć krajobraz. W jego miejsce powstanie nowoczesny biurowiec z galerią handlową

Co prawda to kolejna przymiarka do zagospodarowania terenów w sąsiedztwie katowickiego magistratu i dworca PKP, wiele jednak wskazuje na to, że tym razem dojdzie ona do skutku. Niemiecki inwestor - spółka W. Beutin Polska, póki co odmawia podania jakichkolwiek informacji na temat planowanej inwestycji. Udało nam się jednak dowiedzieć, że przy ul. Młyńskiej powstać ma kilkupiętrowy, nowoczesny biurowiec. W jego przyziemiach zlokalizowane będą sklepy i punkty usługowe. Kierowcy, którzy korzystali do tej pory z parkingu nie mają jednak powodów do obaw. W podziemiach budynku inwestor planuje też wybudować wielopoziomowy parking dla samochodów. Korzystać z niego będą mogli nie tylko klienci centrum i najemcy powierzchni biurowej. Powinno to nieco ułatwić znalezienie miejsca parkingowego w centrum Katowic. W tej chwili zaparkowanie w okolicach ulic Młyńskiej, czy Dworcowej w godzinach szczytu graniczy z cudem.

Niewielka działka w samym centrum Katowic nie miała jak dotąd szczęścia do inwestorów. Położona w sąsiedztwie magistratu, jest z pewnością jednym z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w mieście. Tymczasem od lat funkcjonuje tutaj zwykły, ogrodzony barierkami parking. Ten stan miał się zmienić kilka lat temu. Wówczas na horyzoncie pojawiła się firm Agip z Pomorza. Miała wybudować tu... biurowiec i parking wielopoziomowy. Skończyło się jednak na zapowiedziach. Firma przeinwestowała i wkrótce zbankrutowała. Działkę kupił niemiecki inwestor, który po kilkuletnim rozruchu, najprawdopodobniej pod koniec tego roku rozpocznie prace budowlane.
Old January 30th, 2019, 02:30 PM   #108
ormi
Registered User

Quote:
Originally Posted by Camara90 View Post
Katowice.pro: https://www.katowice.pro/przy-ul-mly...tawil-projekt/
Inwestycja rozpocznie się w styczniu 2019 roku.

A może jednak tylko kilka dni opóźnienia, bo zima dokucza?

Quote:
Obiekt zostanie zrealizowany na terenie o powierzchni 2940 m˛. Użytkowanie wieczyste niezabudowanej nieruchomości przez ponad dekadę było we władaniu katowickiej Grupy Menadżerskiej. W lipcu br. prezydent Katowic wyraził zgodę na sprzedaż firmie prawa własności gruntu, co miało być jednym z warunków otwierających możliwość realizacji inwestycji z nowym partnerem.
Nowy podmiot poinformował właśnie, że nieruchomość zostanie wykorzystana pod budowę obiektu biurowo-hotelowego. Częścią hotelową ma zarządzać Orbis. Do budynku wprowadzi markę Mercure. Warunkowa umowa z UBM została już podpisana.
...autorem koncepcji architektonicznej budynku jest katowicka pracownia AIR Jurkowscy Architekci, współautorem zaś zespół architektów z pracowni inwestora – UBM Developement Polska. Przedsięwzięcie obejmuje powstanie hotelu z 268 pokojami oraz części biurowej. Jak podaje spółka, budynek składać się będzie z 10 i 9 kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Część 10-kondygnacyjną zajmie hotel, gdzie znajdzie się również restauracja, zaplecze konferencyjne i centrum fitness. Do hotelu i biur będą prowadziły osobne wejścia. W ramach inwestycji powstaną także 74 miejsca postojowe.
.... Firma zakłada, że pozwolenie na budowę uda się uzyskać w najbliższych miesiącach i niebawem na działce ruszą prace. – Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane zostało na styczeń 2019 r. Otwarcie hotelu przewiduje się na koniec 2020 r.

FreySigurbjornsson, Luki_SL liked this post

Last edited by ormi; January 30th, 2019 at 02:40 PM.
Old January 30th, 2019, 02:39 PM   #109
Buster90
Registered User

Likes (Received): 16740

To na Sokolskiej panuje inna zima, niż na Młyńskiej? Wg mnie chyba nie dogadali się z Europarkiem odpowiednio wcześniej i teraz muszą czekać na rozpoczęcie prac.
Natomiast na sąsiedniej działce musi panować wieczna zima, bo rozpoczęcie prac miało być chyba 4 lata temu

elpe92 liked this post
Buster90 está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 30th, 2019, 03:50 PM   #110
Remi77
Registered User

Remi77's Avatar

Likes (Received): 408

Przyziemie wygląda jak Skarbek zbudowany na miarę swoich czasów. Koszt budowy tarasowych mieszkań osadzonych na żelbetowym trzpieniu w mieście, gdzie z powodu szkód górniczych huśtają się żyrandole? ile to będzie kosztować i kto to kupi? Koszt działki do efektywnej powierzchni mieszkalnej? Widok na dach galerii i dworca z zielonych balkonów, gdyby to miałby być atut? Chyba dla ślepych i głuchych. Wymieniać dalej? Może nie jestem architektem, ale szwagier pracował na budowie w latach '70, więc chyba się znam... i powiem Wam, że taki konkurs architektoniczny to chyba pomylił nagrody dla tej pracy.
Remi77 no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2019, 11:32 AM   #111
Sunlight
Tequila

Likes (Received): 65

Quote:
Originally Posted by Remi77 View Post
Przyziemie wygląda jak Skarbek zbudowany na miarę swoich czasów. Koszt budowy tarasowych mieszkań osadzonych na żelbetowym trzpieniu w mieście, gdzie z powodu szkód górniczych huśtają się żyrandole? ile to będzie kosztować i kto to kupi? Koszt działki do efektywnej powierzchni mieszkalnej? Widok na dach galerii i dworca z zielonych balkonów, gdyby to miałby być atut? Chyba dla ślepych i głuchych. Wymieniać dalej? Może nie jestem architektem, ale szwagier pracował na budowie w latach '70, więc chyba się znam... i powiem Wam, że taki konkurs architektoniczny to chyba pomylił nagrody dla tej pracy.

Chłopie bo ci żyłka pęknie - to tylko koncepcja jakich już z milion było w Katowicach. Huśtające się żyrandole też są fajne - ostatnimi czasy na południu regularnie
Sunlight no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2019, 05:40 PM   #112
Remi77
Registered User

Remi77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sunlight View Post
Chłopie bo ci żyłka pęknie - to tylko koncepcja jakich już z milion było w Katowicach. Huśtające się żyrandole też są fajne - ostatnimi czasy na południu regularnie
Jestem prostym człowiekiem, mam tylko te dwie ręce. Jak widzę harmonię w architekturze to jestem spokojny, jak widzę karykaturę, raroga, czy inną architektoniczną abnominację to mnie skęca... Nie poradzę.
PS. Pierwsze zdjęcie z wizualizacji wygląda jakby dwugłowy, betonowy golem przeżuwał mech...
Old January 31st, 2019, 05:46 PM   #113
jckns
Registered User

Likes (Received): 2077

Mnie tu co innego przeraza! To, ze studentki III roku architektury nie potrafia stworzyc poprawnej perspektywy!
Old January 31st, 2019, 06:54 PM   #114
Buster90
Registered User

Dobrze, że wrzuciłem te wizki z konkursu, bo wątek czymś żyje w oczekiwaniu na rozpoczęcie budowy
Old April 25th, 2019, 05:39 PM   #115
Buster90
Registered User

Podobno od poniedziałku parking przy urzędzie ma być nieczynny.
Old April 25th, 2019, 09:09 PM   #116
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 26968

Znaczy będzie dziać się to, w co chyba wielu z nas ciężko uwierzyć ?

schlesier2 liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2019, 06:20 AM   #117
maciek55
Mieszkaniec Metropolii

maciek55's Avatar

Likes (Received): 404

Potwierdzone: parking zamknięty
maciek55 no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2019, 09:30 AM   #118
LibiazCity
Registered User

LibiazCity's Avatar

Likes (Received): 806

Czyli wygon będzie powoli znikał
LibiazCity no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2019, 11:33 AM   #119
Remi77
Registered User

Remi77's Avatar

Powiecie, że jestem nudny. Ja powiedziałbym, że jestem tradycjonalistą, ale: CZY BĘDZIE ZAMKNIĘCIE PIERZEJI????
Old April 30th, 2019, 11:58 AM   #120
ormi
Registered User

Gdyby szeregowac priorytety waznosci zabudowy w srodmiesciu Katowic to do Priorytetu 0 zaliczylbym:
- Plac Dworcowy z zabudowa dookola, a szczegolnie Stary Dworzec,
- zachodnia strone Korfantego, a szczegolnie Dominante,
- otoczenie Placu (Szewczyka!) przed Dworcem, wlasnie z zabudowa parkingu obok UM, a i rowniez z Grand Central.

Ciesze sie bardzo, ze dochodzi wreszcie (przynajmniej wedlug pierwszych oznak zewnetrznych) do zabudowy parkingu, tym bardziej, ze przedstawione niedawno wizki obiecuja przynajmniej przyzwoita miejska zabudowe w tym miejscu - to juz przeszlo pol wieku jak na to czekam, w Katowicach trzeba miec cierpliwosc.

Quote:
Originally Posted by Remi77 View Post
Powiecie, że jestem nudny. Ja powiedziałbym, że jestem tradycjonalistą, ale: CZY BĘDZIE ZAMKNIĘCIE PIERZEJI????

Na szczescie wszystko na to wskazuje ze tak.
Plac przed Dworcem, nawet bez Grand Central, bedzie wygladal jakby w calosci byl juz zabudowany.
Oby wreszcie przyzwoicie wykonczono tez elewacje tego nowozbudowanego naroza Mlynskiej ze Stawowa.

LibiazCity, filczyk, Remi77 liked this post

Last edited by ormi; April 30th, 2019 at 02:29 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
katowice

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules