[Katowice] Nowy stadion miejski - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 29 votes, 2.10 average.
Old May 16th, 2008, 04:11 PM   #81
zasnuty
zasnuty

zasnuty's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by zajf View Post
Czy mógłbyś przedstawić swoje wyliczenia?

Bo zainteresowało mnie to co piszesz i zacząłem szukać.

Katowice:
- budżet -> 1,064 mld (dochody) źródło
- ludność -> 314,5 tyś

Wrocław:
- budżet -> 2,767 mld (dochody) źródło
- ludność -> 635,2 tyś

Po przeliczeniu na łeb wychodzi:
- 3383 zł - Katowice
- 4365 zł - Wrocław

Jeśli to są złe dane proszę poprawcie mnie.

PS. Popieram stadion na 25tyś!
patrz nie na dochody, ale na budżet miasta ale masz rację. heh, ale wrocław się szybko rozwija jeszcze niedawno ten wskaźnik był na korzyść katowic...

katowice 1,154 mld
wrocław 3,237 mld (http://www.wroclaw.pl/m87178/)
Advertisement

Old May 18th, 2008, 06:24 PM   #82
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

Nie zgadzam się z waszym pesymistycznym powiewem. Chociaż opcja z powiększeniem na przyszłość wydaje się być racjonalna, to trzeba wziąść pod uwagę, że polska piłka może się zmieniać w tak szybkim tempie jak widmo powrotu do kraju naszych emigrantów Już po 2012 roku nasza liga będzie diametralnie inna niż ta, którą widzimy teraz. Nie wspominając już o zeszłorocznej 125 milionowej nadwyżce w budżecie i jednocyfrowym zadłużeniu

http://www.25000.pl/popieram/

Last edited by HAL 9010; May 18th, 2008 at 06:29 PM.
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2008, 08:32 PM   #83
taxi
Metrokatowicepolis

taxi's Avatar

Likes (Received): 1588

Quote:
Originally Posted by skimaniac View Post
dołączam się do tego głosu. Opcja fajny, ale nie duży stadion miejski jest jak najbardziej OK.

Póki co poziom piłki ligowej (obojętnie która liga) to dno, a (mnie przynajmniej) stadion kojarzy się z bandą rozjuszonych zwierząt.

Jeżeli w ciągu paru lat nagle GKS zacznie wymiatać wszystkich w Polsce, a w pucharach europejskich czy LM zagra coś więcej niż baraże z np. Grenlandczykami, i w związku z tym będzie duże zainteresowanie meczem na żywo, to proszę - jest Śląski.

W perspektywie pewnie dekady nie będzie potrzeby na duży stadion, no chyba że kibole liczą na więcej krzesełek do wyrwania/spalenia/rozrzucenia po całym mieście

1. zgadza sie, bo stadion GieKSy jest w parku a w zasadzie w ZOO.
a tak na serio to pewnie nigdy nie byłeś na stadionie lokalnym.

2. tak samo bezsensu jak teza, ze po co w katowicach wieżowce skoro juz tyle nabudowali w warszawie.
p.s. po co w londynie kilkanascie druzyn ma swoje stadiony, skoro mają Wembley?
po co w zagłębiu ruhry każdy ma swój stadion skoro można by zbudowac jeden jeśli miasta są tak blisko siebie jak u nas?

3. nie mam pojecia po co takie wypowiedzi, jesli znalazłeś kiedys krzesełko ze stadionu na mieście to gratuluję szcześcia, może pownieneś grać w totolotka?

ja proponuję złośliwym, uprzedzonym nie wpisywać sie, jeśli mają podawac takie argumenty ANTY.
taxi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 18th, 2008, 08:54 PM   #84
bobtrebor
BANNED

witam prawdziwego kibica, pozwolisz, że nie podejmę tamatu
bobtrebor no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2008, 11:57 PM   #85
skimaniac
Shredder

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by taxi View Post
1. zgadza sie, bo stadion GieKSy jest w parku a w zasadzie w ZOO.
a tak na serio to pewnie nigdy nie byłeś na stadionie lokalnym.

2. tak samo bezsensu jak teza, ze po co w katowicach wieżowce skoro juz tyle nabudowali w warszawie.
p.s. po co w londynie kilkanascie druzyn ma swoje stadiony, skoro mają Wembley?
po co w zagłębiu ruhry każdy ma swój stadion skoro można by zbudowac jeden jeśli miasta są tak blisko siebie jak u nas?

3. nie mam pojecia po co takie wypowiedzi, jesli znalazłeś kiedys krzesełko ze stadionu na mieście to gratuluję szcześcia, może pownieneś grać w totolotka?

ja proponuję złośliwym, uprzedzonym nie wpisywać sie, jeśli mają podawac takie argumenty ANTY.
Ad 1. byłem na stadionie GKSu lata temu (kiedyś to nawet grali w pucharze uefa). Pisząc o zwierzętach odnosiłem się do pijanej bandy wyjącej jakieś kretyńskie przyśpiewki, że "ruch to k..y" albo na odwrót tak około 3 w nocy. Innym razem taka idąc sobie wzdłuż zaparkowanych przy ulicy samochodów postanowiła każdy z nich obdarować kopniakiem w drzwi. Muszę wspominać o sprayu na prawie każdym odnowionym budynku?

Ad 2. Drużyny w Londynie same potrafią utrzymać swoje stadiony oraz frekwencję na nich. Jeżeli GKS ("kibice") jest stanie utrzymać stadion taki jaki chcą mieć, to niech nie zawracają dupy miastu.

Ad 3. tu mnie masz: nie znalazłem nigdy krzesełka w mieście.
Widziałem natomiast resztki ławek ze Śląskiego porozrzucanych po całym osiedlu 1000lecia.
skimaniac no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2008, 01:16 AM   #86
Milka.Kosakowo
Registered User

Milka.Kosakowo's Avatar

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by Szczepann View Post
wziąść
a co to znaczy? ludzie! nauczcie się pisać !
Milka.Kosakowo no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2008, 12:28 PM   #87
taxi
Metrokatowicepolis

taxi's Avatar

Quote:
Ad 1. byłem na stadionie GKSu lata temu (kiedyś to nawet grali w pucharze uefa). Pisząc o zwierzętach odnosiłem się do pijanej bandy wyjącej jakieś kretyńskie przyśpiewki, że "ruch to k..y" albo na odwrót tak około 3 w nocy. Innym razem taka idąc sobie wzdłuż zaparkowanych przy ulicy samochodów postanowiła każdy z nich obdarować kopniakiem w drzwi. Muszę wspominać o sprayu na prawie każdym odnowionym budynku?

Ad 2. Drużyny w Londynie same potrafią utrzymać swoje stadiony oraz frekwencję na nich. Jeżeli GKS ("kibice") jest stanie utrzymać stadion taki jaki chcą mieć, to niech nie zawracają dupy miastu.

Ad 3. tu mnie masz: nie znalazłem nigdy krzesełka w mieście.
Widziałem natomiast resztki ławek ze Śląskiego porozrzucanych po całym osiedlu 1000lecia.

1. swietny argument zeby nie zbudowac stadionu. czy wiesz, ze kibice lecha o mało co nie rozniesli doszczetnie poznania w wielkiej bitwie z legią? dlaczego im budują stadion w takim razie, nie wiem.
2. stadion utrzymują kibice, bo niby kto tam przychodzi inny? wiec nie rozumiem oco Ci chodzi, sami mamy zbudowac ten stadion, kazdy kibic po cegiełce czy co?

3. to pewnie po meczu polska-anglia 1994, wiec musisz teraz wykrzyczeć na całą polskę, że nie bedzie stadionu na bukowej bo chuligani mieszkający od bałtyku aż do tatr, rozniiesli ślaski

mysle że ta rozmowa nie ma sensu, nie chcesz tego stadionu i znajdzie sie kazdy najmnijeszy powód, zeby go tu napisać. rozmowa powinna być konstruktywna, przyszłosciowa, a jesli bedziemy mówic o roku 1994 i szprejach na murach to nic z tego.
bez odbioru
Old May 19th, 2008, 12:44 PM   #88
piotrekb
Registered User

del

Last edited by piotrekb; February 25th, 2012 at 07:07 PM.
piotrekb no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2008, 12:52 PM   #89
skimaniac
Shredder

nie chcesz to nie odbieraj, napisać i tak moge

nie jest tak, że nie chce stadionu i wyszukuje powody na poparcie

nie widzę w tej chwili potrzeby budowy stadionu o rozmiarach postulowanych przez "kibiców". Chodzi o to, że jeżeli w tej chwili na stadionie pojawia się w porywach parę tysięcy ludzi, to nie racjonalnych powodów by sądzić, iż samego tylko faktu rozbudowy na 25k wzrośnie zainteresowanie meczami do poziomu dwudziestu kilku tysięcy ludzi na każdym meczu. Oprócz ambicji trzeba myśleć o kosztach. Koszt 25k > koszt 15k. Utrzymanie 25k > utrzymanie 15k. Do tego trzeba dołożyć dodatkowy koszt odkurzania pustych zawsze krzesełek.

Wracając do tej bandy mieniącej się kibicami pragnę zauważyć, iż to właśnie ona w parze z niskim poziomem meczów odstraszają ludzi od pójścia na stadion. Więc jest kolejny racjonalny argument na to, że 25k to za dużo.
Old May 19th, 2008, 12:54 PM   #90
skimaniac
Shredder

Quote:
Originally Posted by piotrekb View Post
Skoro w Londynie kilkanaście drużyn ma swoje stadiony, to mam pytanie któremu londyńskiemu klubowi miasto wybudowało i utrzymuje stadion?
no właśnie o to mi chodzi!

btw. czy na San Siro nie rezydują przypadkiem dwie światowej klasy drużyny?
Old May 19th, 2008, 02:14 PM   #91
slonychips
BANNED

Likes (Received): 1

i tak 25 tys to za malo
slonychips no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2008, 02:27 PM   #92
piotrekb
Registered User

del

Last edited by piotrekb; February 25th, 2012 at 07:05 PM.
Old May 19th, 2008, 02:49 PM   #93
taxi
Metrokatowicepolis

taxi's Avatar

Quote:
Skoro w Londynie kilkanaście drużyn ma swoje stadiony, to mam pytanie któremu londyńskiemu klubowi miasto wybudowało i utrzymuje stadion?

rozumiem , ze masz pewne informacje, ze tak nie było, dzwoniłeś do Margaret Taczer?

a co do utrzymania, to nie rozumiesz. GKS Katowice płaci miastu miesieczny czynsz, czyli sami sie utrzymuja, własnie z biletów. tu chodzi o samo zbudowanie.
ciekawe, ze we wrocławiu sie nikt , badź mało kto przychrzania do stadionu na 44tyś, co bedzie po euro skoro na stadion Ślaska przychodzi tyle samo ludzi, a nawet mniej niz u nas?

wiekszosc ludzi sie cieszy i tyle. ale w katowicach oczywiscie mamy krótkowzrocznych, którzy nie chcą widziec, ze ładny stadion robi publike i analogicznie tysiąc innych rzeczy. wieszkosc z was nie lubi P. Oszuka , a gadacie tak jak on, wszystko po najmnijeszej linii oporu, bo teraz nie ma ludzi na stadionie, to po co w ogóle?
btw. mnie rozbawił niedorzecznik Bojarun: "po co stadion na 25 skoro teraz na stadion przy bukowej przychodzi do 10tyś" może dlatego, że wlasnie taką ma pojemność. ale to jest trudne zadanie dla dyletantów.
Old May 19th, 2008, 03:21 PM   #94
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

Quote:
Originally Posted by Milka.Kosakowo View Post
a co to znaczy? ludzie! nauczcie się pisać !
no tak, jak nie ma sie do czego przyczepic to lapie sie za ortografie ja nie uzywam Firefoxa

edit: ogólnie zauważyłem, że co kilka postów zwracasz komuś uwagę na pisownię. Jeśli już chcesz być mrocznym suflerem w tym zakresie to zacznij
Quote:
Originally Posted by Milka.Kosakowo View Post
Nie mozna bylo tylko roztrzygnac przetargu.
od siebie
pozdrowionka.

Quote:
nie chcesz to nie odbieraj, napisać i tak moge

nie jest tak, że nie chce stadionu i wyszukuje powody na poparcie

nie widzę w tej chwili potrzeby budowy stadionu o rozmiarach postulowanych przez "kibiców". Chodzi o to, że jeżeli w tej chwili na stadionie pojawia się w porywach parę tysięcy ludzi, to nie racjonalnych powodów by sądzić, iż samego tylko faktu rozbudowy na 25k wzrośnie zainteresowanie meczami do poziomu dwudziestu kilku tysięcy ludzi na każdym meczu. Oprócz ambicji trzeba myśleć o kosztach. Koszt 25k > koszt 15k. Utrzymanie 25k > utrzymanie 15k. Do tego trzeba dołożyć dodatkowy koszt odkurzania pustych zawsze krzesełek.
Wracając do tej bandy mieniącej się kibicami pragnę zauważyć, iż to właśnie ona w parze z niskim poziomem meczów odstraszają ludzi od pójścia na stadion. Więc jest kolejny racjonalny argument na to, że 25k to za dużo.
muszę powiedzieć jasno, że odnoszę wrażenie, że nie interesujesz się zbytnio Ekstraklasą i dlatego zdarza Ci się pisać takie krzaki Upierasz się ciągle, że skoro teraz jest mało kibiców (przy okazji im ubliżając, generalnie generalizujesz, zatem nie ektrapoluj) wybacz za dygresję, ale lekko mnie ponosi jak człowiek takie rzeczy wypisuje. Wracając do tematu, mówisz, że nie ma potrzeby. To ja daję tutaj nagie fakty z którymi musisz się zmierzyć.

Korona Kielce - miasto lekko ponad 200tys.
Frekwencja przed = 3-5 tys.
Frekwencja po = 8-10 tys.

Jak widzisz Wasze Katowice mają o ponad 100 tys. mieszkańców więcej... dodając przy tym pięciomilionową aglomerację... stałe i znaczne podwyżki budżetów pierwszoligowych klubów jakim GKS napewno będzie. Oznaczać to będzie wyższy poziom ligi. Nowe stadiony, które wyeliminują chuliganów.Można optymistycznie mówiąc, że 25 tysięczny stadion byłby nawet za mały Tak jak już wspominałem po 2012 roku wszystko się zmieni i dobrze byłoby, gdyby Katowice popatrzyły dalej, a nie krótkowzrocznie. Tyle.

Last edited by HAL 9010; May 19th, 2008 at 04:30 PM.
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2008, 04:16 PM   #95
piotrekb
Registered User

del

Last edited by piotrekb; February 25th, 2012 at 07:05 PM.
Old May 19th, 2008, 04:42 PM   #96
taxi
Metrokatowicepolis

taxi's Avatar

Quote:
To nie trzeba dzwonić ani do "Margaret Taczer", ani do "krulofej Elszbiety", bo to nie są informacje tajne.

Też mnie ciekawi co po EURO z tym stadionem, bo że Śląsk go wypełni nie wierzę.

Masz jakieś badania, że większość się cieszy? A czy jeśli nie lubię Uszoka, to mam zawsze mówić odwrotnie niż on?

Też mnie rozbawił swoim dyletanctwem. Na stadion nie wchodzi 10 tyś ludzi, bo jest ograniczona publiczność do ok 8 tyś, a średnio przychodzi około 6 tyś.

Stadion na 15 tyś z możliwością ewentualnej dalszej rozbudowy to wg mnie na dzień dzisiejszy najlepsza opcja.
ok, ok, witam angliste i pzrepraszam za ironiczne przekształcenie nazwiska pani T.

skoro nie tzreba dzwonic do londynu, to skąd wiesz? daj link, przypis nie wiem, cokolwiek.

Ograniczona ilość do 8tyś? po co podajesz kompletnie nieprawdziwe informacje? w meczu ze Ślaskiem własnie, kołowrotki wskazały 11.500(przyblizenie bo zapomnialem dokładenj liczby) wejść(czyli ponad 10000 bo samego Ślaska było ponad 1000 gwoli scisłosci).

ech jakże jałowa dyskusja jest kiedy stoi sie po dwóch stronach barykady
Old May 20th, 2008, 02:12 AM   #97
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4301

Quote:
Originally Posted by Szczepann View Post
Jak widzisz Wasze Katowice mają o ponad 100 tys. mieszkańców więcej... dodając przy tym pięciomilionową aglomerację... stałe i znaczne podwyżki budżetów pierwszoligowych klubów jakim GKS napewno będzie. Oznaczać to będzie wyższy poziom ligi. Nowe stadiony, które wyeliminują chuliganów.Można optymistycznie mówiąc, że 25 tysięczny stadion byłby nawet za mały Tak jak już wspominałem po 2012 roku wszystko się zmieni i dobrze byłoby, gdyby Katowice popatrzyły dalej, a nie krótkowzrocznie. Tyle.

Przepraszam a skad ta pewnosc ze pred GKS'em taka swietlista droga? Nie porownuj GKS do Korony, poniewaz w aglomeracji gornoslaskiej – i na calym Gornym Slasku znajdujacym sie wojewodztwie Slaskim – najwiecej kibicow maja Gornik i Ruch … GKS jest praktycznie lokalnym klubem majacym publike przede wszystkim w samych Katowicach i nawet tam jest duzo kibicow chocby Ruchu.
W przyszlosci aby utrzymac sie w ekstraklasie trzeba bedzie miec silny zespol z dobrym sponsorem (prawdopoenie nawet aby sie tam dostac). GKS na dzis dzien nie jest ani silnym zespolem ani nie ma silnego sponsora. Takze ja nie jestem pewny szybkiego awansu, a tym bardziej nie wielkiej przyszlosci w ekstraklasie. Zycze GKS'owi jak najlepiej, ale sadion podobny do Korony Kielce – conajmniej na razie – zupelnie powinien wystarczyc.

Pzdr.
Old May 20th, 2008, 03:26 AM   #98
bidzis004
BANNED

Likes (Received): 1

Quote [Marcin]
Tak na dzis dzien powinien wystarczyc , stadionów w Polsce nie buduje sie na 2 lata a na następne 100 jak nie więcej tak więc jak budowac to z głową i jestem za tym by w Katowicach stanął obiekt na miano stolicy metropoli .

Skąd wiesz czy za 20 lat niebędzie sie chodziło całymi rodzinami na mecze jak za dawnych lat? juz teraz mozna zaobserwowac przyrost przychodzących na mecze ludzi tak więc opłacalnosc stawiania tak duzego obiektu jest uzasadniona .
bidzis004 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2008, 03:46 AM   #99
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 3393

"Opłacalność jest uzasadniona"? A kiedy opłacalność czegokolwiek jest lub była nieuzasadniona? Niestety Twoje posty są dla mnie mało zrozumiałe - jakoś niesamowicie zawile formułujesz te zdania...

Moim zdaniem ze względu na mnogość klubów w naszym regionie nie ma potrzeby budowania dużego stadionu. Jak przybędzie kibiców np. za te przykładowe 20 lat to się stadion rozbuduje - ważne by dziś zagwarantować możliwość właśnie takiej rozbudowy. Jak już tutaj było pisane - większy obiekt to więcej kosztów.
esce no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2008, 10:54 AM   #100
taxi
Metrokatowicepolis

taxi's Avatar

Quote:
Originally Posted by Marcin View Post
Przepraszam a skad ta pewnosc ze pred GKS'em taka swietlista droga?

… GKS jest praktycznie lokalnym klubem majacym publike przede wszystkim w samych Katowicach i nawet tam jest duzo kibicow chocby Ruchu.
Pzdr.
przepraszam a skad ta pewność , ze nie?

licytowac sie można bez końca.

taaaaaak a Ty siedząc w Koln wiesz to najlepiej kto i jakie fancluby w jakich liczach przyjezdzają na bukową

Lepiej by było gdyby już zczeli budowac i moglibysmy sie skupic kmentowaniu zdjęć z budowy.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
infrastruktura sportowa, katowice, silesia, stadion, stadiony

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules