[Varaždin] - Construction update (2011 - 2019) - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 15th, 2011, 07:51 PM   #41
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by karelcro View Post
Zna tko kakav dobar/jednostavan program (3D) za oblikovanje parkova?
kolega to manualno fotošopira, napravi v sketchupu 3D skicu, onda montira biljkice v Photoshopu
Mali Ivica no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 18th, 2011, 01:43 PM   #42
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11382

obnova varaždinskog HNK

http://www.vtv.hr/aktualno/76-vijest...k-varadin.html
Quote:
Obnova HNK Varaždin
Piše: Kristijan Petrović Ponedjeljak, 10 Siječanj 2011 16:01

Kazališna publika koja je navikla kupovati svoje ulaznice na blagajni varaždinskog kazališta već neko vrijeme to čini na ulazu u klub Europa Media, zahvaljujući kompletnoj obnovi predvorja koja će ulaznom dijelu u kazalište uskoro dati potpuno novi izgled i obnovljenu, potpuniju infrastrukturu. Radovi koji bi trebali biti završeni tijekom veljače izvode se pod nadzorom i u suradnji s konzevatorskim odjelom Grada Varaždina i svojevrsna su najava opće modernizacije ove kulturne ustanove koja će nakon završetka svih planiranih radova služiti kao primjer mnogim kazališnim kućama i van granica lijepe naše. Vrijednost investicije u predvorje iznosi oko 500 tisuća kuna koje pokriva Ministarstvo kulture. Tek što će završiti radovi na predvorju, pristupit će se izradi projektne dokumentacije te ishođenju građevinske dozvole kojom bi se počela obnavljati velika scena gledališta varaždinskog kazališta, koje iako je vremenom obnavljano, uglavnom bez većih izmjena i dorada, funkcionira pedesetak godina. Među ostalim radovi na obnovi mehanizaciji velike scene uključivali bi izradu podizne platforme orkestra, okretnu pozornicu tzv. Rotobinu, obnovili bi se sustavi povlake, scenska rasvjeta, tonska kabina te brojni sustavi zaštite – kao što je primjerice vatrodojavni sustav, a čime bi se u mnogočemu modernizirao varaždinski centar kulture u kojem bi publika još više uživala, a glumci i redatelji dobili dodatne prilike za kvalitetniju postavu svojih predstava.
Ajde , hvala Bogu došlo je na red i predvorje...inače, već petu godinu laganini traje obonova HNK, no sad je tek došlo na red predvorje, a nadam se da će konačno uskoro doći na red i koncertna dvorana, ne samo gledalište. U biti to im je još "samo" ostalo...

Evo jedna lijepa fotkica u čast tome:

Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2011, 04:01 PM   #43
salinovec
Registered User

salinovec's Avatar

Likes (Received): 186

Evo jedna lijepa fotkica u čast tome:

[/QUOTE]

sto se meni svidja taj varazdin!! taj barokni stil gradnje je jednostavno ljepo gledati! pogotovo dok je obnovljen kao sto u centru grada i jest!

dok ja gledam ovdje u njemackoj grad heilbronn (blizu mene), centar grada... ko da nikada nije imao neku kulturu... sve samo betonjara ko u najvece doba komunizma, a bar ga tu nikad nije bilo... jest da je grad za vrijeme drugog svijetskog rata srusen pa su ga izgradili na novo, al ne onako kako je nekad valjda bio... steta! divim se varazdinu!!
salinovec no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 18th, 2011, 07:13 PM   #44
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

A čuj to je već "filozofska" tema. Naime svašta se događalo u Njemačkoj nakon WW2. Hvala za komentar

Anyway, imam nešto za Grofa:

Quote:
Originally Posted by grofBombelles View Post
U svezi Varteksa, napravio sam mali prijedlog moguće reurbanizacije.

Naime baš je u tijeku izložba arhitekture u Herzerici gdje možeš vidjeti neke prijedloge varaždinskih mladih arhića za taj prostor kao i Optujsku. Drago mi je da se razmišlja u tom smjeru u stručnim krugovima, jer je to naznaka da nam se valjda neće događati više prenamjene prostora bez urbanističkih i svakih drugih natječaja...

http://www.regionalni.com/kultura/ku...euilini-kampus

Quote:
Optujska mali superzeleni kvart, a Varteks sveučilišni kampus

Naravno iz teksta se vidi "pomalo" idealistički nastrojen urbanizam , što je razumljivo za studente i mlade arhitekte, no to nije važno. Važno je da postoji razmišljanje o tome u gradu od strane gradske udruge arhitekta i kompletne struke!

Još kad shvate da je podjednako važna i lokacija VIS , čak možda i najvažnija i da je to nevjerojatna razvojna šansa grada, kao i šansa za konačno "savladavanje " željezničke prepreke koja silom prilika razdvaja grad...nitko sretniji od mene
Jednom će se i to pitanje morati staviti na dnevni red.
Old January 18th, 2011, 07:57 PM   #45
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 150

Trevor, kasiš, ja sam bio na otvorenju.

A mladu arhitekticu koja je radila prijedlog za vojarnu u Optujskoj i osobno poznajem.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2011, 08:05 PM   #46
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Trevor, kasiš, ja sam bio na otvorenju.

A mladu arhitekticu koja je radila prijedlog za vojarnu u Optujskoj i osobno poznajem.
Skjuz mi! E pa onda Ti više ništa nemoram reći...vani tek dolazi zima
Old January 23rd, 2011, 09:08 PM   #47
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Danas sam provjerio na licu mjesta. Grabanice 10 su uvelike u izgradnji. Zemljani radovi , iskop građevinske jame itd. Također i one "Grabnice 7", kako sam ih nazvao...Grabanice 8. i 9. su već na drugome katu, a Grabanice 3. na petom (potkrovlju).
Suma sumarum - do sad je tamo izgrađeno 357 stanova (0.,1.,2.,5.) a 324 ih je u izgradnji (3.,6.,7.,8.,9.,10.) Gledano na prvobitni plan nedostaje samo još jedna zgrada (grabanice 4?).
Iduće godine u to vrijeme, ili malo kasnije, imat ćemo dakle izgrađeno novo naselje od skoro 700 stanova. Nije mala stvar.

Last edited by Trevor McPhee; January 23rd, 2011 at 09:24 PM.
Old January 23rd, 2011, 09:17 PM   #48
19WSVŽ90
Registered User

19WSVŽ90's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
324 ih je u izgradnji (6.,7.,8.,9.,10.)
Još ti trojka fali, znači trenutno je 6 zgrada under construction.
19WSVŽ90 no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2011, 09:23 PM   #49
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Originally Posted by 19WSVŽ90 View Post
Još ti trojka fali, znači trenutno je 6 zgrada under construction.

Thanks! Sad ću ispraviti!
Old January 23rd, 2011, 09:26 PM   #50
grofBombelles
BANNED

A što je s ove dvije iznad Grabanica 9?
Old January 23rd, 2011, 09:33 PM   #51
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
A što je s ove dvije iznad Grabanica 9?
A Bog zna...netko je rekao da se neće izvoditi, no čisto sumnjam u to. Ako imaju zemljište i ako prodaju izgrađene stanove, NARAVNO da će izvoditi. Kad pogledamo na njihovim stranicama kolko su stanova do sada prodali onda je gotovo sigurno da se neće zaustaviti na tih dosad izgrađenih/započetih desetak zgrada. Vidjet ćemo.
Old January 23rd, 2011, 09:37 PM   #52
grofBombelles
BANNED

Quote:
A Bog zna...netko je rekao da se neće izvoditi, no čisto sumnjam u to. Ako imaju zemljište i ako prodaju izgrađene stanove, NARAVNO da će izvoditi. Kad pogledamo na njihovim stranicama kolko su stanova do sada prodali onda je gotovo sigurno da se neće zaustaviti na tih dosad izgrađenih/započetih desetak zgrada. Vidjet ćemo.
Ja se nadam da će ih izgraditi, one bi baš lijepo kompletirale naselje.
Old January 23rd, 2011, 09:50 PM   #53
19WSVŽ90
Registered User

19WSVŽ90's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
E, ako imaju zemljište. Kolko ja znam gradit će se još jedna zgrada i to ova između 3. 6. i 8-ice. Znači to bi trebala biti 4. ili 7.
19WSVŽ90 no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2011, 10:48 PM   #54
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Likes (Received): 0

jep, četvorka i sedmica su imale neke probleme sa zemljom. rešenje za građenje su dobili prošli tjedan za četvorku, a sedmica mislim da se već dela
Mali Ivica no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2011, 11:02 AM   #55
staklokrilac
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Quote:
Stanari Jalkovečke 98: Stanoing nas je obmanuo
Stanari zgrade u Jalkovečkoj ulici 98 u stambenom naselju Grabanice u Varaždinu sazvali su konferenciju za novinare kako bi upoznali javnost sa svojim problemima. Tvrde naime da ih je varaždinska građevinska kompanija Stanoing prevarila kad su kupovali stanove.
Predstavnik vlasnika 130 stanova u stambeno-poslovnoj zgradi u Jalkovečkoj 98 u Varaždinu Mato Stojanović sazvao je konferenciju za novinare kako bi ukazao na nepravilnosti oko Stanoinovog stambenog naselja u Jalkovečkoj ulici.
- Investitor, varaždinska građevinska kompanija Stanoing, nas je u najmanju ruku obmanuo. Kad smo kupovali stanove rečeno nam je da ćemo kupnjom stana dobiti i gotovo 10 tisuća kvadratnih metara zelenih površina, parkova i igrališta za djecu te jedno parkiralište po stanu no sad ispada da ćemo jedva moći hodati između zgrada, a automobile ćemo morati parkirati jedan na drugi - istaknuo je Stojanović dodavši da mu nije jasno kako se sve to može događati kraj svih "institucija pravne države".
- Investitor je građevinsku i lokacijsku dozvolu dobio na temelju rješenja na kojem je naša zgrada bila prikazana na jednoj čestici površine od oko 11 tisuća kvadratnih metara. Naknadno je investitor, bez našeg znanja, izvršio parcelaciju pa je čestica na kojoj se nalazi naša zgrada prepolovljena i rascjepkana na više manjih parcela. Na jednoj od tih parcela, na mjestu na kojem se prema prvotnom rješenju trebala nalaziti zelena površina, nedavno je počela izgradnja nove zgrade - naglasio je Stojanović dodavši da su zbog toga stanari izgubili neke povlastice koje su im bile obećane kod kupnje stana.
- Naša djeca više neće imati prostor za igru, a mi ćemo jedva moći šetati među zgradama. Izgradnjom nove zgrade izgubit ćemo i parkirališna mjesta. Kad smo kupovali stanove obećano nam je 130 parkirališnih mjesta, koliko je i stanova u zgradi, a izgradnjom nove zgrade ostat će nam samo 59 parkirališta, odnosno jedno parkiralište za svaka dva stana - istaknuo je Stojanović dodavši da su stanari podnijeli zahtjev građevinskoj inspekciji da izađe na teren i utvrdi postoje li nepravilnosti no njihove reakcije još nema. Razmišljaju i o podizanju tužbe protiv Stanoinga zbog prijevare no prije toga žele da nadležne institucije iznesu svoje mišljenje o problemu.
Za komentar smo zamolili i suvlasnika i direktora tvrtke Stanoing Edvarda Brumena koji nam je rekao da je istup gospodina Stojanovića samo jedan u nizu istupa u njegovom privatnom ratu protiv Stanoinga.
Gospodin Stojanović je stan u našoj zgradi dobio od države budući da je branitelj i od prvog dana je u konfliktu s nama. Stalno se na nešto žali i stalno ima neke primjedbe. Reći ću samo da Stanoing ima sve dozvole za gradnju i da gradimo u skladu s postojećim planom. Mjesto na kojem gradimo nema apsolutno nikakve veze s parcelom na kojoj se nalazi zgrada u kojoj on živi. Riječ je o investiciji od 50 milijuna kuna, a gospodina Stojanovića želim samo podsjetiti da svi koji u Hrvatskoj nešto rade zarađuju novac za njegovu mirovinu – naglasio je Brumen.
Komentari ispod gornjeg članka:
Quote:
1. Od čega je Stanoing sve ovo izgradil? Od pričuva ili drugim riječima od novaca poštenih stanara koji su izdvajali i izdvajaju da mogu donekle urediti ili sanirati zgrade u kojima žive godinama.Sve te zgrade danas zajedno nemaju ni 100 kuna na "računu". Zato je u najmanju ruku bahato i bezobrazno spominnjati miljunske cifre jer taj novac nisu vlasnici ili investitori izvadili iz svojeg džepa nego iz našeg.
A što se tiče nezakonitosti,ako ih ima prije ili kasnije će netko odgovarati. Ako je stiglo Sanadera,stići će i ove naše "sitne" ribice. A čini mi se da je to jako blizu...

2. neka si pogleda izjave koje su date za nasu zgradu a i slike koje sve govore tako da su ovo insinuacija sta govori gospodin brumen a kvalitet je stvarno vrhunska mores mislit

3. Stil im je ostal isti, gdje god rade. Samo me zanima tko im daje dozvole. Njih bi prvo trebalo pitati na osnovu čega su ih izdali. Horvatinčić je za Stanoing mila majka.

4. "Za komentar smo zamolili i suvlasnika i direktora tvrtke Stanoing Edvarda Brumena koji nam je rekao da je istup gospodina Stojanovića samo jedan u nizu istupa u njegovom privatnom ratu protiv Stanoinga."
To nije privatni rat gospodina Stojanovića nego hvale vrijedan iskorak malog čovjeka koji ima snage i volje da kao predstavnik stanara ukaže na propuste koji se u našoj zgradi i oko naše zgrade dešavaju..
"Gospodin Stojanović je stan u našoj zgradi dobio od države budući da je branitelj i od prvog dana je u konfliktu s nama. Stalno se na nešto žali i stalno ima neke primjedbe."
Postoji dobar razlog zašto se žalimo!
"Reći ću samo da Stanoing ima sve dozvole za gradnju i da gradimo u skladu s postojećim planom."
khm.. Ovo ne bi komentiral.. ..i malom detetu je jasno o čemu se tu radi..
"Mjesto na kojem gradimo nema apsolutno nikakve veze s parcelom na kojoj se nalazi zgrada u kojoj on živi."
..ma nema, osim npr. kaj nam budu zeli celu stranu parkirnih mjesta..
"Riječ je o investiciji od 50 milijuna kuna, a gospodina Stojanovića želim samo podsjetiti da svi koji u Hrvatskoj nešto rade zarađuju novac za njegovu mirovinu – naglasio je Brumen."
A ja radim da plaćam kredit za stan ispred kojeg se nemam kam parkirati, kapa mi voda po balkonu jer deka iznad balkona nema oluk i odvod vode i nije izvučena van pa voda kapa direktno na ogradu mojeg balkona, imam "prvoklasni parket" (a u stvari je to hrastova iverica i šper ploča), itd..
Izgleda da će taj kvart na kraju ispasti pravi klaustrofobični geto umjesto ugodnog modernog naselja za stanovanje, pa zato treba čim prije
Old January 24th, 2011, 11:38 AM   #56
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

A Ti lijepo , ko Ti brani!
Možeš istim onim avionom koji nemora sljetati na pistu i ukrcavati putnike na stajanci zagrebačkog aerodroma *

Umjesto komentara mogao bih Ti sad tu postati vijest o prosvjedu (!) župljana župe Jalžabet iz Jakopovca i još jednog sela jučer ispred katedrale u Varaždinu, jer eto oni neće pod Jalžabet , već hoće pod Varaždinske Toplice! "Ići ćemo do Vatikana!" kažu oni Da nije smiješno, bilo bi tragično. U državi u kojoj ih potkradaju 20 godina ko mulce oni idu jedini put prosvjedovati kontra Biskupa! Ahaha

Oću reći da je nacionalni sport pljuvati po svemu i svakome, tražiti "kruha preko pogače" i biti plaćen za nerad i Bog zna kakve zasluge.
Koji park je to taj gospodin kupio? Kolko parkitrališnih mjesta? Zašto nije preselio u neku kuću? Za istu cijenu ,ili puno manju, imaš kućica u okolici kolko hoćeš. Ako ičega ima tamo u okolici tih zgrada to su parkirališna mjesta, zaboga! Podzemnih, prizemnih, uličnih, kakvih god hoćeš!

Da, stanoing gradi "konfekcijske" zgrade. Da, ne objavljuje unaprijed planove gradnje cijelog naselja (odnosno stidljivo ih objavljuje), pa mu se i to računa kao grijeh. Da , podigli su onaj City center na POTPUNO neprimjerenoj lokaciji...imaju svojih grijehova,naravno.

No pitam ja Tebe , staklokrilče, jedno pitanje: znaš li Ti na što bi ličio grad da su svih tih 1200 stanova izgrađenih s njihove strane zadnjih desetak godina završili kod drugih "manjih" poduzetnika koji bi silom prilika morali graditi kojekuda i kojegdje (vidi Starčevićevu ulicu kao primjer!). Unakazili bi grad. Pogledaj Osijek, uostalom, i sve će Ti biti jasno...pogledaj zagrebačku Trešnjevku!
Jel bi Ti htio da Varaždin pretvorimo u Slam?

Kojom misaonom operacijom si došao do zaključka na temelju novinskog članka koji prenosi jamranja jednog ili dvojice ljudi da je to "klaustrofobični geto"? Jesi li ikad bio tamo, na licu mjesta? Imaš li Ti oči?

Možemo samo zapaliti svjećicu što nam se dogodio i POS u Jalkovečkoj a pogotovo firma Stanoing koja je uspjela uvesti neki red u državi gdje vlada potpuni nered, kaos i vulgarizam u stanogradnji.

* Odnosi se na post dotičnog forumaša gdje se isčuđavao u maniri vječnog Erasera kako ima puno aviona na stajanci i kako nigdje ne lete
Old January 24th, 2011, 01:41 PM   #57
staklokrilac
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
...Kojom misaonom operacijom si došao do zaključka na temelju novinskog članka koji prenosi jamranja jednog ili dvojice ljudi da je to "klaustrofobični geto"? Jesi li ikad bio tamo, na licu mjesta? Imaš li Ti oči?...
Ako dokažeš da stanuješ u toj zgradi ili barem za vuglom te zgrade povlačim napisano, u suprotnom šuti jer nemaš pojma o čemu se tamo radi, ali bez problema diskvalificiraš one koji ne razmišljaju "istom misaonom operacijom" kako si ti sebi zacrtao.
Quote:
...a pogotovo firma Stanoing koja je uspjela uvesti neki red u državi gdje vlada potpuni nered, kaos i vulgarizam u stanogradnji...
Kojeg q. se trevorček imaš pjeniti, niti ne postoji ikakva aluzija na tvoje veličanje u nebo ove dotične firme, niti si bilo gdje spomenut, ili možda jesi...????? Ali zato i postoji ova Orwelova rečenica ispod...
Old January 24th, 2011, 01:54 PM   #58
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Likes (Received): 35

@trevore nemoj sad glorificirati stanoing, po tvojem ispada da bi još na sve četiri hodali da nema, ne rade oni ništ za dobrobit građana već isključivo za pare,a ti mali poduzetnici su po gradu napravili kud i kamo kvalitetnije i "pitomije" zgrade

A ova žaljenja stanara su mi u najmanju ruku smiješna, nama je obećano , on nama je rekel i slično ... pa ljudi niste na placu gdje se sve pogađa na nekoj usmenoj razini, ako postoji crno belo na papiru gdje svakoj zgradi pripada određena kvadratura zemljišta odnosno svakom stanu određeni broj parkirnih mjesta i netko vam je to otuđio onda su prigovori na mjestu, ali u protivnom ,a čini mi se da je i takva realna situacija, nemate pravo na kukanje i žaljenje.

Last edited by karelcro; January 24th, 2011 at 02:00 PM.
karelcro no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2011, 03:08 PM   #59
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Ma ne "glorificiram" stanoing, vidiš i sam da sam bezbroj put kritiziral barem one 3 stvari koje sam napisal u gornjem postu (konfekcijsku arhitekturu, neotkrivanje cjelovitih planova gradnje i promašenu lokaciju "city centera")

Međutim , složit ćeš se da se u gradu jednostavno moraju graditi nova stambena naselja. Siguran sam da bi bez stanoinga to bilo neizvedivo, osim u slučaju "POS".Ko bi imao financijsku i organizacijsku mogućnost otkupa takve količine zemljišta? Ono što bi se dogodilo je građenje interpolacija , gdje bi sigurno bilo dobrih primjera, ali bi nažalost još sigurnije bilo više loših primjera (kao onaj u Starčevićevoj ili ona nevjerojatna nakarada od mansarde na zgradi u Bronxu, za zatvor!)
Varaždin jednostavno nema toliko mogućnosti za interpolacije, mora graditi nove ulice/naselja itd.
Kad bi sistem poticao unificirano sređivanje cijelih poteza jedne ulice, kao onih novijih blokova u Radićevoj ili Zagrebačkoj/Supilovoj (opet stanoing), onda bi to bilo sjajno, međutim gradu se hebe živo za takvo što. Prošla su vremena kad su se ulice poput Radićeve planski mogle sređivati.
Jedino što bi se desilo bi bila "zubata" Optujska ili Međimurska itd. (vidi primjer Divatlove ulice u Osijeku). To bi bila civilizacijska katastrofa.

I još jedna stvar. Bilo kakvu nepravilnost u građenju stanari trebaju rješavati sa onim ko im je prodal stan a ne raditi hajku preko novina za nečije interese. Isto tako znamo svi ko je bio izvođač, oni su gradili, ne stanoing.
Usput, zahvaljujući stanoingu i "zagorje tehnobeton" u ovim teškim vremenima djelom i preživljava. Ali hebe se nekim mudrijašima za 800 njihovih radnika, ne?

Kužiš sad?

@ staklokrilac
Tim tonom uopće ne želim s Tobom razgovarati.
Old January 24th, 2011, 03:12 PM   #60
MasonicStage™
Super Moderator

MasonicStage™'s Avatar

Quote:
Originally Posted by staklokrilac View Post
Ako dokažeš da stanuješ u toj zgradi ili barem za vuglom te zgrade povlačim napisano, u suprotnom šuti jer nemaš pojma o čemu se tamo radi, ali bez problema diskvalificiraš one koji ne razmišljaju "istom misaonom operacijom" kako si ti sebi zacrtao.

Kojeg q. se trevorček imaš pjeniti, niti ne postoji ikakva aluzija na tvoje veličanje u nebo ove dotične firme, niti si bilo gdje spomenut, ili možda jesi...????? Ali zato i postoji ova Orwelova rečenica ispod...
ja mislim da bi ti trebao malo smanjit taj drzak ton komunikacije.
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules