[Varaždin] - Construction update (2011 - 2019) - Page 55 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 21st, 2012, 04:32 PM   #1081
bambam72
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by zaguric2 View Post
Unda hojdi z lieve strani ceste prema VŽU pa te ne pobrau ili tam iza benzinskih pu poli.
Cuj, i ja sam zagorac, ali ne kuzim te ni pol posto. Mislim da bi mozda trebal prijeci na jezik koji vecina razumije.Cak lepoglavcani i bednjanci kad dojdu u Zagreb govore da ih i drugi ljudi razumiju .
bambam72 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 21st, 2012, 09:33 PM   #1082
zaguric2
Hrvatsko Zagorje

zaguric2's Avatar

Likes (Received): 137

Quote:
Originally Posted by bambam72 View Post
Cuj, i ja sam zagorac, ali ne kuzim te ni pol posto. Mislim da bi mozda trebal prijeci na jezik koji vecina razumije.Cak lepoglavcani i bednjanci kad dojdu u Zagreb govore da ih i drugi ljudi razumiju .
Normalnu da si Zaguric
Ali ja nisam iz Lepoglave pa se neču niti ponašati kao oni
zaguric2 no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 07:50 PM   #1083
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11366

UREĐENJE NOVOG KVARTA U VARAŽDINU NA PODRUČJU GRLICE – RAKITE U BIŠKUPCU

http://www.varazdin.hr/vijesti/2011/...21_grlice.html

Quote:
Plan uređenja naselja stručno je obrazložio Zoran Hebar, voditelj stručnog tima Urbanističkog zavoda grada Zagreba koji je izradio plan.
DETALJNI PLAN UREĐENJA GRLICE-RAKITE U BIŠKUPCU I
IZMJENE I DOPUNE GENERALNOG URBANISTIČKOG PLANA GRADA VARAŽDINA ZA PODRUČJE GRLICE-RAKITE U BIŠKUPCU

Detaljni plan uređenja Grlice-Rakite u Biškupcu obuhvaća područje veličine 73,26 ha smješteno između Sajmišne, odnosno ulice Ljube Babića sa zapadne strane i Zagrebačke ulice s istočne strane. Danas je taj prostor većim dijelom neizgrađen i komunalno neopremljen s brojnim katastarskim česticama u privatnom vlasništvu koje su danas uglavnom oranice i livade, oblikom i veličinom neprimjerene za izgradnju.

Interes za gradnjom obiteljskih kuća u gradu Varaždinu stalno je prisutan, no uređenih gradskih četvrti u kojima bi se one mogle graditi danas nedostaje.

Kao način uređenja građevnog zemljišta tek je Zakonom o prostornom uređenju i gradnji iz 2007. godine uveden postupak urbane komasacije, a to je za ovaj prostor ocijenjeno kao najbolje moguće rješenje. Urbanu komasaciju moguće je provesti samo na temelju prethodno izrađenog detaljnog plana uređenja, stoga je Gradsko vijeće 2009. godine Odlukom pokrenulo njegovu izradu. Gotovo tri godine kasnije, nakon dovršenja izrade plana, na posljednjoj sjednici održanoj 07. ožujka 2012. godine Gradsko vijeće donijelo je Odluku o donošenju Detaljnog plana uređenja Grlice-Rakite u Biškupcu (DPU-a). Kako bi se stvorili preduvjeti za donošenje ovog DPU-a bilo je potrebno prethodno izmijeniti postojeći Generalni urbanistički plan. Stoga je na istoj sjednici Gradskog vijeća donesena Odluka o donošenju Izmjena i dopuna Generalnog urbanističkog plana grada Varaždina (GUP-a) samo za područje Grlice-Rakite u Biškupcu. Naime, u GUP-u grada Varaždina trebalo je odrediti obvezu i obuhvat izrade DPU-a Grlice-Rakite u svrhu provedbe postupka urbane komasacije. Također je trebalo uskladiti i dopuniti neke pojmove koji se odnose na ovaj DPU.

Detaljnim planom uređenja Grlice-Rakite u Biškupcu definirane su građevne čestice, njihov položaj i oblik, veličina i namjena. Također je određen položaj i profil glavne gradske prometnice koja prolazi kroz stambenu zonu, a detaljno je razrađena i ostala prometna mreža stambenih ulica i uređenje javnih parkirališta. U zoni stambene namjene planirane su građevne čestice za obiteljske i višeobiteljske kuće (s maksimalno do 6 stanova), a planirani su i nestambeni sadržaji javne i poslovne namjene, odnosno sadržaji centra naselja gdje će se moći graditi uredi, trgovine, ambulante i slično. Također su detaljno definirani uvjeti za izgradnju osnovne škole i dječjeg vrtića kao i uvjeti za uređenje javnih zelenih površina. U zoni određenoj za mješovitu namjenu definirani su uvjeti gradnje stambenih i poslovnih građevina koje se uklapaju u stambeno okruženje.

Što se tiče komunalnog opremanja, određeni su uvjeti gradnje, rekonstrukcije i opremanja komunalnom infrastrukturnom mrežom, kao i mjesta i načini priključenja parcela na komunalnu mrežu.

Na području obuhvata DPU-a ukupno je 712 stambenih parcela. Od toga je novih planiranih čestica 493, a postojećih je 219. Stambeni sadržaji zauzimaju zajedno s mješovitom namjenom 70,9% površine u obuhvatu Plana. Postojeća izgradnja smještena je uz ulice: Mažuranićevu, Zagrebačku, Gospodarsku, Sajmišnu i Trpimirovu.

Za svaku planiranu građevnu česticu iskazana je maksimalna tlocrtna površina buduće izgradnje, katnost i građevna bruto površina (zbroj površina svih etaža građevine), a također je propisana minimalna površina zelenila.

Ako računamo maksimalni planirani broj od 1500 novih stanova, na ovom bi području moglo živjeti najviše 4500 novih stanovnika.

Donošenjem DPU-a Grlice-Rakite stekli su se osnovni preduvjeti za pokretanje postupka urbane komasacije na tom području. Od ukupne površine Plana 73,26 ha, komasacijom će biti obuhvaćeno oko 53 ha. Točnu površinu odrediti će Komasacijsko povjerenstvo koje je Grad Varaždin osnovao u tu svrhu u skladu sa važećim Zakonom o prostornom uređenju i gradnji. Prije pokretanja komasacijskog postupka biti će još potrebno obaviti detaljne pripreme i predradnje te izraditi propisane elaborate. O svim daljnjim aktivnostima u vezi komasacijskog postupka i početku provedbe postupka svi vlasnici zemljišta koje će biti obuhvaćeno komasacijom biti će na vrijeme pisano obaviješteni.

Izradom DPU-a Grlice-Rakite omogućeno je da se ovaj dio Grada Varaždina, odnosno naselja Biškupec urbanizira i kvalitetno uredi za obiteljsko stanovanje.

Osnovni podaci vezani za izradu
DPU-a Grlice-Rakite u Biškupcu i

Izmjena i dopuna GUP-a grada Varaždina za područje Grlice-Rakite u Biškupcu:

Naručitelj izrade: Grad Varaždin
Izrađivač: Urbanistički zavod grada Zagreba d.o.o.
Odgovorni voditelj izrade: Zoran Hebar, dipl.ing.arh.
Početak izrade: ožujak 2009. godine
Dovršetak izrade:ožujak 2012. godine

Cijena koštanja:
DPU Grlice-Rakite u Biškupcu 848.000,00 kn + PDV
Izmjene i dopune GUP-a 102.000,00 kn + PDV

Inače baš ne vidim da su se nešto VŽ novinari pretrgli oko te konferencije za novinare..nigdje ništa.
Kao da nije važna vijest što se ipak kreće prema izradi DPUa tog prostora...

BTW vidio sam te planove i mogu samo reći- tiha jeza. Nekonzekventno i nedosljedno. Taj bi na vježbama iz urbanizma pao ko kruška. Uploadat ću pa sami prosudite...
Trevor McPhee está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 22nd, 2012, 10:21 PM   #1084
varaždinec
varaždin forever...

varaždinec's Avatar

Likes (Received): 1

Nego kak vam se čini govor gradonačelnika u Otvorenom studiju večeras?
-moj dojam je dosta dobar zasad
-budući da su izgradili već gotovo sve veće objekte širom grad(tržnice, bazene, dvorana, stadion,obilaznica...)
-meni se ćini da je to u redu, i da bi se sad konačno moglo i malo više raditi i na detaljima grada
-a mislim da bu im najviše smeće napravilo problema
varaždinec no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 10:24 PM   #1085
rover414
Registered User

Likes (Received): 36

Forumaši ;gdje ste nestali?
A, tu ste !

Last edited by rover414; March 22nd, 2012 at 10:35 PM.
rover414 no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 11:16 PM   #1086
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Originally Posted by varaždinec View Post
Nego kak vam se čini govor gradonačelnika u Otvorenom studiju večeras?
-moj dojam je dosta dobar zasad
-budući da su izgradili već gotovo sve veće objekte širom grad(tržnice, bazene, dvorana, stadion,obilaznica...)
-meni se ćini da je to u redu, i da bi se sad konačno moglo i malo više raditi i na detaljima grada
-a mislim da bu im najviše smeće napravilo problema
Nisam gledao, no generalno mogu reći ovo:
Sada ne da nije trenutak za stati i odmoriti se , sada je trenutak za dati GAS i novi zamah!
Grad treba novu viziju razvoja i to odmah. Grad treba raditi snažno na veleučilištu /sveučilištu , on mora postati obrazovni centar ove regije i ovog dijela HR.
Grad mora profilirati novu industriju, razvijati se u skladu s novim tehnologijama.
Grad mora i izgraditi infrastrukturu i objekte društvenog standarda koji mu još nedostaju - novi autobusni kolodvor, novu polivalentnu /multifukcionalnu dvoranu od minimum petstotinjak mjesta koja bi služila i kao kongresni centar, grad treba pripadajući vrhunski hotel. Također novu knjižnicu i državni arhiv, te novu osnovnu školu/vrtić na Grabanicama. Grad treba pravi gradski prijevoz i dovršetak (duplanje) "istočne obilaznice".
Ako gradonačelnik nije spomenuo ovo u tom svom govoru onda on nema pojma niti što je to grad niti što je Varaždin.

Pitanje smeća neću niti spominjati , jer to je toliki debakl dotičnog da je to teško bilo kakvim rječima opisati...
Old March 23rd, 2012, 02:45 PM   #1087
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

U prilog tome,malo za razmišljanje...trenutno od većih gradskih investicija se radi:
- podzemna garaža na Kapucinskom trgu (završetak druga pol. 2012)
- škola "Tomislav Špoljar" (završetak kraj 2012/ poč. 2013)
- 200 POS stanova "Vilka Novaka" (završetak tijekom 2013)
- poslovni centar "Varkom"

Grabanice i VTC Stanoing kao i sve Stanoingove investicije su "on Hold", a Marlex je dovršio svoju prvu zgradu , sumnjam da će tako brzo na drugu usprkos uspjehu te prve... da i POS Hrašćica je gotova.
Sad ja vas pitam što će se raditi 2013.g.? Razmišljati o smislu života? Kužimo se?
Danas se odlučuje o tome.I Sad je već praktički kasno!
Veleiučilište VAPI za obnovom one dvije zgrade uz postojeću, Studentska menza je gorući problem, državni arhiv također. Tehnološki park je odavno najavio proširenje samo za to treba dodatna para koju mora dati grad, ne može sve iz EU fondova...kirurgija je već 100 puta najavljena ,kao i istočna obilaznica ...dakle grad je na potezu! Čekamo...

btw ist. obilaznica: Tu izgleda opet nekaj kompliciraju. Kao, rotor nije dovoljan jer već ima preko 22000 vozila dnevno kroz ljeto...i jedan i drugi. Pa sad jelte nema smisla duplati obilaznicu prije iznalaženja rješenja za te rotore. Ne slažem se. Itekako ima smisla. Ta prometnica nije tranzitna nego lokalna. Možemo mi napraviti neznam kakve obilaznice okolo grada ali će ona uvijek biti važna preopterećena gradska prometnica. Prema tome NEMA JOJ ALTERNATIVE Dakle - duplanje - ODMAH!
Old March 23rd, 2012, 11:19 PM   #1088
tech_1
Registered User

tech_1's Avatar

Likes (Received): 2098

Mene također zanima kaj bude sad s gradskim stadionom.
Za koga to opće održavati?
Na slobodi su barem svako malo neka natjecanja pa i dođe nešto ljudi,ovdje bu se to svelo na 50 ljudi po utakmici svaka 2 tjedna,na stadionu za 10 000.
tech_1 no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 09:54 AM   #1089
[email protected]
ex-student

student@vz's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by tech_1 View Post
Mene također zanima kaj bude sad s gradskim stadionom.
Za koga to opće održavati?
Na slobodi su barem svako malo neka natjecanja pa i dođe nešto ljudi,ovdje bu se to svelo na 50 ljudi po utakmici svaka 2 tjedna,na stadionu za 10 000.
Trgat se treba da mlada nogometna repka opet igra tu sve kaj može. Drugo neznam, dva do koncerta na otvorenom tokom ljeta. Možda Nk Varaždin počne iznova svoju neku priču koja će oduševiti Varaždince pa počnu dolazit natrag. Ja u to baš ne vjerujem, nažalost , vjerujem jedino da bi Varaždinci došli...
student@vz no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 04:57 PM   #1090
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

jednoga dana neki će se varaždinski klub sigurno vratiti u prvu ligu...kako će se zvati , to ne zna niti Baba Vanga. Jednostavno previše je ljudi ovdje "inficirano" nogometom. Ivanković, Besek, Mumlek , Vugrinec, Dalić & mnogobrojna ekipa je ta iz koje će zasigurno netko s ambicijom uskočiti na kormilo nekog kluba... Možda to bude ovaj "WS" Varteks, možda Nk Varaždin, Varaždin a možda i NK Sloboda s kojom Ivanković vjerojatno ima planove...
To se doduše ne mora dogoditi u ovo vrijeme kad je hrvatski klupski nogomet sveden na karikaturu, jer to više NITKO ne želi gledati. Niti najokorjeliji optimisti. Kad i ako se sredi stanje u nogometu,kad i ako bude izbačena ova "Mamić mafija" iz njega , tek tada ima smisla.

Dakle, trebati će nam još taj stadion. Za sada je ovakav OK, a onda ga se može lagano renovirati...
Old March 24th, 2012, 05:03 PM   #1091
Miki86
Registered User

Miki86's Avatar

Likes (Received): 4671

Nije baš construction pitanje, al jel ste načuli šta da će se kod vas McD zatvoriti?
Miki86 está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 05:05 PM   #1092
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Originally Posted by Miki86 View Post
Nije baš construction pitanje, al jel ste načuli šta da će se kod vas McD zatvoriti?
Prvi glas...to bi bilo isto kao da u gradu s jednim rudnikom zlata zatvoriš taj isti a unutra zalihe za još 200 godina
Otkud Ti to?
Old March 24th, 2012, 05:07 PM   #1093
Miki86
Registered User

Miki86's Avatar

Likes (Received): 4671

Ma pročitao sam komentar nekog lika na našem SBplusu u kojem to spominje. Evo pročitajte sami taj komentar:

http://www.sbplus.hr/slavonski_brod/...m/default.aspx

Drugi odozdo, od korisnika "makijatos".
Miki86 está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 24th, 2012, 05:22 PM   #1094
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Originally Posted by Miki86 View Post
Ma pročitao sam komentar nekog lika na našem SBplusu u kojem to spominje. Evo pročitajte sami taj komentar:

http://www.sbplus.hr/slavonski_brod/...m/default.aspx

Drugi odozdo, od korisnika "makijatos".
Hmm...teško. Rekla - kazala. Da netko zatvori tako nešto?! Pazi, pa taj McD u VŽ je na lokaciji koja je nevjerojatno dobra zbog svakodnevne migracije nekoliko tisuća srednjoškolaca koji tamo jednostavno MORAJU proći ako žele na vlak/bus. kad god prolazim tamo - gužva je. Naročito između 11-14h i navečer poslije 7. Vikendom da ne govorim. Možda će netko drugi preuzeti franšizu, to je moguće,da. Već se dogodilo, uostalom...
Old March 24th, 2012, 06:10 PM   #1095
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 150

Nekako sumnjam u to da će se McD u Varaždinu zatvoriti. Meni osobno jedan od najbolje lociranih McD-ova u Hrvatskoj, sa lijepom i mirnom terasom.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2012, 04:03 PM   #1096
hamferson
Istraživač stvarnosti

hamferson's Avatar

Likes (Received): 17

POS Vilka Novaka

25. III. 2012.

LP
hamferson no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2012, 10:26 PM   #1097
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Thanks Hamferson..! Ova druga zgrada vidljivo raste čak i na Tvojim fotkama koje prilično česo fotkaš

Quote:
Originally Posted by grofBombelles View Post
Nekako sumnjam u to da će se McD u Varaždinu zatvoriti. Meni osobno jedan od najbolje lociranih McD-ova u Hrvatskoj, sa lijepom i mirnom terasom.
Eto, bio sam danas popodne tamo na sladoledu... Moram li reći da je nemoguće bilo A) pronaći mjesto za parking B) pronaći mjesto za sjesti na terasi...ebemu, ako je to prazno, pa kakvo onda mora biti puno?
Old April 3rd, 2012, 12:29 PM   #1098
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Hotel Jupiter

Veliki renderi na dnu stranice: http://www.poslovne-zone.hr/clanak/H...upiter-93.aspx

http://www.mm-design.hr/hr/galerija/43
Brko no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2012, 04:20 PM   #1099
hamferson
Istraživač stvarnosti

hamferson's Avatar

Likes (Received): 17

POS Vilka Novaka

1. IV. 2012.

LP

Last edited by hamferson; April 3rd, 2012 at 04:42 PM.
hamferson no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2012, 06:02 PM   #1100
zaguric2
Hrvatsko Zagorje

zaguric2's Avatar

Likes (Received): 137

Dober ti je tie POS
zaguric2 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools