[Varaždin] - Construction update (2011 - 2019) - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 27th, 2011, 03:37 PM   #101
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11366

Quote:
Originally Posted by Mali Ivica View Post
zar imam brata blizanca za kojeg ne znam???
Kak bi rekao naš moderator Kebra: "veliki umovi misle slično"!

Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 1st, 2011, 01:35 PM   #102
nyl
Registered Enjoyer

nyl's Avatar

Quote:
Originally Posted by Stipson View Post

Upravna zgrada Dega:

[IMG]http://i55.************/111o20j.jpg[/IMG]
Ovo stvarno predobro izgleda! Interijer pogotovo. Volio bi u Rijeci vidjeti tendenciju prema ovakvim obnovama. Bar mi materijala za ovakvo nešto imamo .

Ako netko od lokalne ekipe bude u prilici, zamolio bi za još par fotografija s detaljima, ili neki link za iste! Hvala
Old February 1st, 2011, 02:43 PM   #103
19WSVŽ90
Registered User

19WSVŽ90's Avatar

Likes (Received): 17

https://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2366

Evo ti link na neke fotke iz starog threada
19WSVŽ90 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 1st, 2011, 02:51 PM   #104
salinovec
Registered User

salinovec's Avatar

Likes (Received): 178

Quote:
Originally Posted by 19WSVŽ90 View Post
https://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2366

Evo ti link na neke fotke iz starog threada
jel ta zgrada vec stoji ili se tek treba napraviti/obnoviti?
salinovec no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2011, 02:53 PM   #105
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Meni osobno je taj manir gradnje najdraži, zaljubio sam se u staru opeku u kombinaciji sa čelikom i staklom poodavno, još tokom faksa...
Nažalost, ovakvi su primjeri jako,jako rijetki. Još je k tome ta grada na vrlo neupadljivoj lokaciji. Šteta...
Toga bi mogla biti puna lokacija Varteksa, primjerice.Jednom u budućnosti, naravno.

@Salinovec
Izgrađena, je ,naravno. No još i danas mi se čini da je jedna strana nedovršena.
Old February 1st, 2011, 03:33 PM   #106
nyl
Registered Enjoyer

nyl's Avatar

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post

Meni osobno je taj manir gradnje najdraži, zaljubio sam se u staru opeku u kombinaciji sa čelikom i staklom poodavno, još tokom faksa...
Slažem se! Općenito mi se sviđa interpolacija različitih materijala, naravno, kada se to izvede na pravi način. Imao sam priliku biti u jednoj privatnoj kući izgrađenoj po modelu istarskog kažuna, gdje se u interijeru koristila kombinacija kamene cigle, drva i metala. Predobro. Nažalost vidio sam i primjere gdje to izgleda jako jako traljavo i jednostavno se ne veže zajedno.

Quote:
Nažalost, ovakvi su primjeri jako,jako rijetki. Još je k tome ta grada na vrlo neupadljivoj lokaciji. Šteta...
Toga bi mogla biti puna lokacija Varteksa, primjerice.Jednom u budućnosti, naravno.
Stvarno je šteta.. primjer za kojim se treba povodit..

Ugl.. ljubomoran sam!
Old February 1st, 2011, 04:10 PM   #107
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 150

Quote:

@Salinovec
Izgrađena, je ,naravno. No još i danas mi se čini da je jedna strana nedovršena.
Potpisujem.

Još jedan zgodan materijal je bakar, pogotovo kad pozeleni... primjeri: obiteljska kuća kraj Vindije i nova zgrada kraj groblja od Parkova
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2011, 10:36 AM   #108
salinovec
Registered User

salinovec's Avatar

Quote:

@Salinovec
a di je tocna lokacija te zgrade? jest da zivim vani al dok sam doma puno vozim po varazdinu al nju jos nisam uocio...
Old February 2nd, 2011, 12:19 PM   #109
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by salinovec View Post
a di je tocna lokacija te zgrade? jest da zivim vani al dok sam doma puno vozim po varazdinu al nju jos nisam uocio...
Ovdje (nisam točno siguran dal je gornja ili doljnja zgrada, al tu je):

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...27874&t=h&z=16
Old February 2nd, 2011, 01:36 PM   #110
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Uglavnom radi se o Međimurskoj ulici, s desne strane u smjeru ČK, između upravne zgrade "Cesta Varaždin" i "Hrvatskih voda". Zvuči sjajno, međutim nažalost ne u prvoj liniji sa tim zgradama već daleko iza u dvorišnom djelu...nažalost Šteta.

Dobro se vidi iz vlaka
Old February 2nd, 2011, 02:54 PM   #111
salinovec
Registered User

salinovec's Avatar

Quote:
Originally Posted by grofBombelles View Post
Ovdje (nisam točno siguran dal je gornja ili doljnja zgrada, al tu je):

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...27874&t=h&z=16
a tamo je to!! ok, budem pogledao jednom dok stignem. bas mi je super zgrada
al ne prije uskrsa...

ipak hvala vam
Old February 2nd, 2011, 08:50 PM   #112
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

Likes (Received): 9

bok decki!

prvo vas sve skupa zelim lijepo pozdraviti !
prije par mjesci nabasal sam na ove stranice - nemam pojima kaj sam iskal!, i nekak' su mi se odmah dopale.uz iznimku nekih budibogz'nama komentara,rago mi je citati o tome kaj se desava u varazdinu dok mene nema...a nema me vec dosta dugo...
vidim da se jako puno toga promenilo,uglavnom na bolje a jos mi je draze kad vidim da je nekim ljudima stalo da stvari budu jos bolje!neki od vas ste zasluzili mjesto u gradskom poglavarstvu jer imate jako dobre - i izvodljive!,ideje.nemam nikakve veze sa graditeljstvom - osim ako se jedna supa za drva,jedna pesja kucica i dosta kucica za ptice ne ubrajaju u graditeljstvo,ali mi je jako stalo do toga da varazdin bude jos ljepsi a kuce,zgrade i sve pratece je osnovica toga...naravno,uz ljude.
da ne odugovlacim, jos jenput vas sve pozdravljam a pitanja i primjedbe itd.,ostavljam za drugi put!
bok!

Last edited by expatvz; February 2nd, 2011 at 08:57 PM.
expatvz no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2011, 11:24 PM   #113
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by expatvz View Post
prvo vas sve skupa zelim lijepo pozdraviti !
prije par mjesci nabasal sam na ove stranice - nemam pojima kaj sam iskal!, i nekak' su mi se odmah dopale.uz iznimku nekih budibogz'nama komentara,rago mi je citati o tome kaj se desava u varazdinu dok mene nema...a nema me vec dosta dugo...
vidim da se jako puno toga promenilo,uglavnom na bolje a jos mi je draze kad vidim da je nekim ljudima stalo da stvari budu jos bolje!neki od vas ste zasluzili mjesto u gradskom poglavarstvu jer imate jako dobre - i izvodljive!,ideje.nemam nikakve veze sa graditeljstvom - osim ako se jedna supa za drva,jedna pesja kucica i dosta kucica za ptice ne ubrajaju u graditeljstvo,ali mi je jako stalo do toga da varazdin bude jos ljepsi a kuce,zgrade i sve pratece je osnovica toga...naravno,uz ljude.
da ne odugovlacim, jos jenput vas sve pozdravljam a pitanja i primjedbe itd.,ostavljam za drugi put!
bok!
Pozdrav i dobrodošao!

Koliko si daleko? Unutar granica Hrvatske ili još dalje?
Old February 3rd, 2011, 02:45 AM   #114
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Pozdrav i s moje strane!

U znak dobrodošlice , evo skokni malo na stanicu Marlexa, tamo možeš čak i na live web kameri (nekoliko njih!) uživo pratiti nastajanje jedne zgrade!

http://www.marlex-invest.hr/

I to postoji u našem malom Varaždinu...

Zbilja sve pohvale investitorima na sjajnoj web stranici gdje se zbilja SVE može saznati do u detalje! Nije čudo da im je rezervirano/prodano već gotovo polovica od 60 stanova u gradnji a nisu još stigli ni do prvog kata. I to je još k tome trenutno najskuplji kvadrat u gradu. 1490 eura!

Baš sam gledao , trenutno imamo u gradu u izgradnji 428 stanova (ako sam dobro izbrojao)!
Kad tome pridodamo onih min. 1900 kolko ih je izgrađeno zadnjih 10 godina, brojka je zbilja impresivna za naš mali grad.

Old February 3rd, 2011, 03:04 PM   #115
staklokrilac
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
...I to je još k tome trenutno najskuplji kvadrat u gradu. 1490 eura!...

A kako su došli do ovog zemljišta bivše kasarne koje je država poklonila gradu. Zašto grad sam nije napravio na tom mjestu zgradu POS-a, nego sad kupuje skupe parcele kod VIS-a?
Old February 3rd, 2011, 03:17 PM   #116
*Cole*
Registered User

*Cole*'s Avatar

Likes (Received): 94

Pa zato da ekipa Čehok/Stanoing/T7 i ostali zgrnu pare

Al kak veli stara - what goes around comes around...

Čak se i Čehok povukel ko Bandić u mišju rupu od kad se počelo govoriti u medijima o njegovima vrlim pothvatima...i naš mali gradić je pun ekipe tipa Bandić, Sanader, Radić i Dropulić...da budu svi na popisu ne, od političara i poduzetnika koji odrade svoj dio posla...i kod nas postoji dobro uigran tim, koji još uvijek vrti svoje priče ali čini mi se da će i njima doći brzo kraj...

Evo, ne znam da li ste primjetili, Čehok, inače sveprisutan u 'kvalitetnim' lokalnim tiskovinama i VTV-u, a zadnje vrijeme koda ga je zemlja progutala...

Prestrašil se čovjek...ak je Ivo nadrapal mogel bi i Ivan

I will not buy this record, it is scratched.
*Cole* no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2011, 04:15 PM   #117
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

Likes (Received): 9

hvala na dobrodoslici!

grofe i trevore,hvala vam na dobrodoslici!
kao sto sam i rekao imam jako puno pitanja a cini mi se da od vasi jos nekih forumasa mogu dobiti i odgovore o tome kaj se dogadja u nasem varazdinu.
znam da se trevoru dopada "vama" ali u ovakvom stanju kakvom je, fakat je koma! vidim da je pocelo uredjenje bivseg parkiralista ali ako se ne sredi stara "vama" ,onda bude to opet jos jedan na pol napravljeni posel. cija je zapravo zgrada "vame" i da li je jos iznutra onak' u blago receno, derutnom stanju? kad sam zadnji put bil u njoj osjecal sam se kak' u nekoj betonskoj rupi napunjenoj skart robom...vodotoranj je isto ofucan...
vidim da se na veliko grade stambena naselja i makar tu ne ocekujem nekaj izrazito modernisticko,ipak bi bilo lijepo vidjeti da se netko malo okurazil i napravil nekaj razlicito od "kockica"...
cudi me jedna stvar a to su ti silni veliki ducani - popularno se to danas zove soping centar ili mol,. nisam bas siguran da varazdinska regija moze to progutati ali bumo vidli!
i zadnje pitanje za danas: kaj se dogadja sa arboretumom? da li su stvarno svi digli ruke od toga? ah! sad mi dolazi jos sto pitanja ali da ne dosadjujem...
pozdrav!
expatvz no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2011, 08:31 PM   #118
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by expatvz View Post
grofe i trevore,hvala vam na dobrodoslici!
kao sto sam i rekao imam jako puno pitanja a cini mi se da od vasi jos nekih forumasa mogu dobiti i odgovore o tome kaj se dogadja u nasem varazdinu.
znam da se trevoru dopada "vama" ali u ovakvom stanju kakvom je, fakat je koma! vidim da je pocelo uredjenje bivseg parkiralista ali ako se ne sredi stara "vama" ,onda bude to opet jos jedan na pol napravljeni posel. cija je zapravo zgrada "vame" i da li je jos iznutra onak' u blago receno, derutnom stanju? kad sam zadnji put bil u njoj osjecal sam se kak' u nekoj betonskoj rupi napunjenoj skart robom...vodotoranj je isto ofucan...
vidim da se na veliko grade stambena naselja i makar tu ne ocekujem nekaj izrazito modernisticko,ipak bi bilo lijepo vidjeti da se netko malo okurazil i napravil nekaj razlicito od "kockica"...
cudi me jedna stvar a to su ti silni veliki ducani - popularno se to danas zove soping centar ili mol,. nisam bas siguran da varazdinska regija moze to progutati ali bumo vidli!
i zadnje pitanje za danas: kaj se dogadja sa arboretumom? da li su stvarno svi digli ruke od toga? ah! sad mi dolazi jos sto pitanja ali da ne dosadjujem...
pozdrav!
Vlasnik vame je ova firma :ALPE-ADRIA VARAŽDIN D.O.O. , JURDANI, MUČIĆI 20
A kaj se tiče šoping centara nek ih samo još grade , čim više ...
karelcro no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2011, 11:21 PM   #119
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Originally Posted by staklokrilac View Post

A kako su došli do ovog zemljišta bivše kasarne koje je država poklonila gradu. Zašto grad sam nije napravio na tom mjestu zgradu POS-a, nego sad kupuje skupe parcele kod VIS-a?
Na isti način kao i familija K. Koja je kupila onu žutu zgradu pokraj. Za novac. Ko je pak odredio da se te dvije zgrade mogu prodati? Ne znam , no te su parcele prodane davno prije nego je država "poklonila" zemljište gradu (točnije Čehok zažicao državu da to napravi). Prema tome...nije sva krivica za sve loše u ovome gradu na Čehoku. I prije njega su bili gradonačelnici (neki drugi ljudi, znate dobro koji) i "radili" svašta.
U ovome slučaju, da nije bilo Čehoka danas bi tu bila zapuštena šikara. Mislite da bi se ministarstvo obrane samo tako odreklo te vojarne? Yeah, right.
Ali...nezahvalnost je nacionalni sport.

@Cole,
Čehok se povukel već poodavno, odmah nakon izbora, dok još nije bilo niti izvjesno da će sanader u bajbukanu. Sve poslove ionak obavlja Mikac. Ima Čehok "putra na glavi", to svi znamo. Mi živimo ovdje i delamo svaki dan.

@expatvz
Ma sad kolko mi se "dopada" "nova VAMA", dalo bi se diskutirati. Mislim ipak da je mnogo bolje rješenje od onih starih prizemnica koje su nekad bile na tom mjestu. Ako je usporedimo sa ostalim robnim kućama sagrađenim diljem ex juge, onda je ovo remek djelo. Naravno i najljepša kuća, kamoli ona osrednja, ak se ne održava postaje ruglo. To treba zahvaliti dvijema činjenicama:

1. Obitelji Jarnjak - kojima je VAMA(poduzeće) poklonjena od strane HDZa a ovi su bili tolko nesposobni da nisu znali niti voditi dućan...ej dućan! Pa su propali i uništili firmu, koja je nekad bila ponos Varaždina.
2. Nekome u gradskim vlastima koji je dugo vremena stopiral obnovu te zgrade (razno -raznim nemogućim uvjetima), da bi naposljetku novi vlasnik (Austrijanac) očito odustal.

-vodotoranj je u dobrom stanju.Zgrada se održava.

- za dućane...pa koga briga. Nek se grade. Ono kaj mene osobno zanima i brine a trebalo bi bogme i gradsko poglavarstvo je činjenica da se ti investitori u trgovine moraju usmjeravati! .Naime postoji i zajednički interes. Postoje lokacije gdje bi trebalo poticati takve investicije i one gdje bi ih trebalo braniti. No nemam sad tu prostora, neda mi se to po N-ti put objašnjavati. Da se mene pita nikada im nebi omogućio da investiraju greenfield , negdje Bogu iza tregera, već isključivo brownfield na starim napuštenim halama ili zgodnim gradskim lokacijama gdje bi usput obnovili neko povijesno zdanje, sredili kvart i stvorili novu vrijednost...

I još jedna zamolba po N-ti put. Zahvaljujem svima na interesu. Jako mi je drago kaj se pojavite pa napišete nekaj
Prosil bi da se tu skoncentriramo ipak na projekte, arhitekturu i urbanizam. Znam da je to ponekad teško odvojiti od politike, no probajte.
Ovako , Grof ,ja i svi drugi forumaši se trudimo da nekog vraga tu postavimo, no moram priznati da gubim volju kad se stvar okrene na politiku...
Dajte najte

Old February 4th, 2011, 02:57 PM   #120
salinovec
Registered User

salinovec's Avatar

Quote:

...Da se mene pita nikada im nebi omogućio da investiraju greenfield , negdje Bogu iza tregera, već isključivo brownfield na starim napuštenim halama ili zgodnim gradskim lokacijama gdje bi usput obnovili neko povijesno zdanje, sredili kvart i stvorili novu vrijednost...

mislim da je u zaboku bas to napravljeno, shopping u staroj hali neke tvrtke, sam u pravu?

mislim da je to to:

https://www.skyscrapercity.com/showth...=687038&page=5

Last edited by salinovec; February 4th, 2011 at 03:19 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules