[Varaždin] - Construction update (2011 - 2019) - Page 8 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 7th, 2011, 04:48 PM   #141
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Zašto se NSB po uslugama može skriti u usporedbi s vašom knjižnicom? Kolika je površina vaše gradske knjižnice?
Brko no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 7th, 2011, 05:48 PM   #142
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by Stipson View Post
Zašto se NSB po uslugama može skriti u usporedbi s vašom knjižnicom? Kolika je površina vaše gradske knjižnice?
Milijun milijardi kvadrata , nisam ciljao na količinu građe i površinu nego na dostupnost knjiga(knjige koji mi nisu dali van u nsb-u , sam komotno dobio u vž-u) i susretljivost osoblja.
karelcro no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2011, 06:01 PM   #143
staklokrilac
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by karelcro View Post
...Neznam kad si ti bil zadnji put u toj knjižnici da tak olako kažeš da ne valja...
...Čemu nova novcata knjižnica kad kapacitet stare nije premašen...
A na koliko mjesta je razbacana građa knjižnice, na što liči čitaonica novina...? Gdje je dio s stranom literaturom i multimedijom, gdje su tisuće knjiga po koje se moraju knjižničari spuštati u podrum, jer nema dovoljno mjesta na policama, razmak je mali između polica s knjigama, a i rasvjeta je jadna. Pod hitno bi trebalo knjižnicu proširiti i opremiti s barem 50-tak računala za korisnike knjižnice.

A što je ostalo od ove "predizborne najave" iz 2007:
Quote:
2.travanj 2007.
NOVA ZGRADA ZA VARAŽDINSKU KNJIŽNICU - Nakon brojnih apela, zbog neadekvatnog prostora, varaždinska Gradska knjižnica i čitaonica "Metel Ožegović" do 2010. godine bi trebala preseliti u novu, tri puta veću vlastitu zgradu. Naime, Gradsko je poglavarstvo napokon odobrilo dodjelu zemljišta od 6.000 četvornih metara za izgradnju zgrade iza vile Oršić. Izgradnju knjižnice od 4.500 m2 na četiri etaže financirat će Grad Varaždin, Varaždinska Županija i Ministarstvo kulture, a očekuje se i pomoć sponzora i donatora.
Bilo bi zanimljivo zaviriti u knjige pa vidjeti da nije možda u međuvremenu i ovo zemljište nekakvom kompenzacijom isparilo iz gradskog vlasništva u nečije privatno...
Quote:
...ali znam jednog kaj tam dela i nikad se nije požalil da treba nova knjižnica...
Taj nije za drugo nego...
Advertisement

Old February 7th, 2011, 09:36 PM   #144
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11366

Bio bih sretan da se iza Oršičke ne gradi knjižnica. Pa zaboga, zar ćemo sve posakrivati u dvorišta?!? Najbolje da gradimo podzemnu knjižnicu. Da je nitko nikad ne vidi niti ne pronađe Mislim...muka mi je već od tog varaždinskog "dvorišnog sindroma".

Nego, ima i pozitivnih civilizacijskih pomaka. Konačno su odlučili napraviti nešto sa parkiranjem u bolničkom krugu!
Pročitajte si tekst.
Quote:
Započeli radovi na rekonstruciji ulaza u bolnički krug

Potkraj siječnja započeli su radovi na rekonstrukciji ulaza u bolnički krug. Novom regulacijom ulaska i izlaska vozila, prometa unutar kruga bolnice riješio bi se dugogodišnji gorući problem parkiranja...
http://www.vtv.hr/aktualno/1-vijesti...niki-krug.html

Zbilja ko je uopće dozvolio ulaz sa osobnim autima unutra. I kad se to dogodilo? Kad sam bio klinac nije bilo šanse ući sa isobnim autmobilom u krug bolnice...a danas...

Stoga pohvala odgovornima za taj potez!
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2011, 11:24 PM   #145
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Zbilja ko je uopće dozvolio ulaz sa osobnim autima unutra. I kad se to dogodilo? Kad sam bio klinac nije bilo šanse ući sa isobnim autmobilom u krug bolnice...a danas...
raznorazni poznaniki ravnatelja. čuvar mu zabrani ulaz i odma počinje pičkaranje čuvara prek telefona. nije važno ko je ravnatelj bolnice...
Mali Ivica no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2011, 01:47 PM   #146
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

Likes (Received): 9

citam o tome da je navodno google htio u hrvatskoj otvoriti svoj "pogon" ali da mu nasa omiljena administracija to nije dozvolila,naravno trazeci na tone uglavnom bezveznih papira...
varazdin u kojem je foi bio bi fantasticno mjesto za neku it kompaniju! ne samo zbog toga sto to donosi novac vec i zbog toga sto bi vjerojatno malo i promijenilo arhitektonsku vizuru grada.varazdinu nedostaje malo vise 21. stoljeca kroz arhitekturu...
da li po vasem misljenju postoji u nasem gradu neki objekt koji je zakoracio u novi vijek?kad smo vec spominjali knjiznice, evo jedne koja mi se izuzetno svidja.dobro, prevelika je za varazdin i knjiznicari su zadovoljni s njom ali kad covjek pogleda nesto takvog, zastane mu dah! barem meni...htio bih nesto slicnog vidjeti i u varazdinu,naravno, u manjoj verziji...
svi znamo da novaca nema i vjerojatno ga u bliskoj buducnosti nece niti biti ali ,boze moj, i can dream,can i?...
http://seattletimes.nwsource.com/news/local/library/
expatvz no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2011, 11:38 PM   #147
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 150

Obrada otpada lijepo napreduje:

grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 11:07 AM   #148
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Prema propisanim standardima knjižnice na svakih 1000 stanovnika moraju imati površinu od 28-45 m2. Znači broj stanovnika grada u tisućama treba pomnožiti s minimalno 28 i onda bi se dobila površuina knjižnice koja bi zadovoljila minimalne standarde. Dakako da je poželjno da se zgrada knjižnice sagradi veća nego što su trenutne potrebe jer će i grad i broj knjiga s vremenom sigurno rasti, a knjižnice se grade za periode od barem 30 godina, a pri tome treba uzeti u obzir da knjžnicu koriste i stanovnici okolnih općina.

Činjenica je da je internet sve promijenio i da tv, novine i knjige polako, ali sigurno gube bitku s njime tako da bi bilo pametno da knjižnica ima i neke dodatne sadržaje koji bi joj donosili prihode, a osim toga što je zgrada veća bolji je i njen izgled i ukupni dojam.

Po meni ni u ludilu ne treba ići ispod 5000 m2.
Old February 10th, 2011, 08:15 PM   #149
Mali Ivica
Registered User

Mali Ivica's Avatar

Likes (Received): 0

mali off topic: dečki, cene projektiranja su otišle u kuratz krasny. Onda na žalost morete očekivati jedno vreme zastoj...

ak se nema za projekte nema se ni za gradnju...
ali narod nema ni za kredite...
jbg...
Mali Ivica no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 10:49 PM   #150
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

eh,moj ivice, sve je kod nas otislo u krasan kragujevac pak' nas vise nist' ne cudi! no, nadajmo se da bude varazdin ipak isel dalje...
Old February 11th, 2011, 01:36 AM   #151
grofBombelles
BANNED

Novi most preko kanala istočno od dvorane i kamen za uređenje obale. Most mi se čini privremen... iako bi bilo odlično da tu slože kakav čvršći pješačko-biciklistički, jer je onaj desetak metara zapadnije dosta klimav i ima katastrofalan pristup.

Old February 11th, 2011, 02:32 PM   #152
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

ne znam, mozda sam u krivu ali zakaj se bas svaki vodotok MORA "okameniti"? umjesto potoka punog zivota dobijemo samo jedan obicni kanal...kad se samo sjetim plitvice prije trideset i nesto godina...
Old February 11th, 2011, 04:28 PM   #153
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by expatvz View Post
ne znam, mozda sam u krivu ali zakaj se bas svaki vodotok MORA "okameniti"? umjesto potoka punog zivota dobijemo samo jedan obicni kanal...kad se samo sjetim plitvice prije trideset i nesto godina...
Ovo nije vodotok, to je odteretni kanal Međimurskog jezera, i cijeli je izveden u zemlji. Tu su "okamenili" da bi utvrdili nasipanu zemlju. Kao što sam rekao, cijela intervencija mi izgleda privremena, kako bi mogli kamionima prevoziti kamenje na dravsku obalu, koja je ionako već regulirana.
Old February 11th, 2011, 04:37 PM   #154
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11366

Quote:
Originally Posted by grofBombelles View Post
Ovo nije vodotok, to je odteretni kanal Međimurskog jezera, i cijeli je izveden u zemlji. Tu su "okamenili" da bi utvrdili nasipanu zemlju. Kao što sam rekao, cijela intervencija mi izgleda privremena, kako bi mogli kamionima prevoziti kamenje na dravsku obalu, koja je ionako već regulirana.
Otkud Ti ovo {medjimursko jezero} ?
Mislis {varazdinsko jezero}?

p.s. ova tipkovnica nema navodne znake
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2011, 04:47 PM   #155
grofBombelles
BANNED

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
Otkud Ti ovo {medjimursko jezero} ?
Mislis {varazdinsko jezero}?

p.s. ova tipkovnica nema navodne znake
Haha, moj djed mi je dok sam još bio klinac rekao da je to Međimursko jezero, "jer su ga počeli kopati s međimurske strane". Tek sad sam skužio da svi zovu to jezero varaždinsko.

Možda se djed zafrkavao s menom, a možda je "prisvojio" jezero jer je Međimurec
Old February 11th, 2011, 04:51 PM   #156
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Quote:
eh,moj ivice, sve je kod nas otislo u krasan kragujevac pak' nas vise nist' ne cudi! no, nadajmo se da bude varazdin ipak isel dalje...
Ne vrijeđati Kragujevac.
Old February 11th, 2011, 06:54 PM   #157
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
Zato jer im je dosadno i moraju čim više radnika zaposliti. Šalim se , tu imaš suženje toka, i dolazi ti do povećanja brzine protjecanja vode i potencijalne erozije. Pa se stavi kamen koji utvrđuje tak dio kanala.
Old February 11th, 2011, 06:58 PM   #158
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
Originally Posted by grofBombelles View Post
To nije odteretni kanal nego kanal koji skuplja procjedne vode iz jezera, odteretni kanali su oni prihvaćaju višak vode za vrijeme poplava.
Old February 11th, 2011, 07:30 PM   #159
grofBombelles
BANNED

Quote:
To nije odteretni kanal nego kanal koji skuplja procjedne vode iz jezera, odteretni kanali su oni prihvaćaju višak vode za vrijeme poplava.
Fala, nisam se sjetil kak se to točno veli.

Inače u tom kanalu sam kod dvorane (kad je još bilo šaša) jedino uspel pronajti hidru koja nam je trebala za biologiju u osnovnoj i srednjoj Hidra inače jedino živi u čistoj mirnijoj vodi.

Kad smo kod jezera, bilo bi odlično kad bi poasfaltirali početke nasipa s varaždinske i međimurske strane i složili biciklističke pristupe na Dravski most i branu u Šemovcu da se oko jezera zatvori biciklistički krug od 20 kilometara. Asfalt na dosad sređenom djelu (prek 70% duljine) je vrhunski i bez problema se razviju brzine i do 40 na sat ako nema vjetra u prsa. Jedna od meni najdražih tura, jedino malo smeta smrad iz pročistača.
Old February 11th, 2011, 08:20 PM   #160
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

znam da sam dojadil ali kaj mogu kad imam tol'ko za pitati a na internetu bas i nema previse informacija. bil sam negde nasel neku informaciju da se ipak bude produzil djurek - stvarno se nemrem zmisliti kak' se sad zove, tj. kraj varteksa pa dalje prek' grlica. a gospodarska produljila prema koki...ima neko kakvu informaciju?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules