A1 Motorway | Bucharest–Nădlac - Page 1349 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Romania & Moldova > Development Forums > Infrastructure & Transport

Infrastructure & Transport Infrastructure projects, transport & mobility

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 13th, 2019, 06:44 PM   #26961
MNU
Registered User

MNU's Avatar

Likes (Received): 2483

La fel ca CNAIR e valabil si pt CFR, Romatsa, Tarom... cu toate subordonatele lor.
MNU no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 13th, 2019, 08:01 PM   #26962
v_florin
Registered User

v_florin's Avatar

Likes (Received): 724

N-as baga Romatsa si Tarom in aceeasi oala cu cele precedent mentionate, pt. ca spre deosebire de ele rezultatul activitatii e OK si comparabil cu entitati similare din state mai dezvoltate, chiar daca poate nu f. eficient.

ionut.cava liked this post
v_florin no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2019, 07:14 AM   #26963
MNU
Registered User

MNU's Avatar

Likes (Received): 2483

Asta doar pentru ca isi desfasoara activitatea in strans contact si dependent de entitati din afara Romaniei, si sunt fortate sa respecte regulamentele lor altfel dispar imediat. Plus, diferenta majora e ca lucrau cu aceleasi dependinte si inainte de '89, ceea ce nu se poate spune despre CNAIR sau CFR. Habar nu ai ce viespar zace in fiecare dintre ele.
MNU no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2019, 08:25 AM   #26964
pasadia
Registered User

pasadia's Avatar

Likes (Received): 2116

@Randall: eu nu am contract cu COMSA, eu am contract cu CNAIR. Lor le platesc vigneta, lor le platesc impozite, de la ei am pretentii.

Daca imi faceam casa mea si aveam contract cu COMSA nu as fi dat vina pe ISC pentru greselile COMSA. Asa insa interesele mele sunt reprezentate de CNAIR si cand vad ca ei gresesc (si inca foarte des) mi se par normal "sa dau" in ei.
pasadia está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 14th, 2019, 12:35 PM   #26965
Le Clerk
AUTOBANN.ED

Le Clerk's Avatar

Likes (Received): 14565

LOLZAI

Autostrada Lugoj - Deva: CNAIR a mai executat īncă o garanție de 29 milioane de lei, depusă de constructorul lotului 3 la Raiffeisen Bank
Le Clerk no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2019, 12:36 PM   #26966
Le Clerk
AUTOBANN.ED

Le Clerk's Avatar

Likes (Received): 14565

Quote:
Originally Posted by Kidu View Post
Sper ca dupa ce scapam de PSD si vine noua guvernare sa scapam si de aceasta cloaca purulenta, metastazata de coruptie si incompetenta, numita CNAIR.
Trebuie rasa din temelii si inlocuita cu alta institutie pentru ca e deja imposibil sa mai salvezi ceva din aceasta caracatita.
Sa radem tot ! Sa facem inca o revoluție. Vedem apoi ce punem īn loc.

.andy., TracoRomanul, MirceaValahRO liked this post
Le Clerk no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2019, 07:55 PM   #26967
TracoRomanul
Registered User

TracoRomanul's Avatar

Likes (Received): 198

Facuta reorganizarea teritoriala, IT si transparenta in toate ramurile statului/administratiei locale + plata online pentru orice, desfiintat Ilfov + reorganizare Bucharest = Metropola in adevaratul sens al cuvantului.
Organizat concurs pentru a ramane in intreriorul aparatului de stat/local 3/1 din 1.5m sa ramana 500k, intr-un stat modern cu institutiile conectate and smart eu zic ca ar fi arhi suficienti.
Vise umede stiu... dar se poate, in 5 ani nu ne-am recunoaste !
Locul nostru trebuie sa fie in top 10 la orice in cadrul UE, asa cum am fost odata, chiar fruntasi in unele domenii.
I will bask at the sun in a world without magic, without paying someone two square meters of beach, for this system falls and there will come a great nation that has no bar code placed on the spring water...
TracoRomanul no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 01:25 PM   #26968
Randaal
Registered User

Randaal's Avatar

Likes (Received): 2205

Quote:
Originally Posted by TracoRomanul View Post
Facuta reorganizarea teritoriala,
este fix pix. administratia trebuie descentralizata, nu reorganizarea teritoriala, adica niste linii pe harta. conteaza motivul reorganizarii (administratie, proiecte, birocratie etc).

din pacate, mentalitatea este problema principala.
Randaal no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 05:41 PM   #26969
TracoRomanul
Registered User

TracoRomanul's Avatar

Likes (Received): 198

Reorganizarea teritoriala bineinteles ca trebuie sa cuprinda si descentralizarea, se intelege de la sine.
I will bask at the sun in a world without magic, without paying someone two square meters of beach, for this system falls and there will come a great nation that has no bar code placed on the spring water...
TracoRomanul no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 09:31 PM   #26970
CornelM
Sibian

Likes (Received): 264

Reporterii adevarul.ro au fost la faţa locului pentru a verifica informaţiile şi au constatat că, deşi fisurile din carosabil reclamate de reprezentanţii CNAIR sunt vizibile, aceştia au omis un detaliu esenţial. Crăpăturile s-au format pe o porţiune a autostrăzii care nu va fi deschisă traficului rutier pentru cel puţin trei ani, indiferent de data la care va fi inaugurat Lotul 3 al Autostrăzii Lugoj – Deva. Vezi https://www.youtube.com/watch?v=E80IkC85mt8.

Last edited by CornelM; September 16th, 2019 at 09:32 PM. Reason: It is a video.
CornelM no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 06:43 AM   #26971
skySK
Registered User

skySK's Avatar

Likes (Received): 3202

skySK no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 10:00 AM   #26972
Randaal
Registered User

Randaal's Avatar

Likes (Received): 2205

Quote:
Originally Posted by TracoRomanul View Post
Reorganizarea teritoriala bineinteles ca trebuie sa cuprinda si descentralizarea, se intelege de la sine.
dar in sine, reorganizarea (de exemplu cum era propusa in regiune) este o ineptie care sa arate ca "se face" ceva. nu ar schimba cu absolut nimic in bine.
Randaal no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 02:03 PM   #26973
Kidu
Arădean

Kidu's Avatar

Likes (Received): 1498

Quote:
Originally Posted by bursacu View Post
O sa vina Prula ministru la transporturi, sa vezi atunci receptii peste receptii de autostrazi
Ca iti place sau nu, ca vrei sau nu sa recunosti, Catalin Drula are niste merite pe care nimeni nu i le poate contesta.
Faptul ca ii pocesti numele spune multe despre carentele tale de caracter.
Advertisement

Reply

Tags
autostrada, autostrada a1, romania

Thread Tools

Posting Rules