SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Który to już raz?

942K views 5K replies 197 participants last post by  lulek89 
#1 · (Edited)
EDYCJA - STYCZEŃ 2024:

Pierwsze strony radzę omijać, zdjęcia zagineły w czeluściach niedziałąjących hostingów.





Wrocław z mojej perspektywy.
Zapraszam również na facebook - FB.com/MLFotArch oraz na flickra -flickr.com/lulek.
Szczególnie polecam album Wrocław z Góry - gdzie zobaczyćie Wrocław jakiego jeszcze wcześniej nie widzieliście!




SPIS TREŚCI
Wrzutki tematyczne:
1.
Hala Targowa przy ul. Piaskowej.
2. Kościół pw. św. Henryka
3. Kościół pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława
4. Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
5. Osiedle Przyjaźni.
6. Kościół pw. Bożego Ciała.
7. Apartamentowiec Thespian.
8. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr.
9. Grunwaldzki Center.
10. GeoCentrum Politechniki Wrocławskiej.
11. Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności - ASP
12. Corte Verona
13. Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy przy Stadionie Miejskim
14. Hubska Center
15. Zintegrowane Centrum Edukacji i Innowacji Uniwersytetu Medycznego
16. Port Lotniczy Wrocław-Strachowice
17. Osiedle MikMak
18. C-13: Zintegrowane Centrum Studenckie Politechniki Wrocławskiej
19. Osiedle Westend (Siedlung Westend)
20. Puro Hotel
21. Pałac Ballestremów - wnętrza (WRO Biennale 2013)
22. Kredka i Ołówek
23. Port Miejski (rzeczny)
24. Dworzec Wrocław Nadodrze
25. Podwrocławskie Siechnice - Ratusz i Centrum Administracyjne
26. Green Towers
27. Osiedle Księże Małe
28. Dolnośląskie Centrum Filmowe
29. Kamienica Sachsów
30. Most Rędziński
31. Festiwal Kolorów + bonus
32. Osiedle Concerto Verona
33. Karłowice - Miasto Ogród
34. Teatr Muzyczny Capitol
35. Teatr Muzyczny Capitol - Wnętrza
36. Rynek Psiego Pola
37. Strefa Kultury Studenckiej PWr
38. Wrocław Główny - wnętrza
39. Jarmark Bożonarodzeniowy
40. Osiedle Eichborngarten
41. Punkt widokowy w Sky Tower
42. Centrum Orląt
43. Odbudowane przedszkole WuWa
44. Grunwaldzki Center - cz. 2
45. Biurowiec Green Day
46. Port Lotniczy Wrocław - wycieczka
47. Izba Skarbowa
48. Mecz futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław
49. 5. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
50. Zintegrowany węzęł przesiadkowy Wrocław Stadion cz.2
51. Stacja kolejowa Wrocław Leśnica
52. Centrum Kultury "Agora"
53. Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
54. Polegiwacz
55. Brave Festival 2014
56. Zespół szkolno-przedszkolny nr 12 na Maślicach
57. Budowa Afrykarium w ZOO Wrocław
58. Widoki z Silver Tower Center
59. Silver Tower Center - wnętrza
60. Pałac Leipzigera - kilka ujęć
61. Budowa Afrykarium w ZOO Wrocław cz.2
62. Muzeum Architektury - wnętrza
63. Plan zdjęciowy filmu Stevena Spielberga "St. James Place"
64. Afrykarium wieczorem
65. Kurkowa 14
66. Narodowe Forum Muzyki
67. Izba Skarbowa
68. Solpol
69. Aquarius Business House cz.2
70. Biblioteka multimedialna Grafit
71. Rezydencja Solo 11
72. Biuro ESK 2016
73. Kamienica Witolda 80
74. Pawilon z okazji 70-lecia PWr
75. Biurowiec Dominikański
76. Weekend otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016
77. Bulwary Politechniki Wrocławskiej
.
.
.
.
.







2011:
Witam serdecznie!

O Wrocławiu jest pełno wątków, w których są świetne zdjęcia, doskonałe technicznie jak u Skansena, czy przedstawiające wszystkie zakamarki miasta jak w wątku Grzybsona. Dlatego stwierdziłem że jedyną szansą żeby odróżnić się od innych jest uruchomienia ojcowskiego, ponad 20 letniego Zenita ET :D

Ja, dziecko ery cyfrowej, mający od prawie zawsze cyfrówki, miałem na początku trudności w opanowaniu analogu. Ale myślę że efekty moich pierwszych zabaw, a dokładnie pierwszego w całości wypstrykanego przeze mnie filmu są na tyle zadowalające że mogę się z wami tutaj nimi podzielić.
Wciągnęło mnie to strasznie, wydam teraz chyba fortunę na klisze i wywoływanie ;)

Dobra, nie będę za dużo marudził, zaczynamy ze zdjęciami:
1. Na pierwszy ogień idzie Renoma, obowiązkowy punkt dla każdego fotografa w mieście :|


2.
 
See less See more
2
#12 ·
Sam byłem ździwiony że te zdjęcia tak staro wyglądają ;) Miałem nadzieję na efekt 'vintage', ale nie aż taki :D

10 bardzo mniam. 13 bardzo oryginalne i ciekawe, zastanawiam sie czy koresponduje datą projektu z Tutanchamon-manią po odkryciu grobowca.
A patrz, nie zastanawiałem się że te płaskorzeźby mogą mieć coś wspólnego ze starożytnym egiptem. Teraz jak na nie patrzę to faktycznie możesz mieć rację :)

14. Jesteśmy w Rynku:


15. A tam była jakaś impreza promująca występ Małysza w rajdzie Wrocław-Drezno. Pstryknąłem mu zdjęcie, a co :D
 
#15 ·
^^ Mam zeskanowane ze starych slajdów zdjęcia ojca, np. z początku lat 90 jak byłem mały. Szumy zdecydowanie mniejsze są. Ale to wszystko zasługa lepszych filmów, może też wtedy były lepsze odczynniki i laboratoria bardziej się przykładały? :dunno: Następnym razem kupię lepszy film i zobaczę czy jest różnica :)
 
#18 ·
Ja do 2005 roku robiłem zdjęcia ET, ale na kolorowych kliszach, Kodaka. Szumów praktycznie zero, przykład tu - skany z odbitek, nie negatywu.

Minilaby drukujące odbitki z cyfry zwykle mają też możliwość wywoływania filmów tradycyjnych więc muszą trzymać jakość.
 
#16 ·
Witam serdecznie!

O Wrocławiu jest pełno wątków, w których są świetne zdjęcia, doskonałe technicznie jak u Skansena, czy przedstawiające wszystkie zakamarki miasta jak w wątku Grzybsona. Dlatego stwierdziłem że jedyną szansą żeby odróżnić się od innych jest uruchomienia ojcowskiego, ponad 20 letniego Zenita ET :D

[...]wydam teraz chyba fortunę na klisze i wywoływanie ;)
mam nadzieję, ze bogaty z domu jesteś... i kibicuję Ci z całego serca. Nie przejmuj się zrzędami "mój tatuś zenitem robił ostrzejsze" - to są twoje zdjęcia i tylko twoje. Niech spróbują zrobić takie, a najlepiej wywołać film i odbitki w łazience :p
 
#19 ·
Dzięki za komentarze! :)
Po kolei:

mam nadzieję, ze bogaty z domu jesteś... i kibicuję Ci z całego serca.
E, już mam budżet przygotowany na następne klisze i wywoływanie ;)
Muszę tylko jeszcze przywieść skaner z domu, a mam w nim możliwość skanowania filmu, więc wystarczy że w będę tylko negatyw wywoływał.


Michał78;79450678 said:
Łał, jaki klimat na zdjęciach. Świetne są.
Cieszę się że zdjęcia się podobają :cheers:

Ja do 2005 roku robiłem zdjęcia ET, ale na kolorowych kliszach, Kodaka. Szumów praktycznie zero, przykład tu - skany z odbitek, nie negatywu.

Minilaby drukujące odbitki z cyfry zwykle mają też możliwość wywoływania filmów tradycyjnych więc muszą trzymać jakość.
Dopiero się uczę robić zenitem zdjęcia, więc może też dlatego :| Poza tym na próbę kupiłem najtańszy film, jakiś czeski, to też swoje zrobiło.
Tutaj zdjęcie zrobione przez mojego ojca, robione tym samym aparatem, tylko że X lat temu. Skan własnoręcznie zrobiony, ze slajdu. Też zero szumów.
 
#31 ·
^^ Jeszcze się przydasz nie raz, tym bardziej że w planach mam polowanie na jakiś modernizmek ;) A teraz chyba też Ci się spodoba, bo będzie kilka zdjęć z otoczenia Panoramy Racławickiej.

Dzięki ! :)
^^
Oj, nieeee B&W nie zawsze działa depresyjnie - czasem tylko refleksyjnie - jak tutaj :eek:kay:.
To się cieszę że jednak nie odrzucasz czarno-białych zdjęć ;) Dla mnie stare budynki, jak np. w Rynku czy okolicach wyglądają magicznie na takich zdjęciach. Ale może po prostu mam już dosyć takich cukierkowych ujęć :|

Kadry są świetne. Te z cyfrówki w wątku otwartym też były fajne. Jak nie będziesz miał na kliszę to wrzucaj z nikona.
Nie będę tutaj robił już bałaganu wrzucając z cyfrówki, najwyżej wątek będzie miał dłuższą przerwę :)
 
#49 ·
Dzisiaj spędziłem trochę czasu na zabawie skanerem i PSem, skanując negatyw który już tutaj wrzucałem. Teraz pokażę wam małe porównanie zdjęć. U góry skan z fotolabu, na dole zrobiony przed chwilą przeze mnie:



Ziarno rzeczywiście zniknęło, tylko jakość mnie nie przekonuje, mimo iż robiłem w najwyższej możliwej dostępnej dla skanowania negatywu w moim skanerze. Czekam na wasze opinie i sugestie, co można jeszcze poprawić :)
 
Top