[Dolnośląskie] Infrastruktura kolejowa - Page 551 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 21st, 2020, 10:34 AM   #11001
Elizeo
Registered User

Elizeo's Avatar

Likes (Received): 62

Quote:
Originally Posted by Admc View Post
Lwówek Śląski (notabene miasto powiatowe) i Wleń mają dwa razy więcej mieszkańców niż Świerzawa i Wojcieszów.
Racja, ale za to odcinek Wojcieszów Górny - Krzeniów ma tylko 19 kilometrów i do jego uruchomienia nie byłaby potrzebna odbudowa tego wiszącego toru w Jerzmanicach. Złotoryja zyskałaby okno na świat zapewne mniejszym kosztem niż przez Lwówek (krytycznym obiektem może być most w Świerzawie), a Świerzawa i Wojcieszów przy okazji. Lwówek, biorąc pod uwagę aktualne tendencje, i tak doczeka się powrotu pociągów (w sumie Złotoryja pewnie też).

Ostatnio chodziłem po Górach Kaczawskich i po zejściu ze szlaku w Wojcieszowie czekałem około 2 godziny na jakiegoś busa, którym można się było stamtąd wydostać - na szczęście przyjechał i zapełnił się momentalnie. Wiem że takie historie typu "a ja gdzieś tam ostatnio byłem i widziałem to lub tamto" nie nadają się do wyciągania daleko idących wniosków, a jednak przeraża mnie fakt istnienia takich miejscowości odciętych od świata - bo skazanie na busiarstwo można w praktyce uznać za odcięcie.
Elizeo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 21st, 2020, 02:53 PM   #11002
michal90
Registered User

michal90's Avatar

Likes (Received): 14418

Quote:
Originally Posted by ainam View Post
Jako że firma w której pracuje wysyła mnie czasami na "delegacje; do oddziału na Bielanach Wrocławskich to obecnie dojechanie na godzinę 7 samochodem z Wałbrzycha w okolice Ikei to jakieś półtora godziny minimum, dodać godzinę po Wrocławiu i pociąg robi się bezkonkurencyjny.
No to jeszcze lepiej niż pisałem, bo podałem 2 godziny autem vs 1 godzina pociągiem. Tak więc fakt, że trzeba te parę minut podjechać na Szczawienko czy Miasto, to jest naprawdę pikuś, bo i tak względem auta oszczędza się prawie 2 doby życia w skali miesiąca. Imho kwestia reaktywacji kolei na Podzamczu jest trzeciorzędna przy takich problemach (tabor), jakie obecnie mamy. A w kontekście turystyczno-kuracyjnym (Szczawno), to jeżdżą tam normalne miejskie autobusy wałbrzyskie, z tego co kojarzę dają dobrą częstotliwość i jedna linia przechodzi obok dworca Miasto, a inna obok budowanego Centrum.
"Premier Morawiecki uczestniczy w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego"
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 05:16 PM   #11003
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Likes (Received): 2900

Quote:
Originally Posted by Admc View Post
Najszybciej to już w ogóle będzie busa puścić, bo od Legnicy do Bolkowa masz S3.
Kolejowo najszybciej dojechałoby się prawdopodobnie przez Jawor i Boków, a na pewno byłoby najtaniej to odbudować.

kowal1981 liked this post
bystrzak2000 no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 06:50 PM   #11004
WroStn
Registered User

Likes (Received): 6

Według mnie większym potencjałem byłyby połączenia z Wrocławia (Szczawienka) do Szczawna Zdrój. Podzamcze ma linię nr 1 z PKP Szczawienka a Piaskowa Góra to byłby margines przewozowy. Ale mogę się mylić.
WroStn no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 08:26 PM   #11005
Exelcior
Lefebvrysta

Exelcior's Avatar

Likes (Received): 3097

2027? Do tego czasu odcinek Oleśnica - Kluczbork zdąży się rozlecieć
Przydałyby się jakieś prace wyprzedzające by towary mogły jeździć te 60 km/h a pasażerskie 90 km/h.
Exelcior no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:51 PM   #11006
Exelcior
Lefebvrysta

Exelcior's Avatar

Likes (Received): 3097

Dolkom "pudruje" LK276 na odcinku Ziębice - Starczów. Ograniczenie do 60 km/h na zły stan toru w km 57,910-66,100 skrócone zostało do 63,150-66,100.http://www.lotoskolej.pl/2304/o_nas/..._zlk_wroclaw_6
Exelcior no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
dolnośląskie, infrastruktura kolejowa, kolej, wrocław

Thread Tools

Posting Rules