Rikonstruksioni i Rrugėve | Road Construction & Maintenance - Page 147 - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Tirana

Tirana Projects and Construction Updates.


Reply
 
Thread Tools
Old August 15th, 2019, 04:31 PM   #2921
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 9,066
Likes (Received): 11456

__________________

Dorado. liked this post
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old August 16th, 2019, 08:45 AM   #2922
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 9,066
Likes (Received): 11456

Rruga "Sotir Peēi" (mbrapa Hotel Colosseo)
https://www.facebook.com/pg/ErionVel...57589343096926
__________________

Dorado., Kumanovari, Sulioti liked this post
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2019, 04:53 PM   #2923
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 9,066
Likes (Received): 11456

Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2019, 08:49 PM   #2924
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 9,066
Likes (Received): 11456

Rruga "Haxhi Brari", Selitė
https://www.facebook.com/pg/ErionVel...57594889701926
__________________

helloween 1, Sulioti liked this post
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2019, 08:52 PM   #2925
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 9,066
Likes (Received): 11456


Kjo rruga ka muaj qė ka mbaruar. Foto tė miat, Maj 2019:
https://www.skyscrapercity.com/showp...postcount=2843
__________________

Dorado. liked this post
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2019, 10:35 PM   #2926
riky_222000
Registered User
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 657
Likes (Received): 435

Dihet qe i nxjerin lajmet kur i do bytha lali erit...eshte si ajo historia e korsive te bicikletave,qe i ben pjese pjese.
Edhe rrugen e zallit ne selite e nxori nja 4 a 5 muaj pasi kishte mbaruar(kishte bere edhe njady ristrukturime nderkohe se kishte reshkit)...dhe tani pas naj viti e gjys qe ka mbaru e kishin hap ne disa vende dhe se ca fusnin nden toke(me duket tubacionet e ujit)
Se mar vesh pse nuk sinkronizohen dhe ti fusin qe ne fillim te pakten tek keto rruget e reja.
__________________

aldomorning liked this post
riky_222000 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 18th, 2019, 03:32 PM   #2927
helloween 1
Registered User
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 5,498
Likes (Received): 4896http://www.gazetatema.net/2019/08/18...-tirane/#img=2
__________________

Sulioti, rene1234 liked this post
helloween 1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2019, 08:14 PM   #2928
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 9,066
Likes (Received): 11456

__________________

rene1234 liked this post
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 12:01 AM   #2929
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,992
Likes (Received): 6189

Un mendoja se rruget ne Tirane dhe pegjithesisht ne Shqiperi ishin plehre .... pastaj vizitova Puglia dhe Campagnia ne Itali
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 12:04 AM   #2930
Ermir
Registered User
 
Ermir's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Placentia/Pärma/アルバニア
Posts: 6,680
Likes (Received): 3500

Domethene nuk ke pare akoma Siēiline e Sardenjen.
__________________
Survival of the dankest.

aldomorning liked this post
Ermir no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 12:05 AM   #2931
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,992
Likes (Received): 6189

Ne fakt jo
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 12:35 PM   #2932
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8,521
Likes (Received): 2906

Cfare punimesh po behen tek rruga e Elbasanit?
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 01:02 PM   #2933
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 4,216
Likes (Received): 2886

Quote:
Originally Posted by rene1234 View Post
Cfare punimesh po behen tek rruga e Elbasanit?
Kanalizimet

http://www.gazetatema.net/2019/08/20...-kanalizimeve/
__________________

rene1234, Aureli liked this post
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 02:28 PM   #2934
helloween 1
Registered User
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 5,498
Likes (Received): 4896


__________________

aldomorning, Lt_G liked this post
helloween 1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2019, 02:29 PM   #2935
aldomorning
Orasul parca-i stins
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 4,216
Likes (Received): 2886


Kjo shkolla 'Kosova' ka dal fantastike.
aldomorning no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2019, 02:49 PM   #2936
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 9,066
Likes (Received): 11456

Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 09:41 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us