[Slovakia] Zoologické záhrady | Zoological Gardens - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Sponsored Links
Advertisement

Old August 4th, 2014, 10:03 PM   #42
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1753

V bratislavskej zoo sa narodilo mláďa gibona zlatolíceho

http://bratislava.sme.sk/c/7317393/v...atoliceho.html

Last edited by Qwert; August 6th, 2014 at 08:20 PM.
ejo no está en línea   Reply With Quote
Old March 26th, 2018, 10:52 PM   #43
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Neviem kde to vložiť keďže sa nejedná o zoo

https://www.malkiapark.sk/

určite stojí za navštívenie a podporu
Sponsored Links
Advertisement

Old April 8th, 2019, 10:10 AM   #44
ejo
Registered User

ejo's Avatar

V bojnickej ZOO začali budovať nový pavilón pre slony

https://dromedar.zoznam.sk/cl/100105...ilon-pre-slony

no už najvyšší čas, tie slonice si to zaslúžili oveľa skôr. Sa čudujem že im v takom malom priestore nedrblo.
Old April 8th, 2019, 12:21 PM   #45
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

Location: Plaňany (near Kolín - central Bohemia - Czech Republic) / originaly Handlová, Slovakia
Likes (Received): 30

Konečne!

Tá Malkia vyzerá tiež zaujímavo. To som ani netušil že také niečo na SK existuje. U nás máme 4 Zoo, v ČR ich je asi 15 a nebývajú prázdne. Takže potenciál na nové na SK je.
Old April 8th, 2019, 03:42 PM   #46
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 503

Ta Malkia je urcite zaujimava. Ktovie ci sa neda so zvieratkom previest po nedalekom okruhu. Ci to bola nahoda ze je to na jednej ulici s jedinym zavodnym okruhom na Slovensku, alebo len je to biznis, nech si spravi nazor kazdy sam.

Za mna mozem odporucit zoo v SNV, je sice mala, ale krasna, pekne prostredie a aj zvierata potesia. Na Bojnice sa uz tesim ked sloniky budu v novom! Urcite tam pojdeme s dcerou. Ale urcite za navstevu stoji aj Kosicka zoo, je skvela vratane DinoParku.

Ale okrem zoo u nas potesia aj zveroparky, napr. ten pri Zarnovici. Kto nehlada zive dinosaury tu najde pokoj bez exotiky a navyse je to tu zazitok pre decka. Pred casom sa dali chytat ryby v rybniku a nasledne ste si rybku mohli ugrilovat hned vedla (to uz ale nie je moc pre deti )
eMKejx no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2019, 12:05 AM   #47
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Malkia je uplne skvela. Vstupne je 10 e na dospeleho ale je to velmi pekny areal. zvierata maju mega ohrady a velmi pekne urobene. trava je zelena. urcitu hodinu je tam aj sprievodca ktory vam vsetko povie v case krmenia. Vsade su odpadkove kose na recyklaciu plus v bufetoch pozivaju papierove pohare a papierove slamky. Na moje prekvapenie areal bol plny. popis na tabuliach je v SK, EN a HU. Stravili sme tam asi 3.5h. Maju tam aj ohradu pre male deti kde su perlicky, nieco podobne kapibaram, niekolko mini koz, zajace , mini sliepky .....

eMKejx liked this post
Old April 9th, 2019, 10:16 AM   #48
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

Location: Plaňany (near Kolín - central Bohemia - Czech Republic) / originaly Handlová, Slovakia
Likes (Received): 30

Quote:
Originally Posted by eMKejx View Post
Ta Malkia je urcite zaujimava. Ktovie ci sa neda so zvieratkom previest po nedalekom okruhu. Ci to bola nahoda ze je to na jednej ulici s jedinym zavodnym okruhom na Slovensku, alebo len je to biznis, nech si spravi nazor kazdy sam.

Za mna mozem odporucit zoo v SNV, je sice mala, ale krasna, pekne prostredie a aj zvierata potesia. Na Bojnice sa uz tesim ked sloniky budu v novom! Urcite tam pojdeme s dcerou. Ale urcite za navstevu stoji aj Kosicka zoo, je skvela vratane DinoParku.

Ale okrem zoo u nas potesia aj zveroparky, napr. ten pri Zarnovici. Kto nehlada zive dinosaury tu najde pokoj bez exotiky a navyse je to tu zazitok pre decka. Pred casom sa dali chytat ryby v rybniku a nasledne ste si rybku mohli ugrilovat hned vedla (to uz ale nie je moc pre deti )

V tej Žarnovici som ešte nebol. Ale moja "domovská ZOO" je tá Bojnická. Takže ma teší, že sa rozvíja. Posledné roky s v Bojniciach toho dosť robí (kúpele, výhliadková veža, Zoo,..letisko).

SNV poznám, niekoľkokrát som navštívil a je to pekná útulná malá Zoo. Ale tiež sa za posledné roky trošku zlepšili výbehy. V Košisiach je obrovský potenciál vzhľadom na polohu a rozlohu. Dúfam že to využijú.

V ČR som navštívil Prahu, Jihlavu, Chleby (malá súkromná zoo), Ústí nad Labem a Dvůr Králové - odporúčam, majú tam Safari. To u nás chýba. Môžeš ísť autom a antilopa alebo zebra ti pekne prejde cez cestu..
Old April 9th, 2019, 12:15 PM   #49
ayoz
Registered User

ayoz's Avatar

Likes (Received): 668

Škoda, že pri všetkých tých idiotských nápadoch SNS im nenapadlo postaviť novú ZOO. Na strednom Slovensku chýba a ja by som jednu v BB bral, podľa mňa by sa uživila.
ayoz no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2019, 01:00 PM   #50
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 1426

keby sa ZOO Bojnice nevolala "Narodna" tak by o tom mozno aj uvazovali.
motooo no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2019, 03:13 PM   #51
ayoz
Registered User

ayoz's Avatar

Hej, na tom som sa smial presne včera keď som googlil so slovenských ZOO, že v Bojniciach je národná... Ale čo ju vlastne oproti iným robí národnou?
Old April 9th, 2019, 03:29 PM   #52
J1mbo
Registered User

J1mbo's Avatar

Likes (Received): 862

no minimalne je jedina statna
Old April 9th, 2019, 03:33 PM   #53
ayoz
Registered User

ayoz's Avatar

Aj som si myslel... Ostatné sú mestské?
Old April 9th, 2019, 03:59 PM   #54
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 4794

Quote:
Originally Posted by ayoz View Post
Ostatné sú mestské?
neviem ako ostatne, ale ZOO Kosice v Kavecanoch je mestka prispevkova organizacia.

Quote:
Originally Posted by Zolohoj View Post
SNV poznám, niekoľkokrát som navštívil a je to pekná útulná malá Zoo.
minuly rok sme sa tam zastavili, velmi milo nas dana ZOO prekvapila, mozem len odporucat.

jediny problem, ktory tam bol je velmi male parkovisko pred vstupom, takze sme parkovali v nejakej ulici pri rodinnych domoch..
hraby no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2019, 04:23 PM   #55
Adik1337
Registered User

Likes (Received): 5

Čo sa ZOO Košice týka, niekde som minule čítal, že prekročili niekoľko ročnú hranicu návštevnosti a do nového výbehu po zosnulom tigrovi majú pribudnúť dve nové šelmy...
Adik1337 no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2019, 08:47 PM   #56
ayoz
Registered User

ayoz's Avatar

No ja som ani nevedel, že v SNV je ZOO dovčera Ale KE a BA sa mi páčia, hlavne som rád, že v BA už majú vlky nový výbeh,lebo mi ich bolo vždy ľúto. V Bojniciach som nebol už strašne dlho, asi zájdem pozrieť niekedy.
Old April 9th, 2019, 09:58 PM   #57
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Quote:
Originally Posted by ayoz View Post
hlavne som rád, že v BA už majú vlky nový výbeh
ano, bolo na case.. len tie medvede mi pridu v BA ZOO, ze by to chcelo na tom este trocha viac zapracovat.

inak kosicka ZOO ma velmi luxusny vybeh pre vlkov a medvedov.
Old April 9th, 2019, 10:30 PM   #58
ayoz
Registered User

ayoz's Avatar

No v KE taký luxusný, že som ich tam ani nevidel A medveďom sa tiež má v BA teraz robiť nový, resp. sa na neho zbierajú peniaze, tak to bude fajn.

Inak je zaujímavé, že v Bojniciach skončili s chovom ľadového medveďa v roku 1992, ale ja som si opäť do včera myslel, že som tam ľadového medveďa ako malý videl Ale ten výbeh pre medvede predelený schodmi mi prišiel vždy epický, aj keď keď som to teraz videl prekryté, už sa mi to tak nepáči.
Old April 9th, 2019, 11:55 PM   #59
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5197

[QUOTE=Zolohoj;158123174 Dvůr Králové - odporúčam, majú tam Safari. To u nás chýba. Môžeš ísť autom a antilopa alebo zebra ti pekne prejde cez cestu.. [/QUOTE]

najlepsie je vymaknut multikaru ked ich krmia, to je bozi pohlad. ale uplne najviac je ist doslova pol metra od levov. to bol silny zazitok. nez sme sli medzi levi, tak som radsej skontroloval vsetky zamky a detske poistky vzadu ale bolo to nenormalne (mali sme stastie ze dva levy lezali doslova hned pri cesticke pre auta tak boli ozaj hned vedla .

inak celkovo su ceske Zoo uplna pecka. fakt jedno ci mensie ala liberec, alebo jihlava (ta je vyslovene vydarena a perfektne zastavka po dvoch hodkach cesty smer praha). zlin lesna, ale aj hodonin su super.
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2019, 07:27 AM   #60
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
najlepsie je vymaknut multikaru ked ich krmia
toto maju vymakane..

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
ci mensie ala liberec
vybeh bielych tigrov maju uzasny.. ale po tej "nehode" uz dalsie mladata vychovavat nebudu.

Last edited by hraby; April 10th, 2019 at 07:35 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules