[Huby] CH Wroclavia zamiast dworca PKS [74 tys. m˛] - Page 236 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 27th, 2019, 09:46 AM   #4701
pierwszyyeti
Registered User

Likes (Received): 2158

Quote:
Originally Posted by Wrocer View Post
Originally Posted by lulek89 :
Ale dałeś do pieca, Lulek, tym zdjęciem
Przyznaj się (może głowy Ci tu jednak nie urwą i nadal będą lajkować), że podoba Ci się z zewnątrz też
Nie wiem, jak działa to u Ciebie, ale jak mnie by się coś nie podobało, to nie odpalałbym drona i nie robił temu TAKIEJ foty, a potem nie wklejałbym jej na forum
Dokładnie. Lekarze też wybierają kogo leczyć po urodzie, dlatego najwięcej umiera starszych, a kobiety mają przeciętnie dłuższe życie. Wszystko się zgadza!

kosynier123, cyr, datmar, sbk7, el.polako liked this post
pierwszyyeti no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 28th, 2019, 12:04 PM   #4702
sbk7
Registered User

sbk7's Avatar

Likes (Received): 146

zajf, macrose, Curz, Lad, outskirts liked this post
sbk7 no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2019, 04:06 PM   #4703
adiGTR
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by giim View Post
Z racji bliskości zaglądam czasem do tej galerii, choć nadal uważam, że w takiej formie i miejscu w ogóle powstać nie powinna. No ale jest i wewnątrz rzeczywiście prezentuje się zaskakująco dobrze. Największy zgrzyt jednak zaliczyłem w Blue Frog, które to niby jest restauracją, bo obsługa kelnerska przy stoliku itp, a nie wydawką jedzenia w food courcie. Mimo to, chcąc umyć ręce przed posiłkiem okazało się, że lokal ów nie posiada własnej toalety, tylko trzeba wyjść z lokalu i udać się do toalet znajdujących się w pasażu.
Blue Frog już nie ma we Wroclavii
adiGTR no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2019, 10:46 PM   #4704
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 1527

Skoro wreszcie trafiła do ukończonych, to proponuję też wrzucić Wroclavię do miss - niech całe FPW się wypowie i zagłosuje - to byłby chyba najbardziej miarodajny osąd, jak bardzo i ilu osobom się podoba

Ps. Lulek coś milczy, ale i nie zaprzecza moim podejrzeniom z poprzedniego posta, natomiast jego zdjęcia, włącznie z tą petardą powyżej, mogłyby ciekawie wpłynąć na wyniki głosowania w dziale "miss"
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2019, 11:03 PM   #4705
pierwszyyeti
Registered User

Likes (Received): 2158

Wrocer, a nie uważasz że Wroclavia byłaby ładniejsza, gdyby miała 548 m wysokości (oczywiście przy pozostałych wymiarach bez zmian)?
pierwszyyeti no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2019, 11:25 PM   #4706
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

A nie uważasz, że już dawno stałeś się nudny łażąc po różnych wątkach i najeżdżając na mnie tak personalnie ? Masz jakąś traumę związaną z moją osobą czy może masz przyjemność w upatrzeniu sobie kogoś i gnębieniu go ?
Poświęć mniej niż minutę i przeczytaj sobie moją stopkę, a potem zajmij się czymś bardziej konstruktywnym i bardziej pożytecznym niż zyganie i wbijanie szpilek.
Mój post wcześniejszy był skierowany do Lulka, ale oczywiście nie mogłeś spocząć i musiałeś wciąć się między wódkę a zakąskę
I ile razy mam wbijać tu co niektórym do łba, że NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM ZAMIENIANIA WSZYSTKIEGO W WIEŻOWCE, a ten betonowy, 10-cio kondygnacyjny kloc poniemiecki u zbiegu Rynku i Solnego najchętniej ściąłbym o połowę i zmienił w zgrabną kamieniczkę...

Proponuję Wroclavię do miss, m.in. dlatego, by zobaczyć ilu faktycznie jest takich pierwszychyeti, którzy dadzą jej co najwyżej jedynkę w głosowaniu...
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.
Old August 28th, 2019, 11:30 PM   #4707
macrose
Registered User

Likes (Received): 1901

Wroclavia w miss miałaby szansę powtórzyć "sukces" Solpolu na banerze, tj. uzyskać najniższa ocenę w historii SSC.

G_s_G liked this post
macrose está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 28th, 2019, 11:38 PM   #4708
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Przekonajmy się zatem...

"Solpol" jednak nie jest chyba najlepszym porównaniem, jako trochę zaniedbany produkt z epoki początku gospodarczej transformacji. Nie mówiąc o nieporównywalnej skali i ilości funkcji w obu tych przypadkach.
No ciekawe, jakie noty by dostała, ale nie w 1-dniiowym głosowaniu na baner, ale w stałym pollu w dziale Miss...
Old August 28th, 2019, 11:48 PM   #4709
Michał78
.

Michał78's Avatar

Likes (Received): 1033

To nie proponuj, tylko sam załóż wątek w miss.

Wrocer liked this post
Michał78 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2019, 12:24 AM   #4710
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Wolałbym (z 2-3 powodów), aby zrobił to najlepiej Lulek, do którego w tym miejscu kieruję taką prośbę, gdyż:

- ma największy zasób zdjęć Wroclavii swego autorstwa, zarówno z zewnątrz, jak i wnętrz, które tak chwali,
- nie chciałbym bez zgody wykorzystywać jego profesjonalnych/komercyjnych często zdjęć - najlepiej zrobi to sam autor,
- nie bardzo nawet mam czas szukać teraz po wielu stronach forum najciekawsze ujęcia, w tym nocne i też z lotu ptaka, a Lulek sprawnie może do Miss wrzucić ich dziesiątki, jak nie setki

Lulek, nie daj się prosić
Old August 29th, 2019, 10:44 AM   #4711
korver
Registered User

korver's Avatar

Likes (Received): 1401

Szczególnie na miss zasługuje elewacja od strony Joannitów i Dyrekcyjnej🤩 i hangar PKS
Władza jest właśnie w trakcie likwidacji Ślężańskiego Parku Krajobrazowego -> ogromnego skarbu dla wrocławian. Władza doprowadziła do upadku wyjątkowej Szkoły Jazzu we Wrocławiu. Pamiętajmy o tym przy urnach!
korver no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2019, 07:44 PM   #4712
gauomzei
Registered User

gauomzei's Avatar

Likes (Received): 4739

Na zdjęciach Lulka to i Solpol mógłby startować do miss, ale czy to znaczy, że się tam nadaje?
Projekt #21 WBO - Rowerowy Wrocław 2019 - projekt ogólnomiejski za 2 mln zł
gauomzei no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2019, 07:46 PM   #4713
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 52922

A to solpol nie był w miss? Wydaje mi się ze gdzieś w otchłani jest. A Wroclavia tam wrzucę, niech już będzie ostatnia edycje zdominowały budynki z Wrocławia wiec niech teraz będzie coś dla równowagi
lulek89 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2019, 10:40 PM   #4714
korver
Registered User

korver's Avatar

Likes (Received): 1401

Tylko pamietaj, zeby wrzucić uczciwe zdjecia ze wszystkich stron i z hangaru PKS rowniez
korver no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2019, 11:12 PM   #4715
skansen
wartości

skansen's Avatar

Likes (Received): 2672

Pewnie, wrzućmy trochę kichy z Wrocławia, niech nie będzie tak idealnie, bo to przesada.
Old August 30th, 2019, 08:52 AM   #4716
Mkbewe
Registered User

Likes (Received): 20928

@lulek89
Quote:
A Wroclavia tam wrzucę, niech już będzie ostatnia edycje zdominowały budynki z Wrocławia wiec niech teraz będzie coś dla równowagi
Nadaje, nie nadaje, można wrzucić jako lekki żart, zwłaszcza, że w tej edycji startują inni, ciekawi kandydaci (bloki z Chorzowa). Wroclavia chyba wygrała nawet jakiś tam konkurs, można o tym wzmiankować .
Miss 2019 edition.

Quote:
Wroclavia uzyskała dwa tytuły: Best Retail Architecture Europe oraz Best International Retail Architecture 2018-2019.

– Jestem dumny, że zostaliśmy uznani za najlepszy obiekt na świecie w kategorii “retail architecture”, tym bardziej że jest to pierwsza taka nagroda dla Polski w całej historii konkursu. Jest to szczególne dla nas wyróżnienie, które potwierdza wizję, w jaką wierzyliśmy, projektując Wroclavię. Zależało nam na udostępnieniu naszym gościom unikalnego, dostosowanego do potrzeb i najwyższej jakości obiektu – obiektu o wartościowej, nowoczesnej architekturze, a równocześnie z odwołaniami do wartości bliskim wrocławianom – mówi Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający Unibail-Rodamco-Westfield na Europę Centralną i Austrię.
Jest unikalny, odwołuje się do bliskich nam wartości .
Jeśli uda się jej zająć wysokie miejsce dzięki głosom użytkowników spoza Wrocławia, żart będzie jeszcze lepszy.

@skansen
A czy mamy coś fajnego do wrzucenia, coś co mogłoby powalczyć o czołową 3?

Last edited by Mkbewe; August 30th, 2019 at 09:06 AM.
Mkbewe está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 30th, 2019, 09:26 AM   #4717
lulek89
foto-ml.pl

lulek89's Avatar

Likes (Received): 52922

MPWiK na razie idzie na top 1

lulek89 no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2019, 04:50 PM   #4718
mordredo
Registered User

mordredo's Avatar

Likes (Received): 188

Quote:
Originally Posted by kiew View Post
[...]

Ja byłem we Wroclavii kilka razy, ale w IMAXie akurat nie i jestem rozczarowany jego ofertą. Kiedyś jak kilkanaście lat temu odkryłem krakowskiego IMAXA i każda wizyta w KRK to był obowiązkowy wypad do IMAXa to było tam sporo filmów przyrodniczych (typu safari, podwodny świat) ale i bardzo efektownych lekko fabularyzowanych (pamiętam film nakręcony z perspektywy imigranta przybywającego do NYC i zwiedzającego pnące się w górę miasto). To było jak podróż do tego NYC, który wtedy jeszcze wydawał mi się zupełnie nie osiągalny innaczej niż przez ekran kinowy. I to dla mnie była kwintesencja IMAXa, dziś w większości to puszczanie po prostu tych samych filmów na większym ekranie... Jak czasem zaglądam w repertuar IMAXa to w ogóle nie widzę tam tych pozycji kręconych pod IMAXa wykorzystujących jego pełny potencjał.
Widzę że np w ten weekend grają IMAXowe Pandy
mordredo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
dworzec, dworzec pks, wrocław

Thread Tools

Posting Rules