[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 65 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old December 26th, 2009, 12:50 PM   #1281
papluh
Registered User

Likes (Received): 4

Asi chcel povedat, ze prava ruka Finepu, tj Jegeho spravcovska sro, to ma nastavene tak aby velku cast realnej prevadzky zaplatil ten maly podiel realnych vlastnikov. A to co zaplati Finep JA sro za nepredane byty je len prelievanie penazi tim istym ludom. Aspon maju sposob ako tahat peniaze pozachrbat VUB.
Samozrejme ak by realne platili len vlastnici predanych priestorov a bytov, tak by tam ta spravcovska spolocnost uz nebola Stacil by prvy platiaci clovek aby ju zmenil. A to Finep nechce
papluh no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 26th, 2009, 01:44 PM   #1282
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

Quote:
Originally Posted by papluh View Post
Asi chcel povedat, ze prava ruka Finepu, tj Jegeho spravcovska sro, to ma nastavene tak aby velku cast realnej prevadzky zaplatil ten maly podiel realnych vlastnikov. A to co zaplati Finep JA sro za nepredane byty je len prelievanie penazi tim istym ludom. Aspon maju sposob ako tahat peniaze pozachrbat VUB.
Presne tak. Podobne "elegantne" sa poriesila ViennaGate, kedze tam realne byva 5 a pol cloveka, ktore vysokymi predpismi dotuju prazdne developerove byty, ktory sa im smeje do ksichtu.. alebo nech mi tu niekto ukaze realne zaplatene faktury od spravcovskej developerovi
Old December 28th, 2009, 10:56 AM   #1283
kristinaa

Likes (Received): 0

poplatky

ja bývam na jegeho tiež ,v cečku,a dostala som rozpis do schránky ,mám platit za 50 metrový byt 118 mesačne, čo ma štve je skôr to prečo by som ja ako človek čo býva v céčku mala platit za vrátnika v áčku. s ktorým ja nic nemám a on nemá s mojím cečkom tak isto nic.
kristinaa no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 11:45 AM   #1284
MM_SPI

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by kristinaa View Post
ja bývam na jegeho tiež ,v cečku,a dostala som rozpis do schránky ,mám platit za 50 metrový byt 118 mesačne, čo ma štve je skôr to prečo by som ja ako človek čo býva v céčku mala platit za vrátnika v áčku. s ktorým ja nic nemám a on nemá s mojím cečkom tak isto nic.
tiez som v cečku, rozpis som ešte nedostal, resp. nebol som v schránke :-) ale 118 bez elektriny je na moj vkus vela, predpokladal som taku sumu maximalne aj s elektrinou.. kedze je to deklarovane ako energeticky menej narocna stavba. takato suma sa ale priblizuje platbam za stare byty, kde je vysoky fond oprav, vyssie naklady na teplo a pod... na vsetko su nastastie merace a rovnako by sa mali dat preratat sumy za udrzbu... nuz a potom ich len obhanat - ako to ze nie je garaz upratana uz dva tyzdne, preco nefunguje to a to, preco je okolo domu neporiadok. bez ohladu na to, kolko je nastahovanych ludi, od momentu ako zapisali byty na LV, mal ich aktualny vlastnik (uzivatel) platit za spravu...
MM_SPI no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 12:31 PM   #1285
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by MM_SPI View Post
tiez som v cečku, rozpis som ešte nedostal, resp. nebol som v schránke :-) ale 118 bez elektriny je na moj vkus vela, predpokladal som taku sumu maximalne aj s elektrinou.. kedze je to deklarovane ako energeticky menej narocna stavba. takato suma sa ale priblizuje platbam za stare byty, kde je vysoky fond oprav, vyssie naklady na teplo a pod... na vsetko su nastastie merace a rovnako by sa mali dat preratat sumy za udrzbu... nuz a potom ich len obhanat - ako to ze nie je garaz upratana uz dva tyzdne, preco nefunguje to a to, preco je okolo domu neporiadok. bez ohladu na to, kolko je nastahovanych ludi, od momentu ako zapisali byty na LV, mal ich aktualny vlastnik (uzivatel) platit za spravu...
dostal si zasielku doporucene? nie.
vies kolko mas platit? nie
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 01:01 PM   #1286
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 4932

wow, tak to su teda palky .. sorry za 50m2 118 eciek ?!?! a bez elektriny ... no pekne .. dufam, ze tam je aspon kurenie a tepla a studena voda .. vsak to je fakt viac ako v klasikom nezateplenom panelaku...
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 01:44 PM   #1287
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

mozno by pomohlo keby niekto pripojil scan predpisu, aby sme zistili co sa plati za realne polozky (energie, fond oprav,...) a co za vselijake rozmary (recepcia, dispecing, upratovanie garazi, odpratavanie snehu atd.)
Old December 28th, 2009, 05:30 PM   #1288
figliar
Registered User

Likes (Received): 23

Toto je presne scenár ktorý som v JA, VG alebo 3V očakával. Jednoznačne ide o snahu kompenzovať chýbajúce peniaze z neobsadených bytov pomocou nehorázne vysokých poplatkov pre ostatných.
Ja si myslím že by ste sa mali spojiť a pouvažovať o nejakom spoločnom postupe lebo inak budete v podstate platiť dve hypotéky. Jednu regulárnu banke a druhú developerom ...

V krajnom prípade porozmýšľajte o predaji. Bolo by to určite rozumnejšie riešenie ako do konca života dávať našporené peniaze za takéto poplatky.
figliar no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2009, 05:39 PM   #1289
zaq-
BANNED

Likes (Received): 741

slovenske sluzby.

Last edited by zaq-; December 28th, 2009 at 06:11 PM.
zaq- no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 12:19 AM   #1290
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 07:12 AM   #1291
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4209

Pozerám, že sú tie náklady totožné s tým čo platím na Hrachovej. Len ja v tom mám započítaný ešte SWAN čo tvorí TV+Internet+Fón.
Ešte treba pripočítať zálohovú platbu za elektrinu čo je u mňa 50 EUR a koncesionársky poplatok STV+SRo čo je tuším 4,64 EUR. Mne to s týmto všetkým vychádza mesačne cca 250 EUR na Hrachovej.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 09:54 AM   #1292
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by KLEPETO View Post

Pozerám, že sú tie náklady totožné s tým čo platím na Hrachovej. Len ja v tom mám započítaný ešte SWAN čo tvorí TV+Internet+Fón.
Ešte treba pripočítať zálohovú platbu za elektrinu čo je u mňa 50 EUR a koncesionársky poplatok STV+SRo čo je tuším 4,64 EUR. Mne to s týmto všetkým vychádza mesačne cca 250 EUR na Hrachovej.
kolko izbovy byt? resp. ktory
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 11:52 AM   #1293
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

85 € teplo na kurenie? dajte si tam radsej infraziarice
Old December 29th, 2009, 12:37 PM   #1294
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:

50 E za elektrinu ? to mas doma elektricku pilu, 3 sijacie stroje, cirkularku a prietokove cerpadlo?
my ako rodina s dvomi detmi, ked nonstop bezia takmer vsetky spotrebice platime 28 E.
50 E sa neda v normalnom byte minut. Polovicu Ti z toho na konci roka vratia, len nechapem preco zatali tak vysoko so zalohou.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 04:13 PM   #1295
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Ja som s tym mal tiez problem ako si nastavit predpis na elektrinu. Holka na hotline ZSE vedela poradit houby, tak som len zatal 20 ojro.. uvidime. Na 1os by to malo bohato stacit.
Old December 29th, 2009, 05:44 PM   #1296
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 866

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
50 E za elektrinu ? to mas doma elektricku pilu, 3 sijacie stroje, cirkularku a prietokove cerpadlo?
my ako rodina s dvomi detmi, ked nonstop bezia takmer vsetky spotrebice platime 28 E.
50 E sa neda v normalnom byte minut. Polovicu Ti z toho na konci roka vratia, len nechapem preco zatali tak vysoko so zalohou.
my ako rodina s dvoma malymi detmi, ktore maju furt vysvieteny cely byt jak blbe, furt im mosi bezat bebe teve a s dvoma skoro nonstop pustenymi pocitacmi mame cosi cez 56€. nemam ani cirkularku, ani motorovu pilu, ani oblukovu zvaracku.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 06:25 PM   #1297
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4209

zuzana: Je to 3i byt 82 m2 a terasa 14m2. Bývam tam zatiaľ sám. Položky, ktoré sa týkajú hlavne studenej, teplej vody, kúrenia sú nadhodnotené keďže správca nevie aké budú náklady. Po 2 rokoch sa to má upravovať, za tú dobu sa už všetci zabývajú a bude môcť vychádzať z presnejších údajov o spotrebe. Samozrejme že okolo júna 2010 čakám vyúčtovanie za rok 2009.
Inak keď sa pýtaš ktorý je to byt, máš niečo spoločné s týmto projektom? Alebo tu nebodaj tiež bývaš?

hurahura: Máš pravdu je to prestrelené. Bývam zatiaľ sám a za posledné dva mesiace roku 2008 čo som tu už býval a zaplatil po 50 EUR, mi v januári vrátili preplatok 52 EUR zo 100 zaplatených. Takže v januári 2010 čakám, že mi na účet pošlú aspoň pekných 300 EUR.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 07:18 PM   #1298
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
zuzana: Je to 3i byt 82 m2 a terasa 14m2. Bývam tam zatiaľ sám. Položky, ktoré sa týkajú hlavne studenej, teplej vody, kúrenia sú nadhodnotené keďže správca nevie aké budú náklady. Po 2 rokoch sa to má upravovať, za tú dobu sa už všetci zabývajú a bude môcť vychádzať z presnejších údajov o spotrebe. Samozrejme že okolo júna 2010 čakám vyúčtovanie za rok 2009.
Inak keď sa pýtaš ktorý je to byt, máš niečo spoločné s týmto projektom? Alebo tu nebodaj tiež bývaš?

hurahura: Máš pravdu je to prestrelené. Bývam zatiaľ sám a za posledné dva mesiace roku 2008 čo som tu už býval a zaplatil po 50 EUR, mi v januári vrátili preplatok 52 EUR zo 100 zaplatených. Takže v januári 2010 čakám, že mi na účet pošlú aspoň pekných 300 EUR.
robila som na tom projekte, cely katalog bytov je moja robota, preto sa pytam
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 09:04 PM   #1299
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
my ako rodina s dvoma malymi detmi, ktore maju furt vysvieteny cely byt jak blbe, furt im mosi bezat bebe teve a s dvoma skoro nonstop pustenymi pocitacmi mame cosi cez 56€. nemam ani cirkularku, ani motorovu pilu, ani oblukovu zvaracku.
pocitace, tv, pracka, umyvacka bezi stale aj u nas. akurat nemame cely byt vysvieteny. ze by to bol rozdiel medzi vasimi 56 e a nasimi 28 e ? neviem neviem, asi tam bude este nieco ine
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 11:27 PM   #1300
.spigor.
Registered User

.spigor.'s Avatar

Likes (Received): 126

Ja platim v Koloseu za 58m2 (+9m2 balkon) 2i byt 97 eur mesacne. Zo zaciatku to bolo asi 130 eur ale potom mi to znizili. Spravca asi vzdy zo zaciatku nadhodnoti sumu za najomne ale po roku ked je vyuctovanie tak to upravi do realnejsej sumy.
.spigor. no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules