[Radom] Komunikacyjny Hydepark - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 6th, 2009, 06:51 PM   #1
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 893

[Radom] Komunikacyjny Hydepark

Proponuję by w tym wątku dyskutować o przyszłości układu komunikacyjnego Radomia, planów, zagrożeń, błędów komunikacyjnych, perspektyw, realnych analiz, aspektów ekologicznych, kształtowaniu zachowań komunikacyjnych, finansowania, propozycji usprawnień drogowych ect.

Last edited by Mika'el; November 19th, 2009 at 02:05 PM.
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 16th, 2009, 10:23 PM   #2
marad_co
Registered User

marad_co's Avatar

Likes (Received): 104

[RADOM] Komunikacyjny Hydepark

Czy ul Warszawska zostanie poserzona od Politechniki do skrzyzowania z ul Kelles-Krasuza/Wernera? Od dosc dawna tam bylo waskie gardlo ale chyba nie ma zbyt wiele miejsca na taki numer i moje pytanie jest poboznym zyczeniem
marad_co no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2009, 10:32 PM   #3
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

Tak, zostanie poszerzona przy okazji remontu ulic wokół CS. Stary pozostanie jedynie most nad potokiem...
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 16th, 2009, 10:42 PM   #4
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3079

Quote:
Originally Posted by marad_co View Post
Czy ul Warszawska zostanie poserzona od Politechniki do skrzyzowania z ul Kelles-Krasuza/Wernera? Od dosc dawna tam bylo waskie gardlo ale chyba nie ma zbyt wiele miejsca na taki numer i moje pytanie jest poboznym zyczeniem
To juz nie Warszawska, a Malczewskiego. Nie, nie bedzie poszerzona tak, jak zyczyliby sobie tego niektorzy, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. To bedzie quasi-poszerzenie.
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2009, 11:28 PM   #5
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
To juz nie Warszawska, a Malczewskiego. Nie, nie bedzie poszerzona tak, jak zyczyliby sobie tego niektorzy, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. To bedzie quasi-poszerzenie.
A na jakiej podstawie twierdzisz, że akurat na tym fragmencie nie ma potrzeby poszerzenia tej ulicy?
Old November 16th, 2009, 11:49 PM   #6
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
Originally Posted by szybkaosa View Post
A na jakiej podstawie twierdzisz, że akurat na tym fragmencie nie ma potrzeby poszerzenia tej ulicy?
Niejednokrotnie juz mowilem - nie ma takich potrzeb ruchowych, z drugiej strony - ruch tranzytowy ma sie odbywac po obwodnicy, a z trzeciej - nie byloby gdzie takiego ruchu rozprowadzac. Nie wiem ile razy mam jeszcze pisac jedno i to samo.
Old November 16th, 2009, 11:58 PM   #7
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Niejednokrotnie juz mowilem - nie ma takich potrzeb ruchowych, z drugiej strony - ruch tranzytowy ma sie odbywac po obwodnicy, a z trzeciej - nie byloby gdzie takiego ruchu rozprowadzac. Nie wiem ile razy mam jeszcze pisac jedno i to samo.
CS będzie taką potrzebą ruchową. Powtórzę to co niejednokrotnie pisałem a nie dociera do niektórych: co się będzie działo, gdy samochody jadące do CS od strony Warszawskiej nie zmieszczą się na swoim krótkim lewoskręcie? Zablokują pas do jazdy na wprost. Stanie wówczas KM i karetki pogotowia, dla których Malczewskiego jest jedną z ważniejszych dróg dojazdowych do szpitala.
Skoro tutaj nie dało się poszerzyć ze względu na to, że "nie byloby gdzie takiego ruchu rozprowadzac" to po co na ul Malczewskiego od strony Resursy przed skrzyżowaniem z Kelles Krauza z jednego pasa robi nam się CZTERY?
Nie wiem ile razy mam jeszcze pisać jedno i to samo.
Old November 17th, 2009, 12:36 AM   #8
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
CS będzie taką potrzebą ruchową. Powtórzę to co niejednokrotnie pisałem a nie dociera do niektórych: co się będzie działo, gdy samochody jadące do CS od strony Warszawskiej nie zmieszczą się na swoim krótkim lewoskręcie? Zablokują pas do jazdy na wprost. Stanie wówczas KM i karetki pogotowia, dla których Malczewskiego jest jedną z ważniejszych dróg dojazdowych do szpitala.
1) To jest kwestia modelowania ruchu i tego, skad, ktoredy i komu bedzie sie oplacalo do CS jechac. Skoro projektanci uznali, ze glowny potok dojedzie od strony Chrobrego, ich pytaj. Centrum Sloneczne to inna bajka w kwestii obslugi komunikacyjnej niz np. w przypadku M1, bo tutaj nie dosc, ze dojedzie sie komunikacja miejska praktycznie z kazdego rejonu miasta, to w tej samej drodze dojscia pieszego mieszka o wiele wiecej osob.
2) Nawet jezeli, to nie jest kwestia poszerzenia calosci, a kwestii poszerzenia parudziesieciu doslownie metrow od strony polnocnej i samego mostku.
3) Karetki pogotowia sobie doskonale poradza jadac pod prad na przyklad, dokladnie tak samo, jak to czynia w innych przypadkach zakorkowania.
4) Jesli rozmawiamy o autobusach, to tu potrzebny bylby regularny buspas. Godziny szczytow komunikacyjnych w zaden sposob nie pokrywaja sie z godzinami szczytow handlowych.

Quote:
Skoro tutaj nie dało się poszerzyć ze względu na to, że "nie byloby gdzie takiego ruchu rozprowadzac" to po co na ul Malczewskiego od strony Resursy przed skrzyżowaniem z Kelles Krauza z jednego pasa robi nam się CZTERY?
Nie wiem ile razy mam jeszcze pisać jedno i to samo.
A moze PIEC? Chyba rozne projekty ogladamy, bo ja widze 3. I sa wlasnie po to, aby rozprowadzic ruch z tego, co tam zostanie - czyli jednego pasa "tranzytu" i jednego wyjazdu z CS w kierunku poludniowym. Dolozenie kolejnego wlotu w ten odcinek jedyne co by spowodowalo, to dociazenie skrzyzowania. Nie wiem co w tym trudnego. I ile razy jeszcze trzeba cos takiego tlumaczyc?

Last edited by redoxygene; November 17th, 2009 at 01:00 AM.
Old November 17th, 2009, 01:03 AM   #9
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
1) To jest kwestia modelowania ruchu i tego, skad, ktoredy i komu bedzie sie oplacalo do CS jechac. Skoro projektanci uznali, ze glowny potok dojedzie od strony Chrobrego, ich pytaj. Centrum Sloneczne to inna bajka w kwestii obslugi komunikacyjnej niz np. w przypadku M1, bo tutaj nie dosc, ze dojedzie sie komunikacja miejska praktycznie z kazdego rejonu miasta, to w tej samej drodze dojscia pieszego mieszka o wiele wiecej osob.
2) Nawet jezeli, to nie jest kwestia poszerzenia calosci, a kwestii poszerzenia parudziesieciu doslownie metrow od strony polnocnej i samego mostku.
3) Karetki pogotowia sobie doskonale poradza jadac pod prad na przyklad, dokladnie tak samo, jak to czynia w innych przypadkach zakorkowania.
4) Jesli rozmawiamy o autobusach, to tu potrzebny bylby regularny buspas. Godziny szczytow komunikacyjnych w zaden sposob nie pokrywaja sie z godzinami szczytow handlowych.
1) Prawdziwe modelowanie ruchu zacznie się jak ten perfekcyjnie wymyślony układ zacznie stwarzać problemy. Wymodelowali nam już światła na pewnym rondzie.
2) Należało zrobić kontynuację przekrojów poprzecznych ulicy Warszawskiej aż za skrzyżowanie z wjazdem do CS.
3) Zdecydowanie lepiej sobie radzą na takiej Jana Pawła czy Chrobrego. Czasem na jednopasmowych nie radzą sobie wcale.
4) Skoro godziny szczytów nie pokrywają się z godzinami szczytu handlowego to po co buspas? A po drugie, skoro szczyty się nie pokrywają to ilość klienteli docierająca KM nie pędzie porażająca.
5) Nie zapominajmy, że na terenie CS powstanie osiedle i aquapark, które będą miały dość istotny wpływ na natężenie ruchu w godzinach szczytów.

[QUOTE=redoxygene;46318897]
Quote:
Chyba rozne projekty ogladamy, bo ja widze 3.
To weź właściwy projekt a nie mędrkuj. Na ul Malczewskiego od strony Resursy przed skrzyżowaniem z Kelles Krauza. Ile razy jeszcze trzeba coś takiego tłumaczyć?
Old November 17th, 2009, 01:36 AM   #10
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
1) Prawdziwe modelowanie ruchu zacznie się jak ten perfekcyjnie wymyślony układ zacznie stwarzać problemy.
Coz za mysl madra W momencie funkcjonowania nowego ukladu drogowego minimum 1 miesiac mozna sie bedzie przekonac, na ile owo modelowanie sie sprawdzilo.

Quote:
Wymodelowali nam już światła na pewnym rondzie.
Inaczej sie ich nie dalo juz rozwiazac zgodnie z obowiazujacymi przepisami. Stad tez najlepiej - zeby ich tam nie bylo wcale, ale inaczej nie osiagnelibysmy wzrostu bezpieczenstwa. Cos za cos.

Quote:
2) Należało zrobić kontynuację przekrojów poprzecznych ulicy Warszawskiej aż za skrzyżowanie z wjazdem do CS.
Nie do mnie z tym.

Quote:
3) Zdecydowanie lepiej sobie radzą na takiej Jana Pawła czy Chrobrego. Czasem na jednopasmowych nie radzą sobie wcale.
A jeszcze lepiej tam, gdzie sa buspasy - bo po nich jada.

Quote:
4) Skoro godziny szczytów nie pokrywają się z godzinami szczytu handlowego to po co buspas?
Patrz pkt. 3 oraz fakt, ze w tym miejscu i tak jest duzy ruch i nalezy sie spodziewac problemow na samym skrzyzowaniu z Wernera.

Quote:
A po drugie, skoro szczyty się nie pokrywają to ilość klienteli docierająca KM nie pędzie porażająca.
Kolejna widze madra mysl a co tu ma do rzeczy czy jest szczyt czy nie?

Quote:
5) Nie zapominajmy, że na terenie CS powstanie osiedle i aquapark, które będą miały dość istotny wpływ na natężenie ruchu w godzinach szczytów.
To tez bylo uwzgledniane przy modelowaniu.

Quote:
To weź właściwy projekt a nie mędrkuj. Na ul Malczewskiego od strony Resursy przed skrzyżowaniem z Kelles Krauza. Ile razy jeszcze trzeba coś takiego tłumaczyć?
Przeczytaj jeszcze raz co pisalem o rozprowadzaniu. Skoro nie byloby jak rozprowadzic w kierunku poludniowym powstaly 3 pasy, skoro jest gdzie rozprowadzic w kierunku polnocnym, powstaly 4.
Old November 17th, 2009, 08:17 AM   #11
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Coz za mysl madra W momencie funkcjonowania nowego ukladu drogowego minimum 1 miesiac mozna sie bedzie przekonac, na ile owo modelowanie sie sprawdzilo.
Czyli nie dasz sobie głowy uciąć, że jest to dobrze zaprojektowane. I nie będzie blokowania pasów. Tak? A może nie do końca jesteś pewien?

Quote:
Inaczej sie ich nie dalo juz rozwiazac zgodnie z obowiazujacymi przepisami.
No rewelacyjna odpowiedź. Niedasizm.
Quote:
Nie do mnie z tym.
O serkach topionych rozmawiamy?

Quote:
a co tu ma do rzeczy czy jest szczyt czy nie?
Fakt, to bez znaczenia. Dobrze, ze zwróciłeś na to uwagę.

Quote:
Skoro nie byloby jak rozprowadzic w kierunku poludniowym powstaly 3 pasy, skoro jest gdzie rozprowadzic w kierunku polnocnym, powstaly 4.
Padłem na kolana. Skąd niby wygeneruje się ruch na te 4 pasy. Desant?
Old November 17th, 2009, 01:30 PM   #12
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
Czyli nie dasz sobie głowy uciąć, że jest to dobrze zaprojektowane. I nie będzie blokowania pasów. Tak? A może nie do końca jesteś pewien?
Wg mnie nie jest zaprojektowane zle, wg mnie nie bedzie to stanowilo wiekszego problemu kiedy juz kierowcy okrzepna z nowym ukladem, a w okresach wyjatkowo okresowo wzmozonego ruchu - bedzie sie korkowac czy ten pas jest krotki, czy mialby byc 4 razy dluzszy. Rozwiazaniem docelowym z pewnoscia beda tu swiatla z Kusocinskiego, a nie rozbuchiwanie lewoskretow.

Quote:
No rewelacyjna odpowiedź. Niedasizm.
Ano. Dla Ciebie bylaby satysfakcjonujaca "nie wiem jak, ale wiem, ze sie da"

Quote:
O serkach topionych rozmawiamy?
Prosby i zazalenia nie ja zalatwiam.

Quote:
Fakt, to bez znaczenia. Dobrze, ze zwróciłeś na to uwagę.
Do tej pory nie moge w zaden sposob sie doszukac jakie to ma znaczenie.

Quote:
Padłem na kolana.
Nie watpie

Quote:
Skąd niby wygeneruje się ruch na te 4 pasy. Desant?
Obecnie sa 3, a Malczewskiego stoi zakorkowana w szczycie, stad tez pytanie co najmniej bezsensowne, bo ten ruch juz sie tam generuje.
Old November 17th, 2009, 03:27 PM   #13
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1191

Nasi trochę dali dupy a Kozłowski jest złosliwy i tyle.
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2009, 03:32 PM   #14
Wolfchen
Registered User

Wolfchen's Avatar

Likes (Received): 2301

A czemu to Kozłowski jest złośliwy? Mi się wydaje raczej, że to jedne z kolejnych władz miejskich są nieudolne (choć w porównaniu do rządów Marcinkiewicza, to obecne władze zasuwają jak pszczoły w ulu)...

A co do poszerzenia Malczewskiego, to owszem, owe wąskie gardło powinno zostać zlikwidowane. A skoro inwestor zakłada wjazd od strony Chrobrego, to czemu owy fragment Chrobrego nie zostanie porzerzony do 2x2?
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2009, 04:00 PM   #15
CHEMICZEK

Likes (Received): 0

Mam wrazenie ze po przebudowie drog wokol nowego super centrum, nacieszymy sie plynnym ruchem do mometu otwarcia tego centrum. Jesli nie zmienia planow chrobrego i warszawska (2x2 plus prawo i lewoskrety) beda zablokowane. Korki na skrzyzowaniu chrobrego i 11-listopada siegaja w tej chwili politechniki i wiaduktu na warszawskiej. A bylo dopiero remontowane. Po otwarciu super centrum niestety bedziemy stac juz przy sniadeckich niestety wspolnie z km. Wydaje mi sie ze temat jest do przedyskutowania po otwarciu i wtedy okaze sie kto mial racje.
Odnosnie kasy na OP ktory to kozlowski a ktory kosztowniak dla nas Radomian nie ma znaczenia
CHEMICZEK no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2009, 08:24 PM   #16
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1191

Quote:
Originally Posted by Wolfchen View Post
A czemu to Kozłowski jest złośliwy?
No a czemu się upiera przy swoim zdaniu? Widzi, że nasi nie wyrabiają to niech ogłosi, że 'z powodu nieudolności władz Radomia by tak ważna w regionie inwestycja została przeprowadzona podjąłem decyzję o wydłużeniu terminu wydania przyznanych pieniędzy'. I on by na tym skorzystał i my.
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2009, 08:33 PM   #17
KY8
User

KY8's Avatar

Ano. Opitolenie naszym włodarzom na pewno się należy za taki stan rzeczy, ale odbieranie środków to przesada...
Old November 18th, 2009, 02:26 PM   #18
Psycho_Mantis
Registered User

Psycho_Mantis's Avatar

Likes (Received): 134

Quote:
Ludzie, przecież przed chwilą skończyli modernizację tego fragmentu infrastruktury, takie "rozważania" winne się odbyć 8 lat temu a nie po dopiero co skończonej przebudowie.. Nie grzebmy ciągle w tych samych miejscach bo to do niczego nie prowadzi. Za chwilę ktoś wymyśli sobie, ano zamknijmy Kilińskiego bo taki trend albo Tybla, Dziką i Warzywną, bo mam fajny pomysł.
I będziemy sobie dreptać w miejscu, a przebudowa Żółkiewskiego, Wojska Polskiego, obwodnic leży.
A co ma przebudowana DK12 i DK9, której miasto samo nie udźwignie i musi być finansowana z GDDKiA i centrali do kosmetyki i przede wszystkim uporządkowania komunikacji miejskiej na pl. Kazimierza Wielkiego?
Psycho_Mantis no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2009, 03:18 PM   #19
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Originally Posted by Psycho_Mantis View Post
A co ma przebudowana DK12 i DK9, której miasto samo nie udźwignie i musi być finansowana z GDDKiA i centrali do kosmetyki i przede wszystkim uporządkowania komunikacji miejskiej na pl. Kazimierza Wielkiego?
Nic. Po prostu nieproporcjonalnie mało rozmawia się o budowie obwodnic, za mało walczy by powstały, bo są ważnym elementem układu komunikacyjnego, który powinie powstać w pierwszej kolejności. Później można sobie w śródmieściu zwężać i zamykać ulice do woli.
Old November 18th, 2009, 03:40 PM   #20
KY8
User

KY8's Avatar

Może po prostu Radomian bardziej interesuje centrum będące sercem ich własnego miasta, niż tranzytowe obwodnice dla przejezdnych biegnące przez przedmiescia i przez łąki??
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
radom

Thread Tools

Posting Rules