[Radom] Komunikacyjny Hydepark - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 26th, 2009, 10:25 PM   #81
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3070

Quote:
Originally Posted by pitagor View Post
Krótki wykład na tematy komunikacyjne
A ja nie jestem za zwezaniem w chwili obecnej - bo ani to glebszego sensu nie ma, ani tym bardziej szans na realizacje. Jesli juz cos proponowac, to realnego - czyli np. wyniesione przejscie dla pieszych i przeznaczenie zewnetrznych pasow tylko dla autobusow i dojazdu do posesji - to znacznie ucywilizuje tam sytuacje. Zwezenie zas nie pozwoli w zadnej mierze ograniczyc ruchu, w sposob znaczacy go zatamuje wrecz, a zwlaszcza zbiorkom. Sens zwezenia bylby tylko w momencie calkowitej reorganizacji ukladu ruchu na odcinku od Kwiatkowskiego do 25 Czerwca - a na to nie ma co liczyc w chwili obecnej. Zreszta wcale nie bylbym tego pewien czy powinno sie to zwezac w chwili, gdy jest tamtedy prowadzony tranzyt. Autobusy juz stoja w korkach - po zwezeniu do jednego pasa - stana w jeszcze wiekszych. A dlaczego nie buspas?

Last edited by redoxygene; November 26th, 2009 at 10:34 PM.
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 28th, 2009, 03:35 PM   #82
Psycho_Mantis
Registered User

Psycho_Mantis's Avatar

Likes (Received): 134

Quote:
Originally Posted by Wolfchen View Post
Wątpię, czy dożyjemy takich pełnych relacji... Nie zmienia to faktu, że gdyby komunikacja miejska stała na wysokim poziomie, to połowy tych samochodów by nie było...
Czyli jaka? Co Ci się konkretnie w obecnej nie podoba? Coś generalnego czy jakieś drobne pierdoły w postaci podwyższenia częstotliwości, wydłużenia kursów jakiegoś busa itp.
Poza tym jeśli chodzi o atrakcyjność KM w mieście to - i tu już będę trzymał się wątku inf. drogowej - nie ma możliwości jej rozbudowy, a skoro KM ma być atrakcyjniejsza to musi zastąpić w niektórych miejscach samochody (patrz bus-pasy). Oczywiście tam gdzie ma to sens i uzasadnienie można dobudować ten pas, jednak w Radomiu takiego miejsca nie widzę więc indywidualni kierowcy muszą stracić na rzecz transportu zbiorowego.

A relacja pełna będzie, prędzej czy później, ale na pewno będzie. Miejmy tylko nadzieję, że nie będziemy czekać tyle lat co na realizacje części obecnie realizowanych planów z lat 70-tych
Psycho_Mantis no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2009, 08:42 PM   #83
Wolfchen
Registered User

Wolfchen's Avatar

Likes (Received): 2289

Quote:
Originally Posted by Psycho_Mantis View Post
Czyli jaka? Co Ci się konkretnie w obecnej nie podoba? Coś generalnego czy jakieś drobne pierdoły w postaci podwyższenia częstotliwości, wydłużenia kursów jakiegoś busa itp.
Tabor (zwłaszcza przegubowy - kupowanie szrotów i ogólny niedostatek przegubów), pseudo-komunikacja prywatna działająca wg najmodniejszych wzorców azjatyckich, brak biletów czasowych, brak koordynacji rozkładów, brak obsługi komunikacyjnej sporej części rejonów miasta (choćby "wnętrze" Plant - spokojnie od dłuższefo czasu autobusy mogły jeździć stale Kościuszki i Młodzianowską), potworki trasowe typu linia 6, etc. Długo by wymieniać.
Quote:
Poza tym jeśli chodzi o atrakcyjność KM w mieście to - i tu już będę trzymał się wątku inf. drogowej - nie ma możliwości jej rozbudowy, a skoro KM ma być atrakcyjniejsza to musi zastąpić w niektórych miejscach samochody (patrz bus-pasy). Oczywiście tam gdzie ma to sens i uzasadnienie można dobudować ten pas, jednak w Radomiu takiego miejsca nie widzę więc indywidualni kierowcy muszą stracić na rzecz transportu zbiorowego.
Ależ akurat nie widziabym problemu dla wytyczenia bus-pasów na 25 Czerwca, o ile powstanie normalna trasa NS (dwujezdniowa, bez świateł co 100 metróe), a nie jak niektórzy "specjaliści" chcą wepchnąć ruch w Zbrowskiego (które obecnie się korkuje dosyć mocno) czy Szklaną (która ma sporo skrzyżowań z drogami osiedlowymi i korkujący się wlot w Struga). Ogólnie, to potrzeba "na wczoraj" wydolnej obwodnicy południowej, trasy NS i NowoMłodzianowskiej (ta ostatnia może być jednojezdniowa, pod warynkiem bezkolizyjnych skrzyżoań bez sygnalizacji świetlnej, przynajmniej do Jana Pawła.

Quote:
A relacja pełna będzie, prędzej czy później, ale na pewno będzie. Miejmy tylko nadzieję, że nie będziemy czekać tyle lat co na realizacje części obecnie realizowanych planów z lat 70-tych
Patrząc na rodzącą się w bólach obwodnicę południową jestem jak najgorszych myśli obecnie...
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 28th, 2009, 11:37 PM   #84
Psycho_Mantis
Registered User

Psycho_Mantis's Avatar

Quote:
Ależ akurat nie widziabym problemu dla wytyczenia bus-pasów na 25 Czerwca, o ile powstanie normalna trasa NS (dwujezdniowa, bez świateł co 100 metróe), a nie jak niektórzy "specjaliści" chcą wepchnąć ruch w Zbrowskiego (które obecnie się korkuje dosyć mocno) czy Szklaną (która ma sporo skrzyżowań z drogami osiedlowymi i korkujący się wlot w Struga). Ogólnie, to potrzeba "na wczoraj" wydolnej obwodnicy południowej, trasy NS i NowoMłodzianowskiej (ta ostatnia może być jednojezdniowa, pod warynkiem bezkolizyjnych skrzyżoań bez sygnalizacji świetlnej, przynajmniej do Jana Pawła.

Patrząc na rodzącą się w bólach obwodnicę południową jestem jak najgorszych myśli obecnie...
Na kwestie dotyczące komunikacji miejskiej odpowiedziałem Ci w odpowiednim wątku czyli tutaj: https://www.skyscrapercity.com/showth...3#post46958053

1. Normalna trasa NS to taka którą możesz zasuwać 110 na zabudowanym bo jest bezkolizyjna? Przyznaje, że jeśli chodzi o Zbrowskiego to nie jest najlepszy pomysł, ale np. druga odnoga czyli Szklana już zdecydowanie lepszy. Szklana ma skrzyżowania ale jest drogą z pierwszeństwem. A nawet jeżeli są jakieś światła to nie zrobisz wszędzie bezkolizyjności natychmiast. Mówisz o wlocie w Struga. A ja powiem, że z drugiej strony też będziesz miał rondo Mikołajczyka, potem światła przy dworcu (w przyszłości bezkolizyjne dwupoziomowe), ale na skrzyżowaniu 1905r i Młodzianowskiej na 100% staniesz i to na lewoskręcie. Długo by pisać, napisze krótko: nie od razu Kraków zbudowano.

2. Jakbyś się troszkę się rozejrzał to byś wiedział, że zgodnie z projektem NowoMłodzianowska za wiaduktem będzie drogą z pierwszeństwem ze skrzyżowaniami m.in. z Gajową jednak wszędzie będą wydzielone lewoskręty, a skrzyżowanie z obw. południową będzie dwupoziomowe (identyczne jak to przy lotnisku: Lubelska - Wojska Polskiego). Czy to aż tak niewygodne? Dlaczego?

Ale najważniejsze jest to, że zachowujesz się jakby nie było obwodnicy zewnętrznej. Zaraz rusza budowa zachodniej obw. Radomia S7 - wtedy Kielecka i Czarnieckiego staną się zewnętrzną obwodnicą miejską - czemu masz z niej nie korzystać? Na wschodzie i północy poczeka chwilkę dłużej, ale także będzie cała dwujezdniowa dwupasmowa Żołkiewskiego (z wybudowanymi dwoma wiaduktami) oraz dwujezdniowa dwupasmowa Wojska Polskiego. Rondo "kozienickie" będzie remontowane już wkrótce. Czemu masz nie korzystać z zewnętrznej obwodnicy wschodniej która przy M1 przejdzie w południową? Dla tranzytu aut ma służyć obwodnica śródmiejska (11 Listopada, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Mariacka, Młodzianowska, Nowomłodzianowska) oraz zewnętrzna obwodnica miejska (p/w).
Old November 29th, 2009, 12:52 AM   #85
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 892

Quote:

1. Normalna trasa NS to taka którą możesz zasuwać 110 na zabudowanym bo jest bezkolizyjna? Przyznaje, że jeśli chodzi o Zbrowskiego to nie jest najlepszy pomysł, ale np. druga odnoga czyli Szklana już zdecydowanie lepszy. Szklana ma skrzyżowania ale jest drogą z pierwszeństwem. A nawet jeżeli są jakieś światła to nie zrobisz wszędzie bezkolizyjności natychmiast. Mówisz o wlocie w Struga. A ja powiem, że z drugiej strony też będziesz miał rondo Mikołajczyka, potem światła przy dworcu (w przyszłości bezkolizyjne dwupoziomowe), ale na skrzyżowaniu 1905r i Młodzianowskiej na 100% staniesz i to na lewoskręcie. Długo by pisać, napisze krótko: nie od razu Kraków zbudowano.

2. Jakbyś się troszkę się rozejrzał to byś wiedział, że zgodnie z projektem NowoMłodzianowska za wiaduktem będzie drogą z pierwszeństwem ze skrzyżowaniami m.in. z Gajową jednak wszędzie będą wydzielone lewoskręty, a skrzyżowanie z obw. południową będzie dwupoziomowe (identyczne jak to przy lotnisku: Lubelska - Wojska Polskiego). Czy to aż tak niewygodne? Dlaczego?

Ale najważniejsze jest to, że zachowujesz się jakby nie było obwodnicy zewnętrznej. Zaraz rusza budowa zachodniej obw. Radomia S7 - wtedy Kielecka i Czarnieckiego staną się zewnętrzną obwodnicą miejską - czemu masz z niej nie korzystać? Na wschodzie i północy poczeka chwilkę dłużej, ale także będzie cała dwujezdniowa dwupasmowa Żołkiewskiego (z wybudowanymi dwoma wiaduktami) oraz dwujezdniowa dwupasmowa Wojska Polskiego. Rondo "kozienickie" będzie remontowane już wkrótce. Czemu masz nie korzystać z zewnętrznej obwodnicy wschodniej która przy M1 przejdzie w południową? Dla tranzytu aut ma służyć obwodnica śródmiejska (11 Listopada, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Mariacka, Młodzianowska, Nowomłodzianowska) oraz zewnętrzna obwodnica miejska (p/w).
Czy na dwupasmowej Czarnieckiego albo Kieleckiej masz gdzieś dopuszczalną prędkość do 110km/h? To o czym Ty bredzisz? A pamiętasz jak się jeździło Kielecką jak miała jeden pas ruchu? Może za młody jesteś.... Czy droga, która ma więcej niż jeden pas to już wg Ciebie ekspresówka? Tak może pomyśleć jedynie ekstremista novum.

Rozmawiałem kilka dni temu, ze zdaje się dyrektorem całego tego komunikacyjnego burdelu i z rozmowy jakoś niezbyt optymistycznie wynikało by trasa NS albo szumna obwodnica południowa powstała w niedalekiej przyszłości.

Ps. wyobrażasz sobie dwupasmową Żółkiewskiego albo WP bez konieczności dobudowania nowego wiaduktu? Bo ja nie. To po co wyliczasz, że one powstaną? To jakiś bonus czy co?

I nie podniecaj się aż tak. Chyba, że lubisz.
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 01:08 AM   #86
Psycho_Mantis
Registered User

Psycho_Mantis's Avatar

szybkaosa ---> W zasadzie nie odpowiedziałeś na żadne moje zdanie jedynie wybrałeś sobie wybiórczo pewne kwestie bez kontekstu.

O Kieleckiej i Czarnieckiego mówię w kontekście tak jakby dla Ciebie nie istniała. Nigdzie nie piszę o prędkościach jeśli o nie chodzi. Swoją drogą to teren zabudowany i tam będzie 50 km/h. Narzekasz na planowaną trasę, a jak pytam o korzystanie z obwodnicy zachodniej czy obecnej śródmiejskiej - nie odpowiadasz.

Aaaa. Jeśli chodzi o dwupasmówki i twoją nadinterpretację moich slów - jeśli ktoś sobie życzy dwie jezdnie, dwa pasy i to bezkolizyjne w centrum miasta to pomijając, że to brak znajomości realiów + śmierdzi mi to chęcią deptania gazu do podłogi.

Słowem nie wspominasz o mojej wypowiedzi o Nowomłodzianowskiej.

Jeśli chodzi o ilość jezdni na Kieleckiej i ad personam. Wyobraź sobie, że pamiętam jak Warszawska miała jedną jezdnię. O, zdziwiony że tak kiedyś było? Pewnie Cię na świecie nie było :P

A w kwestii wiaduktów na Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. Kolejna Twoja błyskotliwość dlatego, że w obu przypadkach nowe wiadukty nie będą dobudowane tylko będą najpierw rozbierane stare.

W którym miejscu się tak podniecam? Może Twoje ukryte pragnienia zbyt daleko interpretuję jakieś moje stwierdzenia :P

A teraz skończ z ad personam o wieku i fanatyzmie i zacznij rzeczową dyskusję. Aha, i przede wszystkim zapoznaj się z koncepcjami, projektami bądź planami albo o nie najpierw zapytaj
Old November 29th, 2009, 01:51 AM   #87
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
O Kieleckiej i Czarnieckiego mówię w kontekście tak jakby dla Ciebie nie istniała. Nigdzie nie piszę o prędkościach jeśli o nie chodzi. Swoją drogą to teren zabudowany i tam będzie 50 km/h. Narzekasz na planowaną trasę, a jak pytam o korzystanie z obwodnicy zachodniej czy obecnej śródmiejskiej - nie odpowiadasz.
A odpowiadam na to na co mam wątpliwości.
"Normalna trasa NS to taka którą możesz zasuwać 110 na zabudowanym bo jest bezkolizyjna?"

Quote:
Aaaa. Jeśli chodzi o dwupasmówki i twoją nadinterpretację moich slów - jeśli ktoś sobie życzy dwie jezdnie, dwa pasy i to bezkolizyjne w centrum miasta to pomijając, że to brak znajomości realiów + śmierdzi mi to chęcią deptania gazu do podłogi.
A jeśli ktoś życzy sobie stadionu piłkarskiego to pewnie jest kibolem i on potrzebny mu jest do robienia zadym. Zejdź na ziemię.
To dopiero jest nadinterpretacja.
Quote:
Jeśli chodzi o ilość jezdni na Kieleckiej i ad personam. Wyobraź sobie, że pamiętam jak Warszawska miała jedną jezdnię. O, zdziwiony że tak kiedyś było? Pewnie Cię na świecie nie było :P
A wyobrażasz sobie, że miałem z tym do czynienia?

Quote:
A w kwestii wiaduktów na Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. Kolejna Twoja błyskotliwość dlatego, że w obu przypadkach nowe wiadukty nie będą dobudowane tylko będą najpierw rozbierane stare.
Ewidentnie uwypukliłeś iż powstaną dwa wiadukty jak będzie powstawać dwupasmówka. To ja TYLKO napisałem, ze innej możliwości powstania dwupasmówki bez budowy niezbędnych wiaduktów nie ma . Czytaj ze zrozumieniem. Teraz jeszcze dorzucasz coś o rozbiórkach. Chcesz porozmawiać o teorii konstrukcji?

Quote:
W którym miejscu się tak podniecam? Może Twoje ukryte pragnienia zbyt daleko interpretuję jakieś moje stwierdzenia :P
A teraz skończ z ad personam o wieku i fanatyzmie i zacznij rzeczową dyskusję. Aha, i przede wszystkim zapoznaj się z koncepcjami, projektami bądź planami albo o nie najpierw zapytaj
Koncepcje to ja już przerabiałem różne, nawet po kilka na przestrzeni lat dla jednej ulicy. Tyle tylko, że niewiele się zmieniało. A teraz połącz radomskie realia finansowe z kalendarzykiem.

A podniecasz się planami, które będą realne dopiero jak wykonawca wejdzie na budowę.
Old November 29th, 2009, 10:15 AM   #88
Psycho_Mantis
Registered User

Psycho_Mantis's Avatar

szybkaosa

Dobrze o mistrzu, kiedy Ty wbijałeś łopatę pod budowę drugiej jezdni ja dostałem stamtąd piasek do piaskownicy :P

Tylko krytykujesz i krytykujesz. Proszę, śmiało - zaproponuj coś. Tylko komplementarne a nie rzucone po łebkach i wyrywkowo. Ponadto przedstaw czas realizacji. Aaaa.... Oczywiście trzymaj się także zasady zestawienia celów, kalendarzyka oraz finansowych możliwości miasta - wszak sam podnosisz ten argument.

A teraz zapraszam do komunikacji miejskiej gdzie nie odpowiedziałeś mi do teraz: https://www.skyscrapercity.com/showth...3#post46958053
Przy okazji przeczytaj sobie porównanie radomskiej i lubelskiej kom. miej. post pod moim.
Old November 29th, 2009, 10:44 AM   #89
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

I oto przykład jak chcąc być neutralnym oberwać od obu stron.
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 10:59 AM   #90
Psycho_Mantis
Registered User

Psycho_Mantis's Avatar

Quote:
Originally Posted by KY8 View Post
I oto przykład jak chcąc być neutralnym oberwać od obu stron.
Eeee. Kto był neutralny? Kto oberwał z obu stron?
Bo ja się bynajmniej takim nie czuje, więc o kim mówisz
Poza tym jak pisałem ja czekam na odp. w wątku o kom. miej.
Old November 29th, 2009, 11:17 AM   #91
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
szybkaosa
Tylko krytykujesz i krytykujesz. Proszę, śmiało - zaproponuj coś. Tylko komplementarne a nie rzucone po łebkach i wyrywkowo. Ponadto przedstaw czas realizacji. Aaaa.... Oczywiście trzymaj się także zasady zestawienia celów, kalendarzyka oraz finansowych możliwości miasta - wszak sam podnosisz ten argument.
Ja nie znam czasów realizacji, nikt nie zna, ani też realnych możliwości sfinansowania tych planów. I o to głównie chodzi.

Quote:
A teraz zapraszam do komunikacji miejskiej gdzie nie odpowiedziałeś mi do teraz: https://www.skyscrapercity.com/showth...3#post46958053
Przy okazji przeczytaj sobie porównanie radomskiej i lubelskiej kom. miej. post pod moim.
Oczywiście zgadzam się ze wszystkimi w tamtym wątku, choć nie rozumiem za bardzo, na co do teraz Ci tam niby nie odpowiedziałem i dlaczego akurat ja, skoro się tam z własnymi przemyśleniami nie udzielałem.
Old November 29th, 2009, 11:31 AM   #92
KY8
User

KY8's Avatar

Quote:
Eeee. Kto był neutralny? Kto oberwał z obu stron?
Bo ja się bynajmniej takim nie czuje, więc o kim mówisz
Chodzi mi o to, ze teraz jesteś "ekstremistą novum", a wcześniej zdarzyło Ci się być porównywanym do fanatyków motoryzacji. :P
Old November 29th, 2009, 11:49 AM   #93
Psycho_Mantis
Registered User

Psycho_Mantis's Avatar

Quote:
Originally Posted by szybkaosa View Post
Ja nie znam czasów realizacji, nikt nie zna, ani też realnych możliwości sfinansowania tych planów. I o to głównie chodzi.
Dobrze, pomijając już wszystko wkoło zaproponuj rozwiązania - śmiało, wykaż się. Przedstaw swoją koncepcję umiejscowienia dwujezdniowej, dwupasmowej "bez świateł co 100 m" (ergo na większej części bezkolizyjnej) trasy NS. Śmiało, naprawdę Oczywiście bierz pod uwagę podnoszone przez Ciebie argumenty o kalendarzyku i finansach. Śmiało, naprawdę

Quote:
Originally Posted by szybkaosa View Post
Oczywiście zgadzam się ze wszystkimi w tamtym wątku, choć nie rozumiem za bardzo, na co do teraz Ci tam niby nie odpowiedziałem i dlaczego akurat ja, skoro się tam z własnymi przemyśleniami nie udzielałem.
Akurat Ty bo w tym wątku o inf. drog. poruszyłeś temat ułomności taboru KM oraz generalnie jakości KM i tego że musi się polepszyć. A żeby nie robić bałaganu i dyskusji nie na temat w wątku o inf. drog. przeniosłem Twoja wypowiedź i moją odp tam. I czekam aż się do niej odniesiesz tam gdzie trzeba czyli w wątku o KM.

Quote:
Originally Posted by KY8 View Post
Chodzi mi o to, ze teraz jesteś "ekstremistą novum", a wcześniej zdarzyło Ci się być porównywanym do fanatyków motoryzacji. :P
Bo punkt widzenia zależy także od punktu siedzenia.
Po prostu zdałem sobie sprawę, że nie da się dać dostępu samochodem tam gdzie ludziom się podoba bo wszystko stanie
Poza tym nie byłem ekstremistą pro-samochodowym a jedynie ZAWSZE zadawałem pytania dotyczące konsekwencji także in minus. I robię to do dzisiaj, nawet dosłownie dzisiaj pytając redoxa o kwestie busow dwukierunkowo przez Lekarską i lusterek które mogą pozabijać ludzi. To pytanie nie zmienia faktu, że puszczenie KM dwukierunkowo obok szpitala, zamknięcie w ogóle dołu Żeromskiego dla ruchu i stworzenie węzła przesiadkowego na pl. Kazimierza mi się podoba.
Inaczej: nie jestem fanatykiem patrzącym na (wyrywkowe!) zachodnie rozwiązania jak na wyrocznię i zadaję pytania, poruszam kwestie wątpliwe i tyle
Old November 29th, 2009, 12:22 PM   #94
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Przedstaw swoją koncepcję umiejscowienia dwujezdniowej, dwupasmowej "bez świateł co 100 m" (ergo na większej części bezkolizyjnej) trasy NS. Śmiało, naprawdę Oczywiście bierz pod uwagę podnoszone przez Ciebie argumenty o kalendarzyku i finansach. Śmiało, naprawdę
Cytujesz nie moje słowa.
A NS dwupasmowa "bez świateł co 100 m" to chyba nie jest coś niezwykłego.
Old November 29th, 2009, 12:37 PM   #95
K.g
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Po prostu zdałem sobie sprawę, że nie da się dać dostępu samochodem tam gdzie ludziom się podoba bo wszystko stanie
Ciekawa teoria.Na obecną chwile mam praktycznie wszędzie dostęp samochodem i jakoś nie widzę żeby wszystko stało.Stoi się w korkach tam gdzie nie ma zrobionych odpowiednich rozwiązań komunikacyjnych a u nas w mieście na nie jak na razie nie zanosi
K.g no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 12:42 PM   #96
KY8
User

KY8's Avatar

Co to są te "odpowiednie rozwiązania komunikacyjne"?
Old November 29th, 2009, 03:06 PM   #97
K.g
Registered User

Likes (Received): 4

To są takie które nie utrudniają ruchu,np na Ustroniu było duże rondo o dużej przepustowości dziś jest małe rondo o małej przepustowości.Tak ciężko jest to zrozumieć?
K.g no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 03:27 PM   #98
pitagor
pogromca drzew

pitagor's Avatar

Likes (Received): 460

Czyjego ruchu? Nie ma rozwiązań kompromisowych, ktoś zawsze traci, ostatnimi czasy przede wszystkim piesi oraz KM. Polecam rozważania dwóch myślicieli z Radomia: http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201...a_zmiany_.html
FB: facebook.com/BractwoRowerowe
pitagor no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 03:52 PM   #99
Wolfchen
Registered User

Wolfchen's Avatar

Likes (Received): 2289

Quote:
Nie bardzo się zrozumieliśmy. Nigdzie nie pisałem, że chciałbym pruć 110, ale, żey trasa NS była tak zrobiona, aby była drogą 2x2, od ronda Mikołajczyka do skrzyżowania ze Struga i 11-go Listopada (bądź dochodziła do Żółkiewkiego ze skrzyżowaniem z Kozienicką), ale nie pchać w jednopasmową i jednojezdniową osiedową ulicę zbiorczą, jaką jest Szklana... Takie rozwiązanie nijak nie odciąży 25 Czerwca.

Quote:
Niewygodne, bo już widzę potencjalnie korkujące się skrzyżowanie ze światłami u zbiegu z JP II. No i dajmy na to, że wjedzie jakiś pojazd wolnobieżny na taką ulicę - i już mamy zatrzymanie ruchu w perspektywie (rozładowanie się samochodów jadących sznurem za takim pojazdem).

Quote:
Z czego tylko "stare odcinki" będą na miarę obwodnicy - drożne, po dwa pasy w obu kierunkach. Już nawet nie wymagam dróg dwujedzniowych.

A z tych obwodnic zewnętrznych, to obecnie nie ma żadnej. A tranzyt jedzie przez środek miasta (Grzecznarowskiego, Dowkonta). W związku z tym w pierwszej kolejności powinna zostać zrobiona obwodnica południowa.

A dwupasmowa Żółkiewskiego i Wojska Polskiego, to powinna być tak mniej więcej od 15 lat...
Wolfchen no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2009, 04:49 PM   #100
KY8
User

KY8's Avatar

Quote:
Nie bardzo się zrozumieliśmy. Nigdzie nie pisałem, że chciałbym pruć 110, ale, żey trasa NS była tak zrobiona, aby była drogą 2x2, od ronda Mikołajczyka do skrzyżowania ze Struga i 11-go Listopada (bądź dochodziła do Żółkiewkiego ze skrzyżowaniem z Kozienicką), ale nie pchać w jednopasmową i jednojezdniową osiedową ulicę zbiorczą, jaką jest Szklana... Takie rozwiązanie nijak nie odciąży 25 Czerwca.
Skąd wiesz? Analizowałeś w jakiś sposób potoki ruchu na tej ulicy?

Quote:
Niewygodne, bo już widzę potencjalnie korkujące się skrzyżowanie ze światłami u zbiegu z JP II. No i dajmy na to, że wjedzie jakiś pojazd wolnobieżny na taką ulicę - i już mamy zatrzymanie ruchu w perspektywie (rozładowanie się samochodów jadących sznurem za takim pojazdem).
Przypominam, ze w mieście obowiązują ograniczenia do 50, a pojazd wolnobieżny porusza się z prędkościami rzędu 30 km/h, tak więc strata nie będzie znaczna.
Quote:
Z czego tylko "stare odcinki" będą na miarę obwodnicy - drożne, po dwa pasy w obu kierunkach. Już nawet nie wymagam dróg dwujedzniowych.
A czym sie różni przepustowość ulicy 1*4 od 2*2?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
radom

Thread Tools

Posting Rules