[Radom] Ostatnie spojrzenie... - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 22nd, 2010, 09:18 PM   #41
lMl
2012

lMl's Avatar

Barak stał/stoi na Warzywnej. To chyba ten. Mieściła się tam kiedyś jakaś jednostka projektowania dróg lub coś w tym rodzaju.
lMl no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 23rd, 2010, 12:30 PM   #42
S-O-Z
Registered User

S-O-Z's Avatar

Likes (Received): 284

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
Ten?:

/foto użytkownika mara77 z FRI

Przecież on dopiero co był odremontowany.
Nie ten, chodziło mi o "budę", która stała bezpośrednio przy Wernera, na placu zajezdni karetek.
A ten budynek, hmm..., na prawdę ma taka szkieletową konstrukcję jak ta, jaką miał budynek z Limanowskiego...? Nie znam się, nie byłem tam w środku, żaden ze mnie rzeczoznawca budowlany, tylko taki tam zwykły miłośnik architektury...
Old September 23rd, 2010, 05:23 PM   #43
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3114

Ma taką samą - wszystkie budynki tego typu (moduły barakowe) takie mają. Jeszcze się zastanawiam, czy taki też nie stoi trochę dalej na Wernera, w okolicach Startu.
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 23rd, 2010, 06:34 PM   #44
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

Podobny, ale dwupiętrowy jest jeszcze na Limanowskiego, gdzie mają swoją siedzibę "krokodyle".
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2010, 09:59 PM   #45
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Ale ten ITD nie jest barakiem, ma pełnowartościową konstrukcję betonową, a to, że wykończono go kiedyś częściowo jak takie właśnie baraki, już niedługo się zmieni.
Old September 23rd, 2010, 10:15 PM   #46
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

Na pewno? Gdzieś mi się obiło o uszy, że toto jest oparte na konstrukcji typu Zębiec...
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2010, 02:13 AM   #47
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Na 100%:
1) Widać to po samej konstrukcji - murowane ściany szczytowe i normalny parter.
2) W dokumentacji przetargowej remontu tego budynku jest napisane "budynek murowany o żelbetonowej konstrukcji szkieletowej".
Old September 24th, 2010, 09:00 AM   #48
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Likes (Received): 2446

Na marginesie udany remont i otoczenie zadbane.
Old September 28th, 2010, 07:54 PM   #49
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1191

Żeromskiego 30; boczna oficyna drugiego podwórka.

Roku Pańskiego 1912

TETA no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2010, 08:51 PM   #50
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

WOW to mi przypomina Zamek Radomski czyli tak nazywane przeze mnie ruiny w pobliżu Dzierzkowskiej. Ja na prawdę wierzyłem, że to ruiny zamku, bardzo lubiłem tam z babcią na targ chodzić, dziś patrząc na ten targ dostaję torsji. Swoją drogą ciekawa mieszanka: błyszcząca Warta, ZUS ala szalone lata '90, modernistycznie poprawny InwestProjekt i inne biurowce, wielkie bloczysko z płyty, sypiąca się kamienica i targ w błotku... cała Polska w pigułce.
Old November 16th, 2010, 12:16 PM   #51
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Szewska 3 po rozbiórce

Teraz czekamy na ciężarówki z Ytongiem, styropianem, beczkami akrylowego tynku i blachodachówką :/
Old January 8th, 2011, 12:09 PM   #52
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Podwalna (nru nie znam; jakby co to zedytuję)

Old January 27th, 2011, 06:26 PM   #53
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Quote:
Originally Posted by TETA View Post
Stare młyny na Młynarskiej jakiś czas temu miały taki oto wypadek:

No to pa pa:

Kończy się pewien etap historii Radomia. Młynarska bez młynu

Jeszcze kilkanaście lat temu zajeżdżały tu ciężarówki ze zbożem, odbierały mąkę, a młyn pracował niemal bez przerwy.

Trwa rozbiórka starego młynu przy ulicy Młynarskiej w Radomiu.

Cześć starego młyna już została zburzona. Ładowarki ładują gruz na ciężarówki. Jeszcze tydzień – dwa i po młynie pozostanie tylko wspomnienie.

Od dawna młyn już nie pracował. A właśnie to od młyna ulica zyskała swoje miano. Ostatnie miesiące i lata, to przede wszystkim nieustanne pasmo pożarów w starym, nieczynnym młynie. Opuszczony budynek opanowali złomiarze, kloszardzi. Od czasu do czasu zaprószali oni ogień w ruderze. W ostatnim roku radomska straż pożarna gasiła tu ogień bodaj z sześć razy. Teraz nikt już nie podpali starego młyna.

Źródło: Echo Dnia
Old January 27th, 2011, 07:07 PM   #54
adam89p
Registered User

Likes (Received): 46

wie ktoś może czy są jakieś plany co do działki po tych młynach?
adam89p no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2011, 12:16 AM   #55
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Quote:
Originally Posted by adam89p View Post
wie ktoś może czy są jakieś plany co do działki po tych młynach?
Nie wiadomo jeszcze...

Poniżej kilka fotek z GW:

Old February 16th, 2011, 06:22 PM   #56
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Rewitalizacja. Stare kamienice rozbiorą, zbudują nowe

Rewitalizacja chce wyburzyć oficyny w kamienicach Rwańska 17 i Szewska 20 oraz budynek przy ul. Wałowej 4. Na ich miejscu mają stanąć mieszkalne kamienice z lokalami usługowymi na parterze

Rozbiórka kamienicy przy ul. Wałowej ma się rozpocząć za kilka tygodni.

- Zleciliśmy projekt zabezpieczeń sąsiednich budynków, w marcu ogłosimy przetarg na wykonanie rozbiórki. Liczę, że prace ruszą w marcu lub kwietniu - mówi Mariusz Mróz, prezes spółki Rewitalizacja. - Później konieczne będzie przeprowadzenie badań archeologicznych. Możliwe, że jeszcze w tym roku zlecimy przygotowanie projektu nowego budynku.

Mróz chce, by na miejscu starej kamienicy powstał budynek o przeznaczeniu mieszkalno-usługowym. Rozważa też wprowadzenie do niego lokali biurowych.

- Przy okazji remont obejmie kamienicę przy ul. Rwańskiej 16, która od kilku lat jest wyłączona z użytkowania - mówi Mróz. - Remont jest pilnie potrzebny, a oba budynki stoją na jednej działce, mają tylko różne adresy.

Rewitalizacja rozmawia o współdziałaniu przy inwestycji z właścicielami sąsiedniego budynku. Niewielka kamieniczka pod numerem 6. też jest w złym stanie technicznym. Zdaniem prezesa, jeśli nie zostanie wyburzona, zepsuje estetykę całej pierzei.

- Rozmowy z właścicielami sąsiedniego budynku są prowadzone od pewnego czasu i na razie nie przynoszą efektów, ale będą kontynuowane - mówi Mróz. - Będę przekonywał właścicieli do współpracy, bo koszty rozbiórki, a potem budowy nowej kamienicy będą mniejsze, jeśli zrobimy to wspólnie. Ważny jest też walor estetyczny. W tej pierzei stoi już nowa kamienica pod numerem 8. i dobrze byłoby postawić coś, co zabudowę by dopełniało.

Po kamienicy przy ul. Szewskiej 20 od dawna nie ma już śladu. Pozostałe po niej oficyny, od lat podparte drewnianymi stemplami, są wyłączone z użytkowania, podobnie jak te formalnie przylegające do budynku Rwańska 17, ale stojące na tej samej działce.

- Jest tu taka sama sytuacja jak na ul. Wałowej - mówi prezes Mróz. - Przygotowujemy się do rozbiórki i do prac archeologicznych. Później przygotowany będzie projekt odbudowy oficyn i kamienicy przy ul. Szewskiej 20. Tu też będą mieszkania i lokale usługowe. Rozważamy też budowę garażu podziemnego, ale ze względu na stan techniczny sąsiednich budynków i koszty może okazać się to niemożliwe.

[email protected]

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom
Old February 17th, 2011, 06:30 AM   #57
jarek7913
Poza Radomiem

Likes (Received): 98

Parking podziemny? czyli wiadomo że w razie znalezienia kolejnego ciągu murów miejskich będziemy mogli tylko marzyć o odpowiedniej ich wyeksponowaniu
"Zaprawdę, zbyt mało mamy poszanowania dla przeszłości... Niszczą się wszystkie dawności naszej pamiątki i wkrótce starożytna Polska stanie się nową. Przecież dobrze by było pamiętać, że nie jesteśmy ludem od wczoraj, że nie latami, lecz wiekami istnienie nasze liczymy..." J. U. Niemcewicz 1859
jarek7913 no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2011, 07:22 AM   #58
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Piszą przecież, że raczej nie będzie ich stać. Tym niemniej nowe kamienice z pewnością będą miały piwnice. Myślę, że pokuszą się o coś w stylu galerii na murach (chodzi mi o ekspozycję "reliktów", choć tutaj baszta nie była w murze zewnętrznym kamienicy tylko głębiej).
Old March 5th, 2011, 12:30 PM   #59
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Strach lokatorów
2011-03-03 21:45:00

Huk, kurz, odpadający tynk z sufitu – przez kilka dni trwała rozbiórka kamienicy przy ul. Żytniej, mimo że w przylegającym do niej budynku wciąż przebywali ludzie. – To woła o pomstę do nieba! Ziemia trzęsie nam się pod nogami, jesteśmy przerażeni – krzyczeli mieszkańcy

Dramatyczne chwile przeżyła Monika Siwak, lokatorka ul. Żytniej 1. Przed kilkoma dniami robotnicy zaczęli rozbierać starą oficynę przylegającą do kamienicy, w której mieszka. Najgorzej było w ostatni wtorek. – Usłyszałam huk, w domu wszystko się zatrzęsło. Z sufitu odpadał tynk, miałam wrażenie, że zaraz runie mi na głowę. Gdy wyjrzałam przez okno, zobaczyłam koparkę, która usuwała cegły i gruz – opowiada roztrzęsiona.

Pani Monika w kamienicy przy ul. Żytniej mieszka od 13 lat, ma dwójkę małych dzieci.

Śladów nie widać

Przerazili się też lokatorzy sąsiednich kamienic. – Nie wiedziałam, co się dzieje. Cała podłoga się trzęsła, byłam przerażona. U sąsiadów tak samo. Wybiegłam na podwórko, a tam roboty trwały w najlepsze. Jak można tak traktować ludzi? – pyta Jadwiga Pietrasik z Żytniej 5.
Mieszkańcy zadzwonili po Straż Miejską. Funkcjonariusze przyjechali i wezwali na miejsce kierownika rozbiórki Zygmunta Plutę. Ten zapewnił lokatorów, że nic im nie grozi. Wszedł nawet do mieszkania pani Siwak, ale uznał, że w środku „nie widać śladów, żeby się coś miało sypać”. – Mieszkańców mógł wystraszyć kurz czy hałas, ale nie powinni się niepokoić. Rozbiórka jest prowadzona zgodnie z przepisami – stwierdzi. - Czy można prowadzić takie roboty, kiedy w sąsiednich budynku przebywają ludzie? To nie ja wydałem decyzję o rozbiórce, tylko prezydent.

Mogli odczuwać dyskomfort

Kamienica jest własnością prywatną; zarządza nią Dominik Mosionek, który nie chciał nam powiedzieć, kto jest właścicielem nieruchomości. Wyjaśnia, że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał rozbiórkę części budynku, ponieważ groziła ona zawaleniem. – Zanim zaczęliśmy prace, jednej z rodzin z kamienicy sąsiadującej z rozbieraną znaleźliśmy tymczasowe lokum. W przypadku pozostałych uznaliśmy, że nie ma zagrożenia, więc nie ma potrzeby przenosin – tłumaczy.

Jak twierdzi, oba budynki nie były ze sobą połączone, więc rozbiórka jednego nie mogła naruszyć konstrukcji drugiego. Poza tym, jego zdaniem, większość prac wykonali ludzie, ciężki sprzęt został użyty jedynie do załadunku i wywiezienia gruzu. – Już jakiś czas temu informowaliśmy lokatorów, że planowana jest rozbiórka tej oficyny. Nie mogli być zatem zaskoczeni. Gdyby tylko powiedzieli, że chcą się przenieść na czas robót, pomoglibyśmy im – zaznacza Dominik Mosionek. I dodaje, że mieszkańcy mieli prawo odczuwać dyskomfort, ale zagrożenia ich życia nie było.

Wojciech Gajewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego twierdzi, że rozbiórka została przeprowadzona prawidłowo. Nie było mowy o zagrożeniu życia lokatorów. –Kierownik budowy czuwał nad wszystkim. Mieszkańcy niepotrzebnie się zdenerwowali – mówi.

EWA PODSIADŁY

www.7dni.radom.pl
Old March 12th, 2011, 02:02 PM   #60
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Quote:
Originally Posted by TETA View Post

1.) Żytnia 1

Fragment od strony ul. Krakowskiej ma być odcięty od głównej bryły budynku.

I już po odcięciu dostawki:

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
kamienice, radom

Thread Tools

Posting Rules