[Radom] Miejski hydepark - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 16th, 2011, 08:01 PM   #121
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Likes (Received): 2439

Pomnik Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2012?
16.05.2011.

Taką datę wyznaczył sobie Społeczny Komitet Budowy Pomnika Lecha Kaczyńskiego w Radomiu. Inicjatywę wspierają lokalni politycy PiS, chociaż do komitetu nie należą. SLD chce budowy pomnika Józefa Grzecznarowskiego.

Robocze spotkanie inicjatorów budowy pomnika byłemu prezydentowi RP odbyło się wczoraj w sali USC, gdzie obraduje Rada Miejska. Wybrano zarząd i wytyczono cele dla dziesięcioosobowego gremium. - Byli wśród nas: przewodniczący Rady Dariusz Wójcik, poseł Marek Suski i senator Wojciech Skurkiewicz. Wspierają nasze działania ideowo, moralnie. Mają wewnętrzny patronat dla naszego stowarzyszenia - wyjaśnia historyk Dariusz Żytnicki, który stoi na czele zarządu komitetu.

Jak twierdzi Żytnicki, było to spotkanie organizacyjne. Podzielono obowiązki. - Marzymy o tym, by pomnik Lecha Kaczyńskiego powstał w Radomiu na drugą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem. Nie wiem, czy uda się to osiągnąć. Przed nami rejestracja stowarzyszenia, praca nad statutem. Otworzymy również stronę internetową, będziemy rozmawiać z architektami i prowadzić konsultacje gdzie pomnik mógłby powstać - opowiada Żytnicki. Jak dodaje, stowarzyszenie będzie zbierać pieniądze na budowę pomnika. - Chcemy zorganizować m. in. koncert, podczas którego będziemy zbierać pieniądze - mówi historyk, ale zastrzega że w tej chwili nie ma konkretnych dat i terminów. Przed stowarzyszeniem są również konsultacje z prawnikami oraz urzędem miasta w sprawie lokalizacji pomnika.

A pomnik Józefa Grzecznarowskiego?

Jak się dowiedzieliśmy, jutro odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone budowie pomnika międzywojennego prezydenta Radomia Józefa Grzecznarowskiego - Po spotkaniu będę miał więcej informacji do przekazania - powiedział portalowi mojradom.pl Waldemar Kaczmarski, szef radomskiego SLD.

Przypomnijmy: Rada Miejska głosami PiS skierowała wniosek SLD o nadanie honorowego obywatelstwa Grzecznarowskiemu do komisji kultury i promocji do zaopiniowania. Podobny wniosek złożony przez radnych PiS o nadanie takiego samego tytułu Lechowi Kaczyńskiemu wszedł od razu na sesję i został przegłosowany. Tragicznie zmarły prezydent jest od 9 kwietnia br. honorowym obywatelem Radomia.

(raa)

www.mojradom.pl
Sponsored Links
Advertisement

Old May 18th, 2011, 08:55 AM   #122
jarek7913
Poza Radomiem

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by -PePe- View Post
Pomnik Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2012?
Ech, bo pomnik Kaczyńskiego jest najważniejszy i bez niego przestrzeń miejska źle funkcjonuje...
Zajęli by się czymś poważniejszym...
"Zaprawdę, zbyt mało mamy poszanowania dla przeszłości... Niszczą się wszystkie dawności naszej pamiątki i wkrótce starożytna Polska stanie się nową. Przecież dobrze by było pamiętać, że nie jesteśmy ludem od wczoraj, że nie latami, lecz wiekami istnienie nasze liczymy..." J. U. Niemcewicz 1859
jarek7913 no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2011, 09:18 AM   #123
radomiakkk
Registered User

Likes (Received): 0

a temu za co pomnik, już wystarczy farsa z honorowym obywatelstwem miasta w którym był raz i dla którego nic nie zrobił. Zamiast wykorzystać tą katastrofę do łączenia, dzielą tylko ludzi i zmuszają że rzetelnej i mało pozytywnej oceny lecha kaczyńskiego
radomiakkk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 18th, 2011, 10:34 AM   #124
adam89p
Registered User

Likes (Received): 46

Quote:
Originally Posted by radomiakkk View Post
mało pozytywnej oceny lecha kaczyńskiego
nic w tym dziwnego... trudno byłoby znaleźć coś pozytywnego o tym człowieku. Gdyby nie zginął w katastrofie to nikt by mu pomnika nie postawił - ale czy śmierć w katastrofie to wystarczający powód do stawiania pomników, nazywania jego imieniem ulic, placów?
adam89p no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2011, 10:47 AM   #125
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Dla mnie już nadanie honorowego obywatelstwa było szokiem, a co dopiero pomnik. No chyba że na prywatnej posesji sobie postawią. Kuriozalnie to wszystko wygląda na tle sprawy Grzecznarowskiego. Dla Sońty to pewnie zwykły komunista.
Old May 18th, 2011, 11:05 AM   #126
S-O-Z
Registered User

S-O-Z's Avatar

Likes (Received): 284

Quote:
Originally Posted by radomiakkk View Post
i zmuszają że rzetelnej i mało pozytywnej oceny lecha kaczyńskiego
Quote:
Originally Posted by adam89p View Post
trudno byłoby znaleźć coś pozytywnego o tym człowieku.
To, że lokalny PiS dostał fioła na punkcie wszelkich mżliwych sposobów upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego nie jest jeszcze powodem do tak bezmyślnej i stronniczej oceny tego człowieka. Osobiście nie potrafiłbym wymienić zbyt wielu ludzi którzy we współczesnej Polsce dorównują Jego patriotyzmowi... no ale jak świat się widzi tylko przez pryzmat "GW" i TVN, to czegóż się spodziewać.

Cóż - nikt nie jest prorokiem we własnej ojczyźnie...

Nie zmienia to faktu, że honorowe obywatelstwo dla Lecha Kaczyńskiego jest zupełnym nieporozumieniem, a na pomnik (powiedzmy) zdecydowanie za wcześno....
Old May 18th, 2011, 01:54 PM   #127
radomiakkk
Registered User

Likes (Received): 0

nie był dobrym prezydentem i nie ma co się oszukiwać tylko dlatego że zginął w katastrofie, a co do GW i TVN, na pewno są rzetelniejsi niż pewne radio i telewizja z Torunia która wygłasza hocki o prawdziwych polakach związanych z pisem. Ale to już nie o to chodzi grunt że kaczyński nie zasłużył ani na honorowe obywatelstwo ani na pomnik zwłaszcza w Radomiu. Jeśli już coś mają stawiać to jakaś tablica upamiętniająca wszystkie ofiary i tyle.
radomiakkk no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2011, 03:47 PM   #128
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Już jest.
Old May 24th, 2011, 10:30 PM   #129
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Z wątku sądeckiego:

Quote:
Originally Posted by toni... View Post
Bez wątpienia budowle sakralne świadczą o atrakcyjności miast- są istotne w pejzażu itp. i ważne żeby architektura była na wybijającym się poziomie co jednak jest- jak celnie zauważyłeś- rzadkością w dzisiejszych czasach, choć zdarzają się perły - jak prezentowana już kiedyś z Radomia

To już jest symbol tego miasta.
Już dawno myślałem o dodaniu do miss, ale brak aktualnych zdjęć wnętrza. Jakby ktoś mógł strzelić to zachęcam do umieszczenia w wątku fotograficznym. To prawdziwa perełka i warto ją pokazać światu
Old May 24th, 2011, 10:54 PM   #130
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3099

Myślę, że warto jeszcze trochę poczekać - dalej dookoła jest syf...
redoxygene está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 25th, 2011, 07:11 AM   #131
manX
Registered User

manX's Avatar

Likes (Received): 232

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
A trwają tam jakieś prace teraz? Bo byłem jakiś czas temu i cisza
Old May 25th, 2011, 07:44 AM   #132
adam89p
Registered User

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
Ostatnio jak byłem przy tym kościele (moja parafia) to syfu nie było. Na Święta było wszystko wysprzątane. Od strony ulicy Grzybowskiej i Katowickiej jest wszystko pięknie, ładnie - przecież nie musi być zdjęć "zaplecza" (pomiędzy kościołem a budynkiem liceum).
Old May 25th, 2011, 08:49 AM   #133
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Jak mieszkasz w pobliżu to porób zdjęcia i wrzuć w wątek o zdjęciach to pomyślimy co dalej robić. (oczywiście innych też zachęcam, ja w Radomiu będę dopiero za 2 tygodnie)
Old May 25th, 2011, 10:29 AM   #134
adam89p
Registered User

Ja będę (chyba) w poniedziałek, więc postaram się zrobić trochę zdjęć. Jedyne co jeszcze może wyglądać słabo, to drzwi wejściowe do kościoła od strony ul. Grzybowskiej, bo nie wiem czy już je wymieniono.
Old May 25th, 2011, 03:12 PM   #135
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3099

No właśnie ja byłem miesiąc temu i uważam, że był tam syf - nie chodzi o to, że był to plac budowy, ale o to, że od dołu brakuje jeszcze trochę do wykończenia.
redoxygene está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 25th, 2011, 05:33 PM   #136
S-O-Z
Registered User

S-O-Z's Avatar

Likes (Received): 284

Robiłem tam zdjęcia nie dalej jak 2 tyg. temu i co mogę powiedzieć:
- główne wejście do kościoła jest wykończone, dość spore granitem wyłożone schody, nowe drzwi...;
- widziałem jak kończyli tynkować "obramienia" bocznych drzwi od strony szkoły (same drzwi jeszcze zdaje się nie są docelowe);
- no i zaraz jak przejeżdżałem kilka dni później tynkowali już ten drugi bok (patrząc od frontu - z lewej od głównego wejścia);
- plac od strony szkoły i ten w stronę ul. Zbrowskiego to na dziś zwykłe klepisko i tu jedynie można dopatrywać się jakiegoś nieporządku, sam kościół - pierwsza klasa
Old June 6th, 2011, 09:48 PM   #137
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1191

W Krakowie zapodali takie bilbordy:

Ciekawie co robi nasza katedra na pierwszej grafice...
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2011, 10:39 PM   #138
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

To bazylika mariacka w Krakowie, przecież jedną z wież użył Dziekoński przy projektowaniu naszej katedry (także mariackiej, czy raczej maryjackiej).
Old June 6th, 2011, 10:48 PM   #139
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1191

Quote:
Originally Posted by -PePe- View Post
To bazylika mariacka w Krakowie, przecież jedną z wież użył Dziekoński przy projektowaniu naszej katedry (także mariackiej, czy raczej maryjackiej).
Nic podobnego. Poszukaj zdjęć obiektu w Krakowie i porównaj.
PS na grafice są nawet podpisane pinakle do wytycznych renowacyjnych.
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2011, 11:29 PM   #140
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

Krakowski kościół nie ma transeptu, ani wieży sygnaturki.
Niezłe jaja
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
radom

Thread Tools

Posting Rules