[Mszczonów] Park of Poland - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 29th, 2010, 09:56 AM   #81
darols
Registered User

Likes (Received): 13145

Quote:
Originally Posted by Mama Stiflera View Post
- koniecznosc dogadania sie z PKP w sprawie tych skladow
Już nie trzeba z PKP bo w Polsce mamy spore grono prywatnych przewoźników kolejowych, część z nich posiada również licencje na przewóz osób np Arriva. Inwestor zrobi przetarg i chętni się znajdą łącznie z post PKP-owskimi PR, IC, KM itd. Przy stałej i długoterminowej umowie nie będzie problemeu z leasingiem czy kredytem na zakup niezbędnego taboru a zyski gwarantowane.
darols no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 29th, 2010, 07:50 PM   #82
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Ale to taki żart. Jemu chodziło o to że inwestor w celu kupienia kolejki górskiej będzie się musiał dogadać z kolejarzami co może być kłopotliwe bo raz że z PKP to ciężko się dogadać. A dwa tak na poważnie to od kiedy to ktoś kto chce zrobić kolejkę górską musi kupować tabor kolejowy. I przypominam że post mamy stiflera to był żart (zresztą cały wątek to parodia ).
Bastian. está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 1st, 2011, 03:28 PM   #83
darols
Registered User

Dla mnie też ten pomysł to też na razie żart i czyste SF ale pomarzyć sobie można.

Z PKP chyba nie chodziło o kolejkę górską bo inwestor planuje budowę stacji kolejowej i obsługę parku specjalnymi składami łączącymi park z największymi miastami w Polsce i z sąsiednimi krajami.

A o kolejce górskiej to może powinien porozmawiać z PKL
Sponsored Links
Advertisement

Old January 1st, 2011, 04:29 PM   #84
Damian15
Registered User

Damian15's Avatar

Likes (Received): 345

Może w tym parku powstanie jakiś porządny rollercoaster taki z pętlami o dł 3 km i wysoki na 150 metrów przy prędkości max 250 km/h marzenia

Najwyższy na świecie Kindga Ka - 139 m
Najszybszy na świecie Formula Rossa - 240 km/h
Najdłuższa na świecie Steel Dragon 2000 - 2479 m

Last edited by Damian15; January 1st, 2011 at 04:40 PM.
Damian15 no está en línea   Reply With Quote
Old January 1st, 2011, 04:35 PM   #85
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Budowa stacji kolejowej to dobry pomysł. Klienci chętniej by przyjeżdzali wiedząc że nie będą musieli leźć na piechotę albo wzywać taksówki bądż szukać dojazdu komunikacją. Ale te specjalne składy kursujące od parku do największych miast i zagramanice to poroniony pomysł.
Old January 2nd, 2011, 01:18 PM   #86
darols
Registered User

W materiałach doczytałem się, że zależy im na bliskości autostrad i linii kolejowych bo muszą mieć dobry dojazd. Inwestor chce negocjować odgięcie CMK (jeżeli będą to budować koło Mszczonowa) ale mam nadzieję, że nikt rozsądny się na to nigdy nie zgodzi natomiast mogą sobie zbudować bocznicę do własnej stacji i to jest dobry pomysł. Tylko muszą ją zbudować samodzielnie bo jak im PLK zbuduje stacje to będzie Gdański bis
Old January 4th, 2011, 09:14 PM   #87
Danieleczek
BANNED

Likes (Received): 18

I dlatego zapewne lokalizacja w gminie Grodzisk jest dużo lepszym rozwiązaniem. Lunapark obok pętli autostradowej pomiędzy dwoma liniami kolejowymi. Trzeba zrobić jedynie łącznik obu tych linii. W samym lunaparku też może powstać komunikacja np. monorail. W przyszłości być może pętle dalej powstanie lotnisko w Sochaczewie.
Danieleczek no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2011, 08:34 PM   #88
supermario
Polska w budowie

supermario's Avatar

RAPORT: Polska będzie miała własny Disneyland za 2 mld zł

http://www.hotmoney.pl/artykul/rapor...2-mld-zl-17624
supermario no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2011, 11:06 PM   #89
Radzik21
Registered User

Likes (Received): 1827

Inwestycja miała duże szanse powstać pod Żyrardowem, ponoć inwestor miał wykupione już prawie w całości działki pod budowę ( całość miała mieć 660 ha). Oczywiście znalazło się dwóch ludzi którzy za swoje tereny 5 ha chcieli zrobić interes życia( większość sprzedała działki po 20 zł za metr) oni żądali po 100 zł i przy podpisaniu umowy i to było im za mało). Teraz Inwestor szuka innego miejsca. I ludzie zostali z palcem w du... Chytry jednak zawsze dwa razy traci. Zresztą poczytajcie sobie linki

http://zyrardow24h.pl/index.php?/top...ark-of-poland/

http://www.forumzyrardow.pl/viewtopic.php?f=6&t=169

Last edited by Radzik21; January 7th, 2011 at 11:21 PM.
Radzik21 no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2011, 08:07 PM   #90
Danieleczek
BANNED

A jest o co walczyć. Z tego co czytałem w skład parku rozrywki ma wejść lunapark, akwapark, spa, planetarium, gastronomia, hotele, sklepy, więc może to być największa inwestycja w naszym kraju, która może przyćmić takie imprezy jak EURO. Mam nadzieje że jak zrobią akwapark to będie jakiś odjechany jakiego w kraju jeszcze nie ma częściowo poza budynkiem. Ja siedze częściowo w Grodzisku i Pruszkowie i obserwuje jaka jest sytuacja, więc jak będzie jakaś nowa informacja to napisze.
Old January 8th, 2011, 09:01 PM   #91
Krzycho
Registered User

Krzycho's Avatar

Ja mam nadzieje, ze Polska doczeka sie w koncu roller-coasterow z prawdziewgo zdarzenia. Trzymam kciuki. Co do aqua-parku, to w Krakowie stoi juz od ladnych paru lat jeden z bardzo przyzwoitymi rurami, przy oddawaniu inwestycji (chyba w 2001) jedna z nich byla nawet najdluzsza w Europie. Ja jednak wole te mega szybkie i ktotsze. W Wisconsin Dells wybudowali w tamtym roku "Scorpion Tail"; wsiadasz do zamykanej kapsuly, po czym osuwa sie podloga i spadasz pionowo w dol by zrobic obrot o 360 stopni niczym w rasowym roller coasterze i bezpiecznie znalezc sie na dole z wrazeniami nie do opisania
Krzycho no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2011, 09:52 PM   #92
Danieleczek
BANNED

Jeżeli ma powstać park rozrywki biznesmena za 2 mld w którym będzie wszystko to licze równieżna takie atrakcje. Dobrze gdyby częściowo był poza budynkiem, żeby były alejki wodne z wolnym i szybkim nurtem, miniwodospady po którym osoba spada i płynie dalej, atrakcyjne zjeżdżalnie i rury, fontanny wodne, sztuczna plaża z łagodnym zejściem, generator fal jak w japońskim akwaparku, ściany wspinaczkowe ze spływającą wodą, zjeżdżalnia tornado, jacusi i jakieś inne odjazdowe atrakcje o których tu w Polsce nie słyszałem. Do tego akwapark można podzielić na tropikalną i lodową scenerie i jest nieźle.

Last edited by Danieleczek; January 8th, 2011 at 10:04 PM.
Old January 8th, 2011, 10:28 PM   #93
peterski
Registered User

peterski's Avatar

Likes (Received): 1687

Ludzie, spokojnie. Ja nie uwierzę w żaden taki projekt zanim nie zacznie się budowa.
peterski no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2011, 10:47 PM   #94
darols
Registered User

A ja nie uwierzę zanim się nie skończy bo lista budów zaczętych i nie skończonych też jest długa chociaż krótsza od planowanych i nie zaczętych
Old January 8th, 2011, 11:53 PM   #95
Urbanista1
BANNED

Likes (Received): 6893

ja tez nic nie wieze dopuki lopata w ziemi...zreszta nawet jak zaczna zawsze jakis cwaniak zablokuje i w koncu wszyscy traca. zobaczymy, bardzo malo konkrektow tu jest aby sie z czegos cieszyc.
Urbanista1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2011, 11:39 AM   #96
Danieleczek
BANNED

Quote:
Originally Posted by Radzik21 View Post
Inwestycja miała duże szanse powstać pod Żyrardowem, ponoć inwestor miał wykupione już prawie w całości działki pod budowę ( całość miała mieć 660 ha). Oczywiście znalazło się dwóch ludzi którzy za swoje tereny 5 ha chcieli zrobić interes życia( większość sprzedała działki po 20 zł za metr) oni żądali po 100 zł i przy podpisaniu umowy i to było im za mało). Teraz Inwestor szuka innego miejsca. I ludzie zostali z palcem w du... Chytry jednak zawsze dwa razy traci. Zresztą poczytajcie sobie linki

http://zyrardow24h.pl/index.php?/top...ark-of-poland/

http://www.forumzyrardow.pl/viewtopic.php?f=6&t=169
Nie wiem czy to do końca kwestia pazerności ludzi, ale sam inwestor mówił że głównym atutem lokalizacji parku rozrywki ma być bliskość autostrady i portu lotniczego. Możliwe że Mszczonów już w przedbiegach odpadł. Poza tym słyszałem że mają tam trwać prace poszukiwawcze gazu więc jak nie park to będziecie mieli kopalnie łupków w Mszczonowie.
Old January 9th, 2011, 11:54 AM   #97
NeosWarszawa
Registered User

NeosWarszawa's Avatar

Likes (Received): 3592

Jeżeli port lotniczy to Modlin ?!
Old January 9th, 2011, 12:16 PM   #98
Danieleczek
BANNED

Jak ma to być pomiędzy Łodzią a Warszawą to raczej Okęcie. Chodzi o szybki dojazd obwodnicą S2 i autostradą A2.
Old January 9th, 2011, 02:34 PM   #99
peterski
Registered User

peterski's Avatar

Likes (Received): 1687

Quote:
Originally Posted by Danieleczek View Post
Poza tym słyszałem że mają tam trwać prace poszukiwawcze gazu więc jak nie park to będziecie mieli kopalnie łupków w Mszczonowie.
Tak na marginesie, ewentualne wydobycie gazu z łupków będzie polegało na pompowaniu gazu na powierzchnię a nie wydobywaniu łupków!!
peterski no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2011, 05:07 PM   #100
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Ta się zastanowić to teraz wiadomo po co inwestor gadał że ma kilka lokalizacji. Jak jedna odpadnie to ma kolejne w zapasie. Ciekawe czy tym razem znajdzie się kolejny niby cwany co to będzie chciał 300 zł za metr ziemi.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules