[Radom] Uczelnie - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 5th, 2016, 01:09 PM   #101
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Likes (Received): 1131

Quote:
Originally Posted by Klimbert View Post
Jest już 4 lipiec i wciąż nie ma decyzji? Albo jest decyzja tyle, że negatywna i nikt nie chce jej przekazać:-(
Informacje się urwały. Pracownicy oddziałów nic nie wiedzą, formalnie dalej są katedrami... Wszystko było dopięte na ostatni guzik i nagle się urwało.
ptiroat no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 24th, 2016, 09:24 PM   #102
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

Ciąg dalszy tematu:
Quote:
Medycyna na UTH. Maturzyści czekają, ministerstwo przygotowuje decyzję

Co z medycyną w Radomiu? - pytają zniecierpliwieni maturzyści. Kierunek medyczny na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym miał ruszyć w tym roku, ale wciąż nie ma decyzji ministerstwa zdrowia
- Wciąż czekamy i nie wiemy kiedy dostaniemy odpowiedź - mówi rektor UTH prof. Zbigniew Łukasik.

Czy jest jakaś data graniczna, w którym spodziewacie się stanowiska ministerstwa, aby zdążyć jeszcze z naborem na medycynę w tym roku?

- Ja mogę jeszcze we wrześniu nabór przeprowadzić, ale minister zdrowia musiałby znowelizować rozporządzenia z lutego br. Bo wtedy określił liczbę przyjęć dla wszystkich uczelni rok akademicki 2016/2017 - odpowiada rektor.

- Obecnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad wydaniem opinii w sprawie wniosku Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku lekarskim na poziomie jednolitych studiów magisterskich, która zostanie wydana w najbliższym czasie - poinformowała nas Milena Kruszewska, rzecznik prasowy Ministra Zdrowia. Wcześniej ministerstwo deklarował, że opinię wyda do 15 czerwca.

UTH nie ma też jeszcze zgody na uruchomienie kierunku wokalno-aktorskiego.

Źródło: http://radom.wyborcza.pl/radom/1,482...ygotowuje.html
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2016, 11:23 AM   #103
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Likes (Received): 2435

My tu gadu gadu o medycynie, a UTH ma problem z zapełnieniem istniejących już kierunków:

Quote:
Mało chętnych na UTH
Poniedziałek 25.07.2016 11:52

We wtorek, 26 lipca mija ostateczny termin składania dokumentów na studia stacjonarne I i II stopnia na radomskim uniwersytecie. Chociaż - jak przyznaje rektor - oferta jest bogata, to chętnych jest mało. Wciąż także nie ma decyzji w sprawie uruchomienia medycyny i kierunku wokalno-aktroskiego. Czy zostaną uruchomione w tym roku? Nie wiadomo.

Jeszcze tylko do jutra przyszli studenci mają czas na złożenie kompletu dokumentów, aby dostać się na upragnione studia. Ale to nic straconego, jak przyznaje Zbigniew Łukasik rektor UTH, miejsca praktycznie są jeszcze na wszystkich kierunkach. Po pierwszym etapie rekrutacji okazuję się, że chętnych nie jest zbyt wielu. - Zainteresowanie kierunkami jest podobne do ubiegłego roku – mówi Zbigniew Łukasik. - Największą popularnością cieszą się takie kierunki jak: ekonomia, prawo, kosmetologia, mechanika i budowa maszyn, samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym, informatyka. Są również chętni na matematykę, grafikę i architekturę wnętrz, transport i elektrotechnikę – wylicza rektor. Na Wydziale Filogogiczno-Pedagogicznym niesłabnącą popularnością cieszy się anglistyka, w tym roku nie jest źle także na dziennikarstwie. Natomiast na Wydziale Nauk o Zdrowiu najwięcej chętnych jest na pielęgniarstwie i fizjoterapii. Jak dotąd najmniejszym zainteresowaniem cieszy się wychowanie fizycznie. Na ten kierunek zapisało się zaledwie 34 osoby.

- Miejsca są, tylko studentów mało. W sumie na wszystkie kierunki w systemie informatycznym zapisało się 1300 osób, ale po zweryfikowaniu dokumentów zostało zakwalifikowanych 1047 – wyjaśnia Łukasik.
Przyszli studenci informację zwrotną, o tym czy dostali się na wybrany przez siebie kierunek studiów poznają w piątek, 29 lipca. Oczywiście na radomskim uniwersytecie przewidziana została rekrutacja uzupełniająca. Ruszy ona 1 sierpnia i potrwa do 15 września. 23 września zaplanowany został termin ogłoszenia wyników postępowania rekrutacyjnego.
Natomiast w przypadku studiów niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich zapisy w systemie informatycznym trwają do 15 września. Natomiast od 17 do 19 września będą przyjmowanie dokumenty kandydatów. Tutaj również wyniki rekrutacji kandydaci poznają 23 września.
W tym roku na UTH przewidziano 4448 miejsc, w tym 2560 na studia stacjonarne. Radomski uniwersytet swoim przyszłym studentom proponuje 34 kierunki na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie, 14 kierunków na studia studia stacjonarne II stopnia, 28 kierunków studia niestacjonarne I i jednolite magisterskie, 13 kierunków na studia niestacjonarne II stopnia. Kandydaci będą mogli wybierać także spośród 98 specjalności.

Medycyna – wciąż bez decyzji

Przypomnijmy, że do 15 czerwca minister zdrowia miał wydać decyzję o uruchomieniu kierunku lekarskiego. Jednak do dziś decyzji nie ma. - My jesteśmy przygotowani, minister nie ma określonego czasu kiedy ma wydać decyzję. Miał ją wydać do 15 czerwca, my uzupełniliśmy dokumentację i otrzymałem tylko informację, że „wszystko jest w porządku”, ale decyzji wciąż nie ma – mówi Zbigniew Łukasik.

Jak przyznaje rektor, w każdej chwili uniwersytet jest gotowy na uruchomienie kierunku. - Ale minister musi dać zgodę, czy wyda ją w tym roku, czy w przyszłym - tego nie wiemy – dodaje.

W roku akademickim 2016/17 UTH przygotował także nowości: kierunek wokolano- aktorski i agrochemię. Jak na razie na ten pierwszy rekrutacja się nie odbywa, bo tu także nie ma odpowiedzi w sprawie jego uruchomienia. - Jeżeli otrzymamy teraz zgodę, to rekrutację przeprowadzimy we wrześniu. Wszystkie kierunki jesteśmy w stanie uruchomić od tego roku – przyznaje.
Na agrochemii rekrutacja została ogłoszona, ale kandydatów jeszcze nie ma.
http://www.cozadzien.pl/edukacja/student/34922.html
Sponsored Links
Advertisement

Old July 28th, 2016, 04:20 PM   #104
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

Tak, jak pisałem:
Quote:
Originally Posted by KY8 View Post
Nie chcę być prorokiem, ale tego kierunku na UTH nie będzie w tym roku.
Quote:
Nie będzie medycyny na radomskim uniwersytecie. Przynajmniej w tym roku.
Źródło: http://dami24.pl/component/k2/item/5...l-bez-medycyny
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2016, 07:29 PM   #105
Klimbert
Registered User

Likes (Received): 1329

Może być i za rok to nie ma większego znaczenia. Ważne po prostu, aby ten kierunek otworzyć.

Zapraszam na darmowy, internetowy kurs angielskiego online / Englisch lernen online / Aprendizaje Curso Inglés
Klimbert no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2016, 12:28 AM   #106
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Szkoda straconego roku i tyle...Będzie za rok, albo za dwa jak z koleją do Wawy...
A tak swoją drogą to co to miał Suski nie narobić dla regionu, rok mija a wygląda na to, że może i narobił, ale co najwyżej pod siebie...Czym wcale mnie nie zaskoczył, żeby jasność była...

gutek89, -PePe- liked this post
dkt1984 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2016, 06:08 PM   #107
tagtren
Registered User

tagtren's Avatar

Likes (Received): 172

Quote:
Końcówka rekrutacji na UTH
Poniedziałek 19.09.2016 14:04

40 kierunków na Uniwersytecie Techniczno-Humanistycznym. Nie udało się uruchomić medycyny i kierunku wokalno-aktorskiego.

W czwartek (15 września) zakończyła się rekrutacja na studia stacjonarne. - Słyszymy od kandydatów, że nie wszyscy zdążyli złożyć dokumenty, dlatego prawdopodobnie przedłużymy termin do końca września - zaznacza Zbigniew Łukasik rektor Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego w Radomiu.

W obecnym roku akademickim najbardziej oblegane były: Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych, Wydział Filologiczno- Pedagogiczny, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej. - Podobnie jak w ubiegłym roku przyjęliśmy około półtorej tysiąca studentów na studia stacjonarne. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyła się fizjoterapia i pielęgniarstwo – mówi rektor UTH. Jednym z najpopularniejszych kierunków było prawo, w tym roku rozpocznie tam nauke 70 studentów. Także na dziennikarstwie wzrosła liczba studentów.

Niestety nie udało się uruchomić medycyny i kierunku wokalno- aktorskiego. - Kierunek wokalno aktorski nie został uruchomiony dlatego, że zbyt późno złożyliśmy dokumenty i Polska Komisja Akredytacyjna nie zdążyła tego zaopiniować, natomiast jeśli chodzi o medycynę mamy już pozytywna opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej, natomiast w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy opinii od Ministerstwa Zdrowia – tłumaczy rektor. Także ze względu na niewystarczającą liczbę kandydatów w tym roku nie zostały uruchomiane kierunki: Zielone technologie, Elektronika i telekomunikacja, Filologia polska, Kulturoznawstwo europejskie, Towaroznawstwo.
http://www.cozadzien.pl/edukacja/waz...awy/35966.html

Liczę, że za rok uda się uruchomić tę medycynę...
tagtren no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2016, 09:28 AM   #108
Klimbert
Registered User

Wywiad z Anną Kwiecień odnośnie m.in. kierunku lekarskiego na UTH:

Quote:
Wspomniała Pani o szpitalach, władzach uniwersytetu i miasta, a władze centralne? Bez ich decyzji nic nie wskóramy.

Jest na pewno ogromna przychylność ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Wiem, że trwały rozmowy z ministerstwem zdrowia. Tu jest pewien opór materii i trzeba sobie to wprost powiedzieć. Z racji tego, że mamy obok akademie lub wydziały lekarskie w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, stanowilibyśmy kolejną konkurencję. A konkurencji się nie lubi, więc w tym środowisku profesorskim nie ma hurraoptymizmu. Wierzę jednak i mam nadzieję, że nam się uda. Wszyscy posłowie i senatorowie o powstanie wydziału lekarskiego w Radomiu bardzo zabiegają.
To tylko pokazuje jakich miernych (i biernych) mamy posłów z PiSu z regionu radomskiego. Mają władzę w kraju a minister zdrowia jest z PiSu dlatego też brak zgody tego człowieka na uruchomienie wydziału lekarskiego na UTH to klęska radomskiego PiSu.

Zapraszam na darmowy, internetowy kurs angielskiego online / Englisch lernen online / Aprendizaje Curso Inglés

KY8, gutek89 liked this post
Old September 26th, 2016, 11:58 AM   #109
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

To ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze: popytajcie ludzi czy chcieliby być leczeni przez lekarzy po UTH - dla mnie odpowiedzi to szok...
Old September 26th, 2016, 12:02 PM   #110
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 892

Quote:
Originally Posted by ptiroat View Post
To ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze: popytajcie ludzi czy chcieliby być leczeni przez lekarzy po UTH - dla mnie odpowiedzi to szok...

A pytałeś kiedykolwiek lekarza, który Cię leczył jaką uczelnię skończył? Bo ja nie.
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2016, 12:04 PM   #111
ptiroat
Registered User

ptiroat's Avatar

Quote:
Originally Posted by szybkaosa View Post
A pytałeś kiedykolwiek lekarza, który Cię leczył jaką uczelnię skończył? Bo ja nie.
Ale może "oni" będą pytali
Old September 26th, 2016, 02:35 PM   #112
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3056

Quote:
Originally Posted by ptiroat View Post
Z mojej perspektywy takie postawienie sprawy jest zwyczajnie nie na miejscu. Z kilku przyczyn. Ja bym nie chciał, żeby większość ludzi, którzy kończą polskie uczelnie (tak prywatne, jak i państwowe, nawet te najlepsze) miała ze mną cokolwiek wspólnego w ogóle. Dlaczego?
1) Mój tata umarł de facto dlatego, że ekipa z pogotowia nie rozpoznała u niego stanu przedzawałowego. Dwie minuty po wyjściu lekarzy pogotowia dostał zawału na stojąco i upadając zahaczył głową o próg, przez co zrobił mu się krwiak w mózgu. W szpitalu standardowo wlali w niego leki rozrzedzające nie zauważając wielkiego guza na głowie i nagle jebut - przestaje kontaktować. Przestają dawać leki rozrzedzające, więc dostaje drugiego zawału, akcja serca ustaje, podczas reanimacji dostaje wylewu i kuniec. Nie byli przecież po UTH.
2) Ja dostałem zawału w wieku 29 lat, bo żaden lekarz nie rozpoznał u mnie przez półtora roku dławicy piersiowej i leczyli mnie na refluks, no bo jakim cudem nie pracujący fizycznie, niećpający i niepijący 29 latek z ojcem prowadzącym zdrowy tryb życia, który umarł w wieku 49 lat na zawał, może mieć stan przedzawałowy. A poza tym szkoda na badania, więc leki się daje na oko. Też nie byli przecież po UTH.
3) W Niemczech poszedłem na pogotowie z bólem w klatce piersiowej. Też na początku nikt nie podejrzewał dławicy, ale tu nikt na badaniach nie oszczędzał i lekarka naprawdę chciała pomóc, więc nie mając pojęcia co się dzieje (bo ból ustąpił po zastrzyku przeciwbólowym, a nie po nitro) stwierdziła, że ona to popatrzy na EKG, po czym stwierdziła, że dla niej wygląda dobrze, "ale jednak nietypowo" więc mi zrobią echo, bo wtedy będzie więcej wiadomo. Zrobili mi echo i stwierdzili, że "wie Pan co, właśnie miał Pan dość rozległy zawał, pojedziemy na koronarografię". Na koronarografii okazało się, że 2 tętnice są w całości zamknięte, a 2 inne mają 60% przewężenie i dlatego dziś, dzięki polskiej służbie zdrowia, w wieku 31 lat jestem szczęśliwym posiadaczem czterech bypassów. Bo kilku lekarzom po poważnych akademiach medycznych brakło wyobraźni, lekami się strzela jak na rosyjskiej ruletce, a na badaniach oszczędza, bo jeszcze NFZ się przypieprzy.
4) Sam kończyłem studia i naprawdę wiem, co ludzie sobą po studiach reprezentują niezależnie od uczelni, którą kończą. Moja uczelnia nie była żadną renomowaną - ot kielecki UJK, a kurs pedagogiczny dorabiałem na prywatnej uczelni w Radomiu.
5) Praktyki miałem w liceum u kobiety po UJ. To był dramat jakiś - ona ledwo mówiła.
6) Ostatnia moja praca w Polsce - warszawska prywatna szkoła językowa z oddziałami poza Warszawą. Składam CV, razem ze mną rosyjskiego chce uczyć prawie 300 osób, z czego najwięcej po UW i UJ, bardzo dużo osób z doświadczeniem jako nauczyciele. Do drugiego etapu rekrutacji przechodzi 35 osób. Pracę dostaję ja jeden.
7) Był ogłoszony konkurs pod patronatem Miodka, Bralczyka i Markowskiego - opisz, co Cię w języku denerwuje, jakiś największy anachronizm, nieścisłość i problem języka polskiego. Na konkurs nadchodzi kilka tysięcy odpowiedzi, w tym moja. Pierwsze miejsce zajmuje rusycysta po UJK.
8) Większość ludzi po filologiach jakich znam, kończyła UW i UMCS i muszę przyznać, że ani jednej z nich nie grzeje język choćby w połowie tak jak mnie. Czy to znaczy, że oni są lepszymi specjalistami?
9) Ilu jest polonistów, którzy mówią "wezne", "ja rozumie", a nawet co subtelniejsze "w każdym bądź razie" to głowa mała.
10) Ba! W Irlandii znałem parę po licencjacie z filologii angielskiej na UW, którzy nie rozumieli co się do nich mówi w sklepach czy na ulicy i pomimo namów, żeby poszli na magisterium w Irlandii, stwierdzili, że "Irlandczycy nie umieją mówić po angielsku i oni się takiego angielskiego nie będą uczyć" po czym wrócili do Warszawy kontynuować naukę na UW
11) Kolega kolegi, świeżo upieczony absolwent prawa na UW nie miał zielonego pojęcia, że istnieje coś takiego jak upadłość konsumencka. Wniosek? Nie tylko na studiach się pominęło, ale nawet gazet się nie czyta, tylko na kwejku siedzi.

Tu się pojawia się taka kwestia, że ja poszedłem studiować filologię, a inni poszli na studia na UW itp. Jakiego pytania o język mi się nie zada, to w 99% wiem i to mnie odróżnia od nie tylko 99% rusycystów, ale i 99% polonistów i zasadniczej większości absolwentów innych filologii, którzy poszli prostu na studia (a mogli pójść np. na informatykę, ale tam ich nie przyjęli) czy nauczyć się po prostu języka, albo przewalić tony literatury pięknej.

Dlatego też opinie innych ludzi w zakresie "a ta uczelnia dobrze uczy, a ta do dupy", jedyne, do czego są przydatne, to do podtarcia. Z gówna bata się nie ukręci. Jak ktoś czegoś nie czuje, to i ledwo czytając skończy Kochanowskiego, albo nie wiedząc nic zostanie magistrem np. Uniwersytetu Warszawskiego.
Jedyne zastrzeżenia, które można mieć, to do całego systemu edukacji i nauki w Polsce, bo to on powoduje, że niedoszłe sklepowe zostają prawniczkami, niedoszli ślusarze nauczycielami itd. Winy za to nie ponoszą uczelnie ani szkoły jako takie, tylko cały system. Dlatego strach się leczyć w polskim szpitalu, bo mogą w krzaki wywieźć i zostawić, pomylić żołądek z sercem, czy skutek z przyczyną.

Bonus:
Jechałem kiedyś samochodem do Niemiec. O 6 rano, przy zerowej liczbie klientów, zatankowałem gaz na stacji za ok. 50 zł, po czym poszedłem na stację i powiedziałem "szóstka i cztery kartony papierosów". Pani praktykantka na to "XXX proszę", zapłaciłem kartą i odjechałem. Po powrocie do polski przychodzi mi wezwanie na policję. Okazuje się, że jestem oskarżony o "umyślną kradzież paliwa na stacji benzynowej". Składam wyjaśnienia i opisuję szczegółowo całą sytuację i tłumaczę, że w ogóle nie może być mowy o czymś takim, bo gdybym chciał ukraść, tobym uciekł sprzed dystrybutora, zatankowałbym paliwa do pełna, nie wchodził na stację na której nie było żadnego klienta, nie kupował imienną kartą szlug, a ekspedientka by mnie goniła, lub przynajmniej darła ryja, co byłoby zresztą widać na monitoringu, ja sam bym szybkim krokiem ze stacji wychodził. Byłem przekonany, że za paliwo policzyła, byłem jedyny na stacji i mój samochód też był jedyny, rachunek był na dużą kwotę i nawet nie liczyłem, żeby sprawdzić, a paragonu nie sprawdzałem. Ja zadzwonię na tę stację i porozmawiam, bo to nie moja wina, tylko kasjerki, która za to paliwo nie policzyła. Okazało się, że oni to zgłaszają hurtowo, policja tam to przyjmuje też hurtowo, sprawy do sądu kieruje hurtowo, a sąd też hurtowo to rozpatruje. Wycofać się z tego kierownik nie może "bo nie będzie każdej sprawy sprawdzał oddzielnie i się zastanawiał". Sąd wydał wyrok zaocznie "winny umyślnej kradzieży", całe szczęście, że sąd zapomniał nakazać naprawienia szkody (!!!), więc przynajmniej nie zapłaciłem za to paliwo. Nie odwoływałem się, bo to byłoby całkowicie bezsensowne tak czasowo, jak i kosztowo. Pytanie - czy sąd kończył UTH, albo choć przeczytał moje wyjaśnienia?

Last edited by redoxygene; September 26th, 2016 at 02:44 PM.
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2016, 08:35 PM   #113
Apol
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
Bonus:
Jechałem kiedyś samochodem do Niemiec. O 6 rano, przy zerowej liczbie klientów, zatankowałem gaz na stacji za ok. 50 zł, po czym poszedłem na stację i powiedziałem "szóstka i cztery kartony papierosów". Pani praktykantka na to "XXX proszę", zapłaciłem kartą i odjechałem. Po powrocie do polski przychodzi mi wezwanie na policję. Okazuje się, że jestem oskarżony o "umyślną kradzież paliwa na stacji benzynowej". Składam wyjaśnienia i opisuję szczegółowo całą sytuację i tłumaczę, że w ogóle nie może być mowy o czymś takim, bo gdybym chciał ukraść, tobym uciekł sprzed dystrybutora, zatankowałbym paliwa do pełna, nie wchodził na stację na której nie było żadnego klienta, nie kupował imienną kartą szlug, a ekspedientka by mnie goniła, lub przynajmniej darła ryja, co byłoby zresztą widać na monitoringu, ja sam bym szybkim krokiem ze stacji wychodził. Byłem przekonany, że za paliwo policzyła, byłem jedyny na stacji i mój samochód też był jedyny, rachunek był na dużą kwotę i nawet nie liczyłem, żeby sprawdzić, a paragonu nie sprawdzałem. Ja zadzwonię na tę stację i porozmawiam, bo to nie moja wina, tylko kasjerki, która za to paliwo nie policzyła. Okazało się, że oni to zgłaszają hurtowo, policja tam to przyjmuje też hurtowo, sprawy do sądu kieruje hurtowo, a sąd też hurtowo to rozpatruje. Wycofać się z tego kierownik nie może "bo nie będzie każdej sprawy sprawdzał oddzielnie i się zastanawiał". Sąd wydał wyrok zaocznie "winny umyślnej kradzieży", całe szczęście, że sąd zapomniał nakazać naprawienia szkody (!!!), więc przynajmniej nie zapłaciłem za to paliwo. Nie odwoływałem się, bo to byłoby całkowicie bezsensowne tak czasowo, jak i kosztowo. Pytanie - czy sąd kończył UTH, albo choć przeczytał moje wyjaśnienia?
taki OT do OT: trzeba było się odwołać, ściślej - wystarczyło napisać "nie zgadzam się z wyrokiem"- sąd zapewne wydał wyrok nakazowy, który ściśle rzecz biorąc jest tylko propozycją orzeczenia, wydaje się go jedynie na podstawie materiałów zebranych w w postępowaniu przygotowawczym i uprawomocni się wobec braku sprzeciwu (który nic nie kosztuje). Wiec sąd "nie czyta" nic innego, jak tylko materiały postępowania przygotowawczego, taki czojs...gdybyś przeczytał pouczenie to byś zapewne o tym wiedział. Ja, jak potrzebuję poczytać przeczytać coś co napisano po rosyjsku, idę do rusycysty, może więc należało zamiast wylewać żale iść do prawnika?
Apol no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2016, 09:21 PM   #114
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3056

Quote:
Originally Posted by Apol View Post
gdybyś przeczytał pouczenie to byś zapewne o tym wiedział. Ja, jak potrzebuję poczytać przeczytać coś co napisano po rosyjsku, idę do rusycysty, może więc należało zamiast wylewać żale iść do prawnika?
Gdybyś zrozumiał, co dość jasno określiłem w stwierdzeniu:
Quote:
Nie odwoływałem się, bo to byłoby całkowicie bezsensowne tak czasowo, jak i kosztowo.
to nie udzielałbyś sam niezwiązanych z tematem pouczeń i uwag.
Ale powtórzę i doprecyzuję - przeczytałem pouczenie i ono kompletnie nic nie zmieniało w kwestii tego, że ani mi się to nie opłacało czasowo, ani kosztowo. Bo wiesz, pismo też kosztuje (i czas na napisanie, i czas na nadanie, i znaczek, i kopertę, i konsultację z prawnikiem), a pójście do samego prawnika jeszcze więcej, gdzie zajmowanie się idiotyzmami, kiedy się nie ma na nie czasu, a warte nie są ani złotówki, jest idiotyzmem samym w sobie. Nie wspominając o tym, że najpewniejszym skutkiem mojego odwołania byłaby normalna rozprawa, co byłoby jeszcze większym idiotyzmem. Ale nie patrząc na to, to całość powyższego nie zmienia zupełnie nic w kwestii tego, że ów sąd wydawał wyrok po złożeniu mojego zeznania na policji i zgodnie z tym, co dostał ze stacji, czyli w zasadzie nic.
A poza tym, to kto tu żale wylewa, a może inaczej - czego nie zrozumiałeś? Ja opisuję idiotyczną sytuację i to w konkretnym celu, którym bynajmniej nie są moje żale, ani nie proszę nikogo o poradę, bo na tę sytuację leję i opowiadam jako dobry idiotyzm (do tego zaznaczam, że na nią leję) i dowód na to, że problemem nie jest jakość kształcenia na UTH. A gdybym miał więcej ochoty i cierpliwości na użeranie się z Polską (jako całością - lekarzami, urzędami, sądami itp.), to pewnie bym się z niej nie wyprowadził na stałe parę ładnych lat temu.

Last edited by redoxygene; September 28th, 2016 at 09:33 PM.
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2016, 10:04 PM   #115
Apol
Registered User

Likes (Received): 0

Zrozumiałem. Uniwersyteckie studia dają umiejętność czytania ze zrozumieniem. Choć czasem, jak widzę, dają też legitymację do wielu innych rzeczy.

Ten Twój komentarz, zapewne opacznie, wpisał mi się w aktualną sytuację polityczną, stąd moja reakcja. Chciałem tylko napisać, że sąd nie musiał uwzględnić Twoich wyjaśnień i tego nie zrobił.
I na pewno masz rację, ukończenie UTH, UJ, czy też innego UJK nie ma żadnego znaczenia.

PS. Oczywiście, to do Ciebie należy decyzja, czy chcesz być karany (skazany) jeżeli jesteś niewinny. A jeżeli (jak to napisałeś) na to lejesz, to nic mi do tego.

Last edited by Apol; September 28th, 2016 at 10:09 PM.
Apol no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2016, 03:48 PM   #116
gutek89
Registered User

Likes (Received): 212

Quote:
Kierunek lekarski w Radomiu lada dzień

W najbliższym czasie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ma ogłosić uruchomienie kierunku lekarskiego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.
http://radioplus.com.pl/radom/kierun...da-dzien-19613

-PePe- liked this post
gutek89 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2016, 08:38 PM   #117
tagtren
Registered User

tagtren's Avatar

Likes (Received): 172

Rychło w czas. No ale przynajmniej to już będzie pewne a nie tak jak w tym roku...
tagtren no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2016, 12:03 PM   #118
Klimbert
Registered User

Quote:
Medycyna na uniwersytecie w Radomiu: jest zgoda ministerstwa

Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na propozycję utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. - Wniosek Uniwersytetu o nadanie uprawnień do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim o profilu praktycznym został zaopiniowany pozytywnie - poinformowała nas we wtorek Milena Kruszewska, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. To nie oznacza jednak, że na radomskiej uczelni ruszy taki kierunek. Teraz, po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku przez ministra zdrowia, stosowne zgody musi jeszcze wydać Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dopiero potem największa uczelnia publiczna w regionie będzie mogła uruchomić studia lekarskie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, nabór przyszłych studentów ruszy przed wakacjami. O utworzeniu medycyny na uniwersytecie w Radomiu mówi się od kilku lat. Przełomowym momentem była dopiero wizyta ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. W maju minister chciał przekonac się czy uniwersytet ma bazę i kadre do kształcenia przyszłych lekarzy. Zobaczył doskonale wyposażone laboratoria na uczelni, kadrę naukową, obejrzał trzy szpitale, w których będzie można odbywać praktyki lekarskie. Kierunek lekarski zostanie utworzony na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej. Jest też pozytywna opinia Polskiej Komisji Akredytacyjnej o otwarciu nowego kierunku.
http://www.echodnia.eu/radomskie/wia...stwa,11520836/

ptiroat, gutek89, redoxygene, Michal_Rad liked this post
Old December 1st, 2016, 09:42 AM   #119
gienek10
BANNED

Likes (Received): 46

Quote:
1) Mój tata umarł de facto dlatego, że ekipa z pogotowia nie rozpoznała u niego stanu przedzawałowego. Dwie minuty po wyjściu lekarzy pogotowia dostał zawału na stojąco i upadając zahaczył głową o próg, przez co zrobił mu się krwiak w mózgu. W szpitalu standardowo wlali w niego leki rozrzedzające nie zauważając wielkiego guza na głowie i nagle jebut - przestaje kontaktować. Przestają dawać leki rozrzedzające, więc dostaje drugiego zawału, akcja serca ustaje, podczas reanimacji dostaje wylewu i kuniec. Nie byli przecież po UTH.
2) Ja dostałem zawału w wieku 29 lat, bo żaden lekarz nie rozpoznał u mnie przez półtora roku dławicy piersiowej i leczyli mnie na refluks, no bo jakim cudem nie pracujący fizycznie, niećpający i niepijący 29 latek z ojcem prowadzącym zdrowy tryb życia, który umarł w wieku 49 lat na zawał, może mieć stan przedzawałowy. A poza tym szkoda na badania, więc leki się daje na oko. Też nie byli przecież po UTH.
3) W Niemczech poszedłem na pogotowie z bólem w klatce piersiowej. Też na początku nikt nie podejrzewał dławicy, ale tu nikt na badaniach nie oszczędzał i lekarka naprawdę chciała pomóc, więc nie mając pojęcia co się dzieje (bo ból ustąpił po zastrzyku przeciwbólowym, a nie po nitro) stwierdziła, że ona to popatrzy na EKG, po czym stwierdziła, że dla niej wygląda dobrze, "ale jednak nietypowo" więc mi zrobią echo, bo wtedy będzie więcej wiadomo. Zrobili mi echo i stwierdzili, że "wie Pan co, właśnie miał Pan dość rozległy zawał, pojedziemy na koronarografię". Na koronarografii okazało się, że 2 tętnice są w całości zamknięte, a 2 inne mają 60% przewężenie i dlatego dziś, dzięki polskiej służbie zdrowia, w wieku 31 lat jestem szczęśliwym posiadaczem czterech bypassów. Bo kilku lekarzom po poważnych akademiach medycznych brakło wyobraźni, lekami się strzela jak na rosyjskiej ruletce, a na badaniach oszczędza, bo jeszcze NFZ się przypieprzy.
Należałoby wyposażyć przychodnie w Polsce w dobry sprzęt diagnostyczny i wymusić na lekarzach żeby w pierwszej kolejności robili badania diagnostyczne i dopiero celować z lekami,zabiegami itd. w przyczynę choroby nie objawy. Skończyłyby się kolejki do lekarzy i w dużej części straszne przypadki, o których tu piszesz (niestety każdy z nas zna podobne z własnego doświadczenia). Zacznijmy leczyć przyczyny chorób nie objawy.
gienek10 no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2016, 10:09 AM   #120
fpunkt
Registered User

Likes (Received): 211

To wszystko prawda. Fajnie w Polsce, a przynajmniej w Radomiu, wygląda leczenie kręgosłupa. Mój ból kręgosłupa jest diagnozowany i leczony na kilka sposobów: idź pan stąd bo pewnie pan udajesz; idź pan na basen i nie zawracaj gitary; jak boli to weź leki przeciwbólowe i przestanie...
fpunkt no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
radom, uczelnie

Thread Tools

Posting Rules