[Warszawa Śródmieście] Biurowiec Szucha Premium Offices - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 22nd, 2015, 06:53 PM   #21
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 17795

1

2

3

4

5

6

7

8

Last edited by kafarek; April 27th, 2015 at 12:39 PM.
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 24th, 2015, 07:48 PM   #22
Ring
Before you die, you see..

Ring's Avatar

Likes (Received): 18144

[Warszawa] Miasto Feniksa

ixs, Piasto, Jurek_W, Limak11, Petr, MISERY liked this post
Ring no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2015, 10:22 PM   #23
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Likes (Received): 16600

ixs, Petr, Bastian., 0laf, MISERY liked this post
Pstrykacz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2015, 12:10 AM   #24
Petr
Iroquois of Europe

Petr's Avatar

Likes (Received): 3671

Coś mało kontrowersji wzbudza ta inwestycja.
Petr no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2015, 01:24 PM   #25
Jurek_W
Registered User

Jurek_W's Avatar

Likes (Received): 1084

Zapewne dlatego, że nie ma żadnych kontrowersji, same plusy . Jak tak przynajmniej to widzę. Dobra architektura, porządna urbanistyka, wyremontowany pałacyk wraz z otoczeniem... Czego chcieć więcej?
Old April 26th, 2015, 02:58 PM   #26
Marcin87_PL
BANNED

Marcin87_PL's Avatar

Likes (Received): 72

Jedno cholerne blokowisko mniej

daauyi, iMaciek liked this post
Marcin87_PL no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2015, 04:46 PM   #27
katar
Registered User

katar's Avatar

Likes (Received): 434

Nie wiem, co jest dobrego w tej architekturze, może ktoś mi wyjaśni? Detal? Proporcje???
katar no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2015, 05:06 PM   #28
Jurek_W
Registered User

Jurek_W's Avatar

Mnie osobiście podoba się elewacja. Będzie się dobrze komponować z biurowcem na drugim narożniku Litewskiej. Dodatkowy plus na jakieś usługi w przyziemiu (chyba?), budynek nie będzie taki martwy jak jego poprzednik. Ale to już oczywiście abstrahując od architektury.

Bastian. liked this post
Jurek_W no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2015, 12:49 AM   #29
polski_kibol
Registered User

Likes (Received): 464

Quote:
Originally Posted by Jurek_W View Post
Zapewne dlatego, że nie ma żadnych kontrowersji, same plusy .
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Budynek będzie moim zdaniem za wysoki. Jak widać na wizualizacjach będzie jeszcze wyższy od sąsiedniej kamienicy (poprzez ostatnie cofnięte piętro), co sprawi że będzie sporo wyższy od budynku po drugiej stronie Litewskiej i będzie się wybijał w całej Al. Szucha.
polski_kibol no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2015, 11:25 AM   #30
cytt
turbopostmodernista

cytt's Avatar

Likes (Received): 511

Quote:
Originally Posted by Marcin87_PL View Post
Jedno cholerne blokowisko mniej
Nie wiem jak budynek stojący w pierzei i trzymający linie zabudowy może być nazwany blokowiskiem...

CrtZ, 1991, adam81w liked this post
cytt no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2015, 01:22 PM   #31
Marcin87_PL
BANNED

Marcin87_PL's Avatar

Likes (Received): 72

Quote:
Originally Posted by cytt View Post
Nie wiem jak budynek stojący w pierzei i trzymający linie zabudowy może być nazwany blokowiskiem...
To widocznie mało wiesz.
Marcin87_PL no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2015, 01:28 PM   #32
katar
Registered User

katar's Avatar

Quote:
Mnie osobiście podoba się elewacja. Będzie się dobrze komponować z biurowcem na drugim narożniku Litewskiej.
Tyle świetnej zabudowy w okolicy a oni nawiązują do nijakiego i nudnego biurowca w kratkę? Uważam, że wbrew pozorom ta architektura będzie starzała się koszmarnie i bez wdzięku. Projekt na poziomie studenta 3 roku, próbującego popisać się pseudominimalizmem.
Old April 27th, 2015, 01:32 PM   #33
Jurek_W
Registered User

Jurek_W's Avatar

Patrząc na wizualizacje odniosłem zupełnie inne wrażenie, ale cóż, de gustibus non est disputandum .
Old April 27th, 2015, 04:14 PM   #34
CrtZ
Homo Varsoviensis

CrtZ's Avatar

Likes (Received): 3234

Quote:
de gustibus non est disputandum

B: "He doesn't even speak good English."

emwu liked this post
CrtZ no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2015, 04:37 PM   #35
Jurek_W
Registered User

Jurek_W's Avatar

Dobrze, zatem spróbujmy. Z moim wpisem, w którym pisałem o dobrej architekturze tej inwestycji, zgodziło się przynajmniej 7 osób, zarzutów katara jak dotąd nie poparł nikt. Niech więc będzie to także jakiś głos w dyskusji .

Do zarzutu, że jest to "projekt na poziomie studenta 3 roku itd." trudno mi się odnieść bowiem nie studiuję ani nie studiowałem architektury i nie mam styczności ze studenckimi projektami. Rozumiem jednak, że miało to jakoś zdeprecjonować ten projekt, ale w moim odczuciu napisać można tak o każdej inwestycji, która komuś estetycznie czy wizualnie "nie leży". I tak większość osób na tym forum zapewne nie jest na bieżąco ze studenckimi projektami, więc i tak tego w żaden sposób nie zweryfikuje. Czyli, jak dla mnie, lekka demagogia.

Biurowiec na drugim narożniku Litewskiej osobiście mi się podoba (wiem, mało merytorycznie, ale jakoś ciężko dorobić mi do tego jakąś ideologię). Nie uważam go wcale za nijaki i nudny, a raczej za dość neutralny i dobrze komponujący się z otoczeniem.

Jak na razie, jestem zadowolony z tej inwestycji. Resztę zweryfikują postępy na budowie - zarówno w kontekście wykonawstwa, materiałów itd. jak również podejścia do pałacyku, bo to jest dla mnie równie ważne, albo nawet ważniejsze niż nowy budynek.
Old April 27th, 2015, 04:44 PM   #36
CrtZ
Homo Varsoviensis

CrtZ's Avatar

Likes (Received): 3234

Mi też się podoba, chociaż im dłużej patrzę na wizu tym mam więcej wątpliwości. Nie chciałem się obrazkiem czepiać, po prostu mi się przypomniał

B: "He doesn't even speak good English."
CrtZ no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2015, 04:45 PM   #37
Mônsterior
roiretsnôM

Mônsterior's Avatar

Likes (Received): 3424

Mnie się wyburzany bloczek podoba, szkoda mi go, ale nie na tyle, żeby drzeć szaty, tym bardziej, ze następca będzie godny. Zresztą za darcie szat, nawet w słusznej sprawie, w Polsce można się tylko dorobić łatki szaleńca.

ixs, Vaner liked this post
Mônsterior no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2015, 11:56 PM   #38
katar
Registered User

katar's Avatar

Mój gwałtowny protest zrodził się na tle dysproporcji między jakością wizualizacji (fajna) a architektury (słaba). Uważam, że budynek jest obiektywnie kiepski i należy to podkreślać na przekór nazwisku projektanta czy klimatu grafiki.

Bryłę widzę jako monumentalny, napuchnięty kloc w zasadzie pozbawiony proporcji, za to z doklajstrowanym banalnym, monotonnym detalem. Obawiam się, że za 20-30 lat będzie to przypominało obecny Universal lub część "wieżową" Dworca Zachodniego.
Ciężar budynku podkreśla niziutki parter; mam wrażenie, jakby nieszczęsne sklepy miały za chwilę zostać zmiażdżone lub uduszone przez wyższe kondygnacje.
Nie ma to to początku ni końca, możnaby równie dobrze dołożyć lub odjąć kilka pięter; co chyba nie jest cechą dobrej kompozycji.

Żeby nie być zbyt tendencyjnym: podoba mi się pomysł z bardziej ażurową i "drewnianą" elewacją od strony ogrodu z pałacykiem, ta jest rozwiązana fajnie. Ostatecznie ma też sens żyletkowość elewacji (w kontekście bezpośredniego sąsiedztwa) - aczkolwiek uważam, że pionami i poziomami można "nawiązać" do niemal każdej architektury świata i jest to pójście na łatwiznę.

Na razie wstrzymam się z komentarzami. Ostatecznie biurowczyk miasta nie oszpeci; nie podoba mi się i tyle.
Old April 28th, 2015, 11:48 PM   #39
Jurek_W
Registered User

Jurek_W's Avatar

Quote:
Tylko wąski fragment został z bloku z lat 60. stojącego u zbiegu al. Szucha i ul. Litewskiej. Budynek jest burzony, by zrobić miejsce na niezwykły biurowiec.

Rozbiórka bloku zaczęła się w połowie kwietnia i lada dzień się skończy. Robotnicy demolują budynek za pomocą ciężkiego sprzętu. Maszyny na gąsienicach odcinają potężnymi nożycami na wysięgnikach segment za segmentem gmachu - dziś został z niego tylko wąski opłatek od strony ul. Litewskiej. On także zniknie w ciągu najbliższych dni.

Zajęli pałacyk, zbudowali blok

Blok był od dawna opustoszały. Zbudowano go w latach 60. na potrzeby radzieckich dyplomatów. Zajęli oni także stojącą obok XIX-wieczną willę - neorenesansowy pałacyk generałowej Marii Agapijew. Całą nieruchomość - i pałacyk, i blok - w poprzedniej dekadzie odzyskali spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Budynki wtedy opustoszały, koczowali w nich bezdomni. Po kilku zmianach właścicieli trafiły w ręce firmy Green Property Group.

Zleciła ona rozbiórkę bloku firmie Erbud. Ta sama firma na zlecenie inwestora zbuduje w tym miejscu siedmiokondygnacyjny biurowiec na planie litery L, który osłoni stojący w głębi działki pałacyk.

Ogród dla wszystkich

Biurowiec zaprojektowała pracownia renomowanego architekta Bolesława Stelmacha. Pod budynkiem powstanie głęboki aż na trzy kondygnacje parking. Od zewnątrz elewacja będzie osłonięta ascetyczną betonową kratownicą. To nawiązanie do biurowca po drugiej stronie ul. Litewskiej, zajmowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Tył nowego gmachu będzie obłożony podobną kratownicą, ale drewnianą.

Pałacyk zostanie troskliwie odremontowany, urządzone w nim zostanie ok. tysiąca m kw. powierzchni restauracyjno-klubowej. Pomiędzy neorenesansową willą a nowym biurowcem inwestor obiecuje stworzyć ogólnodostępny ogród, zajmujący 1,3 tys. m kw. Zieleń pojawi się także na trzech kaskadowych tarasach biurowca, który zaoferuje ok. 7,5 tys. m kw. powierzchni.

Koszt wszystkich prac ma zamknąć się w kwocie ok. 41 mln zł. Biurowiec i odrestaurowany pałacyk mają zostać oddane do użytku pod koniec 2016 r.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...#BoxLokWawLink

Nie chciałbym się czepiać, ale mam jedną uwagę do autora, jako że jest dość aktywnym członkiem naszego forum. Chodzi o podkreślony przez mnie fragment. Czy to nie było przypadkiem tak, że obydwa budynki były opuszczone już długo zanim trafiły ostatecznie w ręce spadkobierców przedwojennych właścicieli? To stało się zdaje się w 2011 (a nie chyba w poprzedniej dekadzie?). Jak informowała "Gazeta" w styczniu 2011:

Quote:
W końcu nastąpił przełom. - Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na zbycie nieruchomości w al. Szucha 17/19 - informuje Jan Budniak, naczelnik w miejskim biurze gospodarowania nieruchomościami. Formalności mają być załatwione jeszcze w styczniu.

Potrzebne było do nich zarządzenie wojewody. - Jego podpisanie było możliwe dzięki stanowisku Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w którym stwierdzono, że nieruchomość przy al. Szucha nie jest obecnie używana do celów dyplomatycznych i w związku z tym nie podlega ochronie ustalonej w konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych - informuje Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody.

Droga do przejęcia nieruchomości jest otwarta. Grunt zostanie przekazany w użytkowanie wieczyste. Trochę bardziej skomplikowana jest sprawa części zabudowań. Za blok z lat 60. i budynek garażowy nowi właściciele będą musieli zapłacić. - Zostały wzniesione po wejściu w życie dekretu Bieruta - przypomina naczelnik Budniak. Oznacza to, że nie mogą być zwrócone tak jak XIX-wieczny pałacyk. - Trwa procedura zmierzająca do określenia wartości tych budynków.

Gdy wycena będzie gotowa, można będzie sfinalizować transakcję i podpisać akt notarialny.
Wtedy właśnie zakończyła się długa batalia o tę nieruchomość, pomiędzy władzami miasta, stroną rosyjską, a właśnie spadkobiercami właścicieli. Przez pewien czas właścicielem był konstanciński biznesmen, określany jako "spadkobierca właścicieli", chociaż mam wątpliwości czy rzeczywiście nim był czy odkupił prawa do nieruchomości od spadkobierców. W 2011 deklarował remont pałacyku i wzniesienie nowego biurowca (prace miały zacząć się jeszcze 2011). Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a nieruchomość trafiła ostatecznie w ręce obecnych właścicieli.
Budynki już w 2011 były od dawna opuszczone (przypuszczam, że od początku lat 2000 albo i jeszcze od lat 90, na pewno stały puste już w 2004), a nie opustoszały po przejęciu ich przez spadkobierców.
Old April 29th, 2015, 02:19 PM   #40
Wojtczuk
Registered User

Likes (Received): 777

Quote:
. Czy to nie było przypadkiem tak, że obydwa budynki były opuszczone już długo zanim trafiły ostatecznie w ręce spadkobierców przedwojennych właścicieli? To stało się zdaje się w 2011 (a nie chyba w poprzedniej dekadzie?
Nie jestem na sto procent pewien, ale wydaje mi się, że Rosjanie wyprowadzili się dopiero około 2009 r, kiedy MSZ wykreślił nieruchomość z katalogu obiektów wykorzystywanych na cele dyplomatyczne. To otworzyło drogę do zwrotu nieruchomości spadkobiercom, który został sfinalizowany w 2011 r.
Wojtczuk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
warszawa

Thread Tools

Posting Rules