[Warszawa Śródmieście] Biurowiec Szucha Premium Offices - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 9th, 2015, 08:27 PM   #61
Jurek_W
Registered User

Jurek_W's Avatar

Likes (Received): 1084

Quote:
Originally Posted by Łowca Pereł View Post
Jedynym pozytywem, jaki przyniosła inwestycja jest termodernizacja elewacji podwórka sąsiedniej kamienicy (Litewska 3), z racji, że sąsiedztwo zobowiązuje.
Ekhm, a remont dewastowanego przez lata XIX-wiecznego pałacyku? Naprawdę trzeba złej woli by nie dostrzec chociażby tego pozytywu, nawet jeżeli komuś nie podoba się projekt nowego biurowca...

[BÉTON!BRUT!] liked this post
Jurek_W no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 9th, 2015, 09:05 PM   #62
Łowca Pereł
Registered User

Łowca Pereł's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Jurek_W View Post
Ekhm, a remont dewastowanego przez lata XIX-wiecznego pałacyku? Naprawdę trzeba złej woli by nie dostrzec chociażby tego pozytywu, nawet jeżeli komuś nie podoba się projekt nowego biurowca...
Można nazwać to złą wolą, osobiście wolałbym to odbierać jako pewnego rodzaju sceptycyzm w stosunku do taktyki obieranej przez deweloperów. Lokalizacja działki jest niewątpliwie atrakcyjna - wraz z Pałacykiem na niej. Prawdopodobnie warunek został postawiony jasno - stawiacie cokolwiek, ale macie zrewitalizować Pałacyk. Dla obu stron jest to sytuacja poprawiająca wizerunek - miasto oddaje we władanie problematyczny teren, zarządzający przede wszystkim rewitalizuje wspólne dobro = Pałacyk, a zupełnie przy okazji stawia sobie taki, czy inny przybytek. Pozory działalności miastotwórczej - jak najbardziej zachowane.

To, co potęguje moją złą wolę to jakość projektu, cel przeznaczenia inwestycji i nachalna propaganda, jakby projekt Stelmacha był idealnym dopełnieniem Szucha/Litewskiej. Nie jest - za to jest sztampową, ale bolesną ingerencją w tkankę miejską. Jest architekturą taśmową marki Stelmach. Dla niektórych to zaleta, ale subiektywnie jest to architektura pozbawiona jakiegokolwiek charakteru czy wrażliwości na zastane otoczenie, w jakim się ją wznosi. Nie namawiałbym do koszmarów historyzmów, ale z modernistycznego szkieletu "radzieckiego bloku" dałoby się wyciągnąć projekt o wiele nowocześniejszy, niż kolejna kratownica z białego betonu. Biały porowaty beton w Warszawie - wspaniały pomysł. Najemcy budynku za 10 lat soczyście pomysłodawców przeklną.
Łowca Pereł no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2015, 10:51 PM   #63
adam81w
Registered Polishman

adam81w's Avatar

Likes (Received): 16207

Quote:
Originally Posted by NeverMindPl View Post
Trochę szkoda, ciekawa moderna.
Bardzo szkoda. Co to za miasto co niszczy taką architekturę? Ja tam pójdę w najbliższym czasie zapalę świeczkę świetnemu budynkowi którego już nie ma wśród nas.
adam81w no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 10th, 2015, 12:06 PM   #64
Jurek_W
Registered User

Jurek_W's Avatar

Quote:
Można nazwać to złą wolą, osobiście wolałbym to odbierać jako pewnego rodzaju sceptycyzm w stosunku do taktyki obieranej przez deweloperów. Lokalizacja działki jest niewątpliwie atrakcyjna - wraz z Pałacykiem na niej. Prawdopodobnie warunek został postawiony jasno - stawiacie cokolwiek, ale macie zrewitalizować Pałacyk.
Piszesz to w taki sposób jakby to była co najmniej jakiś zakamuflowany wałek i coś godnego, jeżeli nawet nie potępienia, to przynajmniej mocnej krytyki. Wybacz, ale z Twojego posta bije jakaś dziwna żółć.Tak jak byś przegrał z tym Stelmachem konkurs na projekt tej inwestycji i teraz czepiał się wszystkiego na forum, na którym specjalnie z tej okazji zacząłeś się udzielać. Takie mam odczucie, przykro mi. A pisanie, że jedynym pozytywem inwestycji jest docieplenie ścian podwórka sąsiedniej kamienicy , to już niezłe przegięcie, które naprawdę ciężko będzie przebić.

Quote:
Dla obu stron jest to sytuacja poprawiająca wizerunek - miasto oddaje we władanie problematyczny teren, zarządzający przede wszystkim rewitalizuje wspólne dobro = Pałacyk, a zupełnie przy okazji stawia sobie taki, czy inny przybytek.
To nie miasto "oddało" teren, tylko poprzedni prywatny właściciel, który OIDP odkupił cały teren od spadkobierców dawnych właścicieli. Poza tym jest jeszcze jedna strona - odbiorca (np taki jak ja), który jest zadowolony z wyremontowania pałacyku. Jestem autentycznie zadowolony z tego projektu i zaznaczam, że nie mam jakichkolwiek związków ani z deweloperem ani z architektem.

Quote:
Pozory działalności miastotwórczej - jak najbardziej zachowane.
Rozumiem, że bardziej miastotwórczy jest zdewastowany pałacyk, zaniedbany ogród i zrujnowany pustostan.

Robert Alda liked this post
Old October 10th, 2015, 10:29 PM   #65
Robert Alda
Registered User

Robert Alda's Avatar

Likes (Received): 393

Ja sie zgadzam, ze wybitna moderna (nieodbudowany w nowym miejscu Supersam!) jest warta oplakiwania, ale w tym wypadku popieram nowy projekt. BTW tez nie mam zwiazkow z niejakim Stelmachem...Mieszkam w Norwegii...
Robert Alda no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2015, 10:06 PM   #66
Łowca Pereł
Registered User

Łowca Pereł's Avatar

Quote:
(...) Tak jak byś przegrał z tym Stelmachem konkurs na projekt tej inwestycji i teraz czepiał się wszystkiego na forum, na którym specjalnie z tej okazji zacząłeś się udzielać.
"Przegrałem" z gmachem Stelmacha jako częsty gość okolic Szucha corner, jako sąsiad z Litewskiej. Twoja reakcja jest dla mnie ciekawą obserwacją - przy rzekomym renesansie "społeczeństwa obywatelskiego" jedynym kręcącym nosem może być właściciel knajpy sąsiadującej z budową albo projektant z biura, które nie wygrało przetargu.

Quote:
(...) A pisanie, że jedynym pozytywem inwestycji jest docieplenie ścian podwórka sąsiedniej kamienicy , to już niezłe przegięcie, które naprawdę ciężko będzie przebić.
... ale wiesz, że wyciągnąłeś to z kontekstu? Jedynym widocznym obecnie pozytywem jest to, co się dzieje w kamienicy obok - rewitalizacja Pałacyku jest niewidoczna dla ludzi z zewnątrz.

Quote:
(...) To nie miasto "oddało" teren, tylko poprzedni prywatny właściciel, który OIDP odkupił cały teren od spadkobierców dawnych właścicieli. (...)
Owszem, ale teren na którym stoi zabytek wpisany na rejestr jest pod kontrolą miejską + konserwatorską. Przynajmniej deklaratywnie.

Quote:
(...) Poza tym jest jeszcze jedna strona - odbiorca (np taki jak ja), który jest zadowolony z wyremontowania pałacyku.
Dość o Pałacyku - dobrze, że jest remontowany, ale dopiero za jakiś czas będzie można ocenić jakość tej renowacji. Prywatnie nie jestem zwolennikiem przekształcania specyficznej przestrzeni prywatnej o określonych konotacjach klasowych w przestrzeń półprywatną - knajpianą. Co wiąże się z tym, że:

Quote:
(...) Rozumiem, że bardziej miastotwórczy jest zdewastowany pałacyk, zaniedbany ogród i zrujnowany pustostan.
nie jestem zadowolony z nadawania temu projektowi łatki "miastotwórczego", jako jedynej alternatywy dla tej wieloletniej wyrwy w tzw. tkance miejskiej. Pustostan będący pustostanem nie jest ok, ale pustostan zastąpiony średniej jakości biurowcem z knajpami dla klasy średniej wyższej realnie mnie smuci. Przy nieustannych lamentach o braku myśli urbanistycznej, gwarantującej jakąkolwiek logikę w zabudowie; szkodliwym nazywaniu miastotwórczą przestrzeni komercyjnej przy wyraźnych brakach w przestrzeni publicznej... może to po prostu kwestia polityczna : _)
Old October 11th, 2015, 11:19 PM   #67
Jurek_W
Registered User

Jurek_W's Avatar

Quote:
"Przegrałem" z gmachem Stelmacha jako częsty gość okolic Szucha corner, jako sąsiad z Litewskiej. Twoja reakcja jest dla mnie ciekawą obserwacją - przy rzekomym renesansie "społeczeństwa obywatelskiego" jedynym kręcącym nosem może być właściciel knajpy sąsiadującej z budową albo projektant z biura, które nie wygrało przetargu.
Styl Twojej wypowiedzi oraz czepianie się w zasadzie wszystkiego w tej inwestycji (jak również nie dostrzeganie lub bagatelizowanie nawet oczywistych pozytywów), nasunęło mi myśl, iż za Twoją krytyką kryje się coś głębszego niż li tylko zwyczajna ocena postronnego przechodnia. Tak to odebrałem i z niektórych postów innych użytkowników widzę, że nie tylko ja.

Quote:
... ale wiesz, że wyciągnąłeś to z kontekstu? Jedynym widocznym obecnie pozytywem jest to, co się dzieje w kamienicy obok - rewitalizacja Pałacyku jest niewidoczna dla ludzi z zewnątrz.
To znaczy, że docieplenie ściany podwórka sąsiedniej kamienicy jest/będzie bardziej widoczne dla osób z zewnątrz niż remont pałacyku?

Quote:
Owszem, ale teren na którym stoi zabytek wpisany na rejestr jest pod kontrolą miejską + konserwatorską. Przynajmniej deklaratywnie.
Niestety, pałacyk nie figuruje ani w rejestrze, ani nawet w ewidencji*, więc właściciel mógłby z nim w zasadzie zrobić wszystko. To tylko świadczy o kulturze inwestora, że podejmie się kosztownej rewitalizacji tego obiektu, bez (jak wiemy z wizualizacji) zbędnych ingerencji w jego architekturę.

*Stan na 2014, ale nie słyszałem by do tej pory coś się w tej kwestii zmieniło.

Quote:
Dość o Pałacyku - dobrze, że jest remontowany, ale dopiero za jakiś czas będzie można ocenić jakość tej renowacji. Prywatnie nie jestem zwolennikiem przekształcania specyficznej przestrzeni prywatnej o określonych konotacjach klasowych w przestrzeń półprywatną - knajpianą. Co wiąże się z tym, że:
Zgadzam się, że inwestorom trzeba patrzeć na ręce, zwłaszcza jeśli chodzi o renowację zabytków, ale jednak podkreślone zdanie brzmi dla mnie nieco dziwnie. Czy masz jakieś podstawy by wątpić w jakość tej renowacji?

Jeżeli chodzi o tego typu przekształcenia - ja jestem zwolennikiem każdej inwestycji, która przywróci do życia tego typu przestrzeń i zrujnowany zabytek (posłużę się uproszczeniem, gdyż formalnie pałacyk zabytkiem nie jest, ale nikt nie wątpi w jego wartość). Zapytam z ciekawości: co widziałbyś w tym pałacyku? Ambasadę? Prywatną rezydencję? Bo zdecydowana większość tego typu obiektów w bliskiej okolicy pełni takie właśnie funkcje. Mnie osobiście absolutnie nie przeszkadza fakt, że będzie tam knajpa.
Old October 14th, 2015, 10:54 PM   #68
Łowca Pereł
Registered User

Łowca Pereł's Avatar

Quote:
Zgadzam się, że inwestorom trzeba patrzeć na ręce, zwłaszcza jeśli chodzi o renowację zabytków, ale jednak podkreślone zdanie brzmi dla mnie nieco dziwnie. Czy masz jakieś podstawy by wątpić w jakość tej renowacji? (...)
właśnie dlatego, że:

Quote:
(...) pałacyk nie figuruje ani w rejestrze, ani nawet w ewidencji*, więc właściciel mógłby z nim w zasadzie zrobić wszystko. (...)
zatem nadzoru konserwatora nie ma, renowacja jest przeprowadzana na własną rękę i z własną fantazją inwestora. Zresztą przeznaczenie budynku na na przestrzeń gastronomiczną zobowiązuje do ułatwienia życia ekipie budowlanej, jak i późniejszym pracownikom knajpy - samo urządzenie kuchni przemysłowej będzie wymagało ingerencji w strukturę planu Pałacyku. Chciałbym myśleć, że stelmachowe biuro ma w swoich szeregach kogoś, kto zna się na renowacji XIX-wiecznej architektury było-niebyło pałacowej - ale wątpię. Wątpię, bo patrząc na dorobek Stelmacha i jego zderzenia z historyczną zabudową (szklany monolit wbity w kamienicę - Centrum Chopinowskie, stodoły Centrum Informacji Turystycznej w Żelazowej i skandalicznie zła przebudowa parku - też w Żelazowej) sugerują, że ingerencja w starą zabudowę będzie... ze stelmachowym rozmachem. A może się mylę i przynajmniej miło się rozczaruję.

Quote:
(...) Zapytam z ciekawości: co widziałbyś w tym pałacyku? Ambasadę? Prywatną rezydencję? Bo zdecydowana większość tego typu obiektów w bliskiej okolicy pełni takie właśnie funkcje. (...)
Ano owszem, pełni, ale przynależność al. Szucha do reprezentacyjnej części Śródmieścia nie jest negocjowalna - właśnie dlatego wolałbym, żeby Pałacyk stał się siedzibą fundacji czy instytucji kulturalnej, przełamując w ten sposób prywatyzacyjno-dyplomatyczną gorączkę. Miłe marzenia, prawda.

PS. W ramach ukrócenia spekulacji, jakobym był agentem anty-stelmachowym - jestem tylko studentem i to nawet nie architektury praktycznej. Pozdrawiam wszystkich spiskowców.
Old October 28th, 2015, 06:05 PM   #69
newsted
GNU/Linux user

newsted's Avatar

Likes (Received): 18069

Budowa zaczyna wystawać ponad ogrodzenie
Zdjęć niestety brak.

Bastian. liked this post
newsted no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2015, 11:40 PM   #70
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

O miła wiadomość, może zachęci innych do zaglądania tam i robienia fotek.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2015, 01:10 AM   #71
Rivo
Registered User

Likes (Received): 196

W sumie to mam parę kroków, mogę jutro obfocić (jakość komórkowa, ale zawsze coś )
Rivo no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2015, 06:48 PM   #72
Rivo
Registered User

Likes (Received): 196

Na tyle ile dałem radę uchwycić komórką.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
Old October 29th, 2015, 10:12 PM   #73
Built to destroy
אני חושב, משמע אני קיים

Built to destroy's Avatar

Likes (Received): 2339

Quote:
Originally Posted by Rivo View Post
Zandberg widzę tam urzędował przed rozbiórką.
Old November 11th, 2015, 08:17 PM   #74
Ring
Before you die, you see..

Ring's Avatar

Likes (Received): 18144

1.

Autumn by Nicholas Lelewski, on Flickr

2.

Szucha by Nicholas Lelewski, on Flickr

3.

4.

Ring no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2015, 08:41 PM   #75
Robert Alda
Registered User

Robert Alda's Avatar

Likes (Received): 393

Dzieki Ring! Wyszli z ziemi a sam plot budowy jest bardzo ladny...
Robert Alda no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 10:11 AM   #76
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 4690

piękne drzewa!

smarjusz smolarski liked this post
jaceq no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 08:37 PM   #77
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Wreszcie nie trzeba kombinować żeby zajrzeć na plac budowy.
Old November 28th, 2015, 07:14 PM   #78
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Old November 28th, 2015, 09:26 PM   #79
panthiocodin
Registered User

panthiocodin's Avatar

Likes (Received): 684

Kuzwa ależ to już zaawansowane! Super sprawa
panthiocodin no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2015, 10:29 AM   #80
xvbvcv
Лѧхъ

xvbvcv's Avatar

Przespaliśmy tę najciekawszą część budowy - wychodzenie z ziemi.
Nim tu u nas będzie zgoda.
xvbvcv no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
warszawa

Thread Tools

Posting Rules