[Europa] by Kubael - Page 46 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 8th, 2019, 10:20 AM   #901
horizon2
Kolekcjoner wątków.

horizon2's Avatar

Likes (Received): 3865

https://live.staticflickr.com/65535/...dc8fbf42_b.jpg
Siedziałbym.
horizon2 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 8th, 2019, 10:00 PM   #902
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Likes (Received): 2469

Quote:
Originally Posted by Kubael View Post
W części pierwszej odwiedzimy Göteborg

Quote:
I już w Szwecji Lotnisko w Göteborgu robi naprawdę fajne wrażenie - i jest większe niż myślałem!
Tak naprawdę Landvetter nie leży w granicach Göteborga/gminy Göteborg... Tak czy siak dobrze, że nie miałeś okazji przylecieć na miejskie lotnisko Göteborg City Airport (Säve Flygplats) - okazałoby się mniejsze niż myślałeś

Quote:
Spójrzcie na te budki kasowe - cudo!
O tak! Świetne są.

Quote:
Zatem popracujmy nad tym widokiem - np poprzez dodanie tramwaju I to nie byle jakiego tramwaju - one są piękne! A napewno o wiele ładniejsze od tych nowszych - nieudane są
Zgadzam się!

Quote:
To miasto było największym zaskoczeniem wyjazdu - traktowałem to bardziej jako dodatek przy okazji przesiadki, a okazało się, że to jeden z najlepszych punktów wypadu
Miło słyszeć!

Quote:

I mamy wejście do parku Trädgårdsföreningen
Uwielbiam! A wiesz, że kiedyś (wcale nie tak dawno) wstęp był płatny?

Byłeś w palmiarni?

Quote:
Tego gargamela też dam tak dla pewności

Quote:
O, widać stolik przy którym niedawno siedziałam! Ogólnie dziwne uczucie widzieć znajome miejsca w Twoim wątku.

Quote:
Widok na Operę - Sydney to to nie jest
No nie jest. Generalnie paskudne to to.

Quote:
Jeśli zastanawialiście się skąd ta zielona barwa zdjęć wcześniej
Ja się nie zastanawiałam! Hehe

Quote:

Zaczynają się drewniane kamieniczki To zapamiętałem z genialnego wątku Luminy - to główne podparcie przy szybkim planowaniu wycieczki
O, czuję się zaszczycona! Dziękuję.

Quote:

Charakterystyczna bryła (nawet na moim kubku z Göteborga jest! )
Pochwal się kubkiem!

Bardzo miło było zobaczyć Göteborg Twoim okiem. Mam nadzieję, że wrócisz po więcej!

EDIT:

Quote:
I to tyle ode mnie z Göteborga - po więcej polecam zajrzeć do wątku Luminy, która skrupulatnie pokazywała kiedyś to miasto - i opisywała, czego u mnie trochę brakuje
Dziękuję pięknie za polecenie mojego wątku! Ale pomyliły Ci się linki To jest mój wątek:[Szwecja] Jak to robią Szwedzi, czyli ilustrowany przewodnik z detalami

Last edited by Lumina; September 9th, 2019 at 10:16 AM.
Lumina no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2019, 05:48 PM   #903
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Likes (Received): 3067

Quote:
tramwaj vs letbane
Jak zwał tak zwał, w kazdym razie na podstawie tejże letbane mozna stwierdzić, iz Duny niezbyt umijo w transport szynowy. Uparli się, że ma to iść trasą dawnej kolei podmiejskiej i obsługiwać tenże transport podmiejski, wyszło im to przyciężkawo, mnożyły się opóźnienia - najlepszy moment był dwa lata temu, jak tu już zaraz następnego dnia otwarcie z pompą, darmowe ciasto dla obywateli miasta napieczone etc, a tu nagle przyszli jacyś smutni panowie i stwierdzili 'niekompletne papiery odnosnie bezpieczenstwa, odwołujcie imprezę' Otwarli poł roku później już bez pompy.

Odense też się uparło na ten sam model, miasto stoi rozryte od paru lat, planują aktualnie skończyć w 2021. Zobaczymy.

Quote:
A w kolejnych wrzutkach będzie duża dawka nowej architektury
Aarhus Ų? W sumie najnowsze niedawno oddane tamtejsze dzielo Bjarke widzialem tylko z daleka i srednio mi się podoba, zresztą tam i tak jest taki chaos, że się człowiek zastanawia nad tym legendarnym duńskim planowaniem... ciekaw jestem jak wyjdzie w twym świetnym obiektywie

Gamle abe, Kubael liked this post
jutlandzki está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 12th, 2019, 09:15 PM   #904
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Likes (Received): 25148

Nie kłócić mi się o tramwaj

Quote:
Originally Posted by jutlandzki View Post
Jak zwał tak zwał, w kazdym razie na podstawie tejże letbane mozna stwierdzić, iz Duny niezbyt umijo w transport szynowy. Uparli się, że ma to iść trasą dawnej kolei podmiejskiej i obsługiwać tenże transport podmiejski, wyszło im to przyciężkawo, mnożyły się opóźnienia - najlepszy moment był dwa lata temu, jak tu już zaraz następnego dnia otwarcie z pompą, darmowe ciasto dla obywateli miasta napieczone etc, a tu nagle przyszli jacyś smutni panowie i stwierdzili 'niekompletne papiery odnosnie bezpieczenstwa, odwołujcie imprezę' Otwarli poł roku później już bez pompy.
Zabawna historia - jednak trochę burzy to obraz Duńczyków w moich oczach

Quote:
Aarhus Ų? W sumie najnowsze niedawno oddane tamtejsze dzielo Bjarke widzialem tylko z daleka i srednio mi się podoba, zresztą tam i tak jest taki chaos, że się człowiek zastanawia nad tym legendarnym duńskim planowaniem... ciekaw jestem jak wyjdzie w twym świetnym obiektywie
Dokładnie tak. Fakt, że robi trochę sztuczne wrażenie, ale nagromadzenie różnych ciekawych smaczków dla mnie osobiście to rekompensuje

Z budynkiem Bjarke Ingelsa spotkamy się jeszcze w Billund

Facebook - KubaelFoto Flickr

*Umieszczanie moich zdjęć na innych stronach poza forum oraz wykorzystywanie ich w celach komercyjnych tylko za moją zgodą. KONTAKT
Kubael no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2019, 09:32 PM   #905
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Życie jest jak pudełko duńskich ciasteczek (14)

Ale zanim przejdziemy dalej obracamy się względem ostatniego zdjęcia. Nad wodą stoi tutaj taki kompleks budynków pod nazwą Navitas Park. Na Archdaily można o nim poczytać nieco więcej: [KLIK]

Aarhus - Navitas Park by Kuba Kujawa, on Flickr

Aarhus by Kuba Kujawa, on Flickr

Prawie jak w Poznaniu na Kaponierze - tylko zamiast torów woda

Aarhus - Navitas Park by Kuba Kujawa, on Flickr

Zmierzamy do Aarhus Ų, czyli całkowicie nowej części miasta pełnej różnych mniej lub bardziej eksperymentalnych budynków

Wszystko to obejrzymy dokładnie

Przed nami wieżyczka widokowa

A to już widok z tej wieżyczki

Aarhus Ų by Kuba Kujawa, on Flickr

Projektant nie przewidział, że piękna biel zostanie przykryta błotem

W centrum nowej dzielnicy znajduje się taka ulica - zgaduję, że środek jest zarezerwowany pod "tramwaj" ?

Spójrzcie na tą elewację

Wielka płyta w nowym wydaniu

Schodzimy, czas wejść głębiej w to miejsce

*Umieszczanie moich zdjęć na innych stronach poza forum oraz wykorzystywanie ich w celach komercyjnych tylko za moją zgodą. KONTAKT
Old September 12th, 2019, 09:38 PM   #906
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Życie jest jak pudełko duńskich ciasteczek (15)

Opinie mogą być różne - ja też nie jestem przekonany co do wszystkiego. Ale fakt jest jeden - chce się odkrywać co jest za kolejnym rogiem - a o to w takich miejscach trochę jednak chodzi

Świetny bloczek!

Po drugiej stronie kanału już znacznie odważniej

I nie ma durnych ogródków w parterach! W zamian za to zejście do wody - mieszkałbym!

W kierunku miasta

CDN!
Będzie coraz ciekawiej

Old September 12th, 2019, 10:40 PM   #907
Gamle abe
Registered User

Gamle abe's Avatar

Likes (Received): 2957

Quote:
I nie ma durnych ogródków w parterach! W zamian za to zejście do wody - mieszkałbym!
I dostałbym reumatyzmu z powodu wilgoci.

AMS guy liked this post
Gamle abe no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2019, 07:23 AM   #908
Marcino
Prymas Aprilis

Marcino's Avatar

Likes (Received): 3980

Quote:
Jak zwał tak zwał, w kazdym razie na podstawie tejże letbane mozna stwierdzić, iz Duny niezbyt umijo w transport szynowy. Uparli się, że ma to iść trasą dawnej kolei podmiejskiej i obsługiwać tenże transport podmiejski, wyszło im to przyciężkawo, mnożyły się opóźnienia
Likwidacje linii tramwajowych pewnie im sprawniej poszły

Quote:
Odense też się uparło na ten sam model, miasto stoi rozryte od paru lat, planują aktualnie skończyć w 2021. Zobaczymy.
W Kopenhadze wyciągnięto z tego jakieś wnioski? Czy tam od początku chodzi o odtworzenie części tras tramwajowych?

Quote:
- najlepszy moment był dwa lata temu, jak tu już zaraz następnego dnia otwarcie z pompą, darmowe ciasto dla obywateli miasta napieczone etc, a tu nagle przyszli jacyś smutni panowie i stwierdzili 'niekompletne papiery odnosnie bezpieczenstwa, odwołujcie imprezę' Otwarli poł roku później już bez pompy.
Aaa więc to dlatego życie jest jak pudełko duńskich ciasteczek...
Jak już to zresztą kiedyś zauważył Forrest Gump
"Zasada numer pierwsza: Nie będziesz pouczał króla swego." - Król Julian

Last edited by Marcino; September 13th, 2019 at 08:37 PM.
Marcino no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2019, 07:54 AM   #909
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Quote:
Zabawna historia - jednak trochę burzy to obraz Duńczyków w moich oczach
Śmiem twierdzić, że ten zabawny naród da się poznać tylko siedząc ładnych parę lat między nimi i patrząc krytycznym okiem - to sa mistrzowie kreowania swojego wizerunku na zewnatrz i nie pisze tego jakoś negatywnie, histeryczny naród znad Wisły mógłby się tego w końcu trochę nauczyć...
Jego podstawową cechą jest dla mnie nieskończona upartość - zarowno pozytywna jak i negatywna - połączona z nieco jednowątkowym mysleniem - Dunczyk jesli wpadnie na ideę to będzie ją pchał do przodu nie zastanawiając się nad ewentualnymi problemami. Co właśnie często widać po różnych inwestycjach

Quote:
Ale zanim przejdziemy dalej obracamy się względem ostatniego zdjęcia. Nad wodą stoi tutaj taki kompleks budynków pod nazwą Navitas Park. Na Archdaily można o nim poczytać nieco więcej: [URL="https://www.archdaily.com/62302/navitas-park-kjaer-richter-architects"]
To tu wrednie dopiszę, że po paru latach od wybudowania sami Aarhusianie stwierdzili, że to jest szpetota, za duże, za kanciaste, przestrzeń publiczna wokół jest do dupy i w ogóle należałoby to zaorać i park posadzić
https://www.tv2ostjylland.dk/artikel...stor-og-kantet

Quote:
Projektant nie przewidział, że piękna biel zostanie przykryta błotem

Aarhus by Kuba Kujawa
Mhm, taki symboliczny przyklad tego o czym wyzej - wszystko na pewno będzie jak w projekcie, błota nie naniosą, nowe maszyny będą na pewno działać idealnie jak w instrukcji, superinnowacyjny system informatyczny na pewno będzie idealnie współpracować z innymi... duńska praktyczność jest trochę jak polska gościnność czy otwartość - tak trochę nie do konca w praktyce Egon Olsen i jego genialne plany to naprawdę pomimo uplywu lat nadal calkiem trafne odbicie rzeczywistości

Z drugiej strony dzięki temu się ten kraj kręci - bo jest to odwrotnosc polskiego niedasizmu i rozdzielania wlosa na czworo.

A, w sumie to nie wiem, czy to normalne bloto - tam zaraz obok nie wiem czy zauwazyles jest przystań promów Moslinjen zapewniających najszybsze połączenie z Sjęlland i Kopenhagą, które śmierdzą dislem, syfią i generalnie są wrzodem na miejskim tyłku w tym miejscu, ale ich usunięcie jakoś nie idzie, bo ludzie chcą nimi pływać...

Quote:
Po drugiej stronie kanału już znacznie odważniej

Y? Ja się może nie znam, ale te wszystkie zielone 'przedproża' i inne ogródki to jest dla mnie jedna z najfajniejszych cech dunskiej nowej mieszkaniowki. Problemem Aarhus Ų jest wlasnie fakt, że pchają tam jak najwięcej inwestycji w ścisku i wychodzi z tego właśnie trochę blokowisko bez oddechu i zieleni.

Poza tym dobrze widać to na cytowanym zdjęciu - kazda kolejna inwestycja zasłania poprzednie od strony miasta - na początku były właśnie Lighthouse i świetny Isbjerg, do których właśnie dochodzisz, potem zasłonięto je tym widocznym na zdjęciu rzędem najgorszych w dzielnicy 'chinskich' bloków, a teraz w sumie pozytywnie będzie je zasłaniać kolejny rząd z bjarkowizną... @zbieraj (który mógłby się tu pojawić, bo jeździł wiele razy po aarhusiańskiej planistyce jeszcze ostrzej i znacznie bardziej fachowo ode mnie) wrzucał kiedyś sążnisty artykuł, w którym sam twórca pierwotnego projektu Aa Ų zjechał miasto za to co zrobiło z jego planami.

Za to pełna zgoda co do zachwytu nad wykończeniem elewacji, to jest z kolei duńska dbałość o estetykę w detalach, no i nie do pomyślenia jest tu polskie 'wizka wizką, ale się nam budżet nie domyka, rzućcie tam coś tańszego'.

Tyle wymądrzania się na razie, wincyj! Się tu bedę biczować ogladając, bo jedną relacją pokazujesz lepiej duńskie klimaty niż ja przez lata rzucania ochłapów jak mi się raz na rok zachce aparat gdzieś zabrać

geogregor, SkyscraperBrother, Kubael liked this post

Last edited by jutlandzki; September 13th, 2019 at 08:38 AM.
Old September 13th, 2019, 08:15 AM   #910
jutlandzki
nah.

jutlandzki's Avatar

Quote:
Originally Posted by Marcino View Post
W Kopenhadze wyciągnięto z tego jakieś wnioski? Czy tam od początku chodzi o odtworzenie części tras tramwajowych?
Tam jest inna sytuacja, bo nie chodzi o komunikację w centrum, a o ring spinający przedmieścia/miasta satelickie (sami Dunczycy nie wiedzą czym są forstad, powiedz kibicowi Brųndby, ze mieszka w KBH to możesz zarobić w nos, ale jak się trzeba pochwalić wielkością stolycy to nagle całe tzw. Vestegnen się do niej też zalicza ) i tu ta letbane raczej bardziej pasuje.

Co nie zmienia faktu, iż widziałem artykuły w kucofilnej Berlingske szlochające jak ta letbane rozwali Świętą Przepustowość w tym rejonie .

Duńczycy generalnie nie lubią odtwarzać. Architektury historyzującej tu praktycznie nie ma, jest uważana za kicz. Rzadko spotyka się stare budynki poprzemysłowe zaadaptowane na nowe cele, przeważnie równanie z ziemią i stawianie czegoś nowego. W Odense trwa walka w przetwarzanym porcie, coby zachować właśnie choć część klimatycznych silosów itp.; w Aarhus na szczęscie nikomu nie przyszło do głowy burzyć świetnych Sióstr

No i z infrastrukturą jest tak samo.

Quote:
Originally Posted by Marcino View Post
Aaa więc to dlatego życie jest jak pudełko duńskich ciasteczek...
Jak już to zresztą zauważył Forest Gump
Note: ulubionymi dunskimi ciastami są blachowe lepiki z masą cukru i innych kokosowiórków a czasem i marchewką , ciężkie i proste jak i ten naród

geogregor liked this post
Old September 13th, 2019, 11:45 PM   #911
Gamle abe
Registered User

Gamle abe's Avatar

Likes (Received): 2957

Quote:
Tam jest inna sytuacja, bo nie chodzi o komunikację w centrum, a o ring spinający przedmieścia/miasta satelickie (sami Dunczycy nie wiedzą czym są forstad, powiedz kibicowi Brųndby, ze mieszka w KBH to możesz zarobić w nos, ale jak się trzeba pochwalić wielkością stolycy to nagle całe tzw. Vestegnen się do niej też zalicza ) i tu ta letbane raczej bardziej pasuje.

Co nie zmienia faktu, iż widziałem artykuły w kucofilnej Berlingske szlochające jak ta letbane rozwali Świętą Przepustowość w tym rejonie .
Jak pisać, że w Kbh żadnych tramwajów nie będzie to się upierają przy swoim.
Kopenhaga stawia na autobusy, metro i s tog
Były burmistrz Kabell też często powtarzał, że sporvogn to, sporvogn tamto i szybko mu to wybili ze łba.
Kbh nie ma ani miejsca ani pieniędzy na tramwaje zresztą ta lekka kolej z Ishųj na północ to też efekt braku mamony bo według pierwotnych zamysłów tę część aglomeracji miał obsługiwać s tog. Miał ale nie będzie bo za drogo. Cześć speców od mass transportu twierdzi, że rezygnacja z budowy nowej linii kolei miejskiej na rzecz lekkiej kolei zemści się w przyszłości a ja patrząc na to jak głupią politykę prowadziły władze względem transportu szynowego obawiam się, że ci spece mogą mieć rację. Aglomeracja się rozrasta, ludzi przybywa i w perspektywie 40-50 lat okaże się, że letbane nie wystarcza.

geogregor liked this post
Gamle abe no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2019, 11:41 PM   #912
AMS guy
hipp-E

AMS guy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gamle abe View Post
Aglomeracja się rozrasta, ludzi przybywa i w perspektywie 40-50 lat okaże się, że letbane nie wystarcza.
A co się będą martwili na zapas. W perspektywie 40-50 lat Kopenhagi może nie być tak samo jak Amsterdamu
Quote:
Originally Posted by Kubael
Opinie mogą być różne - ja też nie jestem przekonany co do wszystkiego. Ale fakt jest jeden - chce się odkrywać co jest za kolejnym rogiem - a o to w takich miejscach trochę jednak chodzi
To architektura z cyklu zrobić coś z niczego, jest okay, ale fajerwerków njet. Holandia bis.
Quote:
Originally Posted by Kubael
No ja to jednak wolałbym grzebać w ogródku, niż łapać reumatyzm.
AMS guy está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 09:19 PM   #913
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Ogródki w parterach kojarzą mi się z tym co można codziennie oglądać w Polsce - balkony w poziomie chodnika/ogródek 1x2 m oddzielony pergolą od chodnika

Old September 16th, 2019, 09:28 PM   #914
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Życie jest jak pudełko duńskich ciasteczek (16)

No to czas na drugą część

Ale tutaj nie wygląda to już tak kolorowo

Kolejny etap zabudowy wkrótce...

A już za chwilę...

Old September 16th, 2019, 09:41 PM   #915
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Życie jest jak pudełko duńskich ciasteczek (17)

Czas na ikonę tej części miasta, czyli Isbjerget

Nie wiadomo, gdzie skierować obiektyw - szkoda, że nie było słoneczka

Old September 16th, 2019, 09:56 PM   #916
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Życie jest jak pudełko duńskich ciasteczek (18)

No i kolejna ikona - tylko jeszcze w budowie

Unique AARhus housing project by Kuba Kujawa, on Flickr

SkyscraperBrother, jutlandzki liked this post
Old September 16th, 2019, 10:06 PM   #917
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Życie jest jak pudełko duńskich ciasteczek (19)

I tak doszliśmy do świeżo ukończonego kompleksu basenowego Aarhus Harbor Bath autorstwa Bjarke Ingels Group - świetnie to wygląda!

Aarhus Harbor Bath / BIG by Kuba Kujawa, on Flickr

I jak ma się nie podobać?

Old September 16th, 2019, 10:28 PM   #918
SkyscraperBrother
Ukryta Opcja Poznańska

Likes (Received): 1387

Jest to jednak fascynujące, że w stosunkowo niewielkim mieście, można zrobić nieprzeciętną mieszkaniówkę. Po prostu ładnie, choć chwilami betonoza
SkyscraperBrother está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 05:52 PM   #919
thomas_zul
Gdynia - Open City

thomas_zul's Avatar

Likes (Received): 899

https://live.staticflickr.com/65535/...6b03363d_b.jpg - Ciekawe, ale raczej zbyt efekciarskie, a mało praktyczne

https://live.staticflickr.com/65535/...41c42a23_b.jpg - Fajnie gdyby można tak było w naszym kraju odnawiać bloczki

https://live.staticflickr.com/65535/...33ef443d_b.jpg - Odważnie, rĆ³żnorodnie, nowocześnie, zielono i wielkomiejsko - podoba mi się!

https://live.staticflickr.com/65535/...2601d3d6_b.jpg - Nie wiem co tutaj jest świetnego, ale bije z tego naprawdę fajny klimat. Jest wielkomiejsko, ale nie przesadnie przytłaczająco. Budynki przypominają wieżowce, ale w mniejszej skali. Dzięki przestrzeni wokĆ³ł nich jest oddech. A do tego kolorystyka i cegła (choć pewnie sztuczna) na elewacji.

https://live.staticflickr.com/65535/...7ed4c5a0_b.jpg - Za takie widoki uwielbiam Skandynawię. Wiedzą co to dobra architektura, są odważni i realizują swoje wizje. Szacun

Tomasz Lelito - Fotografia Architektury i Wnętrz.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz używania zdjęć w celach komercyjnych bez mojej zgody.
thomas_zul no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 11:18 PM   #920
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Quote:
Originally Posted by thomas_zul View Post
Ciekawe, ale raczej zbyt efekciarskie, a mało praktyczne
Bo tu głównie chodzi o efekciarstwo - w końcu to symbol miasta

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
hamburg, london, londyn, stockholm, sztokholm

Thread Tools

Posting Rules