[Warszawa Praga Południe] Wieżowiec mieszkalny Aura Sky [86 m] - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 8th, 2015, 08:10 AM   #41
orangy
Alles nur künftige Ruinen

orangy's Avatar

Likes (Received): 771

Quote:
Originally Posted by Mōnsterior View Post
Jeśli dobrze liczę, to dokładnie dziewięć, a więc Aura będzie dziesiąta Mnie najbardziej ciekawi, jak ta budowa wpłynie na losy kawału niezagospodarowanego terenu między Ostrobramską a szafami Witolina. Czy ten teren już na amen ma być "zieleńcem", czy może jednak będzie pierzeja w stronę Wisły.
Myślę że tego się nie da zabudować ze względu na normy doświetlenia. Południowa strona plus wysokie budynki. Poza tym AFAIK aurę budują na terenach odzyskanych przez spadkobiercę, a tereny wzdłuż Ostrobramskiej są spółdzielniane.
Sponsored Links
Advertisement

Old June 8th, 2015, 09:46 AM   #42
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3631

Nie kojarzyłem tego miejsca, teraz patrzę na zdjęcia i... budować. Tam gorzej nie może być.

Old June 8th, 2015, 10:12 AM   #43
Chris79
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Nie kojarzyłem tego miejsca, teraz patrzę na zdjęcia i... budować. Tam gorzej nie może być.
Oczywiście, że może być gorzej, bo polityka przestrzenna to uleganie miasta dużym inwestorom. Kolejne dwie dominanty podobnej wysokości są dopuszczone dla Nivetta oraz przy samym rondzie na marsa. Następne naciski na wieże ą la kwiatek do kożucha od wielu lat prowadzone są dla trójkąta w którym jest BMW.
Chris79 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 8th, 2015, 10:39 PM   #44
mr_ok
Registered User

Likes (Received): 279

Quote:
Originally Posted by Juda View Post
.....W tym mój ulubiony w stylu loft - okna w uszczelkach wyjęte ze starego autobusu....
Na zdjęciu powyżej stary autobus już stoi. Tylko brać!
mr_ok no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2015, 09:08 AM   #45
pg87
BANNED

Likes (Received): 305

Izraelscy deweloperzy mają niestety jakiś niezdrowy pociąg do tego typu architektury. Warszawa to nie Tel Awiw
pg87 no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2015, 10:35 AM   #46
WUNDER-BAUM
YaYcowałem

WUNDER-BAUM's Avatar

Likes (Received): 5072

Jak dla mnie może być, niech budujom.
WUNDER-BAUM está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 3rd, 2015, 09:07 AM   #47
Łukasz_C
Registered User

Likes (Received): 11

Unibep ma wykonawstwo.. zakończenie IV kwartał 2017 r. Rozpoczęcie? zapewne niedługo
Old November 3rd, 2015, 01:25 PM   #48
Iluminat
Redsigert User

Likes (Received): 5279

Bardzo dobrze, ostatnio właśnie myślałem, że Warszawie przydałoby się więcej takich wielkomiejskich bloków 20+ pięter żeby zagęścić skyline i "podwyższyć" miasto.
Pewnie, że mógłby być bardziej smukły, ale chyba lepsze to niż patent z kilkoma 13-14 piętrowymi "wieżami" wyrastającymi ze wspólnej bazy w postaci jednego długiego bloku i rozrastające się jeszcze do tyłu w stronę niewidoczną od ulicy, która zmienia się w labirynt. Wole jeden porządny megablok niż jakieś nie wiadomo co z wypustkami w różnych kierunkach żeby tylko jak najwięcej wydoić z działki. Jedyne co mi się naprawdę nie podoba w tym projekcie to nieudolny sposób w jaki architekt próbował go optycznie odchudzić bo budynek wygląda przez to jak nadgryziony. W każdym razie to i tak lepszy pomysł niż skośny daszek z Żaba tower

PorannaKawa liked this post
Iluminat no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2015, 05:34 PM   #49
Rivo
Registered User

Likes (Received): 196

Quote:
Originally Posted by Iluminat View Post
Bardzo dobrze, ostatnio właśnie myślałem, że Warszawie przydałoby się więcej takich wielkomiejskich bloków 20+ pięter żeby zagęścić skyline i "podwyższyć" miasto.
Quote:
Wole jeden porządny megablok niż jakieś nie wiadomo co z wypustkami w różnych kierunkach żeby tylko jak najwięcej wydoić z działki.
Warszawa ma już trochę tych porządnych megabloków po kilkanaście/dziesiat pięter.

i mój faworyt

Wybacz uproszczenie, ale wizka nie prezentuje wiele wyższego poziomu od tych powyżej załączonych. To nie będą Trio Apartamenty od Jemsów, gabarytowo też się za bardzo nie wpasowuje, tak wygląda otoczenie działki: https://www.google.pl/maps/place/Cen...82dfd6!6m1!1e1
Rivo no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2015, 11:27 AM   #50
karawana
Registered User

karawana's Avatar

Likes (Received): 2186

Quote:
Unibep ma kontrakt na najwyższy budynek na Pradze

POLSKA Unibep został generalnym wykonawcą około 85-metrowego bloku na warszawskiej Pradze-Południe. Wartość umowy to 84,55 mln zł netto.

Firma budowlana z Bielska Podlaskiego podpisała kontrakt ze spółką z grupy Mill-Yon na budowę 25+piętrowego bloku o nazwie Aura Sky u zbiegu ul.Ostrobramskiej i ul. Rodziewiczówny w Warszawie. Budynek o wysokości około 85 metrów pomieści 361 mieszkań...
http://eurobuildcee.com/?page=news&i...ynek-na-pradze

mickam liked this post
karawana no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2015, 12:06 PM   #51
orangy
Alles nur künftige Ruinen

orangy's Avatar

Likes (Received): 771

Na działce koparki, biuro sprzedaży, wizka.
Old November 23rd, 2015, 01:58 PM   #52
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 17795

Quote:
Pewnie, że mógłby być bardziej smukły, ale chyba lepsze to niż patent z kilkoma 13-14 piętrowymi "wieżami" wyrastającymi ze wspólnej bazy w postaci jednego długiego bloku i rozrastające się jeszcze do tyłu w stronę niewidoczną od ulicy, która zmienia się w labirynt. Wole jeden porządny megablok niż jakieś nie wiadomo co z wypustkami w różnych kierunkach żeby tylko jak najwięcej wydoić z działki. Jedyne co mi się naprawdę nie podoba w tym projekcie to nieudolny sposób w jaki architekt próbował go optycznie odchudzić bo budynek wygląda przez to jak nadgryziony. W każdym razie to i tak lepszy pomysł niż skośny daszek z Żaba tower
Przecież to jest kupa
Doświadczony forumowiczu obejrzyj sobie jak to się robi w Skandynawii a nie prawisz Moskwę Mińsk w swojej nwyobrażni i dewelopersko polskiej fantazji.
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2015, 02:29 PM   #53
dzizass
Registered User

dzizass's Avatar

Likes (Received): 2123

Quote:
Originally Posted by Rivo View Post
Warszawa ma już trochę tych porządnych megabloków po kilkanaście/dziesiat pięter.
Off-Topic, ale chciałbym zwrócić uwagę, jak szlachetnie w tym towarzystwie wyróżniają się superjednostki z OZŻB.
dzizass no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2015, 03:00 PM   #54
Built to destroy
אני חושב, משמע אני קיים

Built to destroy's Avatar

Likes (Received): 2339

Co wy wiecie o blokach... :

Old November 26th, 2015, 11:03 AM   #55
kwesto
Registered User

kwesto's Avatar

Likes (Received): 184

kwesto no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2015, 10:08 AM   #56
Mōnsterior
roiretsnōM

Mōnsterior's Avatar

Likes (Received): 3424

A na YouTubie pojawił się filmik z fajnymi animacjami inwestycji (cieprliowści, można je obejrzeć po początkowej propagandzie ):

Marek1991, srnch liked this post
Mōnsterior no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2015, 12:13 PM   #57
misuhhh
BANNED

Likes (Received): 697

Panoramiczne okna, dużo przeszkleń, balkony jak w Apartamentach Murano, budowla na plus chyba, że zrobią styro z barankiem lub kornikiem
misuhhh no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2015, 12:29 PM   #58
ixs
Od bierdolta sie ode mnie

ixs's Avatar

Likes (Received): 90361

No, nawet nawet - spodziewalem sie czegos gorszego... a posadownie tego bloku po srodku... poletka... ladnie wpisuje sie w blokowa tradycje

■■■■■■■■■■
■■■■■■■■■■
■■■■■■■■■■

Niezależnie od tego, kto rządzi, Polska jest jedna. I każdy, kto podejmuje walkę o inną przyszłość, musi mieć w sercu i głowie myśl o tym, jak z ojczyzny zrobić dom dla wszystkich, a nie dla wybranej grupy, nie dla władzy.

- D.F.T
ixs está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 30th, 2015, 01:45 PM   #59
NeosWarszawa
Registered User

NeosWarszawa's Avatar

Likes (Received): 3595

wątpie że będzie taka elewacja z paneli, ale było by fajnie, to fakt.
Old December 30th, 2015, 02:33 PM   #60
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 4690

Zasłoniom kościuł!

A swoją drogą: jak tam jest dzwonnica i/albo kuranty to będzie napier%$#ać prosto w okna. Mieszkałem przez rok na IX piętrze pomiędzy katedrą i kościołem św. Mateusza, ponad dachami okolicznej zabudowy - w niedziele gdy oba kościoły dzwoniły hałas był nie do zniesienia.
jaceq no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
praga południe, warszawa

Thread Tools

Posting Rules