[Warszawa] Apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 2/4 [160m] - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 27th, 2005, 11:02 PM   #121
Presidente

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by JPS
Kuryłowicz i Łucka Tower???
Wiesz, to taki specyficzny rodzaj schiza, graniczącego z marazmem - wszędzie widzę Łuckie ;) To zapewne psychoza reaktywna, uraz po ujrzeniu koszmaru mało znanej firmy JW CONSTRTUCTIONS ;)

pzdr.
Presidente no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 27th, 2005, 11:07 PM   #122
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Likes (Received): 16610

Quote:
Originally Posted by JPS
Jest zawsze nadzieja, że Kuryłowicz przemówi NAMowi do rozumu (chociaż mała), bo znają się dość dobrze.
Może odkupi od Borowskiego jakąś kamienicę kilka milionów drożej i będzie po sprawie.
Pstrykacz no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 09:41 AM   #123
Lord Silent

Czemu no czemu!!!!

Dlaczego ten Borowski musi wszystko PSUĆ
Lord Silent no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 28th, 2005, 10:17 AM   #124
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 22725

Nie lubie Borowskich... Jak nie jakis zagubiony lewicowiec to jakis pomylony architekt ktoremu wydaje sie ze moze robic z Warszawa co tylko zechce...

Nie ma co narazie rozpaczac, trzeba sie oswoic z ewentualnym przycieciem... Ale jarozumiem no 160 do 140 no do 120... ale do 90 toż to prawie polowe mniejsza wysokosc... Nie bede ublizal, ale mozg sie lasuje - Borowski WON razem z kaczorem... materace pompowac a nie miastem zarzadzac
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 11:13 AM   #125
Marco Polo
Registered User

Marco Polo's Avatar

Calkowicie sie zgadzam z filosss'em. 160m to gorna polka. 120m - tak jak pobliska TPSA by bylo do przlkniecia. Ale 90m to jest w tym miejscu w/g mnie za malo.

Ten Boro naprawde mnie wkurza. Niech splywa (z Kaczka lub bez).
Marco Polo no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 11:36 AM   #126
Lucky Luke v.2

No to mam wrażenie że projekt poczeka na lepsze czasy

W końcu co jak co ale jak Żydzi się biorą za interesy to oni bardzo dobrze wiedzą ile zarobią na 160 metrowym wieżowcu a ile na 90 metrowym...
Lucky Luke v.2 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 11:47 AM   #127
rcube

Likes (Received): 4

Ten Borowskie zyje chyba w swiecie basni gdzie niebo jest wieczne rozowe , gdy jest slonce, lub fioletowe gdy z nieba kropi.

Niech ten NAM zdejmie klapki z oczu. Niech ten NAM wyjdzie gdzies dalej niz poza wlasny urzad, niech przejedzie sie choby 1 km od PKiNu. Czy NAM wogole widzial Wisle ?
Ten koles ma klapki na oczach lub chodzi po Wawie ze spuszczona glowa. Dla mnie to jest............... Kretyn.

Juz tlumacze.

Te jego poglady o tym by wiezowce byly niskie lub niewidoczne lub najlepiej zeby ich nie bylo... Ja sie bym z tym zgadzam gdyby nie bylo obecnych wiezowcow (pomijam PKiN) ktore juz byly zanim przyszedl Boro.
Czy on kurde nie widzi ze w Wawie sa wiezowce i to nie wplywa ujemnie na co kolwiek w miescie ? Malo tego , pozostawienie tego tak jak jest teraz czyli wybudowanie wszedzie gdzie sie da w centrum niskiej zabudowy, jaka by ona nie byla, bedzie wygladalo tragikomicznie tak z daleka (skyline z wielu stron naprawde obecnie prezentuje sie mocno szczerbato i slabo) jak i z bliska, bo idac Jerozolimskimi podziwiajac po drodze fantastycznie niska i piekna zabudowe bede zaskoczony i wsciekly jak raz na iles set metrow wyskoczy mi przedo czyma jakis wiezowiec ery poczatka lat 90-ych Wiezowce poprostu do koncepcji Borowskiego nie beda pasowac, bedzie trzeba je zburzyc.
rcube no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 01:02 PM   #128
Lord Silent

Quote:
Originally Posted by rcube

Te jego poglady o tym by wiezowce byly niskie lub niewidoczne lub najlepiej zeby ich nie bylo... Ja sie bym z tym zgadzam gdyby nie bylo obecnych wiezowcow (pomijam PKiN) ktore juz byly zanim przyszedl Boro.
Czy on kurde nie widzi ze w Wawie sa wiezowce i to nie wplywa ujemnie na co kolwiek w miescie ? Malo tego , pozostawienie tego tak jak jest teraz czyli wybudowanie wszedzie gdzie sie da w centrum niskiej zabudowy, jaka by ona nie byla, bedzie wygladalo tragikomicznie tak z daleka (skyline z wielu stron naprawde obecnie prezentuje sie mocno szczerbato i slabo) jak i z bliska, bo idac Jerozolimskimi podziwiajac po drodze fantastycznie niska i piekna zabudowe bede zaskoczony i wsciekly jak raz na iles set metrow wyskoczy mi przedo czyma jakis wiezowiec ery poczatka lat 90-ych Wiezowce poprostu do koncepcji Borowskiego nie beda pasowac, bedzie trzeba je zburzyc.

Normalnie wyjąłeś mi to z ust
Old September 28th, 2005, 01:05 PM   #129
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 51

^ dokładnie ! Gdyby wieżowców wogóle nie było , albo planowany wieżowiec miał powstać na.....Ochocie ? To zrozumiałbym "przycinkę" , ale w miejscu gdzie są dookła wieżowce (TPSA - to jakieś max. 100 m , WFC też max. 100 m ) i gdzie planuje się następne ...... kurna nie rozumiem tego , nie rozumiem !!!!

UWAGA : Pamietacie wypowiedź Boro , że planowany wieżowiec Libeskinda musi/powinień się komponować z wieżą Kuryłowicza .....i co ? Jak sądzicie "przycinka" Kuryłowicza do 90 m co oznacza dla Libeskinda ......."przycinkę " do 105 m ????? !!!!!!
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 01:08 PM   #130
Paolo
Registered User

Paolo's Avatar

Likes (Received): 8

Ja tam bym wolał żeby za te pieniądze zrewitalizowano Próżną, zabudowano okolice placu Grzybowskich ciekawą architekturą, i wreszcie rewitalizowano sam plac... Byłoby to o wiele lepsze rozwiązanie niż jedna 160 m wieża w zapuszczonych okolicach.... Niestety zwrot z takiej inwestycji byłby dużo niższy nic więc dziwnego że Shalom ( a raczej wpółpracujący z nią inwestorzy) wybrała wieżę...
Paolo no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 01:13 PM   #131
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 51

Paolo , ale co ma fundacja Szalom do Próżnej ? No niby trochę ma .
Niestety chyba kamienice na Próżnej nie nalezy do nich , a nawet chyba nie do miasta ? Mniemam gdyby zarobili na apartamentowcu to MOŻE......zainwestowali by kasę w remont Próżnej , ale tak ..... . Na czymś kasę trzeba zarobić , żeby w innym miejscu kasę .... wydać .

Oj pewnie mi się zaraz dostanie....
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 01:21 PM   #132
rcube

Jedyna szansa na wysokie wiezowce w Wawie to..... przywrocenie praw miejskim Pradze. Wtedy prawobrzezna czesc Warszawy uwalnia sie od Borowskiego i buduje City w Porcie Praskim i okolicy. Jezeli dokonczymy renowacje kamienic a spod ich granic bedzie sie wylaniac nowy piekny skyline Pragi to wtedy nie tylko wyprzedzimy Wawke ale pieknie sie uplasujemy w top five Europy

I bedzie wszystko i kamienice i pieknie wiezowce. A no i wreszcie rozwiarzemy problem stadionu X. Tak Praga musi byc samodzielnia....
Old September 28th, 2005, 01:29 PM   #133
arbuz

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by rcube
Ten koles (Borowski) ma klapki na oczach lub chodzi po Wawie ze spuszczona glowa. Dla mnie to jest............... Kretyn.
A dla mnie ten koles bynajmniej nie ma klapek na oczach, ma za to gumowy kręgosłup i lepkie paluchy. Dla mnie to jest............... cyniczny cwaniak.

Juz tlumacze.

Każdemu inwestorowi zależy na jak największym budynku. Więcej mieszkań / biur = większe zyski. A Boro mówi na to niet znacząco pocierając palcami.

Gdyby Boro był uczciwym przeciwnikiem wieżowcow, to od dawna byłoby jasne gdzie i jak wolno budować. Plany nie dopuszczałyby wieżowców - ale by były! A tak - żadnych planów nie ma, jest tylko boro stawiający zasłonę dymną swoimi dyrdymałami (i mający pewnie jeszcze kilka kamienic do sprzedania).
arbuz no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 01:31 PM   #134
Paolo
Registered User

Paolo's Avatar

e tam Cudak, chodziło mi o to że wszyscy tak się tu podniecają wysokością wieży, a Próżna bezpowrotnie ginie...

Może się mylę ale zakładam, że Fundacja Shalom jest właścicielem gruntów w okolicach, jej samej raczej nie stać na wybudowanie wieży więc stoi za nią zapewne jakiś inwestor...

co najmniej jedna kamienica (Próżna 14) należy do miasta - niedługo ma być sprzedana na przetargu, o ile jeszcze coś z niej zostanie...

EDIT sprawdziłem właśnie: 12 i 14 należą do miasta, 2 kamienice po przeciwnej stronie (chyba 7 i 9) po nieudanym epizodzie z Fundacją Laudera odkupił austriacki Warimpeks AG, który miał tam zrobić hotel, ale nic się nie dzieje od 2 lat..

Last edited by Paolo; September 28th, 2005 at 01:39 PM.
Paolo no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 01:35 PM   #135
rcube

A wiecie co mnie martwi jeszcze ?
Ze Jaroslaw K. brat obecnego prezydenta 100licy dostal najwiecej glosow w wyborach co moze oznaczac ze za rok zostanie nowym prezydentem 100licy a poniewaz jego poglady sa takie same jak Leszka wiec Boro bedzie nadal psul wszystko co da sie zepsuc

Czeka nas jeszcze 5 lat minimum rzadow Kaczorow i ich psa Boro !!
Old September 28th, 2005, 01:47 PM   #136
anakin

Ja bym nie martwił się tak bardzo wynikiem J. kaczyńśkiego - jednak PO zdobyło więcej głosów. PPoza tym w wyborach samorządowych zapewnie bedzie jeszcze niższa frekwencja, a wysoka frekwencja niesie raczej PIS.
Decyzja Kaczyńskiego o wystawieniu marcinkiewicza na pre,miera pokazuje jak bardzo zdesperowany jest L. Kaczyński. Cały plan polityczny zakłądał, że zostanie on prezydentem. Dlatego w Warsza3wie nie inwestowano aby nie było afer. Rezultat jest taki jaki możemy zobaczyć.
Szkoda byłoby aby projekt Kuryłowicza został obniożony przez widzimisie Borowskiego. bardzo szkoda. Mam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie
anakin no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 02:08 PM   #137
Lord Silent

Ja jednak mam nadzieję że inwestor sprzeciwi się obniżeniu wieżowca, bo może to byc nie opłacalne i w ogóle nie zainwestuje. Myślę że zdoła mu to jakoś wyperswadować.
Old September 28th, 2005, 02:27 PM   #138
anakin

Jeśli inwestor przygotowuje okrojoną wersję to nie bez powodu. Zapewne ten okop jest już stracony.
anakin no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2005, 07:03 PM   #139
JPS
Expert

JPS's Avatar

Quote:
Originally Posted by anakin
Jeśli inwestor przygotowuje okrojoną wersję to nie bez powodu. Zapewne ten okop jest już stracony.
A kto powiedział, że już przygotowuje?
Old September 28th, 2005, 07:20 PM   #140
Admiral Dochodiaga
I'm a rubber ball

Admiral Dochodiaga's Avatar

Likes (Received): 1

Hm, jeśli przytną to pewnie inwestor poczeka na lepsze czasy. W ten sposób wszyscy inwestorzy nie dostający pozwolenia bedą czekać, a boro będzie siedzieć samotny w swym gabinecie, płacząc, że nie ma komu swoich kamienic sprzedać
"Przecież ten naród [Polski] jest już bojaźliwy do obłędu: bez przerwy chodzimy na cmentarze, kroczymy w jakichś procesjach, wieszamy święte obrazy, czyli zajmujemy się wszystkim tym, co nie jest budową republiki, światłego państwa."
Admiral Dochodiaga no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śródmieście, biurowiec, hines, kamery, twarda, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules