[Katowice] Międzynarodowe Centrum Kongresowe - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 26th, 2006, 07:00 PM   #41
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

Likes (Received): 674

Kolejny "pomnik wladz" Katowic? Akurat ten pomysl uwazam za zdecydowanie lepszy niz nastepna (juz chyba 6 sale) koncertowa. Jednak aby miasto stalo sie miastem kongresowym nie wystarczy sama sala kongresowa. I tu znowu wychodzi na jaw prowincjonalosc myslenia naszych "elit" - jak bedzie gmach wybudownay to juz wszystko sie uda. Tyle ze u nas wybudowano juz sporo gmachow, a po ich wybudowniu o nie sie nie dba i staja sie "pomnikami wladzy" jak to nazwal nasz znajomy. Takim gmachem ktory nie spelnia swej funkcji dostatecznie jest Biblioteka Slaksa - ktora nomen omen moglaby pelnic role centrum kongresowego, bo ma odpowiednia infrastrukture - niemal w ogole nie wykorzystana.

Aby miasto stalo sie centrum kongresowym musi byc wypromowane, wypromowane i jeszcze raz wypromowane, a Katowic nikt nie promuje(poza internautami). Musi byc sporo kawiarenek, atrakcji kulturalnych(tylko blagam - nie kolekcja sal koncertowych) miejsc rekreacyjnych itp Jednym slowem to wszystko co w Katowicach kuleje.
miglanc no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 2nd, 2006, 01:05 AM   #42
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 904

fragment wywiadu z Prezydentem Uszokiem w kontekscie tego threada

– Złośliwi mówią o panu
„wirtuoz betonu”. I że czego
pan dotknie, zamienia
wbeton. A ja słyszałem, że
marzy się panu wielka katowicka
opera? Uszok
i opera, to jednak trochę
niecodziennie brzmi?

– Już nawet jest lokalizacja
na terenach po kopalni Katowice.
To ma być budynek,
do którego projektu zaprosimy
najlepszych architektów
na świecie. Perła i wizytówka
Katowic. Niestety, nie da
się tego szybko zrobić. Potrzeba
na to lat. Ale kiedy już
powstanie, wówczas ci
wszyscy niedowiarkowie
będą korzystać z dobrodziejstw
kultury wysokiej,
ciesząc się, że możnawKatowicach
wszędzie, szybko
i wygodnie dojechać. Nawet
najciekawszy wieczór w operze
może nam zepsuć
utknięcie w ulicznym korku.
Old November 2nd, 2006, 04:09 AM   #43
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4340

Nie zwazajac na to ze sa za niedlugo wybory, to bardzo dobrze ze sie planuje z rozmachem. Szczerze, ja nie chcial bym placic za koncert w filharmoni 300 zl. aby odbywal sie on w jakiejs sali gimnastycznej ... czy nawet nowopowstajacej sali treningowej akademi muzycznej.

@ miglanc, wlasnie budowa przez miasto kolejnych sal koncertowych jest jednym co mozna zrobic w kierunku tego aby w miescie byly lokale z live-muzyka i to o czym pisales. Aby w Katowicach tenilo zycie kulturalne z prywatnej inicjatywy, trzeba najbierw stworzyc pod to baze ... inaczej inwestycje prywatne nie wyjda poza poziom ssc. A jakies inkubatory kreatywnosci to za zwyczaj jakies socjalistyczne domy kultury ... artysci sa tam gdzie moga zarobic na zycie, i gdzei sie ich wyksztalci i nie sa to jakiej mikroby zeby sie same rozmnazaly w inkubatorze.

Mam tylko nadziej ze architekci w konkursie zwroca uwage miastu na to ze jezeli ta nowa superdzielnica na terenach bylej KWK Katowice ma byc srodmiesciem, to trzeba wymyslic cos wiecej niz ta (brzydka) kladke i przejscie pod rondem z ekranowymi murami miedzy nimi ... trzeba ta dzielnice lepiej skomunikowac i przyblizyc architektonicznie i urbanistycznie do obecnego srodmiescia.

Pzdr.
Sponsored Links
Advertisement

Old November 2nd, 2006, 12:36 PM   #44
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

@Marcin miasto powinno by rozliczanie z wydawania pieniedzy. Bardzo latwo szasta sie cudzymi pieniedzmi. Kolejna sala koncertowa w Katowicach jest niepotrzebna. W tym miescie sal koncertowych jest bez liku i stoja puste. Juz bym zdecydowanie wolal jakies festiwale, koncerty itp. U nas brakuje kultury, a infrastrukture kulturalna mam najlepsza w Poslce. Chociazby Spodek - ten budynek prawie caly czas stoi niewykorzystany, sala w Palacu Mlodziezy to sklad mebli. Naprawde nie widze powdu budowy kolejnego symbolu miasta, skoro juz jeden mamy. Poza tym jeslki chca ozywic miasto to musza stworzyc publiczna nocna komunikacje. Brakuje tez fajnych klubow muzycznych. Generlanie to miasto malo oferuje. Puste sale koncertowe to glupi pomysl.

Problemem Katowic jest brak kompetentych ludzi, ktorzy umieliby wypromowac kulture. Bardzo nisko oceniam dzialanie wydzialu kultury w UM. Rownie zle zarzadzane sa rozne obiekty typu Spodek. Nie chodzi o budowe inkubatorow, tylko o wykorzystanie tego, co jest. Trzeba zatrudnic managerow z prawdziwego zdazenia. Krakow w ogole nie ma sal koncertowych - nie ma ani jednej! A miasto tetni zyciem! U nas postawa wydzialu kultury jest taka - nie beda placic artystom za wystepy w Katowicach, bo oni powinni byc dumni, ze sa zaszczyceni mozliwoscia wystepowania w tym miescie. Organizowane sa imprezy ktore przypominaja skansen PRL. Tu tkwi problem, a nie w budynkach.

Zreszta problem jest tez w braku elit biznesowych - katowickie "elity" to zarzady spolek weglowych i hutniczych - wszystko to buractwo z politycznego nadania, wywodzace sie z calej Polski tylko nie z Katowic. Dlaczego jest to takie wazne? Otoz wiem jak wyglada wsparcie dla kultury w Lublinie - tam dzialaja male osrodki teatralne, ktore daja sale i jakies tam pieniadze teatrom offowym. Jest to sponsorowane przez biznes. Dzieki temu w Lublinie dziala kilkanascie teatrow. U nas nie ma prawdziwego mieszczanstwa i nikt nie chce sponsorowac kultury. Co zamozniejsi slazacy wyprowadzaja sie do Krakowa i dojezdzaja do pracy do Katowic. To jest tragedia tego miasta.

Last edited by miglanc; November 2nd, 2006 at 01:00 PM.
Old November 2nd, 2006, 12:53 PM   #45
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Quote:
Originally Posted by miglanc View Post
@Marcin miasto powinno by rozliczanie z wydawania pieniedzy. Bardzo latwo szasta sie cudzymi pieniedzmi.
oj akurat w Kato nie tak latwo sie szasta cudzym pieniedzmi ze zacytuje wtorkowa Rzeczpospolita

"na przyklad Katowice czy Wroclaw posiadaja nadwyzke budzetowa, to znaczy ze oszczednie wydaja piniedze. W przypadku Katowic jest to 17% biezacych dochodow, a Wroclawia - 14,5%"

Quote:
Naprawde nie widze powdu budowy kolejnego symbolu miasta, skoro juz jeden mamy.

zupelnie to do mnie nie przemawia akurat

"nie kupie sobie eleganckich butow bo mam juz sportobuw z Lacoste" ;P

sa przeciez miasta ktore maja wiecej niz jeden landmark i nie narzekają z tego powodu

co do tego do czego sie nie odnioslem w poscie to sie zgadzam
Old November 2nd, 2006, 07:13 PM   #46
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

Powiem tak - niech najpierw przebuduja dworzec, pl Szewczyka. Rynek i Korfantego - potem mozna tworzyc nowe symbole miasta.
Old November 2nd, 2006, 08:28 PM   #47
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Na Rynek, Korfanetgo i okolice starego dworca konkursy sie juz odbyly, reszta jest prawie tylko w gesti inwestorow. Poza tym chcial bys czekac az tamto powstanie poki ktos zacznie myslec jakie inwestycje sa jeszcze potrzebne Katowicom? Rzymu tez nie wybudowno w jeden dzien, ale az tak dlugo to tez nie trwalo ... sorry miglanc, ale twoje krytykowanie wszystkich poczynan miasta nie trzyma sie kupy. Jak cos robia to wytykasz ze cos innego jest wazniejsze, jak sie za to wezma to wytykasz ze wpierw maja dokonczyc tamte, i to i tamto ... od czegos trzeba zaczac a w ogole nie ma powodow aby nie czynic kilku krokow naraz, to nie szachy. Poza tym krytykujesz braki ktore nie sa w gesti miasta, a jak miasto juz cos robi w tym kierunku aby byc atrakcyjnym dla elit, je przyciagnac lub zatrzymac to tez krytykujesz ze nie ma publiki dla tak elitarnych inwestycji. Sluchajac Ciebie mozna miec wrazeni eze Katowice sa stracone i mozna je wyburzyc i zaorac po nich pole bo nie ma wyjscia z tej mizery ... trzeba miec troche zaufania w to ze Katowice beda sie zmienac na lepsze, a moim zdaniem coraz wiecej na to wskazuje.

Pzdr.
Old November 2nd, 2006, 10:29 PM   #48
Jaimar
Registered User

Likes (Received): 105

Quote:
@Marcin miasto powinno by rozliczanie z wydawania pieniedzy. Bardzo latwo szasta sie cudzymi pieniedzmi. Kolejna sala koncertowa w Katowicach jest niepotrzebna. W tym miescie sal koncertowych jest bez liku i stoja puste. Juz bym zdecydowanie wolal jakies festiwale, koncerty itp. U nas brakuje kultury, a infrastrukture kulturalna mam najlepsza w Poslce. Chociazby Spodek - ten budynek prawie caly czas stoi niewykorzystany, sala w Palacu Mlodziezy to sklad mebli. Naprawde nie widze powdu budowy kolejnego symbolu miasta, skoro juz jeden mamy. Poza tym jeslki chca ozywic miasto to musza stworzyc publiczna nocna komunikacje. Brakuje tez fajnych klubow muzycznych. Generlanie to miasto malo oferuje. Puste sale koncertowe to glupi pomysl.

Problemem Katowic jest brak kompetentych ludzi, ktorzy umieliby wypromowac kulture. Bardzo nisko oceniam dzialanie wydzialu kultury w UM. Rownie zle zarzadzane sa rozne obiekty typu Spodek. Nie chodzi o budowe inkubatorow, tylko o wykorzystanie tego, co jest. Trzeba zatrudnic managerow z prawdziwego zdazenia. Krakow w ogole nie ma sal koncertowych - nie ma ani jednej! A miasto tetni zyciem! U nas postawa wydzialu kultury jest taka - nie beda placic artystom za wystepy w Katowicach, bo oni powinni byc dumni, ze sa zaszczyceni mozliwoscia wystepowania w tym miescie. Organizowane sa imprezy ktore przypominaja skansen PRL. Tu tkwi problem, a nie w budynkach.

Zreszta problem jest tez w braku elit biznesowych - katowickie "elity" to zarzady spolek weglowych i hutniczych - wszystko to buractwo z politycznego nadania, wywodzace sie z calej Polski tylko nie z Katowic. Dlaczego jest to takie wazne? Otoz wiem jak wyglada wsparcie dla kultury w Lublinie - tam dzialaja male osrodki teatralne, ktore daja sale i jakies tam pieniadze teatrom offowym. Jest to sponsorowane przez biznes. Dzieki temu w Lublinie dziala kilkanascie teatrow. U nas nie ma prawdziwego mieszczanstwa i nikt nie chce sponsorowac kultury. Co zamozniejsi slazacy wyprowadzaja sie do Krakowa i dojezdzaja do pracy do Katowic. To jest tragedia tego miasta.
Cóż - Kraków jest starszy, bardziej klimatyczny i snobistyczny i sa tam droższe mieszkania i Wawel ... - i wogóle porównywanie Krakowa i Katowic nie ma sensu.

Co do "prawdziwego mieszczaństwa" to go nie ma ogólnie w Polsce a nie tylko w Katowicach czy na Śląsku bo go wytłuki Niemcy do spółki z Ruskimi 50 lat temu a potem "burżuazjne centra miast zostały wypełnione świeżą krwią robotniczą".

Nie wiem też o jakich pustych salach piszesz - ostatnio co prawda trochę się zapuściłem kulturalnie, ale nie zdarzyło mi sie widzieć pustego Teatru Rozrywki, Wyspiańskiego czy Cogitatura a z tego co wiem to i bytomska opera czy katowicka filharmonia nie narzekają na puste sale. Kilka razy w tygodniu obserwuję dzikie tłumy imprezowiczów na Placu Wolności, taka np. Hipnoza jest zwykle pełna. Z dawnych czasów pamiętam jakim wydarzeniem była Rawa Blues, Tratwa czy Metalmania - pewnie coś z tego dotrwało do teraz. Pewnie możnaby wymieniac jeszcze długo (chociaz może z Orzesza tego nie widać). Z innej beczki - trudno znaleźć tydzien kiedy moje dziecko uczeszczające do miejskiego przedszkola nie jest na jakimś przedstawieniu (albo teatr przyjeżdża albo przedszkole idzie to teatru) albo na jakiejś "filharmonicznej" imprezie.

Inna sprawa - UM nie jest od organizowania teatrów i koncertów (chyba że promenadowe w Parku Koścuszki - a te akurat organizuje wraz z imprezami dla dzieci w czasie wakacji). Poza tym Katowice sa podobno przyjazne działaniom artystycznym włącznie z takimi mniej politycznie poprawnymi (np. Suka Off - z Katowic). Z Katowic się wywodzi całkiem spora ilosc "gwiazd", które tutaj zaczynały lub tutaj rozwinęła się ich kariera - co trochę przeczy obrazowi pustyni jaki malujesz.

Nie znaczy to oczywiście że jest idealnie i nie może być lepiej- ale samym narzekaniem się tego "lepiej" nie osiagnie i bardzo dobrze że miasto chce inwestowac w przydatną celom kulturalnym infrastrukturę. Krakowem w ciagu najblizszych lat nie zostaniemy, ale jestem pewien że się nie zmarnuje.

Ogólnie rzecz biorąc - jak tak narzekasz i "nisko oceniasz" to poprzyj to konkretnym przykładem.
Jaimar no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2006, 11:10 PM   #49
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

Puste sale sa - wymienilem je wyzej - sala w Palacu Mlodziezy, sala oncertowa w domu oswiatowym, takze Spodek nie ejst dobrze wykorzystany.

Oczywiscie z Katowic wywodzi sie mnostwo znanych postaci, ale jakos nie przeklada sie to na promocje miasta. Wlasciwie to tylko Kutz jest jednoznacznie kojarzony z Katowicami, ze wzgledu na tematyke jego filmow. Ale inni artysci, ktorzy tworza mniej "regionalne" dziela, nie sa juz a Katowicami kojarzeni.

Co do wydazen kulturalnych to filharmonii itp ejst sporo ok. Ale to nie jest to co decyduje o klimacie miasta. Do teatru czy filharmoni zagania sie mlodziez licealna. mnie zas chodzi o jakies popularniejsze rzeczy, niekoniecznie multikino.

@MARCIN problem ejst w tym ze wladze nic nie robia poza drogami i kanalizacja. Konkursy sa oglaszane i jakos ich realizacji nie widac. byloby dobrze gdyby zrealizowano przynajmiej to co proponuje Konior. Co do kultury to jak wskazales nie jest kwestia wladz miasta i moje narzekanie nie odnosi sie do nich. Po prostu tak juz jest w Katowicach. Dodatkowy gmach opery, w sumie fajny pomysl tylko ze mam obawy i juz. Dzialnia wladz Katowic zna dobrze nie tylko z gazet. W wielu akspektach oceniam je pozytywnie w innych gozej. Ale widac pewna poprawe.

Katowicom trzeba gruntowen przebudowy srodmiescia, popray komunikacji publicznej - przede wszystkim szynowej i kampani medialnej a la Wroclaw. Now symbol miasta tez bylby swietny - takim symbolem mogloby byc nowe Muzeum Slaskie. Niesty przy okazji konkursu na to muzeum doszlo ze strony wladz wojewodzkich (nie miejskich!) do, nazwijmy to, duzego zaniedbania i wtedy moglismy sie przekonac co nieco o katowickich "elitach". Na szczescie od tego czasu widac stopniowa poprawe. Problem Katowic - brak integracji spolecznej powoli sie rozwiazuje.

Last edited by miglanc; November 3rd, 2006 at 11:26 PM.
Old November 3rd, 2006, 11:31 PM   #50
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Quote:
Puste sale sa - wymienilem je wyzej - sala w Palacu Mlodziezy, sala oncertowa w domu oswiatowym, takze Spodek nie ejst dobrze wykorzystany.

Oczywiscie z Katowic wywodzi sie mnostwo znanych postaci, ale jakos nie przeklada sie to na promocje miasta. Wlasciwie to tylko Kutz jest jednoznacznie kojarzony z Katowicami, ze wzgledu na tematyke jego filmow. Ale inni artysci, ktorzy tworza mniej "regionalne" dziela, nie sa juz a Katowicami kojarzeni.

Co do wydazen kulturalnych to filharmonii itp ejst sporo ok. Ale to nie jest to co decyduje o klimacie miasta. Do teatru czy filharmoni zagania sie mlodziez licealna. mnie zas chodzi o jakies popularniejsze rzeczy, niekoniecznie multikino.

@MARCIN problem ejst w tym ze wladze nic nie robia poza drogami i kanalizacja. Konkursy sa oglaszane i jakos ich realizacji nie widac. byloby dobrze gdyby zrealizowano przynajmiej to co proponuje Konior. Co do kultury to jak wskazales nie jest kwestia wladz miasta i moje narzekanie nie odnosi sie do nich. Po prostu tak juz jest w Katowicach. Dodatkowy gmach opery, w sumie fajny pomysl tylko ze mam obawy i juz. W tym miescie bylo wiele koncepcji i planow. Jakie sa Katowice kazdy widzi. Jak dzialaja wladze tego miasta dobrze wiem, nie tylko z gazet. Nie napawa mnie ta wiedza optymizmem.
Powiedz mi czy choc jedna z tych sal, wlacznie z spodkiem sie nadaje na to aby goscic wystep Anny Netrebko, Wiedenskich Filharmonikow czy kogo kolwiek na kogo placi sie bilety grubo powyzej 100 zl. ... ja bym tyle nie placil na wstep do takich sal gimnastycznych. Nie mowiac o tym ze skoro filharmoni akatowicka ma taka klase to tez wypada ich zadomowic w odpowiednim gmachu i podkreslic to ze Katowice w tej dziedzinie sie licza.

Nie widze powodu aby narzekac ze nic z tego nie realizuja ... przebudowa Dworcowej miala sie zaczac gdy skonczy sie przebudowa kanalizacji i rozwiaze sie sprawa z Dworcem, ten konkurs ledwo co zostal rozstrzygniety ... nie wiem czego oczekujesz? Ze za rok wszystko bedzie gotowe? Mnie to jak dzialaja wladze tego miasta wlasnie napawa optymizmem, bo wiem ze sa na to pieniadze i sporzadza sie jak wszystcy widzimy konkretne plany rostrzygane w konkursach ... to chyba cos wiecej niz same zapowiedzi.
Nie lubie wyzywac ludzi od malkonentow i zwracac komus uwage ze marudzi, ale chyba trzeba dac miastu szanse zrealizowac te plany, jak w wyznaczonych terminach nadal nic sie nie zmieni to bedzie mozna narzekac, narazie wszystko odbywa sie zgodnie z planami.

Pzdr.
Old November 4th, 2006, 12:47 PM   #51
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

Quote:
Originally Posted by MARCIN View Post
Powiedz mi czy choc jedna z tych sal, wlacznie z spodkiem sie nadaje na to aby goscic wystep Anny Netrebko, Wiedenskich Filharmonikow czy kogo kolwiek na kogo placi sie bilety grubo powyzej 100 zl. ... ja bym tyle nie placil na wstep do takich sal gimnastycznych. Nie mowiac o tym ze skoro filharmoni akatowicka ma taka klase to tez wypada ich zadomowic w odpowiednim gmachu i podkreslic to ze Katowice w tej dziedzinie sie licza.
Na dzien dzisiejszy sala w GCKu sie nadaje do tego celu w zupelnosci. Bedzie modernizowana w przyszlym roku. Na finiszu jest budowa nowej sali przy Akademii Muzycznej. Wiec ten problem zostanie rozwiazany.
Quote:
Originally Posted by MARCIN View Post
Nie widze powodu aby narzekac ze nic z tego nie realizuja ... przebudowa Dworcowej miala sie zaczac gdy skonczy sie przebudowa kanalizacji i rozwiaze sie sprawa z Dworcem,
"Miala" to jest dobre okreslenie. Pozyjemy zobaczymy.

Mamnadzieje ze w przyszlym roku ruszy przebudowa srodmiescia. To wraz z nowymi inwestycjami w branzach wysokich technologii pozwoli Katoqwicom szybko dolaczyc do polskiej czolowki

Last edited by miglanc; November 4th, 2006 at 12:52 PM.
Old November 4th, 2006, 01:18 PM   #52
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Likes (Received): 664

Miglanc, przeciez ty jestes z Orzesza :P. co ty wiesz o Katowicach ? Ja uwazam, ze bardzo dobrze, iz miasto ma w planach budowe tych obiektow. Miasto powinno sie rozwijac na kazdej płaszczyźnie.
Old November 4th, 2006, 01:45 PM   #53
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Quote:
Na dzien dzisiejszy sala w GCKu sie nadaje do tego celu w zupelnosci. Bedzie modernizowana w przyszlym roku. Na finiszu jest budowa nowej sali przy Akademii Muzycznej. Wiec ten problem zostanie rozwiazany.
"Miala" to jest dobre okreslenie. Pozyjemy zobaczymy.

Mamnadzieje ze w przyszlym roku ruszy przebudowa srodmiescia. To wraz z nowymi inwestycjami w branzach wysokich technologii pozwoli Katoqwicom szybko dolaczyc do polskiej czolowki
Moze dla Ciebie sie nadaje, ale nie kazdy jest taki alternatywny ... wiekszosc ludzi jak buli tyle za koncert to tez chce aby okolicznosci byly odpowiednie. Nowa filharmonie funduja sobie Kielce, wybudowala ja sobie Lodz ... dlaczego nie Katowice?
Aby filharmonia wystepowala w salach szkolnych, czy innych miejscach to jest pprowizorka i bardzo dobrze ze chce sie ten stan zakonczyc.
Przypomne Ci ze kiedys tez pisales ze w Katowiach nie potrzeba nowych mieszkan bo na przyklad superjednostka stoi prawie pusta i jest w ogole mnostwo pustostanow ... tu taka sama sytuacja, i tak samo z PKP ... wszystko bedzie puste bo ludzie nie chca placic za prowizorki i PRLowski szykosyf.

Pzdr.
Old November 4th, 2006, 01:52 PM   #54
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

Weisz co nie wiem czy moznnazwac te sale z Akademii Muzycznej prowizorka - to jest jednak dosc duza inwestycja. Tak samo GCK. Dworzec PKP bedzie budowany od nowa, miejmy nadzieje ze to tez nie bedzie prowizorka.

Co do mieszkan to nigdzie czegos takiego nie pisalem. Pisalem o chlonnosci rynku - pustostany sa dowodem na to, ze popyt na mieszkania jest maly. Nie chodzilo mi o to zeby ludzi wciskac do PRLowskiego syfu. Po prostu mieszkan buduje sie u nas bardzo malo i to wynika z sytuacji na rynku nieruchomosci, ktorego obrazem sa pustostany.

Akurat nie jestem zwolennikiem zeby to wladze miasta budowaly mieszknia, moze poza jakimis socjalnymi.
Old November 4th, 2006, 02:01 PM   #55
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Quote:
Pisalem o chlonnosci rynku - pustostany sa dowodem na to, ze popyt na mieszkania jest maly.
nie zgodze sie z tym
popyt na mieszkania jest spory tylko tyle ze na mieszkania o okreslonym standardzie --> co widac po tym ile mieszkan jest juz sprzedanych w niewybudowanych jeszcze debowych tarasach, plantach slaskich
bylo to widac po osiedlu bazantow o chocby tam gdzie Maciek kupowal sobie segment albo po kolejkaxh na mieszkania w nowych tbsach
Old November 4th, 2006, 02:09 PM   #56
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

@Sky to akurat jest w calej Polsce.
Old November 4th, 2006, 02:12 PM   #57
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Quote:
Weisz co nie wiem czy moznnazwac te sale z Akademii Muzycznej prowizorka - to jest jednak dosc duza inwestycja. Tak samo GCK. Dworzec PKP bedzie budowany od nowa, miejmy nadzieje ze to tez nie bedzie prowizorka.

Co do mieszkan to nigdzie czegos takiego nie pisalem. Pisalem o chlonnosci rynku - pustostany sa dowodem na to, ze popyt na mieszkania jest maly. Nie chodzilo mi o to zeby ludzi wciskac do PRLowskiego syfu. Po prostu mieszkan buduje sie u nas bardzo malo i to wynika z sytuacji na rynku nieruchomosci, ktorego obrazem sa pustostany.

Akurat nie jestem zwolennikiem zeby to wladze miasta budowaly mieszknia, moze poza jakimis socjalnymi.
Nie chodzi o to ze nowa sala AMuz. jest prowizorka, ale o to aby filharmonia musiala wystepowac w sali szkoly muzycznej ... po prostu na to ta sala nie zostala wybudowana i nie wypada.

Pustostany sa wlasnie w mieszkaniach o niskim standardzie, a gdy kiedys pisalem ze uwazam ze miasto powinno przygotowywac tereny pod nowe tereny scisle zurbanizowane to pisales wlasnie to co piszesz teraz ... tylko ze juz teraz widac ze budownictwo mieszkaniowe rozwija sie coraz szybciej i teraz osiedla beda powstawaly tam gdzie jest akurat miejsce, tworzac urbanistyczny nielad. Tak czy tak, oczywiscie mowimy tu o prywatnym budownictwie, ale i tak mieszkan o wysokim standardzie jest za malo. Elity w Katowicach w ogole nie maja za bardzo gdzie mieszkac ...

Z reszta tak i tak miasto pisalo ze potrzebuje do tych inwestycji prywatnych partnerow bo inaczej nie da rady ... a to powinno znacznie utrudnic te przedsiewziecie, poniewaz prywatni inwestorzy do inwestycji kulturalnych nie palaja miloscia.

Pzdr.
Old November 4th, 2006, 02:18 PM   #58
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

No oczywiscie masz racje z tymi mieszkaniami. Przedstwiciele wladz zdaje sie juz dostrzegly ten problem - takie przynajmiej odnioslem wrazeni an debacie z P. Uszokiem. ALe nie maja jeszcze dobrego pomyslu na rozwiazanie.
Old November 4th, 2006, 02:39 PM   #59
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Czasami tez pisze ze wydaje mi sie ze Katowice nie maja szerszej wizji co do swojej przyszlosci, ale co do samego centrum musze sie skorygowac - tutaj przez konkursy przedstawiono bardzo klarowna wizje. Mysle ze z czasem ta wizja razem z podobnymi planami obejmie tez reszte miasta.

Pzdr.
Old November 4th, 2006, 02:58 PM   #60
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

No powiem wiecej - lacznie z miastami sasiednimi. Wiele spraw jest do rozwizania, ktorych same Katowice nie rozwiaza, jak chocby komunikacja publiczna.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
katowice, silesia

Thread Tools

Posting Rules