[Toruń] Motoarena (15.500) - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 19th, 2006, 03:26 PM   #41
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 186

Pan Arek oczywiście łamie normy, ale ponieważ i tak zachowuje się ty o niebo lepiej niż na GW, więc nikt nic nie mówi.
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 19th, 2006, 04:38 PM   #42
pitq
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by energy52
Czy na tym forum normą jest wklejanie artykułów z gazet? Czy pan Arek nie może wyrażać się w postach własnymi słowami?
Ty to masz problem. Tak jest to normą na tym forum. To nie jest forum dziennikarskie nie ma obowiązku pisania własnych artykułów. Obejrzyj sobie jakikolwiek wątek o zapowiedziach budów i sie o tym przekonasz. Co najwyżej wypadałoby dorzucić skąd jest ten artykuł. A jezeli bardzo chcesz przeszkadzać w dyskusji to zapraszam na forum bydgoskich inwestycji.
pitq no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2006, 07:30 PM   #43
Zamachowiec

Likes (Received): 0

ladna sciema z tym stadionem, GP w toruniu lol, oni wszytkiego nam zazdroszcza
Zamachowiec no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 19th, 2006, 09:33 PM   #44
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Likes (Received): 66

Czy na tym forum z Bydgoszczy są jedynie dzieciaki? Bo tekst w stylu "oni nam wszystkiego zazdroszczą" jest moim skromnym zdaniem szczeniacki.
Bocian no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2006, 10:35 PM   #45
energy52

Quote:
Originally Posted by pitq
Ty to masz problem. Tak jest to normą na tym forum. To nie jest forum dziennikarskie nie ma obowiązku pisania własnych artykułów.

Nie ma też obowiązku przepisywania gazet. To chyba nazywa sie
energy52 no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2006, 10:39 PM   #46
energy52

Quote:
Originally Posted by Bocian
Czy na tym forum z Bydgoszczy są jedynie dzieciaki? Bo tekst w stylu "oni nam wszystkiego zazdroszczą" jest moim skromnym zdaniem szczeniacki.

Ten Twój nick, zapewne jakże trafiony
energy52 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2006, 11:35 AM   #47
jacekq
Registered User

Likes (Received): 7323

Quote:
Originally Posted by Zamachowiec
ladna sciema z tym stadionem, GP w toruniu lol, oni wszytkiego nam zazdroszcza
Wybacz, ale na wątkach bydgoskich nie widać dumy z Waszego stadionu, wręcz coś odwrotnego. Zatem zazdrość owszem, ale nie torunian o GP w Bydgoszczy, ale bydgoszczan o to, że Toruń zbuduje stadion prezentujący się 100 x lepiej niż bydgoski i zabierze Wam to GP. Zamiast zakasać rękawy i się nie dać, bredzicie o zazdrości. Wrocławskie GP też jest zagrożone, bo naciskają Częstochowa i Leszno i jakoś we Wrocławiu nikt się nie obraża, tylko zastanawia się co zrobić, aby GP we Wrocławiu pozostało. Wy wolicie zgnuśnieć, bo Bydgoszczy GP się należy z definicji? Nie ma takiej definicji - jeśli ma się coś Bydgoszczy, jak i każdemu innemu należeć, to trzeba wziąć się do roboty, a nie trząść dupą, bo inni wkraczają w XXI wiek...

Last edited by jacekq; May 20th, 2006 at 11:41 AM.
jacekq no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2006, 11:59 AM   #48
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2463

Prosze nie generalizowac. Znaczna czesc bydgoszczan, w tym i ja, cieszy sie bardzo z mozliwosci powstania nowego stadionu w Toruniu. Jak juz kilkakrotnie pisalem - Bydgoszcz musi poczuc, ze sa pewne granice, ze nie wszystko nam wolno, bo Grand Prix nie bedzie zawsze. Co mnie najbardziej rozwala - zarzad zaszalal i podnisol ceny biletow dosysc znaczaco. Pytam sie - czy moze w tym roku osoby siedzace w polowie wysokosci trybun na pierwszym badz drugim luku zobacza wiecej niz w latach ubieglych? Nie sadze.

A Grand Prix w Toruniu to by byla super sprawa. Ja osobiscie mam juz dosyc traktowania mnie i wielu innych kibicow jak dojne krowy. Placic 100 zlotych, by nic nie widziec i dodatkowo byc mieszanym z blotem przez kibicow siedzacych wyzej to watpliwa przyjemnosc:/

Takze ostroznie, ja sie odcinam od wypowiedzi moich kolegow.
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2006, 12:12 PM   #49
jacekq
Registered User

Quote:
Originally Posted by sirCoolek
Prosze nie generalizowac. Znaczna czesc bydgoszczan, w tym i ja, cieszy sie bardzo z mozliwosci powstania nowego stadionu w Toruniu.
Zdaję sobie z tego sprawę, bywam na kilku bydgoskich wątkach, więc mam pojęcie. Moje słowa były skierowane do konkretnych osób, a moje generalizowanie było odpowiedzią na ich generalizowanie. "Bo wy nam zazdrościcie" - kto WY, komu NAM?

Moim zdaniem GP w Toruniu na nowoczesnym torze, to (EDIT: dla bydgoszczan) lepsza alternatywa niż GP w Bydgoszczy na zaniedbanym rzęchu albo GP w Częstochowie. Bydgoszczanie mieliby i niezłe warunki i blisko. Jeśli chce się mieć u siebie i nowocześnie, to trzeba coś zrobić, bo od samego wyszydzania tych, co coś robią nic się nie poprawi. Większości nie trzeba tego tłumaczyć, niestety mniejszość, jak zwykle, jest hałaśliwsza.

Last edited by jacekq; May 20th, 2006 at 12:58 PM.
jacekq no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2006, 12:24 PM   #50
sirCoolek
Registered User

Zgadzam sie. Nasze miasta jada praktycznie na jednym wozku - jesli niczego nie zrobimy, to mozemy sie juz zaczac z Grand Prix zegnac, zreszta bardzo slusznie.

Mam nadzieje, ze w Bydgoszczy ktos wkrotce problem dostrzeze, bo na razie mowi sie jedynie o inwestowaniu w Zawisze i stawianiu nowego lodowiska, natomiast o najliczniej odwiedzanym obiekcie sportowym w miescie jest cichutko.

A Torun jest jednym z najbardziej "zuzlowych" miast w Polsce i ciesze sie, ze w koncu jest szansa na nowy obiekt, bo stary, co tu duzo mowic, jest po prostu odpychajacy.
Old May 20th, 2006, 08:47 PM   #51
JaCeK !
BANNED

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by inz_Krys
moglby byc wiekszy mysle ze 20 tys. to optimum
a 15 tys. to minimum minimorum,a porządany to pewnie ponad 20 tys
Do niedawna byłem bliski takiemu mysleniu, kiedy niedawno nie okazało się, że wielka frekwencja na stadionach żużlowych jest w dużym stopniu nadmuchiwana.
Bo ostatnio w toruńskiej GW napisano jaka jest rzeczywista frekwencja na Adrianie. I okazało się że gdy wszędzie podawano, że widzów na jakimś meczu było 12 tys, to w rzeczywsitości było to ok 8 tys. Oczywiście te przesadzanie z frekwencją jest notoryczne, nie tylko w tym meczu.

Skoro na prawie najważniejszym meczu sezonu zjawia się 8 tys, to 15 tysięczny stadion w zupełności powinien wystarczyć.
JaCeK ! no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2006, 01:24 AM   #52
MartBDG
Registered User

MartBDG's Avatar

Likes (Received): 109

Quote:
Originally Posted by jacekq
Zdaję sobie z tego sprawę, bywam na kilku bydgoskich wątkach, więc mam pojęcie. Moje słowa były skierowane do konkretnych osób, a moje generalizowanie było odpowiedzią na ich generalizowanie. "Bo wy nam zazdrościcie" - kto WY, komu NAM?

Moim zdaniem GP w Toruniu na nowoczesnym torze, to (EDIT: dla bydgoszczan) lepsza alternatywa niż GP w Bydgoszczy na zaniedbanym rzęchu albo GP w Częstochowie. Bydgoszczanie mieliby i niezłe warunki i blisko. Jeśli chce się mieć u siebie i nowocześnie, to trzeba coś zrobić, bo od samego wyszydzania tych, co coś robią nic się nie poprawi. Większości nie trzeba tego tłumaczyć, niestety mniejszość, jak zwykle, jest hałaśliwsza.
ten bydgoski stadion to nie jest taki rzech..kilka lat temu ładną sume w neigo władowano..nowoczesy parking, nowa trybuna główna, zostaly wimienione wtedy wszystkie ławki na stadionie..przybylo kilka latek ale rzęchem to on nie jest.
Old May 21st, 2006, 01:34 AM   #53
JaCeK !
BANNED

Quote:
Originally Posted by MartBDG
ten bydgoski stadion to nie jest taki rzech..kilka lat temu ładną sume w neigo władowano..nowoczesy parking, nowa trybuna główna, zostaly wimienione wtedy wszystkie ławki na stadionie..przybylo kilka latek ale rzęchem to on nie jest.
Racja, bo mówiąc na Polonię rzęch, wrzucamy go do jednego wora np. ze starym Apatorem. A w ogóle uwarzam Polonię za bardziej estetyczny stadion od Zawiszy- patrząc z bliska, bo z daleka Zawisza to cacko - jak na wojewodztwo oczywiscie
Old May 21st, 2006, 01:44 AM   #54
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3631

To o czym mówimy w Toruniu jest bliżej realizacji niż komukolwiek mogłoby się zdawać . Co do GP w Toruniu... przykro mi, ale nie wierze.

Stawiam na... Poznań . Podobno całkiem ostro już o to walczą (będzie wkrótce stadion Lecha gotowy...). GP wynosi się systematycznie z małych obiektów... zatem i Bydgoszcz i Torun raczej sie dlugo tym nie pocieszą .

Niemniej jednak... liga będzie super A do organizacji GP dużo większe szanse daje Czestochowie (silnie obsadzony klub w zwiazkach motorowych, podobnie jak Wroclaw). GP dzis to nie tylko stadiony... bo gdyby tak było nie oglądalibysmy zawodow w Bydgoszczy ;]
Old May 21st, 2006, 02:07 AM   #55
JaCeK !
BANNED

GP w Bydgoszczy ma swoją niepowtarzlną specyfikę. Co Polakom po GP w Częstochowie czy Wrocławiu, gdzie Gollob może być 6. a pozostali jeszcze gorzej ?
W Bydg. Gollob ma patent na wygrywanie, dzieki tym zawodom ma co rok pewne 25 pkt do klasyfikacji. Więc jestem zdecydowanie za tym żeby do końca kariery Golloba zostawić u nas GP, potem dopiero mogą czynniki merytoryczne decydować . Tak będzie najrozsądniej dla polskiego żużla, którego Gollob jest na razie najlepszą wizytówką.

Zoncu-
co do wynoszenia się GP z małych stadionów... to co powiedzieć o zamianie znanych światowych stadionów Sztokholmu i Goteborga na Esklilstunę i Malillę ? Albo zrezygnowanie z Sydney ? Czy też przyznanie ostatnio zawodów "wielkim" miastom jak Lonigo czy Daugavpils ?
No i jeszcze zrezygnowanie ze Stadionu Śląskiego. Chyba jest więc odwrotnie niż piszesz Okres wielkich stadionów na GP był krótki i już minął (Kopenhaga i Cardiff to tylko 2 wyjątki)
Old May 21st, 2006, 09:45 AM   #56
sirCoolek
Registered User

Generalnie w chwili, gdy zmieniono plany dotyczace przebudowy stadionu Lecha, to Poznan od Grand Prix sie bardzo oddalil. O Grand Prix w tym miescie mowiono juz w okolicach 2002 roku. Lepiej pinformowani twierdzili, ze Poznan przejmie impreze po Chorzowie, a jak wiemy, nic takiego miejsca nie mialo.

Co do Poznania, to bym sie tak jednak nie wyrywal. Trzeba, by kibice w tym miescie dopiero "nauczyli" sie zuzla, bo na przyjezdnych ciezko liczyc, co najlepiej pokazywaly rundy chorzowskie.

Dla mnie mocnym argumentem za GP w Toruniu jest silny udzial Olsena przy budowie stadionu. Ladnie mu zaplaca, to znajda w osobie Dunczyka silne wsparcie Co do pojemnosci, to tak jak pisalem - Bydgoszcz co roku sprzedaje 14 tys. biletow, w Toruniu bedzie 15-tysiecznik z komfortowymi trybunami. Takze bez porownania.
Old May 21st, 2006, 11:21 AM   #57
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3631

Małe stadiony to okres przejściowy po nieudanych zmianach grupy zarządzającej GP. Sydney było głupie... niewypał i tyle
Old May 21st, 2006, 11:47 AM   #58
sirCoolek
Registered User

No nie wydaje mi sie. Tendencja jest jednak odwrotna, ucieka sie na tory naturalne, bo nawet najlepiej przygotowany tor sztuczny nie moze sie rownac ze stala nawierzchnia. A jak wszyscy wiemy, tory naturalne zwiazane sa z bardzo biednymi stadionami zuzlowymi.

Wyjatkiem jest swietne Grand Prix w Cardiff i rownie udane w Kopenhadze, jednak szybko zrezygnowano z wielu duzych i znanych miast i stadionow (do wczesniej wymienionych dorzucilbym Berlin).

Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze przynajmniej w Polsce Grand Prix bedzie jezdzilo na niezlych stadionach, bo w planach jest przebudowa kilku obiektow, wiec powinno byc niezle.
Old May 21st, 2006, 01:26 PM   #59
jacekq
Registered User

Quote:
Originally Posted by MartBDG
Oj, panowie. Użyłem skrótu myślowego, żeby skupić się na temacie, czyli na stwierdzeniu, że Toruń chce budować stadion bo zazdrości Bydgoszczy GP. Oczywiście, że zazdrości i w związku z tym chce zbudować stadion, ale to jest powód do pochwały działania, a nie do obrażania się, że ktoś coś robi, a nam się nie chce...

Quote:
Originally Posted by JaCeK !
Co Polakom po GP w Częstochowie czy Wrocławiu, gdzie Gollob może być 6. a pozostali jeszcze gorzej ?
Przyznam, że trochę nie rozumiem toku myślowego, deprecjacja wrocławskiej GP jest z gruntu niesłuszna, ale zgadzam się, że w międzynarodowym żużlu, mówiąc "polski żużel" myślimy Gollob i mimo, że schyłek jego kariery jest bliski zgadzam się z postulatem aby GP Polski było w Bydgoszczy dopóki Tomek będzie w SGP brał udział. W końcu gdyby nie Gollob, to prawdopodobnie nie byłoby GP w Bydgoszczy. Natomiast konkurencja Częstochowy jest poważna i lekceważenie jej jest błędem - nie mozna żyć przeszłościa, uważanie że Bydgoszczy coś się należy trzeba poprzeć argumentami i działaniami, a nie machać szabelką
Old May 21st, 2006, 06:52 PM   #60
JaCeK !
BANNED

Quote:
Originally Posted by jacekq
Przyznam, że trochę nie rozumiem toku myślowego, deprecjacja wrocławskiej GP jest z gruntu niesłuszna(...)
Zmieniłem trochę zdanie

Bo myślałem sobie że Gollob z 3 tegorocznych startów raz był poza wielkim finałem i podium- właśnie we Wrocławiu. Mając GP w Polsce chcemy żeby w tych turniejach szczególnie dobrze wypadali Polacy. Tymczasem to nie kwestia kraju tylko toru. I ten układ turniejów w Polsce jest właściwie optymalny dla Polaków,
bo GP we Wrocławiu jest jednak dobre- ze względu na Hampela (choć nie zupełnie do końca)a w Bydgoszczy ze wzgledu na Golloba.
Powinno się myśleć przy kandydaturach do organizacji GP tak, żeby było najlepiej dla zawodniów- gdzie najlepsi z Polaków czują się najlepiej.
Sam nowoczesny stadion, czy nawet dobra atmosfera na trybunach to dużo ale za mało.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
żużel, infrastruktura sportowa, speedway, stadion, stadiony, toruń, torun

Thread Tools

Posting Rules