[Radom] Modernizacja deptaka na ul. Żeromskego - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 8th, 2008, 02:55 PM   #61
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1190

Ok.
A pamiętacie, jaka szerokość miał mieć sam koniec ulicy Traugutta? Jest to na zrzutach projektów prezentowanych na poprzednich stronach. Od razu napiszę: 2x2,5 m. A jak jest w rzeczywistości? Po świętach pokażę to Wam na zdjęciach z miarką.
TETA no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 8th, 2008, 05:02 PM   #62
Costa Rica
Registered User

Likes (Received): 0

Dla mnie ta cała inwestycja nie jest warta świeczki. Po co remontować deptak , skoro problem się nawarstwia - mianowicie powstają nowe banki. Na tym odcinku nie ma ani jednej knajpy, zadnej restauracji , pytam sie kogo ma to przyciagnac? Deptak powinien byc ulica charakteryzujaca sie tym ze wieczorami przechadzaja sie ludzie, ida cos zjesc , napic sie. A tu ? Do banku pojdziesz o 20 ? Na jakims forum ludzie pisali, ze wyremontowana ulica przyciagnie najemców. Owszem przyciągnęła. Raifaisen bank , a zapewne jakis podobny obok w remontujacym sie lokalu. Pozdrawiam. CO ZA MIASTO, CO ZA WŁADZE ?
Costa Rica no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2008, 05:08 PM   #63
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Costa Rica View Post
Na jakims forum ludzie pisali, ze wyremontowana ulica przyciagnie najemców. Owszem przyciągnęła. Raifaisen bank , a zapewne jakis podobny obok w remontujacym sie lokalu. Pozdrawiam. CO ZA MIASTO, CO ZA WŁADZE ?
Ja to napisałem, bo taka jest możliwość przywrócenia do życia tej ulicy. Inne zabiegi jak dofinansowanie remontów kamienic, albo wybudowanie lokali zastępczych dla bydła z wyrokami eksmisyjnymi nie jest w możliwościach (albo chęciach) miasta, niestety. Gdzie indziej jakoś się dało, w R nie bardzo.
pzdr
Sponsored Links
Advertisement

Old December 8th, 2008, 05:12 PM   #64
Costa Rica
Registered User

Otóż jesteś w błędzie. Wszędzie się da. Zależy to od strategi rozwoju miasta (taki dokument), jednak w Radomiu został on zrobiony przez jakiś "fachowców" za 40 tys zł, podczas gdy w Łodzi zrobienie takiego dokumentu to koszt 2.5 MLN zł. I teraz porównanie, jak się Łódź rozwija a jak Radom? Brakuje odpowiednich ludzi , wszystko to korupcja. Prezydent nie ma fundamentalnej wiedzy, o czym np. świadczy to co się dzieje pod UW. Jest to po prostu syndrom głębokiej prowincji jaką jest Radom.
Old December 8th, 2008, 06:05 PM   #65
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Likes (Received): 2435

Quote:
Originally Posted by Costa Rica View Post
Jest to po prostu syndrom głębokiej prowincji jaką jest Radom.
A cóż to jest?

Twierdzisz, że władze mają kompleksy czy, że są niedouczeni? Są stanowiska we władzach miasta, które zajmują ludzie niekompetentni, ale nie ma tragedii. Jak porównuje sobie jak zarządzany jest Radom i np. Lublin, w którym między innymi studiuję to nie czuje się specjalnie pokrzywdzony. Nie wiem też czy powoływanie się na Łódź jest takim doskonałym przykładem dobrego zarządzania.
A to że na żeromce królują banki i sklepy obuwnicze to rzeczywiście problem, ale wybudowanie takiego długiego deptaka, stworzenie przestrzeni i umożliwienie refundacji części kosztów remontów kamienic to moim zdaniem bardzo dobry pomysł na Żeromskiego. Mam taką nadzieję, że restauracji, pubów i klubów będzie tam przybywać. Znając przedsiębiorczość Radomiaków taka wizja ma szanse realizacji. Pozostaje tylko pytanie kiedy...
-PePe- no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2008, 04:49 AM   #66
haxman
sober-absent-minded

haxman's Avatar

Likes (Received): 5

Słabiutki remont tej ulicy a i po tej renowacji ulica wygląda niestety mizernie i prowincjonalnie jak na ponad 200tys miasto...
haxman no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2008, 05:01 AM   #67
haxman
sober-absent-minded

haxman's Avatar

Quote:
Originally Posted by loan View Post
Te krawezniki to z odzysku?
Old December 10th, 2008, 11:51 AM   #68
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

Quote:
Originally Posted by haxman View Post
To było tylko tymczasowe rozwiązanie, które zostało już zdemontowane wraz z ostatnim etapem robót.
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2008, 12:18 PM   #69
lMl
2012

lMl's Avatar

ups, user Haxman się briga nabawił, czyżby za "ciekawe komentarze" tutaj i innych wątkach?
lMl no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2008, 04:05 PM   #70
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Dodałem tego trolla do ignore list i już mie muszę jego wypocin czytać
Polecam
Old December 10th, 2008, 06:57 PM   #71
haxman
sober-absent-minded

haxman's Avatar

To nie moje wypociny, ale raczej gorzka prawda Spodziewałem się dużo więcej, szczególnie jak na osobny wątek.
Old December 10th, 2008, 09:13 PM   #72
Costa Rica
Registered User

Można było pomyśleć o niewielkich lampkach zamontowanych na powierzchni, jak np pod Galerią Rosa (o mniejszej średnicy) czy budynkiem Straży Pożarnej na ul.Traugutta. No ale wiadomo , wszystko trzeba zrobić najtańszymi kosztami...
Old December 16th, 2008, 04:17 PM   #73
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Plac koło Parku Kościuszki. Ostatnie prace i gotowe.

Taki jakiś świąteczny nastrój złapałem.
Old December 16th, 2008, 11:28 PM   #74
GrimFadango
Registered User

GrimFadango's Avatar

Likes (Received): 370

Witam kolegów z Radomia. Moim zdaniem (w oparciu o zapostowane przez was zdjęcia) remont Żeromskiego wypada naprawdę fajnie. Mam pytanie: czy istnieje jakaś poglądowa mapka remontu tego deptaka (tzn. zrobione, u/c)? Prosiłbym też o polecenie jakieś dobrej restauracji w okolicy (wybieram się po Nowym Roku - może sam porobię jakieś zdjęcia)

@haxman - kolego, jak już się wykaraskasz z briga, to zanim zaczniesz oceniać jakiekolwiek miejsce (nieważne czy w Radomiu, Kielcach czy Białymstoku):
1. najpierw kompleksowy przegląd zdjęć (najlepiej nie tylko scc);
2. potem (a w zasadzie to po pierwsze): żeby móc się w miarę rzeczowo wypowiedzieć trzeba się wybrać, pozwiedzać, i co najważniejsze - wyzbyć się animozji (a może kompleksów?). Warto też poczytać co nie co na temat finansowania ze środków UE - Radom znajduje się w tzw. Polsce A i nie może korzystać chociażby z funduszy na Polskę wschodnią (dzięki którym możliwa była np. dotacja na kielecki stadion).

Pozdrawiam!
GrimFadango no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2008, 11:42 PM   #75
Costa Rica
Registered User

No niestety jak juz wspominałem restauracji wiele tu nie ma , ale polecana "Pivovarvia" na rogu Moniuszki / Żeromskiego.
Old December 16th, 2008, 11:59 PM   #76
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Co do zdjęć to wątpię czy dużo więcej niż tu gdzieś znajdziesz. Chyba reszcie aparaty pokradli...
A knajpę w okolicy deptaka też polecam Pivowarie. Wchodzi się od strony Moniuszki przez bramę (lokal jest w piwnicy). Jest to właściwie browar z restauracją. To jest tak na średni portfel, ale jedzonko ok. Schabowy po radomsku wymiata Jak chcesz trochę wiecej grosza wydać to polecam restaurację Europejską na Słowackiego (ulica koło Parku Kościuszki odchodząca od deptaka). Jak chcesz naprawdę poszaleć to idź do hotelu Aviator**** k. Resursy. Jak chcesz zjeść coś na portfel większości Polaków idź albo do Chłopskiego Jadła (Żeromskiego obok Łaźni) albo na ulicę Piłsudskiego (odchodzi w bok od deptaka przy Placu Konstytucji). Jest tam knajpa Zapiecek. Za dychę masz taki placek po węgiersku, że ledwo wychodzisz z lokalu. Jak chcesz coś klimatycznego to też na tej samej ulicy jest Panie Panowie. Tam raczej się nie najesz (ja zawsze wychodziłem niby najedzony, ale jeszcze coś bym wciął). Mają za to bardzo wyszukane dania, nakrycia, sposób podania, wystrój wnętrza, muzyka, świece... Można iść z dziewczyną
Jakoś sobie poradzisz.
Old December 17th, 2008, 12:18 AM   #77
GrimFadango
Registered User

GrimFadango's Avatar

Likes (Received): 370

Dzięki chłopaki. Na cztery gwiazdki raczej nie będzie mnie stać (po sylwestrze), ale placek po węgiersku musi być. Ciekawi mnie też schabowy po radomsku Wybieram się z dziewczyną, jestem bardzo ciekawy Radomia i w sumie to nie mogę się doczekać (szczególnie w kontekście tego, że powinienem teraz siedzieć nad finansami publicznymi). Niestety będziemy tylko na parę godzin przejazdem. Powiem szczerze, że do odwiedzin skusiły mnie wątki o Radomiu na SCC, więc można powiedzieć że dzięki wam zostawię w WR trochę grosza. Właściwie to ze staropolski został mi jeszcze region radomski do zwiedzenia, zupełnie nie znam tych klimatów.

Back to real life, pozdro!
GrimFadango no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2008, 11:07 AM   #78
lMl
2012

lMl's Avatar

heh, no proszę, jaka skuteczna promocja, lepiej niż UM
lMl no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2008, 04:57 PM   #79
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

A da się to jakoś od podatku odpisać?

Na stronie miasta pojawiły się fotki z uroczystości otwarcia dolnej części deptaka. Za kilka dni będzie otwarcie placu przed UM

No proszę jak ładnie wygląda to miejsce bez morza somochodów

Prezydent miasta Andrzej Kosztowniak

Edycja:

A te samochody co tam w tle za Pauliną robią?

Last edited by TETA; December 17th, 2008 at 11:13 PM.
Old December 18th, 2008, 01:00 AM   #80
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Quote:
Originally Posted by GrimFadango View Post
Prosiłbym też o polecenie jakieś dobrej restauracji w okolicy (wybieram się po Nowym Roku - może sam porobię jakieś zdjęcia)
Do tego co już koledzy zaproponowali dodam jeszcze 'Mexicana' w Łaźnia [róg Żeromskiego i Słowackiego] jeśli lubisz ostro i pikantnie

Quote:
Originally Posted by lMl View Post
heh, no proszę, jaka skuteczna promocja, lepiej niż UM
Może zgłosimy się po jakiś grant na kontynuowanie tego 'dzieła' do magistratu

BTW Jaka promocja prowadzona przez UM? Bo chyba nie masz na myśli 'Kwitnących inwestycji'
Advertisement

Reply

Tags
deptak, radom

Thread Tools

Posting Rules