[Radom] Modernizacja deptaka na ul. Żeromskego - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 18th, 2008, 04:50 PM   #81
GrimFadango
Registered User

GrimFadango's Avatar

Likes (Received): 370

Dziękować Nie wiem jak się spowrotem dotoczę do samochodu.

Wiem czego mi brakuje na tej ulicy - przydałoby się trochę małej architektury. Mam na myśli ładne ławeczki, roślinność "zaaranżowana" etc. (może będzie na wiosnę).
GrimFadango no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 2nd, 2009, 09:51 AM   #82
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Likes (Received): 2437

Trochę świątecznych zdjęć

-PePe- no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2009, 03:13 PM   #83
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1191

Ludzie, chyba cud się zdarzył. Idę sobie w piątek deptakiem, skręcam w Traugutta a tu Straż Miejska zatrzymuje wszystkie samochody i sprawdza pozwolenia na wjazd na zamknięty odcinek. No myślałem, że mnie jeszcze po Sylwestrze trzyma ale nie. Strażnicy byli jak najbardziej prawdziwi. Szkoda tylko, że zaraz po tym jak im zrobiłem zdjęcie odjechali, ale dobre i to.

edycja:

Zaczniemy tak:

Gdy już spadł śnieg, widać jak na dłoni jaką trasą jeżdżą samochody. I niech mi ktoś teraz powie, po jaka cholerę postawiono te gazony z drzewami? Jaki jest sens robienia przegrody, która z założenia nią nie będzie? Takie ustawienie tylko zepchnęło ruch na część najchętniej uczęszczaną przez pieszych - pas wzdłuż fasad kamienic. Ja rozumiem, że na całkowite przegrodzenie deptaka nie chce się zgodzić straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Więc jeśli przegrodzenie takie nie jest możliwe a częściowe jest jeszcze gorsze niż jego całkowity brak, to po co właściwie są te gazony?

Last edited by TETA; January 5th, 2009 at 08:32 PM.
TETA no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 9th, 2009, 04:40 PM   #84
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Old March 9th, 2009, 04:51 PM   #85
lMl
2012

lMl's Avatar

samochody samochodami, ale jakość wykonania przeraża - jeżeli wszystkie miejskie inwestycje są tak obecnie wykonywane, to za 30 lat będziemy mieli kolejny powrót do dzisiejszej sytuacji, czyli masowych remontów infrastruktury powstałej w złotych latach 70. eh...
lMl no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2009, 01:11 PM   #86
kamilbuk
Registered User

A gwarancja? Wykonawca powinien poprawić w jej ramach wszelkie niedoróbki. Nawet, gdy tam nie powinno być samochodów - nie usprawiedliwia to zapadania się płyt.
kamilbuk no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2009, 01:50 AM   #87
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3076

Quote:
Originally Posted by kamilbuk View Post
A gwarancja? Wykonawca powinien poprawić w jej ramach wszelkie niedoróbki. Nawet, gdy tam nie powinno być samochodów - nie usprawiedliwia to zapadania się płyt.
A wiesz ile lat po remoncie jest ta czesc deptaka? Przeciez gwarancja juz z 5 lat temu sie skonczyla. Wiesz, ze na tej nawierzchni wg projektu nie mozna bylo parkowac?
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2009, 11:19 AM   #88
kamilbuk
Registered User

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
A wiesz ile lat po remoncie jest ta czesc deptaka? Przeciez gwarancja juz z 5 lat temu sie skonczyla. Wiesz, ze na tej nawierzchni wg projektu nie mozna bylo parkowac?
Wyobraź sobie, że tego nie wiedziałem. Nie jestem z Radomia. Myślałem, że chodzi tu o nową część deptaka. W przypadku takim winić można tylko tam parkujących i osoby, które powinny do takich sytuacji nie dopuszczać.
kamilbuk no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2009, 10:08 PM   #89
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Mam dwie wiadomości. Tylko jedna będzie zła.
1.) Ta dobra: płytę na Placu Konstytucji już wymieniono z okazji wizyty prezydenta.
2.) Przejeżdżające auta już ją "rozbujały" i niebawem powrócimy do ‘normalności’.
Old March 17th, 2009, 07:46 AM   #90
jarek7913
Poza Radomiem

Likes (Received): 97

Quote:
Originally Posted by TETA View Post
Mam dwie wiadomości. Tylko jedna będzie zła.
1.) Ta dobra: płytę na Placu Konstytucji już wymieniono z okazji wizyty prezydenta.
2.) Przejeżdżające auta już ją "rozbujały" i niebawem powrócimy do ‘normalności’.

nic dodać, nic ująć.... paranoja
jarek7913 no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2009, 02:26 PM   #91
haxman
sober-absent-minded

haxman's Avatar

Likes (Received): 5

Może zamiast płytami powinni wyłożyć dużą kostką granitową?
haxman no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2009, 05:12 PM   #92
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Płyty są praktyczniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu (oczywiście nie gdy są rozjeżdżane przez samochody). Niestety większość radomskiego deptaka jest pokryta małą kostką granitową, która idealnie nadaje się do wyrywania fleków.

Ja najchętniej widziałbym na deptaku przewagę płyt i kostki bazaltowej, ale bez wyznaczania ludziom gdzie są chodniki.
Old March 19th, 2009, 01:29 AM   #93
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Quote:
Originally Posted by -PePe- View Post
Płyty są praktyczniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu (oczywiście nie gdy są rozjeżdżane przez samochody). Niestety większość radomskiego deptaka jest pokryta małą kostką granitową, która idealnie nadaje się do wyrywania fleków.
No kobietom szczerze nie zazdroszczę spacerów środkiem deptaka. Z resztą sam co nieco tej wątpliwej przyjemności doświadczam w okresie wiosenno-letnim kiedy zakładam buty na cienkiej podeszwie...

Quote:
Originally Posted by -PePe- View Post
Ja najchętniej widziałbym na deptaku przewagę płyt i kostki bazaltowej, ale bez wyznaczania ludziom gdzie są chodniki.
Z pierwszą częścią się w 100% zgadzam, co do drugiej hmm...Powiem tak, gdyby środek deptaka zostałby wykonany z materiału po którym można by spacerować bez grymasu niezadowolenia na twarzy to nikt by 'na siłę' nie pchał się na owy 'chodnik' to raz, a dwa jest to zawsze jakieś urozmaicenie płyty deptaku.
Old April 7th, 2009, 03:15 PM   #94
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Sonda wykonana przez Echo Dnia

Last edited by TETA; October 2nd, 2009 at 09:33 PM. Reason: spieprzam z fotosika :)
Old April 8th, 2009, 12:36 PM   #95
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Kolejny obywatel Lublina nawrócony przez kilka ostatnich dni codziennie bywałem z moim gościem w centrum rezultat: gość bez dwóch zdań przyznał, że Radom to piękne miasto. Najbardziej podobał mu się deptak, a zwłaszcza plac Corazziego, który ja też uważam za najbardziej reprezentacyjny. Pokazywałem mu także Kazimierzowskie, Piotrówkę. Szok wywołały ceny jedzenia i jakość (np. Parkowa - bardzo dobra pizza 30 cm z -mozzarella, oliwki, pomidor, pieczarki, szynka- 18zł - ta cena woła o pomstę do nieba! Podobnie jak bilety na koncerty Radomskiej Orkiestry Kameralnej). Do tego mogę dodać OT, że jakość jedzenia dotyczy także np chleba, który w Radomiu jest świetny i jest duży wybór.

Tak jak poprzedni mówi, że Radom jest bardzo zadbany, samochody parkują tam gdzie trzeba, a nie wszędzie, jest bardzo czysto (nawiązując do artykułu Gazety, który jest mocno przesadzony) i dużo się buduje. W centrum cicho i spokojnie (znowu samochody). No i jeszcze komunikacja miejska, punktualna i wygodna.

W tym miejscu muszę przyznać, byłem na prawdę zdziwiony: na deptaku jest dużo ludzi, a gdy była ładna pogoda: tłumy! Byliśmy nie raz po 20,21 i też sporo ludzi spacerowało (głównie z i do knajpy), ale pod tym względem (wieczornym) Piłsudskiego z Żeromskiego wygrywa - jest tam więcej lokali. Zdziwienie moje też wywołało częste spotykanie wycieczek szkolnych (na Starym Mieście jednego dnia aż 3) i jak tu już ktoś pisał ilość dzieci, mam z wózkami jest ich bardzo dużo (oczywiście w ładną pogodę).

Czy wie ktoś co się dzieje na pl. Konstytucji, wygląda na to, że jest tam powiększany plac przed kościołem.

Taki mały OT co myślą mieszkańcy Lublina (prawie wszyscy jakich poznałem) o Radomiu: jest bardzo brzydki (np. mój wykładowca od mechaniki, poza tym dziwił się, że w Radomiu jest jakaś uczelnia wyższa), jest brudny, jest niebezpieczny, jest tani, jest biedny, jest zabetonowany, powstał w latach 60 albo przed wojną (). Jak widzicie opinie z kosmosu (albo sprzed nastu lat). Niestety to norma, ale do mieszkańców Radomia i jego władz należy zadanie aby ten wizerunek zmienić.

Promocja, promocja, jeszcze raz promocja to powinien być teraz priorytet żeby zmieniać nasz deptak i całe miasto! Będą goście, będą lokale, hotele, będą pieniądze w kasie. Moim zdaniem promocja powinna uderzać zwłaszcza na stolicę, dla której Radom może stać się sypialnią, albo miejscem wypadu: taniej i przyjemnej chwili relaksu. W przeciwieństwie do np Kazimierza można tu znaleźć luksusowe restauracje, hotele i sklepy(choć dwóch ostatnich mało), wiele wydarzeń kulturalnych - także dla wymagającej klienteli też jest co zaoferować.

Last edited by -PePe-; April 8th, 2009 at 01:25 PM.
-PePe- no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2009, 10:53 PM   #96
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

No cóż, porównując sie z Lublinem nie jest trudno wyjść na zadbane miasto, jednak nie sztuką jest szukać gorszych, bo ci zawsze będą, lecz warto równać do lepszych. Ale i tak sporo zmienia się u nas na plus
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2009, 01:36 PM   #97
Costa Rica
Registered User

Likes (Received): 0

Sam deptak nie wystarczy. Konieczne jest zagospodarowanie każdej bramy (!) na Żeromskiego , ulic: Wałowej, Kilińskiego, Malczewskiego, Witolda, Mickiewicza, Niedziałkowskiego , Skłodowskiej, Traugutta (tu byłoby największe wyzwanie - ale bardzo potrzebne, ulica łącząca deptak z dworcem) . Szczególnie tym trzem ostatnim przydała by się wymiana nawierzchni , nowe latarnie , ławki, kwietniki, remonty kamienic no i lokale , bary etc. Bo na razie wygląda to tak , że idąc Żeromskiego po skręceniu w ktorąś z wymienionych ulic (może poza Malczewskiego) wszystko jest delikatnie mówiąc syfem. Jeszcze długa droga przed nami, za kilkanaście lat centrum będzie naprawdę wizytówką miasta.
Costa Rica no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 12:48 PM   #98
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Co jak co, ale plac przed UM jest pieknie utrzymany

Old July 14th, 2009, 05:07 PM   #99
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3076

Ciekaw jestem swoja droga, czy jeszcze komus sie nie podoba zmiana w tym miejscu i ile osob tak glosno protestujacych chcialoby z powrotem przywrocenia murku, wszechobecnego parkingu (przeciez to podjazd ), i posadzenia drzew. Ja osobiscie ciesze sie, ze mialem dosc wydatny udzial w tych zmianach
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2009, 11:12 PM   #100
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Dziś zwróciłem uwagę ile nowych ogródków powstało na deptaku. Pod Rosą przy parkingu taki mini. Na samym środku Żeromskiego już ogródek 'pełną gębą' I Ciechany niepasteryzowane z butelki mają po 7
Dalej ogródek cukierni Kiliana. Chyba wczoraj go postawili. Ciekawe parasole...
Potem kolejna wersja mini a mianowicie Pivowaria się wystawiła w ilości kilku stolików
Następny nowy ogródek a właściwie kilka parasoli postawili juz nie na Ż lecz na Rwańskiej ale to taka kontynuacja deptaka (choć z powodu kaprysu Kosztowniaka - z przerwą przy klasztorze). Zrobili jakąś smażalnię ryb czy cos takiego.
A to tylko te nowe
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
deptak, radom

Thread Tools

Posting Rules