[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 55 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old October 29th, 2009, 11:26 AM   #1081
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
a to je problem? ja som si tak nejak myslel, ze v novostavbach sa s tym pocita, a su spravene sachty/rury do bytu na tahanie kablov, alebo nie?
hej, ale tam ich niekto aj musi pustit. aj my mame v garazi trubky orangeu, ale nikto nam orange neponuka - je serverovna, kde sa pripajaju kable, a od tej maju kluce zmluvni partneri - tj u nas UPC. Nas ako obyvatelov s anikto nepytal, koho by sme cheli mat za providera. A pokial orange nechce - resp. tazko mu to niekto dovoli - viest novu strukturovanu kabelaz - ma proste smolu. U nas vraj UPC odkupilo strukturovanu kabelaz od investora... Na zaciatku ponukalo, ze si ju mozeme od nich odkupit (tu v byte) - to bolo o tom, ci na zaciatku upc zaplatime navyse 6000 sk alebo 4500.
Ale - mozno ked sa situacia zmeni, tie orange kable v garazach svoj zmysel nadobudnu.
T-com ide samozrejme cez telefonny kabel - takze na vyber bol t-com alebo upc. alebo satelit...
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 29th, 2009, 02:06 PM   #1082
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
T-com ide samozrejme cez telefonny kabel - takze na vyber bol t-com alebo upc. alebo satelit...
Cez telefonny kabel ide metalika, stare DSL, v novych developerskych projektoch (ako napr. Koloseo, Vienna Gate) je natahana strukturovana kabelaz a "active ethernet", kde uz zavadzaju len opticke pripojenie.

Inak tu dost zalezi, kto je spravcom kabelaze. V III. veziach to je Slovanet, vo VG je to samotny developer / spravca a samotna kabelaz bola uz zaratana v cene bytov (bola sucastou projektu). V Koloseu naproti tomu staval kabelaz T-com, takze on je aj vyhradny prevadzkovatel a je len na nom, ci niekomu uvolni pristup.

U nas vo VG Orange nebude, kedze nemaju v tej lokalite optiku, pravdepodobne sa rozhodli neist ani do JA, kedze by ich stalo vela, keby maju vykablovat celu budovu.

Last edited by kaxno; October 29th, 2009 at 05:18 PM.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2009, 02:28 PM   #1083
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Cez Telefonny kabel ide metalika, stare DSL, v novych developerskych projektoch (ako napr. Koloseo, Vienna Gate) je natahana strukturovana kabelaz a "active ethernet", kde uz zavadzaju len opticke pripojenie.
vsak som pisala o nasom... tym padom sa im moznosti este viac zuzili.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 29th, 2009, 07:53 PM   #1084
MM_SPI

Likes (Received): 0

Talking

Quote:
Originally Posted by mike256 View Post
ad Jegeho spravcovska: sposob "vnucovania" je podla mna v sucasnej dobe standardny, povedz mi kto vyberie spravcovsku spolocnost v case, ked sa odovzdavaju byty? chces cakat, kym si vsetci byty preberu, potom sa dohodneme na spolocnom stretnuti a zacneme diskutovat o tom, ktora spravcovska ano a ktora nie? To by mohlo trvat dost dlho...

Uvidime ako budu fungovat (nie je vylucene, ze budu v pohode)...ak nebudeme spokojni, vymenime...vo vlastnictve FINEPu zostava (ak mozeme verit udajom z webu) 87 bytov, co je menej ako patina z celkoveho poctu, takze je to na obyvateloch, aby prejavili zaujem a zucastnovali sa na schodzach...

ad VNET: Pokial viem, tiez to je v sucasnosti casty postup, stavebnik vyberie firmu, ta zakabluje cely objekt a potom ma pravo urcity cas poskytovat exkluzivne sluzby...pochybujem ale, ze by nam v buducnosti zakazali zmenit poskytovatela...

Aby to nevyzeralo, ze som zastupca FINEPu...existuje mnoho veci, pri ktorych s FINEPom nesuhlasim, ale niektore (vid sprava domu, VNET) nepovazujem za natolko zle/katastroficke/neunosne, aby som si kazil den...

BTW, v zmluve o prevode vlastnictva je ustanovenie (13.8.2), ze Kupujuci hradi poplatky za osvedcenie pravosti podpisov osob konajucich v mene Predavajuceho...s tym suhlasite?
pre vysvetlenie - pristupenie k zmluve o sprave je zakonna povinna nalezitost zmluvy, bez toho by vam ju kataster nazapisal. povazujem to za prirodzene a uplne normalne ze je to firma blizka Finepu. ci budu robit odrby uvidime v buducnosti, ale miestami to tu pripade ako v tom vtipe ako ide jezko za krtkom aby mu pozical lopatku a celu cestu sa presviedca o tom, ze ten krtko mu ju nepozicia, no a ked pride ku krtkovi tak mu len zreve - si ju zozer ty jeden ......
poskytovatel - az ked porovnam ceny a sluzby potom budem sudit vnet, pani z finepu okrem orangu pripustila aj ineho...
mam uz podpisane zmluvy, ak si najdem chvilu mozem tu skusit zavesit spravcovsku zmluvu alebo ju poslat cez SS
aj prirucku uzivatela bytu som dostal, akurat tam nie je pasaz - ako zrobit kolaudacnu party
hahaa a dostaneme aj darcek, sadu vina a supravu na otvaranie
tolko novinky, idem studovat prirucky :-)))))))))))))
MM_SPI no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2009, 07:56 PM   #1085
MM_SPI

Quote:
ad Jegeho spravcovska:

BTW, v zmluve o prevode vlastnictva je ustanovenie (13.8.2), ze Kupujuci hradi poplatky za osvedcenie pravosti podpisov osob konajucich v mene Predavajuceho...s tym suhlasite?
stalo to presne 5,21 evri... budme radi ze aspoon navrh na vklad cvakaju oni... vacsinou je to vsetko prenesene na zakaznika
Old October 29th, 2009, 11:21 PM   #1086
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 583

Quote:
Originally Posted by MM_SPI View Post
pre vysvetlenie - pristupenie k zmluve o sprave je zakonna povinna nalezitost zmluvy, bez toho by vam ju kataster nazapisal. povazujem to za prirodzene a uplne normalne ze je to firma blizka Finepu. ci budu robit odrby uvidime v buducnosti, ale miestami to tu pripade ako v tom vtipe ako ide jezko za krtkom aby mu pozical lopatku a celu cestu sa presviedca o tom, ze ten krtko mu ju nepozicia, no a ked pride ku krtkovi tak mu len zreve - si ju zozer ty jeden ......
poskytovatel - az ked porovnam ceny a sluzby potom budem sudit vnet, pani z finepu okrem orangu pripustila aj ineho...
mam uz podpisane zmluvy, ak si najdem chvilu mozem tu skusit zavesit spravcovsku zmluvu alebo ju poslat cez SS
aj prirucku uzivatela bytu som dostal, akurat tam nie je pasaz - ako zrobit kolaudacnu party
hahaa a dostaneme aj darcek, sadu vina a supravu na otvaranie
tolko novinky, idem studovat prirucky :-)))))))))))))
No konečne normálna reč...ďakujem za novinky, ale na to víno sa vôbec neteším, určite to bude nejaký patok lacný...nechápem prečo nedali sekt... (prosím čítať ako vtip)...
Old October 30th, 2009, 12:36 AM   #1087
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
No konečne normálna reč...ďakujem za novinky, ale na to víno sa vôbec neteším, určite to bude nejaký patok lacný...nechápem prečo nedali sekt... (prosím čítať ako vtip)...
lebo potom by ti bola nanic ta suprava na otvaranie
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2009, 11:04 AM   #1088
zacik
Registered User

to mike256

ad jegeho spravcovska - mozes prosim citovat nejaky zakon kde je uvedene ze spravca musi byt ustanoveny pred zapisom do katastra? Pretoze v katastri su uz vsetky byty/nebytove priestory zapisane, teraz ide len o prevod vlastnictva a podla mojich infos ani k tomuto terminu nemusi byt urceny spravca. Ako som uz spominal, ja proti Jegeho spravcovska nic nemam, ale nepaci sa mi sposob akym mi je podstrcena, spravcu by som si rad vybral sam...

ad VNET - spominas Orange, mas info ze v buducnosti bude mozne vyuzivat sluzby Orange? ak ano tak super, nerad by som mal na vyber len medzi VNET a vlasnym satelitom/antenou.

P.S. mas sukromnu spravu
zacik no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2009, 01:09 PM   #1089
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by zacik View Post
to mike256

ad jegeho spravcovska - mozes prosim citovat nejaky zakon kde je uvedene ze spravca musi byt ustanoveny pred zapisom do katastra? Pretoze v katastri su uz vsetky byty/nebytove priestory zapisane, teraz ide len o prevod vlastnictva a podla mojich infos ani k tomuto terminu nemusi byt urceny spravca. Ako som uz spominal, ja proti Jegeho spravcovska nic nemam, ale nepaci sa mi sposob akym mi je podstrcena, spravcu by som si rad vybral sam...

ad VNET - spominas Orange, mas info ze v buducnosti bude mozne vyuzivat sluzby Orange? ak ano tak super, nerad by som mal na vyber len medzi VNET a vlasnym satelitom/antenou.

P.S. mas sukromnu spravu
Naozaj tvoja odpoved isla mne? Lebo ja som ani nevravel, ze spravcovska spolocnost je povinna pred zapisom do katastra a ani som nespominal Orange...

Ohladom spravcovskej som len hovoril, ze pri 500-bytovom komplexe bude dost zlozite zhodnut sa a vybrat spravcovsku spolocnost...preto suhlasim s tym, ze na zaciatok nam jednu vybrali a my sa v buducnosti rozhodneme, ci sme s nou spokojni alebo nie...a ak nie, potom mozeme zacat diskusiu a vybrat novu spolocnost...
Old October 30th, 2009, 04:09 PM   #1090
MM_SPI

Quote:
to mike256

P.S. mas sukromnu spravu
asi si reagoval na moju spravu. Byty su upravene v zakone 182/1993 Z.z., odporucam nastudovat tym, co v byte este nebyvali...
zo zakona:
"§5 ods. (1) Zmluva o prevode vlastníctva bytu a zmluva o prevode vlastníctva nebytového priestoru v dome musí byť písomná a okrem všeobecných náležitostí 9) musí obsahovať
...
g) vyhlásenie nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru v dome o pristúpení k zmluve o spoločenstve vlastníkov alebo k zmluve o výkone správy,

ďalej sa píše:
§6 ods. (3) Na správu domu nesmú byť dohodnuté súčasne viaceré formy správy domu. Na správu v jednom dome môže byť uzavretá zmluva len s jedným správcom alebo len jedna zmluva o spoločenstve."

pre vysvetlenie - založiť si spoločenstvo je samovražda, nedá sa to zvládnuť pri 10bytovom dome, nie to pri 500 bytoch... ako vlastník sa potom zúčastňuješ hlasovaní na schôdzach, kde sa rozhoduje nadpolovičnou väčšinou všetkých vlastníkov, resp. nadpolovičnou zúčastnených v niektorých prípadoch (§14 ods. 2). sumár - ak budeme chcieť zmeniť správcu treba na to 50%+1 hlas (ešte rozmýšľam ako to bude s garážami, lebo tam je tiež "nebytový priestor", ktorý má právo hlasovať, keďže tam každý máme cca 1/250 ideálny podiel... no bisťu, celkom kľukaté :-)) - tak ma napadlo - čo znamená dobrý začiatok? 100 právnikov na dne morskom
ss pošli cez tento server
Old October 30th, 2009, 04:15 PM   #1091
MM_SPI

Quote:
to mike256

jo orange - povedali jasné nie, ostatné by možno šlo, momentálne som nad tým ale nerozmýšľal... porovnám ceny, ked to VNet zavedie kvalitu a potom budem riešiť... pre tých čo majú radi príbehy o kvalite služieb: http://valentiny.blog.sme.sk/c/16542...asochizmu.html
Old October 31st, 2009, 03:34 PM   #1092
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

- objekt uz je upratany a vykurovany (co je pozitivne, kvoli vlhkosti)
- vytahy budu pocas uvodneho stahovania zakapotovane aby sa zabranilo poskodeniu
- prve realne odovzdavanie klucov sa stiha cca. niekedy po 9.11.
- raz tyzdenne by mali chodit navrhy na vklad do katastra
- vstup do garazi ma na zaciatku fungovat na kartu, neskor na cipovy kluc (ten by mal byt urceny aj na vchod do domu)
- do vnetu som nedavno volal a nevedeli este presne povedat ako budu fungovat ich sluzby v JA, ani ci a kedy sa im podari dohodnut s inymi providermi
Old November 2nd, 2009, 06:32 PM   #1093
wald

Kupne zmluvy podpisujete bez vyhrad?
Nie je zvlastne, ze treba zaplatit 80 Euro spravcovskej spolocnosti vopred, bez toho aby bola k nahliadnutiu zmluva?
Chapem, ze spravcu vyberie developer, inak to nejde, ale zmluva by mala byt k dispozicii pred podpisom kupnej zmluvy, nie az potom.
wald no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2009, 09:58 PM   #1094
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Quote:
Originally Posted by wald View Post
Kupne zmluvy podpisujete bez vyhrad?
Nie je zvlastne, ze treba zaplatit 80 Euro spravcovskej spolocnosti vopred, bez toho aby bola k nahliadnutiu zmluva?
Chapem, ze spravcu vyberie developer, inak to nejde, ale zmluva by mala byt k dispozicii pred podpisom kupnej zmluvy, nie az potom.
vsak si ju vypytaj a dostanes
Old November 5th, 2009, 09:46 PM   #1095
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

je tu niekto z pondelkoveho terminu odovzdavania (9.11.)?
Old November 7th, 2009, 08:44 AM   #1096
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Zo stavby zmizlo oplotenie, next week zacina odovzdavanie prvych bytov. Zaroven budu byty odpojene od stavebnej elektrickej pripojky (poplatok za pripojenie ZSE zaokruhlene 190 EUR).
Old November 7th, 2009, 12:37 PM   #1097
Dunco

Quote:
Originally Posted by xman66 View Post
Zo stavby zmizlo oplotenie, next week zacina odovzdavanie prvych bytov. Zaroven budu byty odpojene od stavebnej elektrickej pripojky (poplatok za pripojenie ZSE zaokruhlene 190 EUR).
Diky za zujimave novinky.
Dnes som videl reklamu FINEPU, ze "byvajte uz tuto jesen". Tak ma to trochu podrazdilo, kedze nam sa stahovanie kazdy tyzden odsuva (cely kolobeh FINEP,banka,kataster, obhliadka banky, cakat na termin na preberanie bytu, ZSE, podlahy, montaz kuchyne- ktoru sme uz par krat presunuli a kto vie co sa este vyskytne) , takze to vidim na december (a ani to uz neberiem ako iste). Ono to stahovanie tuto jesen plati len pre ludi co cvakaju cash. Na to ze v auguste kolaudovali a tvarili sa, ze je vsetko skoro hotove sa mi to zda neuveritelne dlhy proces kym, ten byt clovek skutocne dostane. A tiez mam pocit, ze este nebolo vsetko tak celkom hotove, kedze aj ludia co cvakaju cash maju dostat prve byty az v tento pondelok. Tymto sa u mna FINEP pomaly dostava do kategorie "Slubotechna"
Dunco no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2009, 04:48 PM   #1098
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Pri 500-bytovej stavbe je od kolaudacie k odovzdavaniu bytov prevelmi daleko podla mojho nazoru...kazdy byt predsa musi prejst obhliadkou, musia odstranit zavady a tak dalej a tak dalej...ako som pisal, my mame v zmluve dokoncenie vystavby v novembri 2009, takze ak budem byvat do konca roka, resp. na zaciatku januara, som HAPPY HAPPY...
Old November 7th, 2009, 04:59 PM   #1099
zacik
Registered User

chysta sa niekto prevziat svoj byt v JA buduci tyzden (9-13 Nov)? Mozete sa podelit so svojmi dojmami (zavady, celkova kvalita, etc.)

mna to caka koncom novembra...

kludne aj pm
zacik no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2009, 05:26 PM   #1100
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Ale kludne aj sem, mna to tiez velmi zaujima...
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules