[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 64 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old December 22nd, 2009, 10:02 AM   #1261
MM_SPI

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by mike256 View Post
Je zaujimave, ze v tvojom prispevku odkazujes na nejakeho imaginarneho vseobecneho vinnika...pcham snad ja alebo ktokolvek iny z tohto fora vsetko do tohto big city? To len tak na zamyslenie...
ach jo, zas jedna tema off topic... asi to malo potom znieť "keby sa nepchalo všetko do BA"... hlavne to chce kľud a nohy v teple, je to len historický vývoj, raz sa smer otočí a pôjde sa zase smerom od BA...ani ja ani nikto z tohto fóra to však neovplyvni tak nebuďte vztahovační, matrix nastavil niekto mimo nás a jediné čo sa dá spraviť je systém načítať a využiť z neho čo každému treba
MM_SPI no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 22nd, 2009, 01:20 PM   #1262
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 608

v pohode, mna to len zaujalo...
Old December 22nd, 2009, 04:59 PM   #1263
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Nebol som tam ešte, ale mám pocit, že dnes otvorili reštauráciu Pioppo v parteri JA...pôjdem čo najskôr okúsiť... Otvorená bude od 10:00 do 22:00, zameranie talianska kuchyňa (pizza, pasta).
Advertisement

Old December 22nd, 2009, 07:55 PM   #1264
MM_SPI

Likes (Received): 0

Quote:
Nebol som tam ešte, ale mám pocit, že dnes otvorili reštauráciu Pioppo v parteri JA...pôjdem čo najskôr okúsiť... Otvorená bude od 10:00 do 22:00, zameranie talianska kuchyňa (pizza, pasta).
radsej keby spojazdnili garaze....chlopici co tam na comsi pracuju hovorili nieco o tom, ze nielen softver ale aj kable zabudli natahat
dobra sprava pre baby - kadernictvo uz fici
MM_SPI no está en línea   Reply With Quote
Old December 22nd, 2009, 08:28 PM   #1265
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by MM_SPI View Post
radsej keby spojazdnili garaze....chlopici co tam na comsi pracuju hovorili nieco o tom, ze nielen softver ale aj kable zabudli natahat
dobra sprava pre baby - kadernictvo uz fici
uz su, a tie plechove pasy na podlahe su skvele... aj hasiace pristroje na rohoch okolo ktorych sa jazdi - asi sa poucili v troch veziach ako sa to 'spravne' robi
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old December 22nd, 2009, 09:39 PM   #1266
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Ja by som napríklad privítal, keby sa garážové vráta otvárali pri východe na fotobunku...nevidím reálny dôvod, prečo by som mal pri východe prikladať čip...
Old December 22nd, 2009, 10:08 PM   #1267
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Quote:

Ja by som napríklad privítal, keby sa garážové vráta otvárali pri východe na fotobunku...nevidím reálny dôvod, prečo by som mal pri východe prikladať čip...
pokial nemas chip alebo dialkovy ovladac hodeny v aute maju o to tazsi odchod z garaze potom ako ti v klude otvoria a nastartuju auto vo vnutri garaze.

pokial finepaci neklamali mali by sa dat dokupit aj DO takze nemusime saskovat s tymi chipmi
Old December 22nd, 2009, 10:10 PM   #1268
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1760

aspon sa o trochu tazsie kradnu auta.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2009, 08:35 AM   #1269
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

vam nedali dialkove??
Old December 23rd, 2009, 08:52 AM   #1270
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Dostali sme iba chipy, ktoré treba prikladať k čítačke...
Old December 23rd, 2009, 11:32 AM   #1271
hipi(sk)
Registered User

Likes (Received): 111

Quote:

A teraz si ma pokojne zozerte... Btw, kto sem postne fotky svojho bytu na posudenie?
ja som mal tu odvahu a dostal som zdrba za male izby (12,9;12,5;10,5m2) izby a chodbu siroku 95cm. ( video: http://www.youtube.com/user/hipisko#p/u )
hipi(sk) no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2009, 11:53 AM   #1272
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Likes (Received): 197

Quote:
Originally Posted by hipi(sk) View Post
ja som mal tu odvahu a dostal som zdrba za male izby (12,9;12,5;10,5m2) izby a chodbu siroku 95cm. ( video: http://www.youtube.com/user/hipisko#p/u )
lenze to je rec o RD, nie o byte, u RD su troska ine moznosti uprav ako u bytov, za tym zdrbom si stojim aj po zhliadnuti videa, ta prva otvarana izba je nocna mora klaustrofobika, ta druha opticky pride vacsia a uz uchadzajuca aj ked to moze byt blbymi zabermi, v tej spalni bude kde postel aby sa dalo normalne dostat k satniku? chobna je mala a tmava, v noci ak tam nahodou nieco niekto necha tak sa tam druhy dorazi

a neodpustim si 1 vec - ta oranzova vrchna linka je otras a cela ta obyvacka s kuchynou ma 2-3x viac farieb nez by mala mat, videl som tam min. 3-4 druhy hnedej, bielu, zltu, zelenu, oranzovu...

ale aspon niekto kto ma gule postnut video
Aan no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2009, 03:58 PM   #1273
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Dnes som obedoval v reštaurácii Pippo, na prvý pokus obstáli na výbornú. Mal som veľmi chutné špenátové rizoto s kuracími prsiami, presne ako si rizoto predstavujem: vlhké, vláčne, varené s parmezánom, veľa špenátu. Parmezán aj na povrchu. Moji dvaja spolustolovníci mali aj polievky, vraveli, že boli dobré, husté, veľké.

Pokiaľ ide o ten východ z garáží, rozmýšľal som nad tým, a je asi dobré, že sa chip prikladá aj pri východe. Keby nedajbože niekto kradol autá, aspoň mierne mu to znepríjemní útek...

Predbežná informácia o mesačných platbách správcovskej spoločnosti ma šokovali, v prípade dvojizbového bytu 50 m2 vychádzajú na cca. 140 eur...najväčši položku tvorí samozrejme teplo, ale potom je tam milión malých položiek...najviac ma zarazilo upratovanie garáží za 4 eurá mesačne...veď pri 500 bytoch to je 2000 eur mesačne za upratovanie garáží!!! Čo sa vôbec v garáži upratuje??

Toto mi ale vravela iba jedna známa, takže si počkám na vlastný predpis...
Old December 24th, 2009, 01:52 PM   #1274
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
najviac ma zarazilo upratovanie garáží za 4 eurá mesačne...veď pri 500 bytoch to je 2000 eur mesačne za upratovanie garáží!!! Čo sa vôbec v garáži upratuje??
Nic, len fiktivna sluzba, v slovenskom preklade Vojtecha Mihalika zamienka na to ako ta co najviac osklbat. Je to ako upratovaci tender za pol miliardy. Odporucam nezaplatit.
Old December 24th, 2009, 11:05 PM   #1275
marclucpicard
Registered User

marclucpicard's Avatar

Likes (Received): 25

No pri tom pohybe aut (raz ked to bude obsadene) by som sa po roku prisiel pozriet ako to tam vyzera ak sa neupratuje a garantujem ze by tam bolo tolko spiny ze by to az pekne nebolo
Ved v lete sa tam isto usadzuje prach ci uz z aut alebo je tam nafukany cez rozne vstupne dvere a brany. A v zime ani nehovorim ak tam pride cez den X zasnezenych aut z ktorych sa ten spinavy sneh (Ba nie je idelane ciste mesto ) roztopi a ostane na podlahe v podobe vody a neskor spiny.
marclucpicard no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2009, 12:17 AM   #1276
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Tak ale reálne, 4 € mesačne v 500-bytovom dome?!
Old December 25th, 2009, 10:09 AM   #1277
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Quote:

Tak ale reálne, 4 € mesačne v 500-bytovom dome?!
Lenže treba rátať, že spočiatku tam nebude obsadených 500 bytov, časom sa určite platby znížia. A ak nie, bude sa to dať časom u správcu vydupať. Alebo ho vymeniť.
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2009, 10:25 AM   #1278
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tibi Kimi View Post
Lenže treba rátať, že spočiatku tam nebude obsadených 500 bytov, časom sa určite platby znížia. A ak nie, bude sa to dať časom u správcu vydupať. Alebo ho vymeniť.
to ze byty nebudu obsadene neznamena ze maju prvi obyvatelia platit celu prevadzku. byt ma do svojho predaja vlastnika - developersku spolocnost. a ten musi znasat s tym spojene naklady.

je urcita mala sanca ze momentalne ide len o uverovanie prevadzky domu a na konci roka pri vyuctovani sa nam peniaze vratia. skor si ale myslim ze sa najde cesta ako o peniaze prideme - upratovat moze developerska upratovacia s.r.o., nevyhnutnu udrzbu moze zabezpecovat developerska udrzbarska s.r.o. - urcite jedna zmluva vyhodnejsia ako druha...
Old December 25th, 2009, 11:44 AM   #1279
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tibi Kimi View Post
To akoze keby bol obyvany prave jeden byt, tak jeho obyvatel by mal tahat prevadzku celeho baraku? Obavam sa ze takto to nefunguje.
Old December 25th, 2009, 08:46 PM   #1280
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by default View Post
To akoze keby bol obyvany prave jeden byt, tak jeho obyvatel by mal tahat prevadzku celeho baraku? Obavam sa ze takto to nefunguje.
Ako písal xman66, vlastníkom všetkých nepredaných bytov a komerčných a nebytových priestorov je až do ich predaja FINEP.
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules