[Radom] Radomskie Centrum Sportu - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 14th, 2008, 10:13 AM   #41
lMl
2012

lMl's Avatar

najgorszą rzeczą w tym całym planowaniu inwestycji jest ciągła zmienność decyzji, czego szczytem był pomysł Supercentrum na Koniówce...

obecny pomysł może i fajnie wygląda na papierze ale niby skąd miasto miałoby mieć te 130mln zł... Przy pierwotnej kwocie 70mln, po otrzymaniu 28mln, miasto musiałoby wyłożyć "tylko" 42mln, co przy rozbiciu kwoty np. na 4 lata daje 10,5 mln zł rocznie, a taki ciężar budżet, wydaje się, mógłby udźwignąć...

a tak pozostaną wizje prezydenckiej megalomani...
lMl no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 14th, 2008, 11:39 AM   #42
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Zgadza się! Koniówka to była czysta megalomania, ale chwytliwa...

Natomiast projekt złożony przez poprzednie władze na stadion na 8tyś kiedy w tym samym czasie na Radomiaka przychodziło po 10tyś bo więcej już nie wchodziło na to boisko to delikatnie mówiąc był minimalizm w złym tego słowa znaczeniu...
Generalnie nic nie zostało zrobione dobrze w tym przedsięwzięciu! Na każdym etapie same wpady
Old May 14th, 2008, 11:42 AM   #43
lMl
2012

lMl's Avatar

kiedy na Radomiaku było 10tys. kibiców? -nie twierdzę, że Radom nie potrzebuje stadionu przynajmniej na 15k ale przy obecnej sytuacji w mieście chyba lepiej mieć stadion na 8k niż nie mieć w ogóle -poza tym zawsze można go rozbudować...
Sponsored Links
Advertisement

Old May 14th, 2008, 12:01 PM   #44
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Na lepszych meczach drugoligowych, wtedy kiedy jeszcze walczył o utrzymanie ...w II lidze

A ja zamiast tego cholernego stadionu wolałbym żeby kasę przeznaczyli na basen olimpijski z widownią na 3-4tyś albo halę widowiskowo-sportową na 6-8tyś
Old May 14th, 2008, 12:40 PM   #45
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

'akcja STADION 2009
Ekstraklasa postanowiła zmusić kluby i samorządy do inwestowania w swoje obiekty. Za dwa lata w wielkich miastach będą musiały funkcjonować trzydziestotysięczne stadiony. Mniejsze miasta muszą posiadać obiekty na piętnaście tys. miejsc.
Ekstraklasa rozpoczęła akcję Stadion 2009. Do tego roku obiekty będą musiały diametralnie zmienić swój wygląd i swoją pojemność. Stadiony, na których rozgrywane są mecze pierwszej ligi, podzielono na trzy kategorie.
W najwyższej (elite) ich standard ma odpowiadać wymogom UEFA. Stadiony w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań) powinny mieścić minimum 30 tys. widzów, a co najmniej 22,5 tys. miejsc musi być zadaszonych. Na tych obiektach będzie więc można – zgodnie z przepisami UEFA – rozgrywać mecze w ramach europejskich pucharów, z finałami tych rozgrywek włącznie.
Kategoria druga, która ma być standardem dla ekstraklasy, dopuszcza obiekty mogące pomieścić co najmniej 15 tys. widzów, a minimum trzy trybuny muszą być zadaszone.
Stadiony najniższej, trzeciej kategorii będą dopuszczane do rozgrywek w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Ich pojemność powinna być nie mniejsza niż 10 tys. miejsc – tak, aby można było na nich rozgrywać mecze eliminacji europejskich pucharów'

Wycinek z wątku o stadionie w Łodzi: https://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1722

Także sam widzisz, że 8tysięcznika nie ma sensu budować i wyrzucać kasy w błoto. No chyba że założymy, że przez najbliższe dziesięciolecia Radomiak będzie pałętał się po trzeciej lidze...
Old May 14th, 2008, 01:09 PM   #46
gregor13
Registered User

gregor13's Avatar

Likes (Received): 53

Nawet jakby Radomiak miał się pałętać w III lidze, to lepiej od razu zrobić coś porządnie, niż później znowu utknąć w miejscu na wiele lat... Stadion na 8 tysięcy miejsc to porażka. Taki sobie - za przeproszeniem - wybudowali w Kozienicach. Ale znając operatywność naszych władz, to w najbliższych latach tylko będą ględzić o nowym stadionie, że może stanie na Koniówce, może na Struga, a może przy Kieleckiej... Że budowa będzie kosztować 120 mln zł, później 250 mln złotych, później wzrośnie do 5 mld złotych i w końcu ktoś stwierdzi, że miasta na to nie stać... A w międzyczasie będą robione kolejne analizy, projekty, założenia, załączniki do analiz, załączniki do załączników itd... Takie rzeczy to - niestety - tylko w naszym Radomiu...
gregor13 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 14th, 2008, 01:29 PM   #47
lMl
2012

lMl's Avatar

w Kozienicach wybudowano stadion wielofunkcyjny z widownią na 4700 miejsc (zbudowany za 6mln zł, z czego 33% dało Ministerstwo Sportu), i Radom takim obiektem NIE może się poszczycić-to co obecnie w mieście jest, zarówno jeżeli chodzi o murawę jak i stan trybun urąga wszelkim standardom (zarówno Radomiak jak i Broń).

Jeżeli chodzi o przepisy zacytowane powyżej to ok, to jest to jakiś tam stan docelowy i wydaje mi się, że pojemność stadionu powinna być narzucona potrzebami a nie sztucznymi przepisami. I moim zdaniem, jeżeli nie ma pieniędzy na stadion 16k to chyba lepiej wybudować mniejszy z odpowiednim zabezpieczeniem miejsca na rozbudowę niż czekać nie wiadomo jak długo roztaczając przed sobą piękne wizje...

EDIT: myślę, że w momencie budowy oprócz dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego miasto mogłoby liczyć na pieniądze z Ministerstwa Sportu i Totalizatora Sportowego i np. do projektu trzeba byłoby dorzucić 20mln zł i w ten sposób w 2 lata moglibyśmy mieć przyzwoity stadion...a gdyby było zapotrzebowanie to w ciągu następnych 5 możnaby go rozbudować...

EDIT2: Stadion w Kielcach kosztował 48mln zł.

Last edited by lMl; May 14th, 2008 at 01:35 PM.
Old May 14th, 2008, 01:44 PM   #48
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

No właśnie o miejsce tutaj chodzi! To co napisałeś, że najpierw wybudować 8k i później rozbudować ma sens. Tyle że ten projekt jest z bieżnią i później może zabraknąć miejsca na rozbudowę. Natomiast jeżeli zrezygnujemy z bieżni to z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy przyjąć że tych 28 mln z UE nie dostaniemy...
Wariant z rozbudową byłby najlepszym gdyby działka, którą magistrat 'sprzedał' Jadarowi znowu do niego wróciła. Wtedy byłoby duże pole manewru. Tyle, że tu znowu wchodzę w grę duże pieniądze na odkupienie terenu, których obawiam się że miasto nie będzie chciało wyłożyć. Wydaje mi się że najlepszy interes na Radomiaku zrobi/ł właściciel Jadaru...niestety...
Teraz natomiast każde rozwiązanie wydaje się być złe...
Old May 14th, 2008, 01:52 PM   #49
lMl
2012

lMl's Avatar

IMO jedynym sensownym rozwiązaniem jest budowa stadionu z bieżnią-mając obiekt 8-15k mogłyby się rozgrywać w mieście zawody lekkoatletyczne, co myślę miałoby dość dużą popularność biorąc pod uwagę stan polskiej ligi i radomskich drużyn...

A projekt można skonstruować np. tak: najpierw budujemy stadion na 10k z dwiema bocznymi trybunami po 5k każda. Kończymy inwestycję w 2011. W następnych latach gmina Radom własnymi środkami buduje tylne trybuny po 2,5k każda i mamy piętnastotysięcznik w pełni odpowiadający normom...
Old May 14th, 2008, 02:16 PM   #50
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Później budujemy drugą kondygnację trybun i mamy 25 tysięcznika
Stadion lekkoatletyczny daje dużo więcej możliwości organizacji różnego rodzaju zawodów, meetingów itd, a to myślę dość istotny plus w sytuacji takiego marazmu piłkarskiego jaki mamy w Radomiu...

Hehe my doszliśmy do pewnych wniosków, ciekawe czy magistrat to jakichś dojdzie???

PS. Tego mi brakowało w radomskich wątkach...DYSKUSJI...Faktycznie coś się zmienia
Old May 14th, 2008, 02:54 PM   #51
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1191

Ja bym jednak chciał części lekkoatletycznej stadionu. Sam w podstawówce i liceum biegałem, dość intensywnie swego czasu, i nie mieliśmy gdzie tego robić. Tzn. było gdzie, ale bieganie po Parku Kościuszki albo pylącej nawierzchni bieżni wokół stadionu na Struga, gdzie ogólne wrażenie było dość przygnębiające, nie było szatni, menele chlali po krzakach itd. itd. to jest to, co nie zniechęci młodych sportowców? Piłka nożna to nie jedyny sport na świecie. Dla mnie kompletnie nieistotny.
Jak już coś robić to porządnie. Od A do Z.
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2008, 03:39 PM   #52
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

W dzisiejszych radomskich warunkach prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż z bieżnią. Radomiak jest zbyt cieniutki żeby taki obiekt budować 'tylko' dla niego /nie chodzi mi o ilość kibiców bo ta jak na owe warunki jest dość duża, ale na możliwości finansowe klubu/! Gdybyśmy mieli team pokroju Lech Poznań, Wisły Kraków czy już niebawem Śląska Wrocław to absolutnie byłbym za typowo piłkarskim obiektem.
Old May 14th, 2008, 03:51 PM   #53
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1040

Jak pokazuje życie w tym kraju kluby potrafią pojawiać się znikąd jak tylko otrzymają stadion bądź sponsora, więc z tą maleńkością Radomiaka bym nie przesądzał. Mniejsi dotarli na szczyt. Co do samego obiektu również uważam, ze najlepszy byłby z bieżnią, ale skoro nie ma miejsca to lepiej wybudować piłkarski, ale na 15000, a mniejszy już typowo lekkoatletyczny zrobić na Broni. Takie są zresztą polany miasta.
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2008, 05:36 PM   #54
K.g
Registered User

Likes (Received): 4

Tylko nasi włodarze miasta uwielbiają naszą 5 ligową Broń i na remoncie stadionu mosiru się skończy
K.g no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2008, 08:50 AM   #55
gregor13
Registered User

gregor13's Avatar

Quote:
Originally Posted by dkt1984 View Post
Później budujemy drugą kondygnację trybun i mamy 25 tysięcznika
A jak Ty sobie wyobrażasz dobudowanie tego drugiego piętra? Przecież konstrukcja dachu w tym projekcie jest taka, że bez kompletnej rozbiórki tegoż zadaszenia nic nie zdziałasz.
A jak już rozłożysz ten daszek na czynniki pierwsze i dobudujesz drugie piętro, to zadaszenie trzeba by było robić zupełnie inne. I okazałoby się, że ta przebudowa kosztowałaby pewnie ze trzy razy tyle, co sama budowa stadionu...
Old May 15th, 2008, 03:27 PM   #56
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Szczerze mówiąc to nie widziałem projektu /jest w ogóle już projekt czy to tylko koncepcja?/
Jeśli masz ten projekt /link czy cokolwiek/ to wklej go tutaj.

A dobudowanie drugiej kondygnacji było opatrzone '' A to czy coś takiego można by zrobić zależy od projektu.
Old May 15th, 2008, 03:40 PM   #57
KY8
User

KY8's Avatar

http://inwestycje.radom.pl/z_0005.php

Tu masz o tym trochę info. Projekt tam zamieszczony istnieje już kilka lat i był on robiony podczas generalskich rządów jako stadion miejski przy Struga.
Old May 15th, 2008, 03:45 PM   #58
lMl
2012

lMl's Avatar

ale to chyba taka luźna koncepcja, a nie projekt budowlany?
Old May 15th, 2008, 05:08 PM   #59
KY8
User

KY8's Avatar

Podobno projekt - tak tam przynajmniej napisali... Aby sie upewnić można jeszcze spytać lepiej poinformowanych na forum radomskich inwestycji.
Old May 16th, 2008, 08:23 AM   #60
gregor13
Registered User

gregor13's Avatar

http://inwestycje.radom.pl/z_0005.php

To jest właśnie ten projekt, na który miasto dostało 28 mln złotych. Kurnik na 8.000...
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
infrastruktura sportowa, mazowieckie, radom, stadion, stadiony

Thread Tools

Posting Rules