[Białystok] Stadion Miejski - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 19th, 2007, 12:24 PM   #101
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 420

Quote:
Originally Posted by Chris740 View Post
vlad stadion ma kosztować ~100 mln zł
A kosztować 100 - 250 mln zł będzie cały stadion z zapleczem treningowym. (bodjaże ma on być na elewatorskiej)
A ma to wyglądać chyba tak:http://img443.imageshack.us/img443/6938/dscn3452bu3.jpg
zapewniam Cię, nie ma NAJMNIEJSZYCH szans, aby tego typu stadion wybudować za 100mln zł. 250mln wydaje się bardziej realną sumą, wcale nie zawyżoną. I zaplecze nie ma tu wiele do znaczenia, koszt takich budek i trybunek to nie wiecej niz 15-20mln.
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 19th, 2007, 12:28 PM   #102
J_J
Registered User

J_J's Avatar

Likes (Received): 14

Z tego co wiem. to ECE wycofal sie ze wspolfinansowania tego projektu. Prawda to ?
Quote:
Po czwarte zapytam, czy w naszym pieknym miescie organizuja sie koncerty z takim rozmachem, ze potrzebny bedzie do tego stadion?
To moze czas najwyzszy na taki rozmach Na imprezach masowych mozna swietnie zarobic.
Quote:
Nawiazujac do stadionu, kibice Jagi naprawde ciesza sie, ze bedzie nowy stadion, co nie zmienia faktu, ze nie jest on najlepszym projektem pod wzgledem spelnienia potrzeb fanatykow
Ale ja tez sie bardzo ciesze mimo, ze nie uczeszczam na mecze. Bardzo!
Quote:
Niepodwazalny fakt jest taki, ze najlepiej sie dopinguje z wysokiej stromej, jednopoziomowej trybuny. Faktem tez jest, ze w Kielcach wieje wiatr i leci woda na krzeselka, a nasz projekt jest dosc podobny, tylko troche wiekszy.
Na tym sie nie znam, ale poza Krakowem to nie widze, by budowalo sie takie trybuny. Rozwiazaniem moze byc zwiekszenie kata nachylenia jak np. jest na stadionach Primera Division.
Quote:
P.S. Nie wiem czy dobrze pamietam, reki se uciac nie dam, ale Parkridge dostal pozwolenie w jakis dziwny magiczny sposob, a potem mu je cofnieto, dlaczego to w sumie nie kojarze. A poza tym Strzalkowski wiele razy powtarzal, ze on ma w nosie, co bedzie po drugiej stronie ulicy, wiec nie wiem, czemu zarzucasz mu, ze to on blokowal Focusa.
Anglicy nie dostali zadnego pozwolenia, bo pod wplywem srodowisk wiadomych rada miasta uchwalila po tej czesci Jurowieckiej plan zagospodarowania przestrzennego wykluczajacy obiekty handlowe o powierzchni pow. 2 tys. metrow kwadratowych. Focus mial miec ok 33 tys. m. kwadratowych + 10 salowe kino. Bez warunkow zabudowy lub planu zagospodarowania nikt nie wyda pozwolenia, bo jest to niemozliwe. Parkridge takowych nigdy nie uzyskal.
J_J no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2007, 12:45 PM   #103
dafus
Primoz Urzhupan

dafus's Avatar

Likes (Received): 2151

O tym jakie ma zamiary ECE, to wie tylko Strzalkowski, wiec nic Ci w tym temacie nie moge napisac. W Polsce poki co niewiele stadionow sie buduje, wiec nie bardzo jest z czego wybierac jako przyklady, ale wlasnie przyklad Kielc pokazuje, czemu takie trybuny sa nienajlepsze. Gdyby 3 lata temu wiadome srodowisko mialo taki wplyw na wladze, to bysmy juz dzisiaj chodzili do Galerii Jagiellonia. Jakas tam sila, to mysmy sie stali po ostatnich wyborach.
dafus no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 19th, 2007, 01:57 PM   #104
karol1

Likes (Received): 0

http://www.parkridgeholdings.com/db/...allery/248.jpg

ehh aż żal ściska,
Czemu nie mogły powstać dwie galerie ja się pytam?????
to jest taka lokalizacja że każda miałaby obroty, a kibice Jagiellonii chodziliby sobie tylko do swojej, tak by robiąc tam zakupy czuć się sponsorem...
Tak dupa, władza zablokowała Focusa, tak na prawdę miała w dupie Jagiellonię,
teraz nie ma i długo nie będzie żadnej,i co mamy rynek syf i smród po obu stronach Jurowieckiej!!!!!!!
a te zarzuty przeciw Parkridgeowi to jakaś moherowa porpaganda!
obcy kapitał, wsperanie lokalnego biznesu, a ja się pytam kto ewentualnie kupi grunty pod galerię JAgiellonia? Spółka JAgiellonii, czy zagraniczny developer??
część zysków ma iść na JAgę, a większość do tak znienawidzonego przez pewne środowiska "obcego kapitału"
karol1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2007, 02:15 PM   #105
dafus
Primoz Urzhupan

dafus's Avatar

Likes (Received): 2151

Wiekszosc gruntow pod Galerie Jagiellonia jest w uzytkowaniu wieczystym spolki Jagiellonia ( 99 lat zdaje sie ), wiec nikt ich kupowac nie musi. A na Plac Inwalidow ma byc zorganizowany przetarg ( projekt galerii tylko troche zahacza o tenze plac), ale nie o tym jest temat. Skupmy sie na wadach i zaletach projektu Stadionu Miejskiego.
dafus no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2007, 10:58 PM   #106
karol1

przecież teraz miasto chce sprzedać grunty pod Galerię, inaczej miałoby NIK na karku, bo za nic oddaliby takie cenne grunty. To warunek wydania pozwolenia na Galerię.

Co do stadionu, to bardzo mi się podoba. Tylko ta bieżnia mnie denerwuje, niektórzy mówią, że dach jest zbyt krótki,
myślę, że takie poprawki mogą być uwzględnione przy projekcie końcowym.
karol1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2007, 08:18 AM   #107
Nekroskop88
Registered User

Likes (Received): 3

Kolega ze stadionu

Było sobie dwóch zaprzyjaźnionych architektów. Jeden z nich przewodniczył jury, drugi złożył projekt stadionu. I wygrał.

Białostocki magistrat rozstrzygnął kilka dni temu konkurs na koncepcję architektoniczną stadionu miejskiego. Wygrał projekt złożony przez Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz&Associates z Warszawy.

Wygrali w Katowicach

Zwycięzca to Stefan Kuryłowicz, uznany polski architekt, profesor Politechniki Warszawskiej. A 10-osobowemu jury konkursowemu przewodniczył jego znajomy - architekt z Katowic Ryszard Jurkowski, którego na to stanowisko wskazało Stowarzyszenie Architektów Polskich, poproszone przez urząd miasta.

Obaj panowie znają się bardzo dobrze. Na tyle, że wspólnie powołali konsorcjum, które w 2005 roku zwyciężyło w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania ulic w Katowicach.

- Uzyskaliśmy zlecenie na zrobienie pierwszego etapu tej inwestycji - przyznaje Ryszard Jurkowski. - Ale nie wiadomo, czy i kiedy będzie realizowany drugi etap. Konsorcjum zostało rozwiązane na przełomie 2006-2007 roku.

Wszystko zgodnie z prawem

Jurkowski zaprzecza, aby fakt, że obaj panowie pracowali razem, miał wpływ na decyzję jury. - Nie współpracujemy od półtora roku, nie mamy ze sobą żadnych kontaktów - twierdzi. - Wszystko jest zgodne z prawem. Przed wejściem w skład jury zgłaszałem, że znam Kuryłowicza. Urząd miejski uznał, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

Rzeczywiście, wszelkie wymogi formalne przed rozstrzygnięciem konkursu zostały spełnione.

- Pan Jurkowski, tak jak inni członkowie komisji, złożył oświadczenie o bezstronności. Po tym, jak zapoznał się z listą osób uczestniczących w konkursie - mówi Urszula Sienkiewicz, rzecznik urzędu miejskiego. - Poinformował również, że w przeszłości uczestniczył jako konsorcjant w konkursie z panem Kuryłowiczem. Żadna z ich dawnych form współpracy nie wyczerpuje przesłanek wynikających z art. 112 ust. 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Powtórzyć konkurs

Urząd nie planuje rozpisania nowego konkursu. - Nie potwierdziło się żadne z anonimowych doniesień na temat obecnych powiązań tych panów. Dlatego nie przewidujemy możliwości unieważnienia postępowania - wyjaśnia Sienkiewicz.

Innego zdania jest Transparency International, organizacja walcząca z korupcją. - Dla dobra sprawy konkurs należałoby powtórzyć, bez względu na to, czy szef komisji złamał prawo podpisując deklarację bezstronności, czy też nie - uważa Małgorzata Brennek z TI.

Stefan Kuryłowicz nie znalazł wczoraj czasu na rozmowę z "Porannym”.

Małgorzata Brennek, Transparency International
Powiązania biznesowe pomiędzy panem Jurkowskim i zwycięzcą konkursu panem Kuryłowiczem rodzą daleko idące wątpliwości co do bezstronności szefa komisji. To konflikt interesów. Wchodzi w grę również wtedy, gdy istnieje jedynie teoretyczna możliwość, że troska o osobiste korzyści przeważa nad tą o interes publiczny. Taka jest interpretacja m.in. NIK. Jurkowski powinien był zrezygnować z członkowstwa w komisji.

PORANNY
Nekroskop88 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2007, 09:13 AM   #108
wojtekbp
Registered User

Likes (Received): 2867

oj bo pewnie w trakcie konkursu odpadl jakis znajomy Malgorzaty Brennek ... niech ta Pani szuka korupcji tam gdzie ona rzeczywiscie moze byc .

W srodowisku architektow ciezko znalesc dwie znane osoby ktore nigdy nie mialy ze soba kontaktu .
Wydaje mi sie , ze Stefan Kurylowicz jest na tyle dobrym i uznanym architektem , ze nie potrzebna mu zadna protekcja znajomych
wojtekbp no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2007, 12:06 PM   #109
erteel

Quote:
Originally Posted by karol1 View Post
Tylko ta bieżnia mnie denerwuje
Gdzie ty tam bieżnię widzisz?
erteel no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2007, 02:11 PM   #111
Nekroskop88
Registered User

fajnie, fajnie
tylko powiedzcie mi - jak można pisać "Biały Stok" albo "Biały-Stok" ?!
Old May 20th, 2007, 05:37 PM   #112
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 420

Quote:
Originally Posted by wojtekbp View Post
oj bo pewnie w trakcie konkursu odpadl jakis znajomy Malgorzaty Brennek ... niech ta Pani szuka korupcji tam gdzie ona rzeczywiscie moze byc .

W srodowisku architektow ciezko znalesc dwie znane osoby ktore nigdy nie mialy ze soba kontaktu .
Wydaje mi sie , ze Stefan Kurylowicz jest na tyle dobrym i uznanym architektem , ze nie potrzebna mu zadna protekcja znajomych
Projekt Kuryłowicza jest dobry, więc nic złego się nie stało.

Natomiast Jurkowski znany jest w środowisku z ustawiania konkursów. Niektórzy mówią, że nie ma na koncie jednego uczciwie sędziowanego konkursu :-/ Jako że estetyka jest sprawą subiektywną, ciężko to udowodnić, natomiast fakty są takie, że znam kilka pracowni, które widząc nazwisko Jurkowskiego jako przewodniczącego jury, w ogóle w tychże konkursach udziału nie biorą.

A co do potrzeby protekcji - architektura to też biznes, protekcja zawsze się przyda, nawet najlepszym ;-)
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2007, 08:16 AM   #113
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1566

Kurier Poranny

Było z czego wybierać

Za cztery lata przy ulicy Słonecznej ma stanąć stadion miejski z prawdziwego zdarzenia. Jednak już teraz projekt budzi sporo zastrzeżeń.

Miasto rozpoczęło konsultacje i obiecuje uwzględnić zgłaszane uwagi.

Zwycięski projekt to dzieło warszawskiej firmy Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. Najdalej w 2011 roku stadion ma być gotowy.

Dla 20 tysięcy kibiców

Zwyciężył projekt najdroższy, ale zdaniem jury - najlepszy w każdej z pięciu konkursowych kategorii. Oceniano m.in. walory architektoniczne i funkcjonalne, a także realność inwestycji i jej koszty.

Stadion według wstępnych wyliczeń ma kosztować około 148 mln zł i mieścić ponad 22 tys. widzów.

- To najdroższy projekt - przyznaje Urszula Sienkiewicz, rzecznik urzędu miejskiego. - Ale w jego skład wchodzi też budowa parkingów i centrum konferencyjno-szkoleniowego. Sam stadion nie będzie taki drogi. Były droższe koncepcje.

Wyróżnienia i kontrowersje

Drugą nagrodę zdobył projekt firmy "ATJ Architekci". Doceniono zaproponowany sprawny ruch widzów i samochodów oraz boisko treningowe nad wielopoziomowym parkingiem, ale projekt wzbudził kontrowersje ze względu na zbyt duże rozmiary. Ta propozycja miałaby kosztować nieco ponad 140 mln zł.

Wyróżnienie pierwszego stopnia za lekką i oszczędną formę obiektu otrzymała koncepcja "Schuster Architekten" z Duesseldorfu, który miał kosztować 110 mln zł. Drugi wyróżniony projekt przedstawiła firma "Maciej Kuryłowicz - Architekt". Ta propozycja ujęła jurorów nawiązaniem do motywów architektury regionalnej. Jej koszt oszacowano na 96 mln zł.

Czas na opinie białostoczan

Miasto wybrało koncepcję, ale nie przesądza, że dokładnie taki stadion wybuduje. Dużo zależy od rozpoczynających się właśnie konsultacji społecznych. O opinię poproszone zostały m.in. środowiska sportowe.

Od 28 maja będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców wystawa projektów. Magistrat planuje też przeprowadzenie wśród białostoczan ankiety. Sami urzędnicy widzą już teraz konieczność zmian w wybranym projekcie.

- Zastanawiamy się nad zwiększeniem liczby miejsc na tym stadionie, nad podwyższeniem go i wydłużeniem zadaszenia - mówi Urszula Sienkiewicz. - Chcielibyśmy, aby na ten temat wypowiedzieli się ludzie, którzy będą z tego stadionu korzystać.

Trzeba poprawić

Jacek Chańko, radny i piłkarz Jagiellonii Białystok
Nie podoba mi się forma wyboru - w dwa dni zdecydowano o tak dużej inwestycji. Minusem tej koncepcji są trybuny odsunięte od murawy, w szatniach nie ma miejsca na odnowę biologiczną i brakuje telebimu. Poprawił mi się humor, gdy prezydent obiecał konsultacje. Zapewnił mnie, że wszystko jeszcze można w tym projekcie poprawić. To dobrze, bo stadion ma być wizytówką miasta.
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2007, 09:51 AM   #114
zlotyy2k
Registered User

to ja dorzuce wizualki do powyższego artykułu

Stadion, centrum konferencyjno-szkoleniowe i parkingi - taki obiekt ma powstać przy ul. Słonecznej

Interesujący, ale zbyt duży. Ten projekt zdobył drugą nagrodę

W niemieckim stylu: oszczędna forma i przejrzysta konstrukcja. I wyróżnienie

Ciekawe nawiązanie do motywów architektury regionalnej. II wyróżnienie
zlotyy2k no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2007, 11:10 AM   #115
Nekroskop88
Registered User

Fotoreportaż z ogłoszenia wyników konkursu na Stadion Hetman w Białymstoku
http://www.ronet.pl/!archiwum_pl/200...tman/index.htm
Old May 23rd, 2007, 03:58 PM   #116
svir
Registered User

Likes (Received): 808

ehh ile ja tych wizek widziałem mam szczerą nadzieję, że tym razem na wizkach się nie skończy
svir no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2007, 06:07 PM   #117
KOOdaq

Likes (Received): 1

wiecie co? coraz bardziej naszego nowego prezydenta lubie przynajmniej sluchac o nim co nieco, ze cos proboje robic a jezeli jego działania, beda mialy jakis widoczny rezyltat, to w ogole go pokocham
KOOdaq no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2007, 06:47 PM   #118
Nekroskop88
Registered User

ano, stara się
słyszeliście o tym?

"Trwają rozmowy władz Białegostoku z przedstawicielami Lang Team na temat organizacji jednego z etapów Tour de Pologne w naszym mieście w roku 2008."

http://www.bialystok.pl/site.php?s=M...QzMmIwMzI2MjY=
Old May 23rd, 2007, 07:34 PM   #119
KOOdaq

Likes (Received): 1

Nekroskop, czekaj... czy Tour De Pologne, to jest cos na styl tour de France? czyli ze oni po szosach maja jezdzic? w tym momencie mi sie wydaje ze to bedzie bardziej odcinek specjalny

co do Skandia MTB, to ciekawe którędy by biegła trasa... ale koncze juz offtop
KOOdaq no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2007, 08:01 PM   #120
shadowbuu
Registered User

shadowbuu's Avatar

Likes (Received): 4

Bardzo fajny pomysł, szczególnie jeśli chodzi o promocje miasta i w ogóle jako widowisko Tylko problem po jakich ulicach oni by jechali? Wydaje mi sie, że powinny być one chociaż w miarę równe a o taki troche trudno w Białym :/
shadowbuu no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, ekstraklasa, infrastruktura sportowa, jagiellonia, podlaskie, stadion, stadiony, stadium

Thread Tools

Posting Rules