Домаћи јавни градски превоз | Domestic public city transportation - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура > Јавни превоз

Јавни превоз Public transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 21st, 2008, 11:34 PM   #81
Stormwatch153

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by CrazySerb View Post
Na koji mislis? Ikarbusov ili Neobusov autobus?
Mislim na Ikarbusov autobus, onaj sto je predstavljen na sajmu, jako mi se svidja....a ovi u Novom Sadu su Volvo/Neobus autobusi.
Stormwatch153 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 22nd, 2008, 02:52 AM   #82
Stefan1
Registered User

Quote:
Originally Posted by mojaBL View Post
Koji je to tip vozila?
BL, na mojim fotkama ovako...
na prvoj fotki je Volvo (znaci original Volvo koji nema veze sa Neobusem) sa klimom i ima ih 5-6 komada u Novom Sadu, iz 2006-e godine su, kupljeni naravno novi.

A na drugoj fotki u prvom planu je Neobus na Volvo B10 sasiji niskopodni bez klime.
Neobus Citta izgledaju odlicno, mi smo se vracali iz pravca Sremskih Karlovaca, i ono bas lepo izgleda kada stignes u prva prigradska naselja a ono lepi novi niskopodni autobusi na pocetnim stanicama...
Old April 28th, 2008, 03:20 PM   #83
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 241

Evo tog famoznog niskopodnog mercedesa

[img]http://i32.************/2lsv0nn.jpg[/img]

Do kraja leta oko 100 ovakvih u BGD, narudžba od strane Veolie, živela privatizacija

inače fotka1 - autor: Krle , fotka2: zeka sa www.autobusi.net
lindenthaler no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 28th, 2008, 03:45 PM   #84
Stefan1
Registered User

do *aja... steta sto ne narucuju Citaro... ali ovi su slicni Citaru... pa ajde...
Old April 28th, 2008, 05:53 PM   #85
MareCar
BANNED

Likes (Received): 383

Ovo je jeftinija verzija citara za istocno trziste....
MareCar no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2008, 06:14 PM   #86
mojaBL

Likes (Received): 4

A na kojim linijama vozi veolia?
mojaBL no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2008, 06:22 PM   #87
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

Quote:
Originally Posted by mojaBL View Post
A na kojim linijama vozi veolia?
na mnogo linija, verovatno jedan od najvećih privatnika u BG-u...
Old April 28th, 2008, 07:28 PM   #88
mojaBL

Koliko je manji od gsp?
Old April 28th, 2008, 07:29 PM   #89
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

to tačno ne znam...
Old April 28th, 2008, 07:40 PM   #90
everson
Click here to staglji-guc

everson's Avatar

Likes (Received): 179

Veolia Transport je, koliko znam, kupila Litas i tako je zastupljena kod nas - http://www.connex.info/tmpl/Extensio...epslanguage=ML
everson no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2008, 09:24 PM   #91
nero
Space Lord

nero's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by everson View Post
Veolia Transport je, koliko znam, kupila Litas i tako je zastupljena kod nas - http://www.connex.info/tmpl/Extensio...epslanguage=ML
Jeste, ali i LUV iz Beograda.

Quote:
Veolia Transport Acquires Bus Company LUV

12/09/2007

Veolia Transport has acquired the bus company LUV in Belgrade, Serbia. As of July 1 2007, LUV is operated as a part of Veolia Transport Adriatic Area.

The company, established in 1998, has about 150 employees, 73 buses (average age 1.5 years) and operates one part of the city traffic in Belgrade. The gross contract for the city traffic of Belgrade runs until 2013 with possibilities of a prolongation.

“The purchase of LUV is a good starting point for other tenders in Serbia,” says Dick ten Voorde, Managing Director of Veolia Transport Adriatic Area. “Through this second acquisition on the Serbian market, we will create a stable platform for further development of Veolia Transport on the Serbian market.”
Old April 30th, 2008, 06:29 PM   #92
Stefan1
Registered User

evo pre pola sata, izlazim iz teratane u mom kraju, i vidim ovaj niskopodni Mercedes Conecto, tako da sam se sa njim provozao 2 stanice cisto da osetim kakav je. Pa sveukupno fino izgleda... poprilicno fino... nisam nosio mobilni tako da nisam mogao da ga fotnem. Danas je saobracao na liniji 27
Old April 30th, 2008, 08:38 PM   #93
markonee

Bash mi je krivo shto nismo dobili Citario... Ali, i ovi su ok, s obzirom na sve ostalo shto se po BGu vozi.
Inache, Белкоммунмаш je skoro lansirao svoj novi model trolejbusa: AKSM-420 - evo fotke:

Ima nechega na njemu shto mi se ne svidja, mada je generalno ok... BG je grad-klijent Белкоммунмаш-a, pa se ne bih zachudio da ga vidimo u ovoj "skoroj", vec dve godine najavljivanoj nabavci 40 novih trolejbusa.

Josh neshto - nisam znao da Белкоммунмаш proizvodi i tramvaje! :O Ovo je model (AKSM-743) iz 2002. godine, trenutno je u upotrebi u Minsku. Mislim da nije nisha posebno, chak nije niskopodan, ima neshto tipa stepenik do kabini ili dva, ali je sigurno bolji od nashih katica!
Juche sam sluchajno na wikipediji nashao chlanak na ruskom i naishao na ovu slichicu:

Buduce gradske glavonje bi mogle da razmisle o ovom tramvaju, poshto su vec Crotram odbacili kao soluciju, a sumnjam da je ovaj skuplji!
markonee no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2008, 08:45 PM   #94
lindenthaler
ubahnista

lindenthaler's Avatar

nisu odbacili Crotram kao soluciju, tja nisu izabrali nijednu...

A vozila Belkomunaša su ružna da je neopisivo, tako da neka hvala...

bolje da uzmu poljske solarise.
Old April 30th, 2008, 09:52 PM   #95
markonee

Chini mi se da je krajem 2006. ili pochetkom 2007. jedan Solaris dolazio na probnu voznju, vozio je nekoliko krugova na liniji 22L - kada je poljska delegacija domacinima iz GSP-a saopshtila cenu, izjava koja je sledila bila je da su "...Solaris trolejbusi josh uvek veoma skupi za grad..."
A secam se da je neko iz GSP-a pominjao da je u sadashnjoj svojoj formi (prednji deo u obliku slova "U") TMK 2200 neprihvatljiv za korisnike GSP-a, jer bi ih, navodno, podsecao na ozloglasheni simbol Ustasha. Naravno, ovo je potpuna glupost, pretpostavljam, izjavljena da bi se sakrila chinjenica da jedan TMK 2200 koshta €1 850 000... Pa tako nisu ni izveli onu probnu voznju koju su najavljivali za kraj 2006. godine.
Upravo zbog toga mislim da bi trebalo ili da trazimo stranog kupca za GSP koji bi bio u stanju da unapredi elektrichni vozni park, ili da se pomirimo sa chinjenichnim stanjem, a to je da su nam, u ovom trenutku, jedini prihvatljivi partneri Belorusi, nazalost.
Old April 30th, 2008, 11:00 PM   #96
MareCar
BANNED

Likes (Received): 383

Ma Solaris je potpuno sranje, vec ovi obicni su najveci shit koji postoji, u mom gradu imaju neki privatnici koji ga voze, pozadi nemozes da sedis jer je cak i po 15stepeni unutra VRUUUUCO, losa ima je verovatno izolacija ismedju Motora i Kabine, plus su im motori smeste neshta visoko sa (iznutra gledano) desne strane skroz pozadi u cosku autobusa
MareCar no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2008, 12:10 AM   #97
CrazySerb
BANNED

Likes (Received): 9426

Markone, ako vec razumes ruski, evo ti link za jedan dobar beloruski transportni forum...

http://forum.esmasoft.com/

I iskreno, mislim da ne treba omalovazavati Beloruse i njihove proizvode...imamo mi mnogo toga od njih da naucimo
CrazySerb no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2008, 12:41 AM   #98
markonee

Hvala za link, ali nisam bash na nivou govornika ruskog jezika, a od diskusija sam daleko, daleko...
Iskreno sam zahvalan Belorusima na sim onim AKSM-321 koje su nam isporuchili, ipak su to spejs shatlovi u odnosu na ZIU 9ke! Jedino zbog chega im zameram je onaj piskavi zvuk koji se non-stop chuje! Uopshte ne mogu da provalim shta mu je izvor! :P

Ali, jednog dana bih voleo da vidim i ovo na BG ulicama:

Last edited by markonee; May 1st, 2008 at 01:28 AM.
Old May 1st, 2008, 11:31 AM   #99
mojaBL

to sa crotramom i U slovom je cista provala.
Old May 2nd, 2008, 10:11 PM   #100
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 17542

Првих 30 нових зглобних аутобуса „Икарбуса” идуће недеље на улицама

Прва серија од 30 нових зглобних аутобуса „Икарбуса” појавиће се на улицама Београда идуће недеље. ГСП „Београд” је са овим предузећем потписало уговор за куповину 100 соло и зглобних аутобуса, а читав пројекат, који се финансира средствима града, вреди више од 20 милиона евра. После првих 30 зглобних аутобуса „Икарбус” ће ГСП-у крајем маја испоручити и 25 соло аутобуса, још 20 зглобних у јуну и крајем јула преосталих 25 соло аутобуса. Тако ће пред увођење летњег реда вожње свих сто аутобуса предвиђених уговором бити на улицама Београда. „Икарбус” су данас посетили министри Вук Јеремић и Драган Ђилас, в.д. градоначелника Београда Зоран Алимпић, члан Градског већа Дејан Мали и директор Дирекције за јавни превоз Жељко Ђукановић.
Аутобуси типа ИК112 резултат су трогодишњег пројекта названог „Беобус”, који је био усмерен према потребама корисника. Пројекат је завршен маја прошле године, после чега је расписан тендер на ком је победио „Икарбус”. Аутобус је техничким карактеристикама потпуно прилагођен потребама грађана, па се по концепту разликује од претходних серија аутобуса. То је у целини нископодно возило, са сплит системом климе који и хлади и греје, у зависности од годишњег доба. Седишта имају сасвим нов концепт, а возило има и платформе за инвалиде и појасеве за путнике са специјалним потребама. Аутобус има МАН-ов мотор „евро 4”, који задовољава најстроже еколошке стандарде у Западној Европи, као и „Фојтов” мењач најсавременије генерације.
– Фабрика „Икарбус” је партнер града Београда и производи аутобусе који су по квалитету међу бољима у свету. О томе сведоче и уговорени извозни послови са Русијом, Италијом и Уједињеним Арапским Емиратима. Град има срећу да се овако успешна фабрика аутобуса налази на његовој територији и веома смо задовољни нашом сарадњом. Верујем да ће после успешне приватизације ово предузеће још боље пословати, а управо потписани Споразум о стабилизацији и придруживању омогућује му да извози без царине, тако да ће бити потребни двоструко већи капацитети да „Икарбус” одговори на потражњу – рекао је Алимпић.
„Икарбус” је недавно са „Металским заводом Тушино” из Москве потписао уговор о заједничкој производњи и испоруци 300 аутобуса типа ИК–107 „московит”. Вредност посла је око 18 милиона евра, а минибуси ће се на улицама Москве појавити током 2008. и 2009. године.

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
саобраћај, транспорт, buses, caf, metro, public transport, subway, tramvaji, transport, transportation

Thread Tools

Posting Rules