[Warszawa Białołęka] Modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków "Czajka" - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 3rd, 2009, 11:35 PM   #61
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 3

A tak BTW to w którym to jest dokładnie miejscu? Wydawało mi się że gdzieś niedaleko Modlińskiej, a nigdy mi się nie rzuciły w oczy żurawie jak tamtędy jechałem (inna sprawa że nie pamiętałem że jest sens się rozglądać i mogłem nie zauważyć).
Advertisement

Old May 4th, 2009, 10:29 AM   #62
KamilTJ
Registered User

KamilTJ's Avatar

Likes (Received): 0

jak lecisz Modlińską w stronę Jabłonnej to przy selgrosie odbijasz w prawo i za jakieś 0,5 km, za laskiem jest oczyszczalnia
Old May 4th, 2009, 01:17 PM   #63
kalbar
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by KamilTJ View Post

jak lecisz Modlińską w stronę Jabłonnej to przy selgrosie odbijasz w prawo i za jakieś 0,5 km, za laskiem jest oczyszczalnia
W stronę Jabłonny.
kalbar no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 4th, 2009, 10:39 PM   #64
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 10453

O tu:
http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom...20%22Czajka%22
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2009, 11:02 PM   #65
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 3

Dzięki. Czyli blisko Modlińskiej, czyli powinno być widać żurawie zza lasu Widać? Mnie nie weszły w oczy, ale ja się mało rozglądam jak prowadzę.
Old May 6th, 2009, 10:34 AM   #66
Piwosz
Registered User

Piwosz's Avatar

Likes (Received): 362

Quote:
Originally Posted by supermario View Post
16 ptaszków! Kto da więcej??
Już 18, a niedługo będą kolejne dwa

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9...arodowego.html
Quote:

Plac budowy większy od Stadionu Narodowego
Takiej budowy w Warszawie chyba jeszcze nie było. Plac budowy liczy 30 hektarów, właśnie stanął na nim 18. dźwig. Na budowie kilkudziesięciu obiektów codziennie uwija się prawie tysiąc robotników i około stu rozmaitych maszyn budowlanych - tak powstaje nowa oczyszczalnia ścieków Czajka w Białołęce

- Uśmiechnąłem się wczoraj, kiedy przy okazji podpisywania umowy na budowę Stadionu Narodowego usłyszałem, jak mówi się o największej inwestycji w Warszawie. Owszem, będzie duża, ale rozbudowa Czajki przebija ją pod prawie każdym względem - mówi Jarosław Sudoł, kierownik Czajki.

Prace prowadzi konsorcjum firm, którego liderem jest Warbud. - Po czterech miesiącach ułożyliśmy 50 tys. m sześc. betonu. Trzeba ich będzie ułożyć jeszcze ok. 100 tys. m. Obecnie na budowie pracuje ponad 900 osób, w szczytowym okresie zatrudnienie wzrośnie do 1,4 tys. - wylicza Mariusz Marjański, szef budowy z Warbudu.

Dla porównania Stadion Narodowy pochłonie 150 tys. m sześc. betonu, na jego budowie będzie pracować ok. 1,2 tys. ludzi. Nad niecką dawnego Stadionu Dziesięciolecia będzie górować do 14 dźwigów, na Czajce właśnie montowany jest 18., a przybędą jeszcze dwa. Kubatura stadionu to w 1mln m sześc., a wszystkich obiektów oczyszczalni ścieków - 1,3 mln. Pałac Kultury ma nieco ponad 800 tys. m sześc.

Ewenement na skalę Europy

Czajka oczyszcza 240 tys. m sześc. ścieków na dobę. Po rozbudowie będzie mogła przyjmować 460 tys. m sześc. - dwie trzecie wszystkich powstających w Warszawie. Powstanie sto kilkadziesiąt nowych obiektów. Wśród nich reaktory biologiczne - gigantyczne misy o rozmiarach 50 na 100 m, okrągłe osadniki wtórne o średnicy 50 m, wysokie jak ośmiopiętrowy blok komory fermentacyjne.

Cała inwestycja będzie składać się z dziesięciu bloków, każdy z jednym reaktorem biologicznym i dwoma osadnikami. Właśnie trwa budowa pierwszych sześciu bloków. Po 20 maja zaczną się próby szczelności osadników. - Od końca czerwca nasi konsorcjanci zaczną wyposażać obiekty w urządzenia technologiczne. Warbud w tym czasie będzie budować infrastrukturę towarzyszącą. Do ułożenia mamy ok. 40 km rurociągów technologicznych, wodociągowych i kanalizacyjnych - mówi Mariusz Marjański

Pierwsza część oczyszczalni ma być oddana do użytku w marcu 2010 r. Wtedy będzie można rozebrać stare osadniki. W ich miejscu powstaną cztery kolejne bloki (mają być gotowe w październiku przyszłego roku). - Te terminy są realne. A warto zaznaczyć, że oczyszczalni tej skali i w tak wyjątkowo krótkim czasie jeszcze w Polsce i Europie nie zbudowano - podkreśla Marjański.

Walka o miliard złotych

W zimie biogaz powstający przy oczyszczaniu ścieków wykorzystywany jest do ogrzewania Czajki. Kiedy jest ciepło, jego nadmiar jest spalany. Dlatego na górującej nad oczyszczalnią ażurowej wieży cały czas płonie teraz ogień, jak na polu naftowym w Kuwejcie. - Gdy oczyszczalnia zostanie rozbudowana, biogaz będzie wykorzystywany w elektrowni - zapowiada kierownik Czajki.

Po rozbudowie oczyszczalnia ma nie śmierdzieć - wszystkie zbiorniki będą zakryte.

Wynagrodzenie za rozbudowę oczyszczalni ustalono w ubiegłym roku na 1,4 mld zł oraz 244 mln euro (to prawie 2,5 mld zł). Kolejne 420 mln zł pochłonie budowa spalarni osadów. Zrealizuje ją konsorcjum firm pod wodzą krakowskiej Veolia Water Systems, które wkrótce wystąpi o pozwolenie na budowę i zapewnia, że wyrobi się do końca 2010 r.

Na całą rozbudowę Czajki Warszawa ma obiecane z unijnego Funduszu Spójności ćwierć miliarda euro (prawie 1,1 mld zł), pod warunkiem że wszystkie prace skończą się w 2010 r. Ratusz liczy się z tym, że nie ze wszystkim uda się zdążyć, i prowadzi z Komisją Europejską negocjacje w sprawie zgody na podzielenie rozbudowy na dwa etapy, co pozwoliłoby na uratowanie dotacji.
Na stronie gazety jest też kilka dość ciekawych zdjęć.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/51,...74898.html?i=0
Piwosz está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 6th, 2009, 10:51 AM   #67
supermario
Polska w budowie

supermario's Avatar

no proszę, musiałem porobić kilka zdjęć, aby GW Stołeczna zainteresowała się inwestycją
Polecam plac budowy, jest co oglądać, focić.
supermario no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2009, 10:59 AM   #68
supermario
Polska w budowie

supermario's Avatar

Wybrane zdjęcia z GW Stołeczna 2009-05-06.

supermario no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2009, 03:12 PM   #69
Garf
Registered User

Likes (Received): 24

ogromny plac inwestycji :-)
Garf no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2009, 06:42 PM   #70
Arkonada
Puławska Krew- Na zawsze!

Arkonada's Avatar

Likes (Received): 108

Tutaj też ogromna inwestycja i jakoś nie obrodziło w zdjęcia. Wiem, może teren trudny po prostu do zdobycia przez kolegów fotoreporterów a i żadnej wtyki nie mamy z SSC. To ile już tych ptaszków tam fruwa nad tym placem??
Arkonada no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2009, 06:46 PM   #71
cyrkiel
BANNED

Likes (Received): 20

Inwestycja olbrzymia i potrzebna, ale nie tak emocjonująca jak SN, czy Złota 44.
cyrkiel no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2009, 08:07 PM   #72
Iluminat
Redsigert User

Likes (Received): 5280

Jak na oczyszczalnię ścieków to projekt zapowiada się całkiem ciekawie.
Iluminat no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2009, 10:58 PM   #73
nałogowiec betonu
Registered User

nałogowiec betonu's Avatar

Likes (Received): 4

czemu mniej emocjonująca... Z44 stoi SN dopiero sie rozkręca a tu praca idzie pełną parą a żurawi z tego co czytałem na wcześniejszych str jest 12 nic tylko focić i podziwiać jak stolica WKOŃCU sięga po cywilizację a nie s... do rzeki
nałogowiec betonu no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2009, 11:04 PM   #74
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 17822

plac cięzko do ogarnięcia.Wokół lasy,lasy i lasy ...trzeba powagi .obiekt strategiczny
Old June 20th, 2009, 11:08 PM   #75
cyrkiel
BANNED

Nie ma wielkich nazwisk, wielkich nadzieji, skandali, robota idzie dobrze więc czym się tu emocjonować? Nie ma show Nie jest to też centrum miasta i mało kto "akurat tamtędy przechodzi", żeby pojawiało się dużo fotorelacji. Sam temat oczyszczania ścieków też nie jest tak chwytliwy jak murawa stadionu, czy wnętrza apartamentowca. Ale oczywiście im więcej informacji i fotek tym lepiej
Old June 20th, 2009, 11:15 PM   #76
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 17822

gdyby ktos na forum nie napisał że jest 12 żurawi to by gazety nawet nie zauwazyły.
no ale masz rację nie ma szow.Pozostała tylko nadzieja w Fakcie
można w sumie podciagnąć temat pod Euro2012
Old June 20th, 2009, 11:17 PM   #77
nałogowiec betonu
Registered User

może i racjaale inwestycja duża i przydało by się więcej fotek
Old June 21st, 2009, 05:18 AM   #78
cyrkiel
BANNED

A jest dobre miejsce, z którego można robić zdjęcia? Może przejadę się tam w najbliższym czasie.

@kafarek Taa, już to widzę "Kopalnia złota na Białołęce", ablo "Tajne laboratoria UFO", albo "Rząd wydaje grube miliony na brudne inwestycje" cała nadzieja w Fakcie
Old June 21st, 2009, 12:36 PM   #79
DJRexxx

Likes (Received): 6

Czy to jest oczyszczalnia dla całej Warszawy ??
DJRexxx no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2009, 01:34 PM   #80
nałogowiec betonu
Registered User

właśnie też miałem o to pytać a zapomniałem dla całej Warszawy?? bo z tego co wiem to zdecydowanie większa część Ww wpuszcza ścieki do rzeki a jeśli chodzi o miejsce do robienia zdjęć to jakieś napewno sie znajdzie skoro są fotorelacje
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białołęka, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules