[Katowice] Skanska – Silesia Business Park przy Chorzowskiej - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 19th, 2008, 02:12 PM   #81
d-8
Registered User

Likes (Received): 0

^ tak sobie wczoraj jechałem tamtędy i w sumie trzeba powiedziec ze te budynki beda dokladnie vis a vis silesia towers i na prawde powstanie wizualnie swietna brama do miasta. mimo ze droga przebiegajaca tamtedy ma 8 pasow ( 2x4 ) to mozliwe ze nie bedzie to tak wszystko 'rozlane' , lecz bedzie uzyskany efekt fajnej zabudowy, w miare zwartej
d-8 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 19th, 2008, 02:27 PM   #82
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Likes (Received): 9122

Zgadza się , pomimo tego, że budynki te bedą stały w dole, ale jak się usunie stamtad ten paskudny płot, powinno się poprawić optycznie. I miejmy nadzieję, że wybudują 4 budynki, a nie poprzestaną na I etapie
mark40 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2008, 11:31 AM   #83
d-8
Registered User

Quote:
Originally Posted by mark40 View Post
Zgadza się , pomimo tego, że budynki te bedą stały w dole, ale jak się usunie stamtad ten paskudny płot, powinno się poprawić optycznie. I miejmy nadzieję, że wybudują 4 budynki, a nie poprzestaną na I etapie

ja mysle, ze calosc bedzie ;-)

a w ogole - to caly czas brak jest planu dotyczacego terenu huty.
przeciez wiadomo ze wczesiej czy pozniej to wszystko bedzie do zabudowy. powinni to podzielic i poplanowac co i gdzie moze powstac
Sponsored Links
Advertisement

Old May 20th, 2008, 11:33 AM   #84
slonychips
BANNED

Likes (Received): 1

^ miasto powinno zrobic konkurs urbanistczny na tereny od mickiewicza do huty !
slonychips no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2008, 11:35 AM   #85
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 904

Quote:
Originally Posted by d-8 View Post
ja mysle, ze calosc bedzie ;-)

a w ogole - to caly czas brak jest planu dotyczacego terenu huty.
przeciez wiadomo ze wczesiej czy pozniej to wszystko bedzie do zabudowy. powinni to podzielic i poplanowac co i gdzie moze powstac
Plan, jesli mowa o MPZP, jest - działalność produkcyjna
Old May 20th, 2008, 11:37 AM   #86
d-8
Registered User

Quote:
Originally Posted by sky's_the_limit View Post
Plan, jesli mowa o MPZP, jest - działalność produkcyjna
to wiem.
ale to jest niewłaściwe, wiec tak jak by tego nie było
Old July 31st, 2008, 08:53 AM   #87
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Cztery biurowce zamiast huty

Za dwa lata do użytku oddane zostaną pierwsze dwa biurowce (z czterech) Silesia Business Park, które powstaną na terenie byłej Huty Baildon, przy ul. Chorzowskiej, naprzeciw Silesia City Center. Wybuduje je firma Skanska. Na razie trwa rozbiórka starych budynków po hucie, które stały w tym miejscu, inwestor spodziewa się, że pod koniec roku otrzyma już pozwolenie na budowę. Pierwsze prace ruszą w 2009 roku.

- To nie będą wysokościowce, budynki będą miały po 11 pięter - wyjaśnia Łukasz Kwieciński z firmy Skanska.

W sumie na firmy czekać tu będzie 40 tys. m kw. powierzchni biurowych. Na parterze będą punkty usługowe i gastronomiczne. Pod nimi znajdzie się dwukondygnacyjny garaż. Nad nim będzie też zielony dziedziniec.

Autorami projektu Silesia Business Park są architekci Bartłomiej Brzózka, Marek Kołłątaj, Przemo Łukasik, Roman Woźniak i Łukasz Zagała.

Jak zachwala jeden z projektantów, Roman Woźniak, wyjątkowa w architekturze BCP będzie m.in. nowatorska fasada: na elewacji zobaczymy poziome, nieregularne pasy, co nada obiektowi lekkości.

To kolejne nowoczesne biurowce, które powstaną w ciągu najbliższych lat w mieście. Naprzeciw SBP Trigranit chce wybudować dwie wieże Silesia Towers. jeden z biurowców będzie nawet wyższy od Altusa (będzie miał 135 m). Z kolei przy Rondzie firma Hines Polska wybuduje nowy biurowiec i zmodernizuje istniejący już budynek DOKP.

- Katowice powinny piąć się w górę - ocenia internauta Czyt na stronie naszemiasto.pl. - Muszą zacząć przypominać metropolię, a przecież do tej roli aspirują.

Dorota Niećko - POLSKA Dziennik Zachodni

Old July 31st, 2008, 10:09 AM   #88
bidzis004

Czyli jak narazie potwierdzone są tylko te biurowce które są wymienione w artykule , nic nie wspomniano o LC czy innych zapowiedzianych wysokosciowców.

Ja to poprostu widze lipnie bo za te dwa lata przegoni nas Wrocław , a jeszcze do niedawna kazdy miał wq domysle gonienie Warszawy bo skoro mamy Podobny potencjal to trzeba gonic zaległosci , ale w takim tempie z tyloma inwestycjami to Wrocław , Poznan , będą blizej Wawy niz my , prawda jest taka ze odstajemy daleko w tyle za Wrocławiem juz teraz bo pow . biurowej buduje sie tam juz tyle ile my bedziemy miec za dwa lata.
bidzis004 no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2008, 10:50 AM   #89
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Quote:
Originally Posted by bidzis004 View Post
Czyli jak narazie potwierdzone są tylko te biurowce które są wymienione w artykule , nic nie wspomniano o LC czy innych zapowiedzianych wysokosciowców.

Ja to poprostu widze lipnie bo za te dwa lata przegoni nas Wrocław , a jeszcze do niedawna kazdy miał wq domysle gonienie Warszawy bo skoro mamy Podobny potencjal to trzeba gonic zaległosci , ale w takim tempie z tyloma inwestycjami to Wrocław , Poznan , będą blizej Wawy niz my , prawda jest taka ze odstajemy daleko w tyle za Wrocławiem juz teraz bo pow . biurowej buduje sie tam juz tyle ile my bedziemy miec za dwa lata.
Prosze nie obraz sie i potraktuj powaznie to pytanie:
ile masz lat?
Old July 31st, 2008, 12:24 PM   #90
BZW86.PL
=KatowiceMiastoJednoNaSto

BZW86.PL's Avatar

Mieli zacząc budować we wrześniu 2008r. Kolejne przesunięcie terminu. Ale ta inwestycja jest jedną z najpewniejszych w Katowicach
BZW86.PL no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2008, 01:57 PM   #91
bidzis004

Quote:
Prosze nie obraz sie i potraktuj powaznie to pytanie:
ile masz lat?
Gdybyś był inteligentny , zapytał bys na Pw , nikt nie musi sie ustosunkowywac do moich tezy na temat tegoczy owego , ja mówie wprost jaka jest sytuacja nie owijam w bawełne ze buduje sie skoro sie nie buduje .

Skoro masz cos do mojej powszedniej wypowiedzi to co Ci tam nie pasuje? wszytko sie zgadza jak nalezy a wy znów bedziecie rozkminiac studenciki od siedmiu bolesci.
Old July 31st, 2008, 02:49 PM   #92
aliveinchains
BANNED

aliveinchains's Avatar

Likes (Received): 589

Teza poniekąd słuszna, bo po raz kolejny przesuwa się termin budowy...a do tego budowane mają być tylko 2 biurowce...jesli jest faktycznie tak duzy popyt dlaczego nie buduje się wszystkiego kompleksowo? We Wrocławiu z roku na rok centrum zmienia oblicze...w Katowicach w centrum rozwój skończył się na Dębowych Tarasach czy co? W czasach zastoju budowlanego lata 1998-2002 oddano takie biurowce jak Chorzowska, czy Altus...co jest grane?
aliveinchains no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2008, 05:06 PM   #93
marbytom
Oberschlesien

marbytom's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by aliveinchains View Post

Teza poniekąd słuszna, bo po raz kolejny przesuwa się termin budowy...a do tego budowane mają być tylko 2 biurowce...jesli jest faktycznie tak duzy popyt dlaczego nie buduje się wszystkiego kompleksowo? We Wrocławiu z roku na rok centrum zmienia oblicze...w Katowicach w centrum rozwój skończył się na Dębowych Tarasach czy co? W czasach zastoju budowlanego lata 1998-2002 oddano takie biurowce jak Chorzowska, czy Altus...co jest grane?
Racja powinniśmy powoli podsumować to co jest obecnie budowane i miało być budowane w Katowicach w tym roku. Każda inwestycja się opóźnia można by długo wymieniać inwestycje które miały być już budowane np Centrum Biznesu przy Superjednostce albo Jupiter Plaza

Last edited by marbytom; July 31st, 2008 at 05:11 PM.
marbytom no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2008, 05:12 PM   #94
baderman
Registered User

baderman's Avatar

Likes (Received): 70

Quote:
Skoro masz cos do mojej powszedniej wypowiedzi to co Ci tam nie pasuje? wszytko sie zgadza jak nalezy a wy znów bedziecie rozkminiac studenciki od siedmiu bolesci.
Offtopicuje, bo to nadaje się do moderacji - takie niskie wycieczki osobiste to możesz sobie w buty schować, razem ze słomą, która teraz wystaje na tyle, że się w niej chowasz. Niezależnie od Twoich tez, kultura i szacunek innym się należy. Nawet jeżeli inni jej nie trzymają, wypada wymagać tego od siebie.
Poza tym - studenciki? Czyżby Cię coś bolało, czy niedomagania intelektualne zastępujesz nieuzasadnioną złośliwością?

ps. Żebyś nie musiał wnikać zbyt głęboko, jestem już po studiach.
ps2. posty do usunięcia
baderman no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2008, 05:14 PM   #95
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 549

GTC buduje biurowce. Być może w najbliżych miesiącach zacznie Trigranit. Przy Górnosląskiej coś powstaje i w paru innych miejscach. Sky's ma rację to tylko kolejna informacja gazetowa żeby zapełnić kolumny nie traktujaca na poważnie to co się dzieje w mieście. Na przykład realizacja Hinesa jest daleka podobnież mi się wydawało do dzisiaj ze Skanską mimo że trwają prace rozbiórkowe. LC to daleka droga więc nie wiem kto ma jakieś niezdrowe pretensje i nadzieje.
Zapowiedzi było dosyć dużo jeli spełni sie jej część to i tak będzie sukces po posuchy jaka trwała w ostatnich latach.
bregi no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2008, 05:45 PM   #96
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

zeby byla jasnosc, to jest po prostu jakis kolejny artykul, bo jest srodek sezonu w ktorym nie wiadomo o czym pisac.
to nie jest jakas kompilacja czy encyklopedia zeby pisano o kazdej inwestycji i o aktualnym stanie jej zaawansowania, a znajac dziennikarzy, sami czesto nie wiedza co gdzie sie dzieje, tym bardziej, ze to jest dla nich jeden z tematow obok tego, ze po Ligocioe biegaja dziki albo, ze zona chorego gornika ma zwrocic zasilek.
Do jakiegos poprzedniego art w przedmiocie nowych biurowcow w Kato sam dostarczalem informacji dziennikarzom tej wlasnie gazety wiec mniej wiecej sie orientuje ma ile oni sie orientuja. To jest normalne.
Dlatego po prostu dziwia mnie teksty typu "nic nie wspomniano o LC czy innych zapowiedzianych wysokosciowców" skoro artykul jest o inwestycji Skanska

a co do studiow to w zasadzie jestem juz po ale nie wiedzialem, ze wyksztalcenie stanowi zarzut

btw ja ze Skanska uzyskalem nie dalej jak wczoraj troche inne info niz te w artykule. i co? I nic.

a pytanie o wiek wynika z tego, ze uczestnikow dyskusji traktuje powaznie i kiedy cos mi taki obraz zaburza jestem ciekawy z czego to wynika.
Old July 31st, 2008, 07:43 PM   #97
bidzis004

W takim razie teraz zaburzają Ci tez inni nie tylko ja , i tak bedzie cały czas az nie obudzą sie Katowice , bo narazie spią.

Powoli cos ruszyło , ale cóz z tego ze GTC buduje na mikołowskiej i sokolskiej jak sie nie myle , skoro inne zapowiedzi są jak by nieaktualne i nie ma sensu chwalic sie w tematach "Co Sie aktualnie buduje" itp

Bo u nas jest tak ze 95% wątków to same zapowiedzi zero działania , nie wiem czy oglądasz wątki Wrocławskie czy inne ale jak tak przejrzec to w co jednym sa zdjęcia albo z ukończonego biurowca lub zakonczonego , w tym fakt ze inwestycje Katowickie załozone niektóre są przedawnione i nieaktualne a nadal ktos wali sciemy ze bedzie biurowiec , a to co narazie jest budowane nie wliczając GTC to wszytkie te których nie ma na forum , coś w tym jest ze te dobre architektonicznie projekty nie są budowane a te złe dopuszcza sie do budowania .

Last edited by bidzis004; July 31st, 2008 at 07:49 PM.
Old July 31st, 2008, 09:17 PM   #98
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4343

Quote:
W takim razie teraz zaburzają Ci tez inni nie tylko ja , i tak bedzie cały czas az nie obudzą sie Katowice , bo narazie spią.

Powoli cos ruszyło , ale cóz z tego ze GTC buduje na mikołowskiej i sokolskiej jak sie nie myle , skoro inne zapowiedzi są jak by nieaktualne i nie ma sensu chwalic sie w tematach "Co Sie aktualnie buduje" itp

Bo u nas jest tak ze 95% wątków to same zapowiedzi zero działania , nie wiem czy oglądasz wątki Wrocławskie czy inne ale jak tak przejrzec to w co jednym sa zdjęcia albo z ukończonego biurowca lub zakonczonego , w tym fakt ze inwestycje Katowickie załozone niektóre są przedawnione i nieaktualne a nadal ktos wali sciemy ze bedzie biurowiec , a to co narazie jest budowane nie wliczając GTC to wszytkie te których nie ma na forum , coś w tym jest ze te dobre architektonicznie projekty nie są budowane a te złe dopuszcza sie do budowania .
1) GTC buduje na Francuskiej i Mokolowskiej.

2) Kto sie chwali w temtach typu »co sie aktualnie buduje«?

3) My nie uczestniczmy w jakims wyscigu z Wroclawiem o to kto predzej i wiecej wybuduje … nie ma sensu tutaj wnoscic agryswnego i pretensjonalnego tonu o tempo katowickich inwestyji; jest malo prawdopodobne aby a) ktos tutaj byl za to odpowiedzialny, b) ktos tutaj mogl w tej sprawie cos zmienic lub c), ktos byl by zadowolony z tempa w jakim katowickie inwestycje powstaja – wiec po co ta ciagla gadanina o jednym i tym samym?

Pzdr.
Old July 31st, 2008, 11:59 PM   #99
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

napisz mi w takim razie na priv ile masz lat
mysle ze to bardzo ulatwi komunikacje miedzy nami (mam nadzieje)

co do GTC to buduje w chwili obecnej na Francuskiej

na Sokolskiej buduje Warimpex

co do kwestii inwestycji i ich tempa to nie chce mi sie na ssc powtarzac, na gkw napisalem tego tyle ze moznaby chyba w kilku tomach wydac

a jak jest doskonale wiem
Old August 1st, 2008, 12:15 AM   #100
bidzis004

Quote:
napisz mi w takim razie na priv ile masz lat
mysle ze to bardzo ulatwi komunikacje miedzy nami (mam nadzieje)

co do GTC to buduje w chwili obecnej na Francuskiej

na Sokolskiej buduje Warimpex

co do kwestii inwestycji i ich tempa to nie chce mi sie na ssc powtarzac, na gkw napisalem tego tyle ze moznaby chyba w kilku tomach wydac

a jak jest doskonale wiem
Nie sądze , aby tak kluczową role na tym forum , odgrywał wiek , pozatym nie będe dyskutował bo masz mnie za szczyla czy nie wiadomo kogo z którym nie warto dyskutowac , gdybys miał dobre chęci , sam pofatygował bys myszką i kliknąl tam gdzie potrzeba. (PW_)
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
biurowce, katowice, silesia, skanska

Thread Tools

Posting Rules