[Radom] Na budowie - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 30th, 2008, 06:12 PM   #61
lMl
2012

lMl's Avatar

@TETA -dzięki za zdjęcia

i żeby nie było OT: mam nadzieję, że ten budynek na pl. Jagiellońskim nie zostanie pokryty takimi szpetnymi kolorkami-imo dużo lepiej się prezentuje w takiej szarzyźnie...
lMl no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 30th, 2008, 10:10 PM   #62
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1192

Quote:
Originally Posted by lMl View Post
@TETA -dzięki za zdjęcia
Cała przyjemność po mojej stronie, waść

Quote:
Originally Posted by lMl View Post
i żeby nie było OT: mam nadzieję, że ten budynek na pl. Jagiellońskim nie zostanie pokryty takimi szpetnymi kolorkami-imo dużo lepiej się prezentuje w takiej szarzyźnie...
Kiedyś dziennikarze TV Dami pytali ludzi na ulicy, co sądzą o kolorystyce kamienicy Focha/Plac Jagielloński. Większości się podobała a jedna, typ rozkoszna debilka, skwitowała to tak: "Nie no chyba dobrze jest, tak weselej..." albo coś w tym stylu.
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2008, 09:35 AM   #63
K.g
Registered User

Likes (Received): 4

Na michałowie zostało zakończone zbrojenie stopy pod wieżowiec.Już niedługo budynek będzie piął się w górę

[IMG]http://i29.************/1zb5pw2.jpg[/IMG]
[IMG]http://i28.************/35jldtw.jpg[/IMG]
K.g no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 15th, 2008, 10:20 AM   #64
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 899

Quote:
Originally Posted by K.g View Post
Na michałowie zostało zakończone zbrojenie stopy pod wieżowiec.Już niedługo budynek będzie piął się w górę

[IMG]http://i29.************/1zb5pw2.jpg[/IMG]
[IMG]http://i28.************/35jldtw.jpg[/IMG]
Tam nie będzie piwnic?
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2008, 04:20 PM   #65
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Dzięki za fotki
Te drewniane skrzynie mają pozostawić miejsce pod szyby wind? Może będą to jednak miejsca oparcia pionów wentylacyjnych... Ciekawe...
Old June 17th, 2008, 04:45 PM   #66
K.g
Registered User

Całonocne zalewanie stopy pod wieżowiec ktore trwa już ponad 24 godziny
[IMG]http://i30.************/sblmkl.jpg[/IMG]
[IMG]http://i30.************/rlw9af.jpg[/IMG]
Old June 17th, 2008, 10:33 PM   #67
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Quote:
Originally Posted by K.g View Post
Całonocne zalewanie stopy pod wieżowiec ktore trwa już ponad 24 godziny
Ale operacja Pewnie trochę kosztuje taka 'płytka' pod budynek. Z resztą tyle stali i betonu jakby miał tam powstać kilkudziesięcio pietrowiec Ciekaw jestem jak zaczną robić fundament pod CS. To dopiero będzie zabieg, ale tam pewnie nie dadzą fundamentu płytowego...
Old June 18th, 2008, 08:58 AM   #68
manX
Registered User

manX's Avatar

Likes (Received): 232

Piwnicami to trudno nazwać, będą tam miejsca parkingowe i przy każdym takim stanowisku będzie mały schowek. W maju miałem tam praktyki i pełny wgląd w dokumentacje.
manX no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2008, 02:38 PM   #69
K.g
Registered User

Wieżowce przy Młynarskiej

[IMG]http://i37.************/2rwnkms.jpg[/IMG]
[IMG]http://i36.************/121uyk1.jpg [/IMG]
Old September 17th, 2008, 12:12 PM   #70
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Jak ktoś ma ochotę to może podglądać budowę na Młynarskiej live
www.telewizja.radom.pl/?str=500
Old September 21st, 2008, 07:30 PM   #71
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Róg ulic Focha i Mechanicznej, Galeria 'Śródmieście' /nie wiem czy nazwa jest już właściwa czy tylko 'robocza'/

Wyraźnie widać, że prace zbliżają się do finału, przed świętami obiekt na 100% będzie otwarty tylko...czy ktoś wie co w nim będzie???
Old September 21st, 2008, 09:06 PM   #72
lMl
2012

lMl's Avatar

fajnie, że zmienili kolorki... ale i tak tragicznie wygląda ten obiekt razem z pawilonem kwiaciarek tworzą "fajny" duet
lMl no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2008, 12:25 AM   #73
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Ten pawilon kwiaciarek to jak pięść do oka szczerze mówiąc

Co do 'galerii' fakt pierwszych lotów to to budynek nie jest ale przynajmniej zasłoni skrzętnie to co za nią stoi, a to już duży plus
Old September 23rd, 2008, 08:45 PM   #74
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Info dotyczące rynku mieszkaniowego w naszym mieście

Radom: Za ile można mieszkać w naszym mieście?

Jest w czym wybierać zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Ceny się ustabilizowały i jak mówią specjaliści w najbliższym czasie - raczej nie powinny wzrosnąć

- Jest dużo mieszkań w obrocie. Popyt spory, ale podaż już troszkę mniejsza - mówi Jolanta Miklewska z biura nieruchomości Bracia Miklewscy.

W naszym mieście ceny lokali na rynku pierwotnym wahają się od 1,9 tys zł za mkw. w zabudowie bliźniaczej. Takie mieszkania w stanie surowym oferuje firma Radomexim u zbiegu ul. Kędzierskiego i Kozienickiej. Każde liczy po 200 mkw.

Najdroższe nowe cztery kąty proponuje TK-Polska. Przy ul. Królowej Jadwigi 18 na osiedlu Michałów. Firma stawia właśnie zespół dziewięciu czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie. Ceny w zależności od piętra wahają się od 4,6 do 4,8 tys. zł za mkw. Dodatkowo jeszcze za miejsce w garażu trzeba zapłacić 25 tys. zł.

- W ostatnim czasie zwiększyła się liczba mieszkań na rynku pierwotnym, a za tym idzie zwiększona liczba mieszkań na rynku wtórnym - tłumaczy Andrzej Jaworski z kancelarii majątkowej Mirosław Jaśkiewicz. - Ludzie wolą dopłacić 200-300 zł za mkw. i mieć nowe mieszkanie - dodaje.

Specjaliści od rynku nieruchomości zauważają też, że coraz chętniej kupujemy domki w okolicach miasta. - Nawet za 250 tys. zł można mieć domek w stanie surowym i powoli go sobie wykończyć. Jest to cena porównywalna do nowego mieszkania - mówi Jolanta Miklewska.

Na rynku wtórnym lokal do remontu można kupić za około 2,2 tys. zł za mkw. i 2,9 tys. zł. za mkw. po remoncie, a jeszcze rok temu przeciętnie kosztował ponad 3 tys. zł. - Aktualnie sprzedajemy np. parterowe mieszkanie o powierzchni 61 mkw. do remontu przy ul. Sowińskiego za 135 tys. zł - mówi Jolanta Miklewska.

Radomianie najchętniej swoje "M" widzieliby na Gołębiowie. Mieszkania cieszą się tam największa popularnością. A co za tym idzie, są troszkę droższe niż na innych osiedlach. Za mkw. musimy zapłacić nawet ponad 3 tys. zł.

Dlaczego chętniej kupujemy w północnej części miasta? Opinie są różne. Według Jolanty Miklewskiej wpływ na to może mieć bliskie sąsiedztwo trasy do Warszawy. Andrzej Jaworski przyczyn upatrywałby w dość dobrej i wciąż rozwijającej się w tamtym rejonie infrastruktury.

Czy ceny mieszkań w naszym mieście będą się zmieniać? - Trudno przewidzieć, jak będzie, ale sądzę, że większego spadku cen nie możemy się już spodziewać - tłumaczy Jolanta Miklewska. - Może teraz nastąpi pewna stagnacja, a później ceny wzrosną, ale już nie tak intensywnie jak mogliśmy obserwować w ostatnim czasie - dodaje.

Andrzej Jaworski uważa zaś, że ceny na rynku wtórnym na pewno nie wzrosną, a mogą nawet maleć, szczególnie lokale bez remontu. - Sam jestem ciekawy, co będzie na rynku pierwotnym. Deweloperzy niektóre inwestycje zawiesili i zastanawiają się, czy rynek jest w stanie wchłonąć tyle mieszkań - mówi Jaworski. - Są firmy, które nawet obniżyły swoje ceny - dodaje.

Ceny mieszkań w Radomiu są jednymi z najniższych w porównaniu z miastami o podobnej wielkości.

[email protected]

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom
Old September 25th, 2008, 03:36 PM   #75
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Postęp prac przy, jak mi się wydaję, jednym z lepszych projektów obecnie realizowanych w Radomiu. Szkoda tylko że takie niskie te budynki :/

Inwestor: Roza Development
www.roza-development.eu

Old September 27th, 2008, 01:07 AM   #76
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Kopią fundamenty pod szatnie przy ulicy Narutowicza

Budynek ma być gotowy do końca tego roku.
Szatnie to bardzo słaby punkt hali sportowej przy ulicy Narutowicza. Jest ich zbyt mało, są ciasne, a ich wygląd i standard pozostawiają wiele do życzenia.

(...)

RUSZYŁA ROZBUDOWA

O wygospodarowaniu miejsca na dodatkowe szatnie w budynku nie mogło być mowy, dlatego zapadła decyzja o dobudowaniu ich. Właśnie rozpoczęły się prace. Właśnie trwa kopanie fundamentów. Parterowa dobudówka stanie od strony ulicy Chałubińskiego. Będzie w niej miejsce na cztery szatnie, każda z własną łazienką oraz pokoje dla sędziów.

- Mieliśmy projekt i pozwolenie na budowę. Potrzebne były poprawki przy wydzieleniu przejścia z nowego budynku do hali - wyjaśnia Piotr Kalinkowski.
Budowa ma kosztować około 600 tysięcy złotych. Pieniądze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował w swoim budżecie.

Źródło: www.echodnia.eu
Old September 28th, 2008, 01:06 AM   #77
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Osiedle 'Przy Ratuszu'
Południowa i zachodnia część I bloku już otrzymała właściwą elewację. Przy północnej stoją jeszcze rusztowania a wschodniej nie widziałem :P

Zdjęcie niestety pod słońce i z samochodu :/

Kamienica przy Grodzkiej [na wprost ul. Lekarskiej], a raczej dziura w ziemi z której owa kamienica wyrośnie

Old October 10th, 2008, 01:36 AM   #78
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Mini osiedle dumnie nazwane 'Etiuda', zdecydowanie nazwa nietrafiona
http://www.intersol.pl/?d=Inwestycje...%20Zbrowskiego
Ul. Zbrowskiego

4 bloki przy ul. Paderewskiego, na terenie po dawnym sadku

Ambitna architektura to to na pewno nie jest /w pierwszym przypadku również/ ale kolorki całkiem fajnie dobrane IMO.
Old October 11th, 2008, 09:42 PM   #79
isoxazolidine
wywrotowiec

isoxazolidine's Avatar

Likes (Received): 26

Jeśli można pozwolę sobie zamieścić niektóre fotki w serwisie Radomskie Inwestycje
Oczywiście z podaniem Autorstwa.
pozdrawiam!
Old October 12th, 2008, 06:17 PM   #80
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Quote:
Originally Posted by isoxazolidine View Post
Jeśli można pozwolę sobie zamieścić niektóre fotki w serwisie Radomskie Inwestycje
Oczywiście z podaniem Autorstwa.
pozdrawiam!
A bardzo proszę
Advertisement

Reply

Tags
radom

Thread Tools

Posting Rules