[Łomża] Inwestycje w realizacji, fotorelacja - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 24th, 2009, 06:38 PM   #101
bimbBL
Registered User

Likes (Received): 6

http://4lomza.pl/index.php?wiad=19166 no to czekamy miejmy nadzieję że konkurencja w szybkości wykonania zamierzonych planów i szybszym otwarciu nie przeloży sie na jakość wykonania
bimbBL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 25th, 2009, 12:43 PM   #102
Van_Loosen
Happy Scrappy Hero Pup

Van_Loosen's Avatar

Samo powstanie galerii to dopiero jeden kroczek. Duże znaczenie ma też to jakich będą miały te galerie najemców. Ciągle czekam na jakieś nowe sieciowe restauracje, sklepy itd w Łomży....
"Przecinania wstęgi nie było. - To zwyczaj z minionej epoki. Drogi buduje się dla kierowców, a nie oficjeli" - oznajmił Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. gazeta.pl z 19.01.2011
Van_Loosen no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2009, 11:50 PM   #103
bimbBL
Registered User

galerie galeriami sklepy sklepami zeby ludzie wydawali pieniadze potrzebne sa inne miejsca pracy ze wszystkiego dobrze ze drogi przerobia i zrobia kino dla mlodych ludzi
Sponsored Links
Advertisement

Old June 26th, 2009, 09:28 AM   #104
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Likes (Received): 18

Niemniej jest to wielki krok na drodze do powstania galerii w Łomży, ze wszystkimi ich plusami i minusami, kroj jednakże nieunikniony i dlugo oczekiwany przez mieszkancow.

Mam wrazenie ze paradoksalnie to ze tak dlugo czekalismy na duze galerie handlowe sprawi ze zyskamy majac centra nowsze i nowoczesniejsze.
Kto wie, byc moze gdyby echo mialo pozwolenie na budowe 10 lat temu powstalby jakis klocek obity blacha...obecnie buduje sie troche inaczej i tego typu centra handlowe juz raczej wyszly w Polsce z mody.

Upowszechnila sie nowsza generacja centrow ktore maja byc atrakcja same w sobie...mam nadzieje ze nasze galerie beda wlasnie takie, zgadzam sie z przedmowca, Łomża bedzie miala juz bardzo duzo powierzchni handlowej, mam nadzieje ze razem z nia deweloperzy nie zapomna o rozrywce bo to ona stanowi o prawdziwej sile dzisiejszych centrow, restauracje, kregielnie, kina i inne...tego potrzeba w Łomży i galeria majaca to bedzie wygrywac.
To co mi sie tak naprawde w Venedzie nie podobalo to wlasnie relatywny brak tego wszystkiego w porownaniu z koncepcja Narwii/Fortow. Niemniej Veneda moze okac sie lepsza pod tym wzgledem niz zakladano a Narew przeciwnie...nie wiemy jak ostatecznie zachowaja sie inwestorzy w podejsciu do swoich koncepcji w praktyce ...wszystko okaze sie gdy oddadza obie do uzytku co miejmy nadzieje nastapi niebawem.

Mam wielka nadzieje ze NArew bedzie zrealizowana w maksymalnym wydaniu to jest z parkiem rozryzwki to to wlasnie razem z cala reszta oferty rozrywkowej bedzie magnesem tej galerii, niektorzy moga popukac sie w glowe i powiedziec niemozliwe ale ja sadze inaczej, to wizjonerski projekt ktory powinien byc realizowany w maksymalnej formie. Taki magnes w postaci dobrej galerii handlowo-rozrywkowej plus muzeum i park rozrywki przyciagal by ludzi z calego regionu...to tak jakby postawic galerie biala i park w jurowcach obok siebie.
Dziekan no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2009, 09:31 AM   #105
bimbBL
Registered User

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....EG20/551799886
Old July 21st, 2009, 02:14 AM   #106
getek
Registered User

getek's Avatar

Likes (Received): 49

więcej tu

Last edited by getek; July 21st, 2009 at 02:20 AM.
getek no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2009, 11:43 AM   #107
getek
Registered User

getek's Avatar

Likes (Received): 49

Projekt Rozwój infrastruktury Uczelni... w fazie realizacji

W dniu 16 lipca b.r. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podpisała umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, projektu Rozwój infrastruktury Uczelni wraz z halą do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego. Ze strony PWSIiP umowę podpisał Rektor – prof. Kazimierz Pieńkowski , a ze strony PARP Zastępca Prezesa – pan Dariusz Szewczyk.
Oznacza to, że projekt „Rozwój infrastruktury....” wchodzi w fazę realizacji, bowiem Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest instytucją wdrażającą Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej.
Całkowita wartość Projektu wynosi 53 913 254,54 PLN.
Planowane dofinansowanie ze środków unijnych to 52 788 329,00 PLN.
Projekt będzie realizowany do marca 2013 roku i obejmie następujące inwestycje:
- budowa budynku dydaktycznego Instytutu Technologii Żywności,
- budowa hali laboratoryjno-technologicznej do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego,
- wyposażenie budynku dydaktycznego w niezbędny sprzęt, meble, aparaturę, urządzenia,
- wyposażenie hali laboratoryjno-technologicznej w maszyny i urządzenia laboratoryjne oraz
aparaturę do technologii i procesów przetwórstwa rolno-spożywczego,
- wyposażenie w nowoczesny sprzęt Instytutu Informatyki i Automatyki.
W wyniku realizacji Projektu powstanie nowoczesna infrastruktura dydaktyczna, która stworzy warunki do kształcenia studentów na najwyższym poziomie. Jednocześnie, znakomicie wyposażone laboratoria będą służyły do prowadzenia prac badawczych przez pracowników naukowych na potrzeby przedsiębiorstw z branży przetwórstwa rolno-spożywczego z Polski północno-wschodniej.
Obiekt ten będzie znakomitą bazą badawczą dla Podlaskiego Klastra Przetwórstwa Rolno-Spożywczego i szansą na rozwój naszego regionu, gdzie kluczowym sektorem produkcji jest rolnictwo.

Przypominam wyniki konkursu na koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zespołu budynków Instytutu Technologii PWSIiP
I nagrody nie przyznano
II nagroda
[IMG]http://i25.************/110xfkh.jpg[/IMG]
III nagroda

wyróżnienie
[IMG]http://i26.************/28soz.jpg[/IMG]
wyróżnienie
getek no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2009, 02:31 PM   #108
bimbBL
Registered User

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....EG20/921131156 tu już widać lekkie modyfikacje projektu powoli zaczyna się coś dziać w kierunku zatrzymania w Łomży mądrych głów
Old July 28th, 2009, 04:06 PM   #109
Damian_GTK
Registered User

Damian_GTK's Avatar

Likes (Received): 34

http://4lomza.pl/index.php?wiad=19447
ciekawe ile godzin na dobę będą działały te wodotryski no ale bardzo dobrze że do Łomży na starówkę wraca fontanna

Damian_GTK no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2009, 06:04 PM   #110
::builder
Registered User

::builder's Avatar

Likes (Received): 140

No to sporo się w Łomży teraz dzieje i będzie się działo. Aż miło. Szczególnie daje się to zauważyć gdy bywa się tam tylko raz na jakiś czas.

Do tego jeszcze kiedyś obwodnica i Via Baltica i będzie cacy

Szczególnie ciekawie zapowiada się się budowa obu galerii. Mają powstać w tym samym czasie, więc możemy liczyć na walkę o klienta od samego początku, już na etapie projektu, a potem podczas wynajmowania powierzchni handlowej sklepom. Poza tym obie galerie pewnie będą się spieszyć, bo kto pierwszy ten lepszy. Jestem optymistą i czekam na pierwsze zdjęcia z placów budowy i fontanny również
::builder no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2009, 01:26 AM   #111
PiotrCBA
Registered User

PiotrCBA's Avatar

Likes (Received): 0

Witam wszystkich. Dziekan, gratuluje rozruszania łomżyńskich urbanistów i założenia świetnego tematu.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony skalą inwestycji w Łomży, szczególnie przemianami przy Zawadzkiej. Do tego odnowienie łomżyńskiego "salonu" ul.Długiej, nowe budynki PWSIiP, bulwary nadnarwiańskie...
Ostatnio jednak byłem w Łomży i słyszałem, że zarówno galeria Narew jak i Veneda są wstrzymane ze względu na jakieś afery korupcyjne, co mi się kłóci z w/w informacjami. To są jakieś miejskie legendy, czy rzeczywiście są jakieś problemy z tymi inwestycjami? I jeszcze jedno pytanie, czy zanosi się na jakąkolwiek ingerencję w "piękny" Rynek Starego Miasta po odnowieniu Długiej, czy hala, ogródek i czerwona kostka Baumana zostają na dłużej?
Pzdr
PiotrCBA no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2009, 11:26 AM   #112
bimbBL
Registered User

galerie czekaja jeszcze na zaakceptowanie przez marszalka wojewodztwa lub jakies decyzje na szczeblu wojewodzkim
galeria narew moze stac poniewaz jeden z inwestorow zostal zatrzymany przez policje w sprawie z gangiem generala
na rynek byly koncepcje zagospodarowania ale nie wiadomo co z nimi tak samo jak z bulwarami jedyne co pamietam to ze chcieli w hali targowej zrobic informacje turystyczna a na srodku rynku szklana piramide?! czas pokaze co wyjdzie
na ulicy sybirakow budowane sa kolejne 2 bloki mieszkalne jak bede mial czas i aparat to moze uda mi sie zarejestrowac postepy
Old August 1st, 2009, 09:58 PM   #113
Damian_GTK
Registered User

Damian_GTK's Avatar

Remont stadionu idzie pełną parą. Miejmy nadzieję że białostockiej firmie równie dobrze pójdzie postawienie nowej trybuny co wyburzenie starej (co zapewne sprawiło im wielką przyjemność). Dziś zauważyłem że są zabite ławy (czyli na plac budowy wkroczyli już geodeci).
Old August 4th, 2009, 11:57 AM   #114
Damian_GTK
Registered User

Damian_GTK's Avatar

"na wniosek Miasta Łomża z dnia 24.07.2009r, wszczęto postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na przebudowę „Ronda Solidarności”- skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2598B Al. Piłsudskiego - (działki nr 12097/2 i 12065/3) z drogą powiatową Nr 2608B ul. Zawadzką - (działki nr 11272 i 12277) w zakresie: przebudowy funkcjonującego ronda na skrzyżowanie z wysepką centralną i sygnalizacją świetlną, kanalizacji deszczowej, linii energetycznych i gazociągu wraz z zabezpieczeniem ciepłociągu na odcinku ok. 23 m, oraz budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Al. Piłsudskiego z ul. Małachowskiego wraz z koordynacją tej sygnalizacji oraz sygnalizacji na wjeździe/wyjeździe z markietu „Kaufland”, usytuowanych na działkach nr 12097/2, 12065/3, 12247/3, 11272 i 12277w Łomży."

Nie podoba mi się ten pomysł, ponieważ rondo do tej pory sprawdzało się dosyć dobrze.
Old August 4th, 2009, 01:46 PM   #115
mała mi
Registered User

cześć czy mogłabym prosić o wyjaśnienie sytuacji z galeriami handlowymi w Łomży? We wszystkich artykułach jest mowa o zgodzie na 2 galerie, po necie lata już cała masa nazw planowanych projektów: galeria śródmiejska, narew, forty, łomża, łomżyńska, veneda. Z tego wszystkiego wychodzą mi 3 projekty...

1. galeria veneda (wcześniejsza nazwa śródmiejska?), którą ma zrealizować echo przy zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego; planowany termin ukończenia to 4 kwartał 2011 http://www.muratorplus.pl/inwestycje...mzy_64929.html
2. galeria narew (wcześniej forty), Al. Legionów / Piłsudskiego, kto jest inwestorem?
z tego artykułu wynikałoby, że termin oddania to już 4Q 2010??!! - nie wiem, na ile realna data http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....EG20/551799886
z tego artykułu: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....EG20/441546929
wynika, że inwestorem jest Rank Progress z Wrocławia, a u nich nie ma nic na stronie
3. galeria łomżyńska / łomża, Wojska Polskiego/ Poznańska; inwestor: igi; planowany termin ukończenia to niby też 4Q 2011, a jakoś nikt o niej nie mówi, czy to znaczy, że ta inwestycja nie powstanie?
http://www.igi.com.pl/galeria_lomza.php?lang=pl
wisi też na stronie firmy, która miałaby komercjalizować...
http://properties-poland.dtz.com/pl/.../display/48868

Trochę trudno sobie wyobrazić, żeby miały powstać wszystkie 3...
mała mi no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2009, 03:27 PM   #116
Damian_GTK
Registered User

Damian_GTK's Avatar

Prawie pewne jest powstanie dwóch galerii:
1. Veneda - u zbiegu ul. Zawadzkiej i ul. Sikorskiego, prawie 40 tysięcy m2 powierzchni
2. Narew/Fort - na terenie byłej Bawełny, o powierzchni ok 80 tysięcy m2.
Na te dwie galerie są już uchwalone miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i jeżeli "kryzys gospodarczy" się nie pogłębi to raczej one powstaną w ciągu najbliższych 2 lat.
Pozostałe galerie pozostają chyba w sferze pomysłów lub marzeń. Raczej nic więcej poza tymi dwiema więc nie ruszy.
http://properties-poland.dtz.com/pl/.../display/48868 - jest to jedna z opcji na podpunkt 2.
Old August 4th, 2009, 04:00 PM   #117
mała mi
Registered User

Damian GTK czyli Galeria Łomżyńska to Galeria Narew/Fort? Nieważne, że różnią się nazwami, ale przecież mają trochę inne lokalizacje... Czy to znaczy, że powstanie 1 projekt albo przy Al. Legionów / Piłsudskiego albo przy Wojska Polskiego/ Poznańskiej?
80 tys. to powierzchnia całkowita a ne najmu? I kto jest inwestorem?
Old August 4th, 2009, 05:34 PM   #118
Damian_GTK
Registered User

Damian_GTK's Avatar

Z tymi nazwami to już na prawdę trudno się połapać Projekt/ koncepcja Galerii Łomżyńskiej zaprezentowany w ww linku znajduje się w miejscu, w którym planowano budowę Galerii Narew (pierwotnie Fort, lub odwrotnie). Jest to miejsce w którym już jakiś czas temu ruszyły prace rozbiórkowe części budynków "Bawełny".
Na pierwszy rzut oka cała koncepcja galerii oraz towarzysząca jej infrastruktura komunikacyjna wygląda całkiem nieźle. Zastanawiam się jaką część z tych dróg będzie finansował w ramach offsetu inwestor budujący centrum handlowe.
Old August 6th, 2009, 08:55 AM   #119
mała mi
Registered User

H&M nowy w Galerii Łomżyńskiej 5-08-2009
POLSKA Galeria Łomżyńska zyskała nowego najemcę - sieć H&M. Pierwszy sklep tej marki w Łomży zajmie 1,4 tys. mkw. powierzchni. Galeria Łomżyńska będzie miała 46 tys. mkw. łącznej powierzchni handlowej. W planach jest także naziemny parking na 1,3 tys. samochodów. Całkowita powierzchnia centrum handlowego, razem z przestrzeniami wspólnymi oraz parkingiem samochodowym, wyniesie 91 tys. mkw. Irlandzka Grupa Inwestycyjna planuje rozpoczęcie budowy na wiosnę 2010, a otwarcie - na jesień 2011 roku. W tym miesiącu deweloper otrzymał od władz lokalnych decyzję o warunkach zabudowy dla centrum. Za koncept architektoniczny projektu odpowiedzialny jest Broadway Malyan we współpracy z białostocką firmą EKO-System. Właściciela Galerii Łomżyńskiej – Irlandzką Grupę Inwestycyjną – podczas procesu podpisywania umowy najmu reprezentowała agencja DTZ.

źródło http://www.eurobuildcee.com/pl/index.html
Old August 6th, 2009, 09:50 PM   #120
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by PiotrCBA View Post
Witam wszystkich. Dziekan, gratuluje rozruszania łomżyńskich urbanistów i założenia świetnego tematu.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony skalą inwestycji w Łomży, szczególnie przemianami przy Zawadzkiej. Do tego odnowienie łomżyńskiego "salonu" ul.Długiej, nowe budynki PWSIiP, bulwary nadnarwiańskie...
Ostatnio jednak byłem w Łomży i słyszałem, że zarówno galeria Narew jak i Veneda są wstrzymane ze względu na jakieś afery korupcyjne, co mi się kłóci z w/w informacjami. To są jakieś miejskie legendy, czy rzeczywiście są jakieś problemy z tymi inwestycjami? I jeszcze jedno pytanie, czy zanosi się na jakąkolwiek ingerencję w "piękny" Rynek Starego Miasta po odnowieniu Długiej, czy hala, ogródek i czerwona kostka Baumana zostają na dłużej?
Pzdr
Dziekuje, bardzo milo czytac cos takiego

co do galerii tak jak juz wyjasniono pewne sa dwie, trzecia mialaby znajdowac sie obok MCDonalds na miejscu budynkow po jednostce wojskowej (obecnie wlasnosc JBB) ale nie sadze bysmy sie tego doczekali, na razie jesli faktycznie bedziemy mieli dwie tak wielkie budowy naraz to sadze ze z powodzeniem wystarczy to by nasycic nasz lokalny rynek sklepami wielkopowierzchniowymi W kazdym razie teren pod Forty wyglada tak ze sladow nie ma juz po hali bawelny

Bardzo cieszy mnie to co widze na dlugiej, to dobry krok do zbudowania nowego wizerunku tych okolic przy czym marzy mi sie cos na ksztalt tego co mialo miejsce w Bialymstoku na rynku...wyglada to teraz swietnie, pelno ogrodkow, ladnie zagospodarowany teren -swietne wrazenie szczegolnie noca. Obysmy i my doczekali sie tak duzej zmiany bo trzeba przyznac ze to w Bialymstoku naprawde sie udalo mimo ze wczesniej wygladalo nie lepiej niz u nas.

Aquapark buduje sie pelna para, cieszy tez wiadomosc potwierdzajaca ze remont Pilsudzkiego bedzie faktem

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ciesze sie ze faktycznie jest nas tu juz troche
Dziekan no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łomża, inwestycje, podlaskie

Thread Tools

Posting Rules