[Kutno] Inwestycje - Page 124 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 18th, 2019, 11:03 AM   #2461
kukuss
Registered User

Likes (Received): 69649

Moje Bambino kupiło nowy zakład produkcyjny

Moje Bambino, przedstawiciel rynku wyposażenia placówek edukacyjnych, zakupił nowy zakład produkcyjny w Kutnie. Nowoczesny obiekt o powierzchni blisko 11 tys. mkw. znajduje się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W nowym zakładzie firma będzie produkować meble oraz wyposażenie dla szkół i przedszkoli. AXI Immo pośredniczyło w transakcji nabycia nieruchomości.

Moje Bambio jest polską firmą o międzynarodowym zasięgu, która zapewnia kompleksową obsługę żłobków, przedszkoli i szkół oferując szeroką ofertę produktów, które umożliwiają aranżowanie nowoczesnych, estetycznych i bezpiecznych pomieszczeń sprzyjających edukacji dziecka. W ofercie firmy znajduje się 16 tys. produktów. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje oddziały w 5 krajach w Europie.

Nieruchomość o powierzchni 10 930 mkw. w Kutnie jest piątym zakładem produkcyjnym firmy w Polsce. Obiekt został zakupiony od firmy Mondi - międzynarodowego producenta innowacyjnych i zrównoważonych opakowań i papieru, który ogłosił wstrzymanie produkcji w 2017 r. Inwestycja położona jest na działce o powierzchni 6,7 ha, co daje możliwość niemal dwukrotnej rozbudowy zakładu.

- Ze względu na dynamiczny rozwój firmy i potrzebę zwiększenia mocy produkcyjnych poszukiwaliśmy wysokiej jakości nieruchomości przemysłowej, która pozwoliłaby na uruchomienie procesu produkcyjnego w kilka miesięcy. Obiekt w Kutnie wpisuje się w naszą strategię, w pełni spełnia również wymagania techniczne oraz daje możliwość powiększenia zakładu w przyszłości – komentuje Maciej Kapica, prezes zarządu Moje Bambino.

- Klient miał jasne kryteria dotyczące transakcji, ważny był czas, jakość oraz miejsce na ekspansję. Obiekt w Kutnie doskonale wpisał się w te kryteria. Dodatkowym atutem jest jego położenie relatywie blisko siedziby głównej firmy w Łodzi – komentuje Hubert Wojtera, Industrial & Logistic Senior Consultant z AXI Immo.

- Cieszymy się, że Moje Bambino zdecydowało się na zakup zakładu produkcyjnego od firmy Mondi. Kutno to miasto z dużym potencjałem zarówno pod względem kadry pracowniczej, jak też położeniem w centrum Polski, tuż przy autostradzie A1 – dodaje Damian Kińczyk, Industrial & Logistic Consultant w AXI Immo.

Miasto Kutno w 2019 r. znalazło się w gronie 50 miast wyróżnionych w rankingu „Polish Cities of the Future” przygotowanym przez należącą do grupy Financial Times agencję fDi Intelligence. Ranking bada potencjał inwestycji miast w różnych krajach. W Kutnie funkcjonuje ponad 50 firm krajowych i zagranicznych, duża część w ramach strefy ekonomicznej. Siłą miasta jest jego położenie zaledwie 1,6 km do autostrady A1 i 35 km do autostrady A2 oraz nadal relatywnie wysoka dostępność do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Dodatkowo, uzupełnieniem oferty inwestycyjnej Kutna jest intermodalny terminal.

http://www.propertynews.pl/tereny-in...jny,74873.html

jaar118 liked this post
kukuss está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 21st, 2019, 10:18 PM   #2462
frodo776
Registered User

Likes (Received): 21

Słuchajcie, mamy zatrzęsienie wolnych terenow inwestycyjnych - ceny nie są zbyt wygorowane - powiedziałbym, że średnia. Miasto położone REWELACYJNIE - dostęp do wszystkiego - kolej, bocznice, terminal, potężny dworzec, dostęp do kadry pracowniczej, drogi, autostrady itd. W takim razie pytam się - w czym jest problem skoro inwestycje przemysłowe stoją, inwestycje mieszkaniowe praktycznie nieobecne. Na niespełna 50 tysieczne miasto buduje się McDonalds, mała hala PolFol, mała hala na Stalowej...Dłubią coś przy małych bloczkach, ale te kilka mieszkań na 2 lata to nawet nie ma co wpisywać. Więcej ostatnio zburzyli. Tragedia jakaś.. Moim zdaniem winny jest brak promocji miasta, ale... No, ale na pewno nie jedynie to. Chodzi o to, że nie ma inwestycji prywatnych! Postanowiłem to napisać bo dzisiaj np jest koncert w Łomży transmitowany w TVP - z ciekawości zerknąłem sobie to miasto - niewiele większe od Kutna - słaba lokalizacja, w wyścigu z takim Kutnem nawet nie mają startu - zobaczyłem tylko ostatnią stronę forum i się załamałem - ponad 11 inwestycji mieszkaniowych - ponad 400 mieszkań w budowie, kilka hal itd.. I proszę, nie piszcie nic o władzy - ona nie ma tu nic do rzeczy, coś innego piszczy w trawie..
frodo776 no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2019, 12:26 PM   #2463
Czerwony
Registered User

Czerwony's Avatar

Likes (Received): 2580

Hala na Stalowej nie jest mała.
Za to na pewno duża jest budowana fabryka na Odlewniczej, a ogromna i bardzo nowoczesna jest budowana fabryka leków na Rychtelskiego.
Do tego za chwilę ruszy budowa fabryki Kelloggsa, a to przecież rekordowa inwestycja.
No i rusza Leroy Merlin na Kościuszki.
Także trochę zapomniało ci się.

Natomiast pełna zgoda, że za mało buduje się mieszkań. I nie wiem dlaczego.
Może to nie jest prawda, ale słyszałem, że Pionier ma zamiar budować te kilka małych bloków na Łąkoszynie w kilku etapach (a więc przez kilka lat), mimo, że klientów mają z górą na wszystko... I nie rozumiem co ma do tego promocja, tzn. co miałoby być promowane i komu? Klienci są. Może podasz jakieś przykłady?
Czerwony no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 24th, 2019, 02:21 PM   #2464
frodo776
Registered User

Quote:
Originally Posted by Czerwony View Post
No i rusza Leroy Merlin na Kościuszki.
Ruszyła budowa? Inwestycja bardzo potrzebna w naszym mieście.

<br> Promocja - chodzi mi o promocję miasta. Na to pomysłów jest niesamowicie dużo. Kutno to nie tylko Święto Róży. To święto i tak przez większość mieszkańców jest traktowane jako okazja do wypicia.. Możemy się promować w całym województwie łódzkim plakatami, bilbordami, poza tym wkręcać się w jakieś filmy, teledyski, sami powinniśmy kręcić filmy o mieście i publikować w necie, na stronach typu Stop Dyskryminacji, Invest in Kutno itd., starać się zaistnieć w tv, robić konkursy dla blogerów itd. itd. Pomysłów mam multum. Niestety nie jest mi dane się tym zająć, bo jak bym się tym zajmował i miał fajną grupę ludzi to byśmy wypromowali to miasto tak, że każdy by chyba o nim już słyszał, co na bank przełożyłoby się na inwestycje. Jak rozmawiam ze znajomymi to rzadko kto wie gdzie jest Kutno - chyba, że przejeżdżał przez kutnowski dworzec.. Taka jest smutna prawda.
Old July 24th, 2019, 03:50 PM   #2465
Czerwony
Registered User

Czerwony's Avatar

Ok. Myślałem, że chodzi ci o rynek nieruchomości.
Old July 31st, 2019, 07:50 PM   #2466
Marcin Ciesielski
Registered User

Likes (Received): 1726

Ponieważ ciągle brakuje nowych inwestycji prywatnych, a kontynuacja istniejących nie jest spektakularna (hale przemysłowe już ukończone na zewnątrz), wrzucę kilka spraw samorządowych i drobnych, żeby wątek nie zamierał.

Na pl. Wolności są wylewane fundamenty i budowana ściana oporowa, która ma zabezpieczyć skarpę od strony ul. Królewskiej.

Remont elewacji budynku dawnych koszar 37 Pułku Piechoty (w PRL-u siedziba ZPR Miflex, obecnie biurowiec firmy Multimedia Polska) od strony ul. Grunwaldzkiej zbliża się do końca. Prace termomodernizacyjne przeniosły się na drugą stronę.

Pozostaje nadzieja, że właściciel nie pozwoli na oszpecenie wyremontowanej elewacji płachtami reklamowymi ani blaszanymi tablicami, od których przed remontem pękały oczy.

Zespół pałacowy Gierałty, czyli Państwowa Szkoła Muzyczna, jest już gotowy (inwestycja państwowa), teraz trwa remont otoczenia (inwestycja miejska).

Ten temat jest omawiany w wątku [Kutno] Komunikacja miejska do którego odsyłam, ale wraz z instalacją nowego SDIP zachodzą też drobne zmiany w przestrzeni publicznej.

Ulice Bolesława Wituszyńskiego i Eugeniusza Filipowicza na osiedlu domów jednorodzinnych w rejonie ulicy Grunwaldzkiej są już gotowe i czynne dla ruchu.

Strona Invest in Kutno informuje, że spółdzielnia mieszkaniowa Pionier uzyskała pozwolenie na budowę dwóch pierwszych bloków na osiedlu "Nowy Łąkoszyn". Może wreszcie prace budowlane ruszą?

Czy ktoś z Was wie, kiedy można się spodziewać rozpoczęcia budowy Leroy Merlin, który ma już pozwolenie na budowę od 28 marca?

[email protected], Gajeś liked this post

Last edited by Marcin Ciesielski; July 31st, 2019 at 08:14 PM.
Marcin Ciesielski no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2019, 09:01 AM   #2467
Marcin Ciesielski
Registered User

Spółdzielnia mieszkaniowa Pionier kilkanaście dni temu ogłosiła przetarg na budowę bloków na osiedlu Nowy Łąkoszyn.

Quote:
Zarząd Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „PIONIER” w Kutnie ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie inwestycji „NOWY ŁĄKOSZYN ” przy ul. Bukowej/Objazdowej/Nowowiejskiej w Kutnie.

Nieprzekraczalny termin realizacji wykonania inwestycji 12 miesięcy od daty podpisania umowy plus 1 miesiąc na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia jest do nabycia w cenie 61,50 zł brutto w biurze Spółdzielni przy

ul. Staszica 21 w Kutnie pokój nr 24.

Nr konta bankowego Spółdzielni, na które należy wnieść zapłatę za specyfikację :

PKO BP S.A. Oddz. Kutno 38 1240 3190 1111 0000 2978 5678

Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr telefonu (24/355 26 19 lub 24/355 26 23).

Oferty należy składać w terminie do dnia 23.08.2019 r. do godz. 1000.

Każda oferta winna być zabezpieczona wadium w wysokości 100.000,00 zł.

Zarząd zastrzega sobie prawo odstąpienia lub unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.

Tymczasem TBS unieważnił już któryś z kolei (piąty? szósty?) przetarg na blok przy ul. Siemiradzkiego. Od czasu wzrostu cen na rynku budowlanym budownictwo TBS w Kutnie zamarło. Czy władze miasta mają jakiś pomysł na rozwiązanie tego kryzysu?

Tymczasem na jednym z najpolularniejszych portali z ogłoszeniami tak wygląda lista wszystkich ofert z mieszkaniami do wynajęcia. Siedem ofert - i spójrzcie na ceny.

Mieszkanie przy ul. Skrajnej - przy granicy Kutna z dojazdem drogą gruntową.

W budowie - zaledwie kilkadziesiąt mieszkań: Kasztanowa, Skrajna plus jakieś drobne inicjatywy z budynkami po kilka mieszkań - jak na przykład przeróbka i nadbudowa dawnej stacji transformatorowej (!) przy ul. Wilczej. Jeśli popyt na wynajem jest tak duży, o czym świadczą ceny, to dlaczego żaden inwestor nie chce budować więcej i szybciej? Trudności małych inwestorów mogą być spowodowane wysokimi cenami usług i materiałów budowlanych, ale trudno zrozumieć brak zainteresowania firm z większym kapitałem.

Co się dzieje z Kutnem? Kilka lat temu po okresie intensywnego rozwoju przemysłu zaczęła wzrastać liczba nieprzemysłowych inwestycji prywatnych. Wydawało się, że będzie już widać realny rozwój, oparty na większej liczbie czynników niż przemysł i inwestycje samorządowe. Ale ~2 lata temu nastąpiło kolejne zahamowanie.

Last edited by Marcin Ciesielski; August 18th, 2019 at 09:11 AM.
Old August 19th, 2019, 06:46 PM   #2468
frodo776
Registered User

Nigdy nie patrzyłem jakie są ceny wynajmu w Kutnie, ale... zatkało mnie. Wynika faktycznie to z tego, że jest zapotrzebowanie na wynajem, inaczej takie nierealne ceny nie miałyby miejsca. Każdy zdrowo myślący powiedziałby, no dobrze, to znaczy, że nie ma mieszkań do kupienia.. Otoż nie, jak by mieszkania szły jak świeże bułeczki to ludzie wykupowaliby dziury w ziemi jak w Wawie, deweloperzy wykupowaliby każdy skrawek ziemi,a tu tak nie ma. Ludzie się boją kupować, sytuacja Kutna jest niepewna, miasto powoli staje w miejscu, wolą wynająć lokum i jak coś to zwyczajnie uciec. Obserwuje sprzedaż mieszkań Patron Polska, owszem, sprzedają się, ale pomalutku, bez szału, a ceny nie są zaporowe. Kasztanowa sprzedaje się powolutku, ale i ceny jak np w Ząbkach czy dalszej Białołęki, więc się nie dziwie. Tak więc myślę, że jak ugruntuje się sytuacja gospodarcza miasta, ruszą inwestycje, przemysł, rozrywka, handel to i ruszy budowa i sprzedaż mieszkań. RozwĂłj dotychczasowy przemysłu był niewystarczający, tak bardzo Kutno było.. nie będę kończył

P.S. Takie małe światełko w długim tunelu - rozpoczęła sie budowa Kellog's A zastanawiam sie co z magazynami? Nic nie słychać o tym..

Marcin Ciesielski liked this post
Old August 20th, 2019, 09:25 PM   #2469
Marcin Ciesielski
Registered User

Kiedy przeczytałem o rozpoczęciu rozbudowy fabryki Kellogg's, oczywiście po pracy wsiadłem na rower i pojechałem na Sklęczki. Teren jest ogrodzony i wyrównywany, utwardzono zjazd z drogi krajowej na plac budowy, stoją kontenery socjalne i pierwszy sprzęt budowlany. Na ogrodzeniu można dostrzec logotypy firmy Skanska. Świetna informacja! To ma być największy pojedynczy nakład inwestycyjny w historii Kutna - 314 mln zł.

Przy okazji zauważyłem budowę hali przy ul. Poprzecznej. Zgodnie z tablicą informacyjną inwestorem jest spółka TAP Kutno.

Zajrzyjmy jeszcze na chwilę na plac Wolności. Są już zbudowane fragmenty ścian parkingu i płyty placu, więc można się spodziewać, że postępy będą już szybciej widoczne niż do niedawna w trakcie prac ziemnych.

Gajeś liked this post
Old September 3rd, 2019, 08:45 AM   #2470
MartuchaUparciucha
Registered User

MartuchaUparciucha's Avatar

Likes (Received): 1

Skanska podała, że nie robi nic w sprawie rozbudowy fabryki Kellogg's... dziwny temat. Jest już na terenie tablica informacyjna?
Old September 5th, 2019, 09:21 PM   #2471
Marcin Ciesielski
Registered User

Coś zaczyna się wyjaśniać. Dzisiaj na profilu Invest in Kutno (należącym do UM) na Facebooku i Twitterze opublikowano informację, że Kellogg's dostał pozwolenie na budowę dopiero wczoraj. Do tej pory to było więc jedynie porządkowanie terenu.

Quote:
Kellogg's (UMA Investments Sp. z o.o.) już oficjalnie z pozwoleniem budowlanym na rozbudowę i przebudowę zakładu produkcji przekąsek o budynek produkcyjno-magazynowy. 4 września br. firma uzyskała pozwolenie na budowę. Od kilku tygodniu trwają już prace przygotowawcze. Nominalnie, wg deklarowanych nakładów to największy projekt inwestycyjny w historii kutnowskiej podstrefy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna - blisko 314 mln zł !!!

Oprócz tego na Twitterze Invest in Kutno można było znaleźć zdjęcie z aktualnego stanu prac nad halą firmy Sirmax przy ul. Odlewniczej, która jest już na ukończeniu.

Quote:

A na Facebooku dowiedzieć się, że Fol-Pol przy ul. Józefów się rozbudowuje.

Quote:

Ze strony firmy Concept Development - trwa budowa czwartego bloku na osiedlu przy ul. Kasztanowej.

Quote:

A poza tym... Bogactwo - część główna!

http://www.propertynews.pl/centra-ha...tno,76013.html

Quote:
Popularne marki biżuteryjne wybrały MMG Centers Kutno

Oferta biżuterii i akcesoriów kutnowskiej galerii kusi nowymi perełkami. Podpisane zostały umowy najmu z YES i Swiss. Sklepy zajmą odpowiednio 40 i 25,5 mkw. i znajdą się w centralnej części pasażu centrum handlowego należącego do Master Management Group.

- W odpowiedzi na potrzeby klientów, sfinalizowaliśmy umowy najmu z markami YES i SWISS. Biżuteria i dodatki będą doskonałym uzupełnieniem artykułów modowych, które stanowią kluczową kategorię zakupową naszego centrum w Kutnie. Planujemy konsekwentnie poszerzać portfolio marek tu dostępnych, o kolejnych umowach najmu będziemy informować już niebawem – mówi Wioleta Sobieraj, Leasing Manager w Master Management Group.

- Zdecydowaliśmy się na otwarcie sklepu w MMG Centers Kutno, ponieważ widzimy jak świetnie rozwija się Kutno. Jest to miasto, które łączy tradycję z innowacją - dokładnie tak jak my. Staramy się ciągle poszukiwać i wdrażać nowoczesne rozwiązania - od projektowania biżuterii po dobór lokalizacji i wyposażenie każdego z naszych salonów. Galeria MMG Centers Kutno idealnie wpisuje się w nasze oczekiwania – mówi Paweł Korobacz, dyrektor ds. Ekspansji i Organizacji Sieci Detalicznej YES.

YES Biżuteria to polska, rodzinna firma z ponad 30-letnią tradycją, posiadająca sieć niemal 150 salonów jubilerskich w centrach handlowych w całym kraju. W MMG Centers Kutno zajmie lokal o powierzchni 40 mkw. SWISS od 20 lat zajmuje się dystrybucją i sprzedażą zegarków oraz posiada 130 butików w całej Polsce. W nowym lokalu o powierzchni 25.5 mkw., klienci znajdą zegarki tradycyjne, szwajcarskie, światowe marki fashion, smartwatche oraz egzemplarze na co dzień i na specjalne okazję. Salony marek YES i SWISS znajdują się w centralnej części pasaży, na wprost od głównego wejścia do galerii. Dzięki wyjątkowemu asortymentowi nowych najemców, MMG Centers Kutno zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wyrafinowanych klientów.

MMG Centers Kutno zostało przejęte przez Master Management Group wraz z portfelem 6 innych formatów handlowych we wrześniu 2017. Obiekt jest regionalnym centrum handlowym o powierzchni 16 100 mkw. Wśród najemców są polskie i zagraniczne sieci handlowe oraz sklepy lokalnych przedsiębiorców. Centrum oferuje 490 naziemnych miejsc parkingowych. W ramach zaangażowania w działania z miastem MMG Centers Kutno uczestniczy w Święcie Róży, Festiwalu Projektów Europejskich oraz jest sponsorem festiwalu piosenek Jeremiego Przybory Stacja Kutno.

[email protected] liked this post

Last edited by Marcin Ciesielski; September 5th, 2019 at 10:38 PM.
Old September 9th, 2019, 08:32 PM   #2472
Marcin Ciesielski
Registered User

Ciekawa informacja - zatrudnienie w dzielnicy przemysłowej Sklęczki na koniec czerwca wyniosło 9160 osób. W okresie od 31.12.2018 r. do 30.06.2019 wzrosło o 200 osób.

Portal PanoramaKutna.pl trzy dni temu zamieścił nowe zdjęcia z przebudowy placu Wolności wykonane z balkonu sąsiedniego budynku. Po długotrwałych pracach ziemnych postęp prac wreszcie zaczął być łatwo zauważalny.

Quote:

Na KCI można przeczytać zbiorcze podsumowanie inwestycji miejskich z konferencji prasowej w Urzędzie Miasta. Są też zdjęcia m.in. z odbudowy Pałacu Saskiego. Przede wszystkim są już zbudowane ściany podziemnego łącznika i piwnicy nowego pawilonu muzealnego.

Quote:
Rewaloryzacja Zespołu Pałac Saski w Kutnie

W chwili obecnej wykonawca prowadzi prace związane z restauracją zabytkowych fundamentów pałacu. Na nich zostanie oparta dębowa podwalina, do której zakotwiona zostanie drewniana konstrukcja pałacu. Wykonawca zakończył prace ziemne, które wiązały się z głębokimi wykopami pod pawilonem ekspozycyjnym. Obecnie prowadzone są jednocześnie prace żelbetowe związane z budową nowej części zespołu czyli pawilonu ekspozycyjnego oraz łącznika podziemnego. Roboty budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane "KROL" Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Kłodawie za kwotę ok. 31 mln zł.

Dla uzupełnienia - place budowy zespołu Pałacu Saskiego oraz placu Wolności i Rynku Zduńskiego przypadkowo uchwycone przez kogoś, kto filmował z drona przygotowania do Święta Róży.

[email protected] liked this post

Last edited by Marcin Ciesielski; September 9th, 2019 at 08:45 PM.
Old September 10th, 2019, 07:35 PM   #2473
Marcin Ciesielski
Registered User

Podsumowanie inwestycji prywatnych z wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta:

http://kutno.net.pl/artykuly/aktualn...rce,96762.html

Quote:
Rekordowo nieskie bezrobocie i nowe inwestycje. Co słychać w kutnowskiej gospodarce?

Rekordowo niskie bezrobocie, stale rosnąca wartość produkcji sprzedanej w przemyśle i kolejne inwestycje. Wczoraj Urząd Miasta omówił sytuację społeczno-gospodarczą w Kutnie.
  • W lipcu 2019 r. odnotowaliśmy najniższe bezrobocie w Kutnie od początku lat 90-tych. Wg statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie na koniec listopada zarejestrowanych było jedynie 1206 osób. W stosunku do początku roku oznacza to spadek o 16,1%.
  • Według analizy wykonywanej przez Wydział Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, zatrudnienie w Kutnowskiej Strefie Przemysłowej (Dzielnica Sklęczki, w tym Podstrefa Kutno) wzrosło o ponad 200 osób w okresie od 31.12.2018 r. do 30.06.2019 (data ostatniego badania), osiągając rekordowy poziom ponad 9160 zatrudnionych.W Podstrefie Kutno zatrudnionych jest 3000 osób.
  • Wartość produkcji sprzedanej w przemyśle wg danych GUS (dla powiatu kutnowskiego) wzrosła – dane za 2017 r. Wskaźnik ten wzrósł od 2007 r. trzykrotnie. W rok 2017 r. odnotowano jego kolejny wzrost.

Aktualne inwestycje:
  • Fresenius Kabi Polska – inwestycja pochłonie co najmniej 100,4 mln zł. Firma zatrudni min. 45 osób, utrzymując dotychczasowe zatrudnienie. Dobiega końca instalacja technologii wewnątrz obiektu.
  • Sirmax Polska - ul. Odlewnicza. Inwestycja w ŁSSE pochłonie co najmniej 63 mln zł. Firma zatrudni co najmniej 15 osób, utrzymując dotychczasowe zatrudnienie. Obiekt jest już niemal ukończony.
  • TAP Kutno - 17 mln zł, 23 nowe miejsca pracy- w trakcie budowy na ul. Poprzecznej
  • Kellogg’s - rozbudowa i przebudowa zakładu produkcji przekąsek o budynek produkcyjno-magazynowy z linią K4. 4 września firma uzyskała pozwolenie na budowę. Od kilku tygodniu trwają już prace przygotowawcze. Nominalnie, wg deklarowanych nakładów to największy projekt inwestycyjny w historii kutnowskiej podstrefy - blisko 314 mln zł
  • Przy ul. Józefów trwa budowa hali produkcyjno-magazynowej dla PPHU FOL-POL Jacek Borowski.
  • Moje Bambino – w dawnym budynku Mondi trwa adaptacja pod potrzeby nowego właściciela.
Jeśli chodzi o przemysł, wygląda to całkiem dobrze, sytuacja inwestycyjna wraca do stanu sprzed 2015 r. Inwestycje nieprzemysłowe to jednak nadal jakiś dramat, w szczególności w centrum Kutna, gdzie poza dwiema dużymi inwestycjami samorządowymi nie jest aktualnie budowane ani nawet remontowane zupełnie nic. Nawet już rozpoczęte drobne inwestycje - takie jak remont kamienicy przy ul. Narutowicza koło ronda Solidarności czy budowa niewielkiego budynku handlowo-usługowego przy ul. 1 Maja również koło tego ronda - zahamowały kilka miesięcy temu i nie widać postępu prac. Istnieją też już ukończone drobne obiekty, które nie spotykają się z zainteresowaniem potencjalnych najemców - jak pawilon handlowy przy ul. Kopernika obok wiaduktu. Został ukończony kilka miesięcy temu i od tego czasu stoi pusty z napisem "do wynajęcia". Nie wiadomo, co się dzieje, ale poza przemysłem i inwestycjami samorządowymi (w tym roku faktycznie rekordowymi pod względem nakładów) jest gorzej niż źle. Co z tym Kutnem i jaka przyszłość nas czeka? Z jednej strony nie da się zaprzeczyć, że rozwój gospodarczy istnieje (ponad pół miliarda zł w ciągu roku na inwestycje przemysłowe to nie jest nic), z drugiej strony jest to rozwój nierównomierny, często wręcz przez to niedostrzegany lub negowany przez wielu mieszkańców (brutalnie pokazuje to liczba negatywnych komentarzy na kutnowskich forach i grupach facebookowych).

sq7obg liked this post

Last edited by Marcin Ciesielski; September 10th, 2019 at 07:55 PM.
Old September 17th, 2019, 02:21 PM   #2474
frodo776
Registered User

Inwestycje w Kutnie (te widoczne) na dzień dzisiejszy:

1. Przygotowanie terenu pod budowe Kellog’s
2. Hala TAP na Poprzecznej
3. Hala Pol-Fol na Józefowie
4. Rozbudowa Polfarmex Kutno
5. Końcówka budowy Sirmax na Sklęczkowskiej
6. Hotel przy Objazdowej – po wstrzymaniu budowy znów zaczęło się coś dziać, tempo mozolne, ale jednak.
7. McDonald przy Kościuszki.
8. Meczarnie z bloczkami przy Skrajnej i Kasztanowej.
9. Rozbudowa i przebudowa hali na Grunwaldzkiej przy kortach tenisowych (dawna hurtownia) – była tam tablica, ale za małe literki żeby odczytać co tam powstaje
10. Na Zwirki Wigury po starym PKS budowa myjni samoobsługowej i stacji kontroli pojazdów, która zostanie przeniesiona z poprzedniego miejsca, a poprzednie zostanie zburzone – w tym miejscu powstaną sklepy.
11.Plac Wolności i Pałacyk Saski.

Jest trochę lepiej, ale nadal myślę, że Kutno potencjał ma o wiele większy.

Marcin Ciesielski liked this post
Old September 18th, 2019, 03:52 PM   #2475
fibiskus
Registered User

Likes (Received): 6

Portfolio Carrefour Polska, które przeszły lub przechodzą proces rozbudowy i modernizacji.

Od 2014 roku Carrefour konsekwentnie realizuje przyjętą strategię modernizacji należących do niego obiektów. Do tej pory zmodernizowano już 21 obiektów, co przyczyniło się do odświeżenia i uatrakcyjnienia portfolio sieci. Z ofertą wszystkich obiektów wchodzących w skład portfolio Carrefour na polskim rynku będzie można zapoznać się podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 na stoisku 4.6.

– Polacy coraz większą wagę przywiązują do możliwości połączenia szybkich i satysfakcjonujących zakupów z ofertą nowoczesnych usług w jednym miejscu. Rozbudowywane i modernizowane obiekty dają większe możliwości zaaranżowania przestrzeni oraz stworzenia oferty odpowiadającej tym aktualnym trendom i stylowi życia – komentuje Ewa Karska, Dyrektor Działu Galerii Handlowych w Carrefour Polska.

Carrefour zmodernizował 90 proc. swoich obiektów
Remodelingom i rozbudowom prowadzonym przez Carrefour Polska towarzyszy proces rekomercjalizacji – sieć podpisuje kolejne umowy najmu z dotychczasowymi partnerami takimi jak Rossmann, Pepco, Home & You, Hebe, a także pozyskuje nowych najemców do swojego portfolio. Znalazły się wśród nich m.in. Top Zoo, Action czy Carte d’Or. Rozszerzanie współpracy z najemcami to efekt rosnącej popularności, przewidywalności i stabilności obiektów należących do Carrefour w Polsce.

– Carrefour dysponuje ciekawym i zróżnicowanym portfolio centrów handlowych w całej Polsce, z ugruntowaną pozycją na lokalnych rynkach. Obecnie już ponad 90 proc. naszych obiektów przeszło kompleksowe modernizacje i jak pokazują nasze wskaźniki odwiedzalności, cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów – mówi Ewa Karska. – Cieszymy się również, że kolejne marki dostrzegają potencjał naszych obiektów i decydują się na podpisanie z nami kolejnych umów najmu. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom jeszcze bardziej atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę handlową i usługową – dodaje Ewa Karska.
Real Estate GmbH (Trei), zakupił właśnie kolejne działki pod budowę parków handlowych. W polskim portfolio dewelopera znajduje się aktualnie 11 nieruchomości handlowych, które Trei buduje pod wspólną marką Vendo Park, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy liczba ta zwiększy się do 16 obiektów. Park handlowy w Kobyłce (woj. mazowieckie) ma być gotowy pod koniec tego roku, natomiast inwestycja w Kutnie (woj. łódzkie) jest planowana na 2020 rok.

Trei Real Estate kupuje grunty pod budowę Vendo Parków w Kutnie i KobyłceTeren, który zakupił Trei w Kutnie znajduje się przy ul. Oporowskiej. Na działce liczącej prawie 28 000 mkw. powstanie Vendo Park, który zaoferuje ok. 5 200 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej dla 8 sklepów. Komercjalizacja obiektu jest w toku. Vendo Park, którego budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku, ma być gotowy w ostatnim kwartale 2020. W sąsiedztwie inwestycji znajduje się supermarket Carrefour, natomiast park handlowy będzie dodatkowo uzupełniony o ofertę gastronomiczną.

Vendo Park powstanie również w podwarszawskiej Kobyłce, gdzie Trei zakupił działkę o powierzchni prawie 8 500 mkw. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę parku handlowego i uruchomił postępowanie przetargowe, w którym wyłoni generalnego wykonawcę nieruchomości. Vendo Park przy ul. Napoleona dostarczy na lokalny rynek ok. 3 200 mkw. powierzchni najmu, na której docelowo ma powstać 6 sklepów. Proces komercjalizacji właśnie się rozpoczął.

Jacek Wesołowski, Prezes Trei Real Estate Poland
Jacek Wesołowski, prezes Trei Real Estate Poland
Planujemy długofalowy rozwój w Polsce, a jednym z filarów naszej działalności są inwestycje w nowoczesne i funkcjonalne nieruchomości handlowe. Sieć Vendo Parków, którą sukcesywnie rozwijamy również w innych krajach Europy, idealnie wypełnia białe plamy na handlowej mapie Polski. Wybierając kolejne lokalizacje, skupiamy się głównie na mniejszych miejscowościach, ponieważ to właśnie w nich brakuje centrów zakupowych. Jak wynika z opublikowanego przez nas i CBRE raportu, na koniec I kw. 2019 r. zasoby parków handlowych w Polsce wyniosły 1,52 mln mkw., a perspektywy rozwoju tego segmentu rynku są bardzo obiecujące. Aktualnie popyt na mniejsze formaty handlowe przewyższa podaż, co potwierdza chociażby fakt szybkiej komercjalizacji naszych parków handlowych. Zazwyczaj już na wczesnym etapie budowy Vendo Parki są w całości wynajęte, a coraz częściej najemcy zgłaszają się do nas w fazie planowania danej inwestycji. – Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland

Trei wybudował już w Polsce 11 Vendo Parków. Aktualnie deweloper realizuje inwestycje zlokalizowane w Pułtusku, Ostrołęce i Łasku oraz planuje kolejne parki handlowe. Firma sukcesywnie skupuje grunty pod przyszłe projekty, obecnie ma zabezpieczonych 11 działek pod budowę nieruchomości handlowych (Władysławowo, Sierpc, Częstochowa, Zielonka, Jawor, Solec Kujawski, Płock, Kraków, Inowrocław, Piekary Śląskie, Warszawa).

Vendo Parki to parterowe parki handlowo – usługowe wyposażone w parkingi, zlokalizowane w miejscach, do których można w łatwy sposób dojechać. Zazwyczaj są budowane w bliskim sąsiedztwie dużego dyskontu, np. inwestycja w Kobyłce powstaje tuż obok supermarketu Lidl. Często określane jako obiekty typu convenience, ponieważ projektowane są w taki sposób, by zapewnić ich klientom maksymalną wygodę w codziennych, szybkich zakupach. W grupie stałych najemców parków handlowych Trei znajdują się m.in. Pepco, Hebe, Rossmann, Martes Sport, Action, CCC, Jysk, Media Expert, Neonet i Tedi. Coraz częściej do mniejszych formatów handlowych wchodzą również znane sieci odzieżowe jak np. pochodząca z Polski grupa LPP (właściciel Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp i House), która otworzyła swoje sklepy w Vendo Parku w Nysie, czy obecna w Vendo Parku w Chodzieży sieć Top Secret.

Trei Real Estate jest nie tylko inwestorem, ale również zarządcą sieci Vendo Parków. Aktualnie w portfolio dewelopera, wchodzącego w skład niemieckiej grupy Tengelmann, znajduje się 20 parków handlowych zlokalizowanych w Europie. W Polsce pierwszy Vendo Park został otwarty w 2013 r. w Nysie. Od tego czasu spółka konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, zwłaszcza w mniejszych miastach. Dziś centra zakupowe Trei zlokalizowane są w Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Łodzi, Świdnicy, Dąbrowie Górniczej, Chodzieży i Bytowie. Oprócz realizacji przedsięwzięć związanych z obiektami handlowymi spółka Trei Real Estate Poland zarządza ponad 100 nieruchomościami komercyjnymi, w których znajdują się sklepy spożywcze sieci Biedronka, w tym dwoma zlokalizowanymi w Kutnie. Trei Real Estate kupiła działkę przy ul. Oporowskiej koło Carrefoura. Zamierza tam w 2020 r. zbudować pasaż handlowy o powierzchni 5200 m2 z 8 sklepami. Jego umiejscowienie i wygląd możemy zobaczyć na wizualizacji w artykule poniżej.

https://ceo.com.pl/trei-real-estate-...-kobylce-87103

LLLL

Chociaż każda nowa inwestycja powinna cieszyć, z taką jak ta wiążą się dwie wątpliwości. Po pierwsze to będzie kolejny parterowy pawilon handlowy, który niczym się nie wyróżni, niewiele wniesie do architektury i urbanistyki naszego miasta. Miejsce w centrum mogłoby być efektywniej wykorzystane pod zabudowę wielofunkcyjną, na przykład mieszkaniową z handlem i usługami w parterach.

Drugi to portfolio sieci handlowych, z którymi do tej pory współpracuje Trei. Są to m.in. Pepco, Hebe, Rossmann, Martes Sport, Action, CCC, Jysk, Media Expert, Neonet i grupa LPP. Prawie wszystkie te sklepy już istnieją w Kutnie. Nie wiadomo, jakie są plany, ale gdyby inwestor nie dążył do wprowadzenia placówek sieci do tej pory u nas nieobecnych, a jedynie zamierzał powielić istniejące, mogłoby to zabetonować obecny rynek handlu w naszym mieście i utrudnić wejście nowych marek w kolejnych latach.

Warto też zwrócić uwagę, że w pobliżu istnieje podobny obiekt handlowy, czyli Prima Park, który nie spełnił swojej funkcji, ale na początku roku został wykupiony przez nowego inwestora, firmę Saller, która zapowiedziała jego przebudowę i powiększenie. Saller zapłacił za Prima Park ponad 17 mln zł, co sugeruje, że raczej nie zamierza pozostawić tego pawilonu w obecnym stanie ani spisać go na straty.

Pozytywnym aspektem sytuacji może okazać się mobilizacja właściciela największego centrum handlowego w Kutnie, czyli grupy MMG, do walki o klientów i przyspieszenia zapowiadanej od dawna rozbudowy obiektu przy ul. Kościuszki o część rozrywkową i gastronomiczną, przede wszystkim o kilkusalowe kino, na które wielu mieszkańców naszego miasta czeka z narastającą niecierpliwością. W epoce szybkiego rozwoju handlu internetowego sklepy stacjonarne tracą na znaczeniu, a o atrakcyjności miast w coraz większym stopniu świadczy dostęp do usług, ich różnorodność i specjalizacja.[/QUOTE]

Grupa Saller, która na początku roku kupiła Prima Park za ponad 17 mln zł, wreszcie opublikowała konkretną informację o przebudowie tego pawilonu handlowego, której rozpoczęcie jest planowane na jesień. Niestety wizualizacja nie zachwyca. Nie widać zmian poza kolorystyką elewacji i rozmieszczeniem nośników reklamowych. Planowane powiększenie powierzchni to nie nadbudowa, która pozwoliłaby na pozbycie się drewnianej atrapy piętra, ale drugi parterowy pawilon obok.

https://retailnet.pl/2019/07/01/1481...ejace-obiekty/

Quote:
SCF 2019: Grupa Saller intensywnie inwestuje w nowe i istniejące obiekty

Grupa Saller z siedzibą we Wrocławiu kontynuuje intensywną ekspansję na polskim rynku. Wśród obiektów, które w ostatnich miesiącach zasiliły portfolio Grupy wymienić należy przede wszystkim Parki Handlowe w Hrubieszowie, Inowrocławiu, Kutnie, Olecku, Łomży, Radzyniu Podlaskim, Radomsku oraz Rybniku. Ponadto w fazie budowy znajdują się obecnie obiekty w Białogardzie, Chojnicach, Parczewie oraz w Śremie, a w fazie rozbudowy parki handlowe m.in. w Gryfinie, Toruniu i Pruszczu Gdańskim. Całe portfolio Grupa Saller zaprezentuje podczas Shopping Center Forum 2019 CEE.

Wśród wymienionych inwestycji na szczególną uwagę zasługuje położony u zbiegu ulic Grunwaldzkiej oraz ul. Żwirki i Wigury dawny Prima Park w Kutnie. Operatorem spożywczym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie jest Biedronka, do najemców należą między innymi RTV Euro AGD oraz Centrum Chińskie. Grupa Saller planuje gruntowną przebudowę parku w celu podniesienia atrakcyjności lokacji, jak również rozbudowę obiektu o kolejne 5 tys. mkw. Docelowo park handlowy w Kutnie ma zaoferować klientom ponad 7 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 200 miejsc parkingowych.

Prace mające na celu ulepszenie obiektu rozpoczną się jesienią bieżącego roku. Na chwilę obecną prowadzone są intensywne negocjacje mające na celu skomercjalizowanie wszystkich powierzchni handlowych. Swoje zainteresowanie projektem wyrazili najemcy z branży tekstylnej, drogeryjnej, non food, obuwniczej, elektro i spożywczej.

Last edited by fibiskus; September 18th, 2019 at 04:18 PM.
fibiskus no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2019, 08:34 PM   #2476
Czerwony
Registered User

Czerwony's Avatar

Quote:
sąsiedztwie inwestycji znajduje się supermarket Carrefour, natomiast park handlowy będzie dodatkowo uzupełniony o ofertę gastronomiczną.
Różni ludzie ćwierkają, że kutnowscy hejterzy z portali będą w końcu mieli KFC...
Old September 19th, 2019, 07:13 PM   #2477
Marcin Ciesielski
Registered User

Plac Wolności - najnowsze zdjęcia z komunikatu prasowego Urzędu Miasta.

Quote:
Trwają prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem płyt fundamentowych, ścian i stóp w części północnej, północno-wschodniej oraz południowej. Częściowe udostępnienie frontu przez archeologów w części północno-wschodniej placu pozwoliło na zakończenie prac związanych z wykonaniem zabezpieczenia skarpy, poprzez wykonanie obudowy berlińskiej. Trwają prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej w północno – zachodniej części.

Na chwilę obecną kontynuowane są badania archeologiczne w pozostałej części placu.

[email protected], Czerwony, Gajeś liked this post
Old October 1st, 2019, 08:23 PM   #2478
sq7obg
Registered User

sq7obg's Avatar

Likes (Received): 71

Na osiedlu łąkoszyn rozpoczęły się przygotowania do budowy kolejnych budynków Pioniera
sq7obg no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2019, 11:15 AM   #2479
MartuchaUparciucha
Registered User

MartuchaUparciucha's Avatar

Likes (Received): 1

Czy jest już żółta tablica?
Wiadomo kto GW?

Quote:
Originally Posted by sq7obg View Post
Na osiedlu łąkoszyn rozpoczęły się przygotowania do budowy kolejnych budynków Pioniera
Old October 4th, 2019, 10:33 AM   #2480
sq7obg
Registered User

sq7obg's Avatar

Likes (Received): 71

Żółtej tablicy jeszcze nie ma za to jest spore ogrodzenie obite blachą widać że rozpoczęły się prace ziemne przesłałabym zdjęcia ale nie mam pojęcia jak to zrobić
sq7obg no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódzkie, inwestycje, kutno

Thread Tools

Posting Rules