[Poznań] Przebudowa węzła Rondo Kaponiera - dzień 1864 (jednak zdążyli na Euro (2020)) - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 6th, 2010, 06:56 PM   #101
neutralny
IdP

neutralny's Avatar

Likes (Received): 0

Chwileczkę.. Jak dla mnie przebudowa Kaponiery była integralną częścią nowego odcinka Pestki. A dlaczego? Choćby z powodu przystanku "Kaponiera". I tak jak już wspomniał kolega wcześniej:

"Trzeba tam przebudować spory kawałek, likwidacja parkingu, przebudowa przejść podziemnych, w raz z budową dojść do przystanków."

Nie wspominając już o dawnych systemach fortyfikacyjnych

Nie wyobrażam sobie więc aby te dwie inwestycje miał być prowadzone osobno.

Po pierwsze wiązać się to będzie z większymi kosztami (ja rozumiem, Poznań to wybitnie bogate miasto) A po drugie- czeka nas znacznie dłuższy okres chaosu i niedogodności (i to zarówno dla kierowców jak i pasażerów KM- o czym wspomniał już mmjp wyżej).

Zresztą co ja tam się czepiam i marudzę, sprawą oczywistą było, że i tak nic z tego nie będzie. Szczerze dziwię się sobie, że wierzyłem w realizację tej jak i wielu innych inwestycji

Advertisement

Old November 6th, 2010, 08:38 PM   #102
mihau_2x
Registered User

mihau_2x's Avatar

Likes (Received): 635

Zaraz, przecież napisali, że będzie przystanek tymczasowy w okolicy dziury toruńskiej. Czyli pod Kaponierą będą same tory, bez budowy dojścia do przystanku, machną pewnie tymczasowy peron gdzieś koło Teatralki. Głownego węzła przesiadkowego nie będzie, ale trasa do dworca będzie, i będzie można puścić tramwaje dołem. Zawsze ułatwi to prowadzenie objazdów, choć bardziej pomogłaby budowa łuków Towarowa -> centrum i Gwarna -> Fredry. Pierwszy z nich podobno miał powstać, ale jakoś sprawa ucichła... Tak więc linie 12, 14 pojadą sobie dołem, ale takie 5, 8, 10 już niekoniecznie będą miały jak...
mihau_2x no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2010, 02:08 PM   #103
przemook
Railwayman

Likes (Received): 431

Zadziwiające jest jak miasto swoje ewidentne porażki próbuje poprzez PR przedstawić jako świadome działanie. Od dawna było wiadomo, że będzie trudno zdążyć z Kaponierą na EURO po tym jak teraz wyszło na jaw, że nie maja jeszcze decyzji lokalizacyjnej jest to wręcz niemożliwe. Dobrze, że już do tego wniosku doszli i nie ściemniają jeszcze tylko niech powiedzą kto dał ciała. Z tramwajem na Franowo do EURO też nie zdążą z tym, że to nie jest tak strategiczna inwestycja jak Kaponiera.
przemook no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 7th, 2010, 04:31 PM   #104
mihau_2x
Registered User

mihau_2x's Avatar

To co się dzieje, że ciągle są jakieś opóźnienia?
Wstępne ogłoszenia informacyjne na stronie i2012 podawały o wiele wcześniejsze terminy ogłoszenia przetargów, a tu _absolutnie wszystkie_ inwestycje mają opóźnienie, co się dzieje?

Decyzji na Kaponierę nie ma, ale na trasę tramwajową jest? Czy to jest rozpatrywane razem? Moim zdaniem to nie jest zły pomysł, by same tory powstały wcześniej, niż węzeł przesiadkowy na Kaponierze.
Old November 8th, 2010, 09:47 PM   #105
RobuR
Registered User

RobuR's Avatar

Likes (Received): 446

Quote:
Originally Posted by mmjp View Post
To decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dopiero około 1 stycznia (optymistycznie)... a to dopiero początek papierków.
Old November 13th, 2010, 10:51 AM   #106
sirGregor
Registered User

sirGregor's Avatar

Likes (Received): 27

Poznań - Na Euro tylko "pestka"

Kaponiera nie zostanie zmodernizowana przed Euro 2012. Jednak do tego czasu z całą pewnością dojedziemy już „pestką” do dworca Zachodniego. Łatwiej będzie się jeździło także kierowcom – poszerzona zostanie ulica Roosevelta.

Rondo Kaponiera zostanie zamknięte dopiero po mistrzostwach. Wtedy rozpocznie się jego przebudowa. Jacek Szukała, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich tłumaczy, że to bardzo duża i skomplikowana inwestycja. Jego zdaniem, nie ma możliwości przygotowania sprawnych objazdów. Dlatego przeprowadzanie jej równocześnie z przedłużeniem PST może doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego w tej części miasta. Z tych powodów postanowiono podzielić oba projekty na etapy. Choć od początku przekonywano, że powinny być realizowane jednocześnie.

Na początek zostanie przedłużona trasa szybkiego tramwaju do Dworca
Zachodniego. Poznańskie władze spodziewają się, że wojewoda wielkopolski wyda decyzję o pozwoleniu na budowę pod koniec listopada.

– Procedura została wszczęta 5 listopada – mówi Maciej Bulski ze spółki Infrastruktura Euro 2012 Poznań. – Mamy nadzieję, że pozwolenie na budowę dostaniemy na przełomie listopada i grudnia.

Przedstawiciele spółki liczą, że prace mogłyby się rozpocząć w pierwszym kwartale przyszłego roku (przy założeniu, że nie będzie odwołań).
– Dopiero w kwietniu PKP udostępni nam peron 7 – dodaje Bulski.

Utrudnienia związane z wydłużeniem PST do Dworca Zachodniego pasażerów MPK czekają dopiero w wakacje. Przyłączenie nowego torowiska do istniejącej trasy „pestki” ma nastąpić podczas przyszłorocznych wakacji. Z kolei w ulicę Głogowską będzie włączane w październiku.

Poznańscy kierowcy muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami nieco wcześniej. Na przełomie roku zamknięta bowiem będzie ulica Roosevelta, na odcinku od mostu Dworcowego do ulicy Bukowskiej. Przed mistrzostwami zostanie ona poszerzona o dodatkowy pas ruchu, co ułatwi w przyszłości dojazd do ronda Kaponiera i skręt w Bukowską. Łatwiej w ulicę Bukowską będzie się też, choć w nieco dalszej przyszłości, skręcało tramwajom. W ramach prac przygotowane zostanie uzbrojenie pod przyszły tunel podziemny dla tramwajów, wychodzący właśnie na Bukowskiej.

Fakt, że Kaponiera zostanie przebudowana w późniejszym terminie, będzie miał znaczenie dla pasażerów MPK. Tramwaje, które pojadą przedłużoną trasą do Dworca Zachodniego, nie zatrzymają się na Kaponierze. Poznaniacy będą mogli wysiąść na tymczasowym przystanku, który powstanie przy wyjeździe tramwaju z trasy PST w ul. Roosevelta albo dopiero na Dworcu Zachodnim.

Gigantyczna zajezdnia na Franowie

Kolejną ze sztandarowych inwestycji na Euro 2012 jest budowa trasy tramwajowej oraz wielkiej zajezdni na Franowie. Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania, zapewnia, że nowa trasa tramwajowa przed Euro powstanie. Co do zajezdni nie ma już tej pewności.
– Czekamy na pozwolenie na budowę, negocjujemy z miastem źródła finansowania. Przygotowujemy też specyfikację przetargową dla wykonawcy, wyjaśniamy sprawy związane z gruntem – mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK, które odpowiada za budowę zajezdni. – Przy tak ogromnym przedsięwzięciu scenariusze mogą być różne.
Zajezdnia na Franowie to naprawdę gigantyczna sprawa. Obszar obiektu, czyli 17 ha, przekroczy o 5 ha powierzchnię wszystkich dotychczas istniejących zajezdni w mieście (dla porównania zajezdnia przy Głogowskiej zajmuje 2,9 ha). Na terenie nowej zajezdni trzeba ułożyć 13 km torów i ponad 330 zwrotnic (439 jest w całym mieście), wybudować hale czy sieć trakcyjną i układ zasilania.

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul...stka,id,t.html
Old November 13th, 2010, 11:01 AM   #107
pmpoznan
Registered User

pmpoznan's Avatar

Likes (Received): 1009

Dwie inwestycje w różnych terminach, wydaje mi się że takie coś nie ma sensu, bo jeśli obie inwestycje będą prowadzone etapami i osobno, to korków i utrudnień nie będzie widać końca jeszcze przez około 4 lata.
Ciekawe jak długo będą budować zajezdnie na Franowie, bo sięgając do przeszłości budowa zajezdni na Fortecznej trwała kilka lat budowę rozpoczęto w 1974 a oddano do eksploatacji dopiero w 1980, choć na taki czas budowy składały się różne okoliczności i utrudnienia. Ta na Franowie ma być największa, ma pomieścić tramwaje z zajezdni przy ul. Gajowej, Madalińskiego oraz torów odstawczych przy ul. Budziszyńskiej,na których są odstawiane tramwaje nie mieszczące się w zajezdniach na Głogowskiej i Madalińskiego. Madalińskiego lada chwila zostanie zamknięta i wyburzona, tory przy Budziszyńskiej czeka to samo, więc niebawem znów ujrzymy tramwaje odstawiane na ulicach, bo Franowa tak szybko nie wybudują, a czasu co raz mniej.
pmpoznan no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 12:30 PM   #108
Aderc
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by pmpoznan View Post
Dwie inwestycje w różnych terminach, wydaje mi się że takie coś nie ma sensu, bo jeśli obie inwestycje będą prowadzone etapami i osobno, to korków i utrudnień nie będzie widać końca jeszcze przez około 4 lata.
Ciekawe jak długo będą budować zajezdnie na Franowie, bo sięgając do przeszłości budowa zajezdni na Fortecznej trwała kilka lat budowę rozpoczęto w 1974 a oddano do eksploatacji dopiero w 1980, choć na taki czas budowy składały się różne okoliczności i utrudnienia. Ta na Franowie ma być największa, ma pomieścić tramwaje z zajezdni przy ul. Gajowej, Madalińskiego oraz torów odstawczych przy ul. Budziszyńskiej,na których są odstawiane tramwaje nie mieszczące się w zajezdniach na Głogowskiej i Madalińskiego. Madalińskiego lada chwila zostanie zamknięta i wyburzona, tory przy Budziszyńskiej czeka to samo, więc niebawem znów ujrzymy tramwaje odstawiane na ulicach, bo Franowa tak szybko nie wybudują, a czasu co raz mniej.
Tylko że w przypadku Budziszyńskiej i Madalińskiego miasto nie sprzedało jeszcze gruntu i nie jest zobligowane żadnymi terminami.Na Wildzie zresztą ma pozostać baza sprzętu roboczo- ratowniczego Ponadto by zmiescić cały tabor z wymienionych wcześniej lokalizacji na Franowie wystarczy część planowanej pojemnosci zajezdni z perspektywą rozbudowy
Aderc no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 01:58 PM   #109
pmpoznan
Registered User

pmpoznan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Aderc View Post
Tylko że w przypadku Budziszyńskiej i Madalińskiego miasto nie sprzedało jeszcze gruntu i nie jest zobligowane żadnymi terminami.Na Wildzie zresztą ma pozostać baza sprzętu roboczo- ratowniczego Ponadto by zmiescić cały tabor z wymienionych wcześniej lokalizacji na Franowie wystarczy część planowanej pojemnosci zajezdni z perspektywą rozbudowy
Nie wiem jaką w tym temacie masz wiedzę, ale mogę Ci powiedzieć że już 4 tory na Budziszyńskiej znikną w najbliższym czasie, bo z tego co wiem nie tylko tory ale również pętla Budziszyńska ma przestać istnieć. Osiedle które buduje się na terenie dawnej fabryki ma być znacznie większe i obejmuje również tamte tereny. Madalińskiego na początku planowano że zostanie przeniesione całe zaplecze techniczne, obecnie ponoć wygląda na to że w miejscu zajezdni zostanie zbudowany jakiś obiekt dokładnie jeszcze nie wiem jaki. Co do taboru jaki ma tam zostać przeniesiony różne były propozycje, nie zapominajmy o 45 Tramino. Słyszałem od kolegów z MPK różne opcje... podałem tylko jedną z nich. Ogólnie na stanie MPK Poznań jest około 330 wagonów tramwajowych, przy czym pod koniec lat 70tych było ich ponad 400. A już w chwili obecnej jest co raz mniej miejsca dla wagonów, a tramwaje znów nie mieszczą się w zajezdniach.
Old November 13th, 2010, 03:10 PM   #110
Posener
Registered User

Posener's Avatar

Likes (Received): 599

Eh, ręce opadają. Kolejna inwestycja, tym razem bardzo znacząca opóźniona. Czasami wręcz mam wrażenie, że ci wszyscy urzędnicy to ludzie z łapanki którzy dopiero co uczą się jak realizować miejskie inwestycji. Mało tego! Decydując się na przebudowę tej okolicy w ratach strasznie utrudniają ich realizację, zwłaszcza późniejszej przebudowy Roosevelta.
Posener no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 04:15 PM   #111
Aderc
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Nie wiem jaką w tym temacie masz wiedzę, ale mogę Ci powiedzieć że już 4 tory na Budziszyńskiej znikną w najbliższym czasie, bo z tego co wiem nie tylko tory ale również pętla Budziszyńska ma przestać istnieć. Osiedle które buduje się na terenie dawnej fabryki ma być znacznie większe i obejmuje również tamte tereny. Madalińskiego na początku planowano że zostanie przeniesione całe zaplecze techniczne, obecnie ponoć wygląda na to że w miejscu zajezdni zostanie zbudowany jakiś obiekt dokładnie jeszcze nie wiem jaki. Co do taboru jaki ma tam zostać przeniesiony różne były propozycje, nie zapominajmy o 45 Tramino. Słyszałem od kolegów z MPK różne opcje... podałem tylko jedną z nich. Ogólnie na stanie MPK Poznań jest około 330 wagonów tramwajowych, przy czym pod koniec lat 70tych było ich ponad 400. A już w chwili obecnej jest co raz mniej miejsca dla wagonów, a tramwaje znów nie mieszczą się w zajezdniach.
Na Gajowej MPK zostanie dłużej, ale wyprowadzi się Modertrans więc pewnie uda się tam przenieść tabor z likwidowanych kilku torów na Budziszyńskiej W przyszlym roku czekają nas remonty torowisk więc uruchomienie na 100% będzie mniejsze-można np porozumieć się z FPS i "przechować niepotrzebne wagony" na ich terenie Chyba że beton na Glogowskiej nie wpadnie na takie lub podobne rozwiązanie
Aderc no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 04:33 PM   #112
pmpoznan
Registered User

pmpoznan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Aderc View Post
Na Gajowej MPK zostanie dłużej, ale wyprowadzi się Modertrans więc pewnie uda się tam przenieść tabor z likwidowanych kilku torów na Budziszyńskiej W przyszlym roku czekają nas remonty torowisk więc uruchomienie na 100% będzie mniejsze-można np porozumieć się z FPS i "przechować niepotrzebne wagony" na ich terenie Chyba że beton na Glogowskiej nie wpadnie na takie lub podobne rozwiązanie
Tak podpisano jakąś umowę czy coś takiego że MPK na Gajowej zostanie jeszcze chyba przez rok. Na razie do FPSu ma zostać przeniesiony 105N/2 bo ponoć coś z tym FPS chce zrobić, być może przywrócą mu oryginalny wygląd który przez lata eksploatacji (i gnicia na Głogowskiej) utracił. Czy FPS zgodził by się trzymać jeszcze jakieś tramwaje na swoim terenie to nie wiem, bo z FPS to MPK rzadko kiedy się dogadywało, pomysł głupi by nie był, mają trochę wolnych torów. Z drugiej strony w Wakacje linia 3 jest zawsze zawieszona, tak więc można korzystać z torów do Pętli Wiczak, tam kilka lat temu były odstawiane tramwaje i pilnowane przez pewną firmę ochroniarską ze swymi parzydełkami
Old November 13th, 2010, 07:08 PM   #113
mmjp
Inspired by Poznań?!

mmjp's Avatar

Likes (Received): 909

Quote:
Kto powiedział, że inwestycje będą realizowane jedna za drugą. W całej sprawie chodzi o opóźnienie realizacji głównej części przebudowy Roosevelta wyburzenia północnej oraz południowej konstrukcji wsporczej jezdni. Może niektórzy sobie nie zdają sprawy, ale rozbiórka tych części będzie się wiązać z wstrzymaniem ruchu tramwajowego północ południe prowadzonego przez Kaponierę. Oznacza to że wraz z przebudową infrastruktury transportu publicznego w zachodniej części miasta mielibyśmy totalny paraliż komunikacyjny. Przy czasowych wyłączeniach tras tramwajowych na ciągu Bukowska-Grunwaldzka, RJNJ, Przybyszewskiego, Hetmańskiej i Roosevelta nie dałoby się zrobić sensownych i stałych objazdów.
Jak jest przytoczone w artykule najpierw rozpocznie się rozbudowa jezdni na odcinku Dworcowy - Bukowska. I tak na prawdę część prac pod Mostem Uniwersyteckim też powinna być realizowana równocześnie z PST.

Last edited by mmjp; November 13th, 2010 at 07:13 PM.
mmjp no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2010, 11:10 AM   #114
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3382

a mnie się wydaje, że nie zdążyli wykonać projektu
PB no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2010, 01:39 PM   #115
ZwierZ
Registered User

Likes (Received): 24

W takim razie jak zostanie rozwiązana sprawa wejść/przejść od przystanku z dołu na górę (przy Kaponierze, Teatralce)?
Bo chyba szykuje się jakaś prowizorka bez przebudowy całego węzła Tetralny-Kaponiera ?
Jak będą wyglądać wtedy ciągi pieszych ?
ZwierZ no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2010, 01:44 PM   #116
pmpoznan
Registered User

pmpoznan's Avatar

Quote:
Originally Posted by ZwierZ View Post
W takim razie jak zostanie rozwiązana sprawa wejść/przejść od przystanku z dołu na górę (przy Kaponierze, Teatralce)?
Bo chyba szykuje się jakaś prowizorka bez przebudowy całego węzła Tetralny-Kaponiera ?
Jak będą wyglądać wtedy ciągi pieszych ?
Przystanek ma się znajdować przy wyjeździe z PeSTki, pasażerowie jadący dalej wysiądą dopiero(!!!) przy Dworcu Zachodnim, tak więc po drodze nie będzie żadnych przystanków nawet prowizorycznych. Sam na chwilę obecną jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Old November 14th, 2010, 03:01 PM   #117
neutralny
IdP

neutralny's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by sirGregor View Post
Kaponiera nie zostanie zmodernizowana przed Euro 2012. Jednak do tego czasu z całą pewnością dojedziemy już „pestką” do dworca Zachodniego.
Z całą pewnością? To się dopiero okaże.

Co do tłumaczenia- dlaczego dojdzie do opóźnień..

Przebudowa Kaponiery wiązała by się przede wszystkim z utrudnieniami dla użytkowników KM- to fakt, w końcu ten odcinek jest głównym węzłem przesiadkowym itd. Jednak dla samych kierowców przeb. kap. NIE będzie już żadną katastrofą- a co najwyżej kolejnym (większym) utrudnieniem.

Według mnie przejazd przez Kaponierę to dziś jeden z najszybszych sposobów "przelotu" przez centrum- zazwyczaj ruch jest tam ZNACZNIE mniejszy niż np. na Jana Pawła czy też na Przybyszewskiego. Także tłumaczenie, że zamknięcie Kaponiery równa się kataklizmowi komunikacyjnemu (dla kierowców) jest mitem. Ruch na zapchanych ciągach typu: JP II czy też Przybyszewskiego nie zwiększy się znacznie po rozpoczęciu tej przebudowy.

To, że przebudowa Kaponiery została odłożona w czasie to nie wynik strategi miasta mającej na celu uniknięcia katastrofy komunikacyjnej- a jest co najwyżej żałosną wymówką/ tłumaczeniem mającym zamaskować nieudolność naszych decydentów.

Zresztą, jestem pewny, że 99% (zawsze jakiś idiota się trafi) społeczeństwa nie będzie narzekać. Sprawą oczywistą jest to, że przebudowa wiązać się będzie ze sporymi utrudnieniami. Jednak po przebudowie powinno być już znacznie lepiej. Idąc takim tropem myślenia- po co w ogóle cokolwiek przebudowywać. Najlepiej przeprowadzać 1 większy remont na rok, ba raz na dekadę- by żyło się lepiej- a co tam dziury i syf, ważne, że będzie mniej korków.

Podsumowując- czasu na przygotowanie tej przebudowy (jak i wielu innych) było wiele, oczywiście jak to zazwyczaj u nas bywa większość inwestycji przekładano, przekładano- /napchano między czasie odpowiednio swoje kieszenie/ aż wreszcie tylko mniejsza część z zaplanowanych inwestycji zostanie zrealizowana. Mi już osobiście ręce opadają jak się na to wszystko patrzy, praktycznie każda większa inwestycja równa się w tym mieście z opóźnieniami. A później, pozostaje wysłuchiwanie kolejnej paplaniny, że to ten i tamto zawiniło, że to dla dobra.. bla, bla, bla. Między czasie mamiąc nas jakimiś bezwartościowymi i podrzędnymi rankingami jak to u nas jest super i cacy.

Podsumowując, nie zdziwię się, jeśli nawet z przebudową PST nie wyjdzie. Czekam tylko co tym razem będzie "przyczyną".

Last edited by neutralny; November 14th, 2010 at 03:39 PM.
neutralny no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2010, 09:50 PM   #118
mmjp
Inspired by Poznań?!

mmjp's Avatar

Likes (Received): 909

Quote:
Originally Posted by neutralny View Post
Przebudowa Kaponiery wiązała by się przede wszystkim z utrudnieniami dla użytkowników KM- to fakt, w końcu ten odcinek jest głównym węzłem przesiadkowym itd. Jednak dla samych kierowców przeb. kap. NIE będzie już żadną katastrofą- a co najwyżej kolejnym (większym) utrudnieniem.

Według mnie przejazd przez Kaponierę to dziś jeden z najszybszych sposobów "przelotu" przez centrum- zazwyczaj ruch jest tam ZNACZNIE mniejszy niż np. na Jana Pawła czy też na Przybyszewskiego. Także tłumaczenie, że zamknięcie Kaponiery równa się kataklizmowi komunikacyjnemu (dla kierowców) jest mitem. Ruch na zapchanych ciągach typu: JP II czy też Przybyszewskiego nie zwiększy się znacznie po rozpoczęciu tej przebudowy.
Paraliż komunikacyjny dotyczy KM. Równocześnie z przebudową Kaponiery miał być realizowany jak na skalę poznańską gigantyczny projekt remontów torowisk w zachodniej części miasta. Bez w pełni działającego węzła na rondzie i możliwości przejazdu przez niego w osi N-S nie da się zaprojektować sensownych objazdów. Gdyby remonty były podzielone na dwa sezony budowlane to może jeszcze by się dało jakoś to zgrabnie zorganizować, ale wszystko na raz będzie robione w 2011.
Dodając do tego wszystkie inne prowadzone wtedy inwestycje mamy totalny paraliż komunikacyjny miasta tak dla KM jak i zmotoryzowanych.

Tutaj schemat planowanych remontów torów:
mmjp no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2010, 12:13 AM   #119
PieEetrek
Registered User

Likes (Received): 7352

Kiedyś obczaiłem coś takiego (uwzględnia także budowe nowego wiaduktu Chartowo), potrzebna byłaby jednak relacja Towarowa - Gwarna :

Przy zamkniętej Kaponierze ruch samochodowy na Roosevelta znacznie spadnie, dlatego na "teatralce" możemy całkowicie wyłączyć sygnalizację świetlną aby ruch tramwajowy był płynniejszy .

W relacji Rondo Rataje - Dworzec mamy: 5 i 6
Os.Lecha - Centrum 15 i 16, Os.Lecha - Półwiejska: 5
Przy relacji Głog/Hetm - R.Starołęka jedna linia nie starczy dlatego dajemy 1 i 7

http://img138.imageshack.us/img138/3...tkaponiery.png
PieEetrek no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2010, 12:59 PM   #120
mihau_2x
Registered User

mihau_2x's Avatar

no, czyli założyłeś istnienie łuku Towarowa - Marcin i Gwarna - Fredry. Zbytni optymizm.

Pisałem już kiedyś, że bez tych łuków sensownych objazdów po prostu nie będzie... Poza tym nie znasz etapowania robót, więc nie wiesz co będzie zamknięte razem z czym. Przetarg jest ograniczony, specyfikacji nie dostaniesz, więc możemy sobie czekać aż do remontów...

Najlepiej byłoby, gdyby poza w/w łukami była też PST na dole. Wtedy dołem mamy 12, 14, a 10,11,5,8 objazdami. Przystanek przy Delcie pełniłby niejako rolę przytsanku przy PKP...

Inaczej sobie nie wyobrażam - 5,8,10,11 miałyby jechać przez Strzelecką? Absurd. Chyba, że zrobiliby tymczasowy wyjazd na ul. Roosevelta z PST w kierunku północnym - nie wiem, czy to możliwe. Ogólnie dziwi mnie brak działań w kierunku budowy tras objazdowych.

A jeśli chodzi o odnowę infrastruktury - na pewno nie będą zamknięte równocześnie odcinki Bałtyk - RJNJ oraz Hetmańska - Arciszewskiego - RJNJ, bo to sa alternatywne trasy dojazdu na Junikowo.

Tyle z mojej strony
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań, poznań-komunikacja, twierdza

Thread Tools

Posting Rules