[Radom] Przestrzeń miejska, estetyka miasta - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 23rd, 2009, 10:07 PM   #61
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 895

Quote:
Originally Posted by marad_co View Post
20 lat temu nie wszedzie prad ludzie tu mieli wiec czego oczekiwac. Deptak tez maja ale sa to uliczki rownolegle do tej glownej i po nich ruch samochodow nie odbywa sie (sporadyczny tylko).
Skupmy się może na radomskich problemach.
Co powinno się stać na naszym deptaku aby to było magnetyczne miejsce, by chciało się tam przyjść? Co byście zmienili, uzupełnili poza lampami?
Czemu dominuje zimny granit i beton, a gdzie jest miejsce na piaskowiec z naszego regionu?
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 23rd, 2009, 10:11 PM   #62
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3098

Quote:
Originally Posted by dkt1984 View Post
Lepiej poradzilibyśmy sobie bez tych okupacji
Nie bylbym tego taki pewien :P Zwlaszcz apatrzac na to, jak potrafilismy niszczyc i niszczymy nadal to, co po sobie zostawily naprawde dobrego. Prawie tak, jak po Napoleonie demontowano oswietlenia uliczne w Paryzu.

Quote:
Originally Posted by szybkaosa View Post
Skupmy się może na radomskich problemach.
Co powinno się stać na naszym deptaku aby to było magnetyczne miejsce, by chciało się tam przyjść? Co byście zmienili, uzupełnili poza lampami?
Czemu dominuje zimny granit i beton, a gdzie jest miejsce na piaskowiec z naszego regionu?
Ojjj, duzo by gadac....
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2009, 11:51 PM   #63
lMl
2012

lMl's Avatar

to gadajcie!

Pytanie: co z konkursem na fontanny? Jest w końcu ten upragniony zwycięzca? Przejrzałem warunki konkursowe i pierwsza rzecz jaka mi się nasunęła: ograniczenie uczestników do minimum - tj. dość sporych (lub starych, tj. mających zaplecze) biur projektowych - dodajmy do tego niski nakład na nagrody - i znowu wygra biuro z Milanówka (czy skąd tam ten park przerabiają) albo z Hajnówki.

W ogóle wydaje mi się, że konkurs na same fontanny jest błędny - miasto mogłoby na przykład zainwestować w warsztaty dla studentów architektury (nie tylko tej politechnicznej) i pokrewnych kierunków, najlepiej z kilku miast - przedmiotem byłoby stworzenie koncepcji "uprzyjaźnienia" tej ulicy - koncepcji na całość. Tak jak pisał szybkaosa stworzenie enklaw, mini placyków, motywu przewodniego (coś poza rynsztokiem) - wytworzenie ciągłości, przytulności, "przyjazności", etc.

Nie widziałem Żeromskiego od 3 m-cy, w końcu sierpnia ulica mi się dość podobała (Airshow dodało ekstra ludzi), ale to zdjęcie:

jest straszne i przygnębiające - czy jest tendencyjne? będę musiał sprawdzić osobiście
lMl no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 24th, 2009, 02:23 AM   #64
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
Originally Posted by lMl View Post
to gadajcie!
Z pewnoscia kwestia kosmetycznych przerobek - zrobienie, jak napisal osa enklaw, ale ja to widze na zasadzie charakteru poszczegolnych odcinkow ulicy. Stosowanie roznych drzewek, z pewnoscia tez wkopanie w ziemie tych parszywych donic, co pozwoli na nieprzegrzewanie/niepodmarzanie ich, a i nie doprowadzi do problemow z infrastruktura pod spodem. Oczywiscie kwestia malej architektury - jakies pomniczki, fontanienki, charakterystyczne kwiaty i rosliny dla danego odcinka i calosci. Zmiana oswietlenia - ale z pewnoscia na nic co jest podobnego do tego z Sienkiewicza w Kielcach, bo karykaturalnie dosc to wyglada. O ile same latarnie sa ladne, to nie w tym miejscu. Jest ich strasznie duzo, sa srebrne, zbyt zdobione i zbyt monumentalne jak na charakter kieleckiej Sienkiewicza. Nie pasuja tam takze wlasnie z uwagi na ich historyczne podstylizowanie - a przeciez sama ulica ma wlasnie tez "strefy" historyczne i to bardzo widoczne dla przecietnego przechodnia. Mi sie te niskie nasze nawet podobaja, ale tez uwazam, ze nie powinny byc w tym miejscu (za niskie) i z pewnoscia nie z tymi zarowkami - powinny byc metahalogenowe. Chociaz latarnie to ostatni problem wygladu Zeromskiego.
Moze wreszcie cos zrobic z rynsztokiem? Gdyby plynal, jak pierwotnie zakladano, byloby to rozwiazanie niespotykane w calej Polsce...
W sumie nie mozna powiedziec, ze jest zle - ale mogloby byc o wiele lepiej, wlasnie pod katem tych kosmetycznych zmian.
Old November 28th, 2009, 09:55 AM   #65
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Sławomir Fijałkowski pokazuje rzeźby na deptaku

Sławomir Fijałkowski ma 48 lat. Urodził się w Wierzbicy, ale od 1961 roku mieszka w Radomiu. Prowadzi własną działalność gospodarczą i rzeźbi w drewnie. Trochę też malował. Wybrał jednak rzeźbę.
Ulubione drzewo to sosna i modrzew.

To "Chłopiec z gitarą". Zrobiłem go z drewna i metalu – pokazuje Sławomir Fijałkowski. (Fot. Barbara Koś)

Kilkanaście rzeźb wykonanych z drewna lub metalu stanęło pod Galerią Rosa.

Stało także w sobotnie południe. – Jestem zaskoczony i bardzo się cieszę, że tak wielu przechodniów zainteresowała moja sztuka – powiedział nam Sławomir Fijałkowski, autor rzeźb.

Jak mówi rzeźbiarz, pierwszego dnia wystawy przechodzący najpierw nieśmiało a potem coraz częściej podchodzili do figur ustawionych przed galerią Rosa. Przyglądali się ustawionym pracom a potem zadawali pytania. Autor chętnie wyjaśniał treść swoich rzeźb i oprowadzał po swej plenerowej ekspozycji.

-Jedna z oglądających moje rzeźby dziewcząt okazała się uczennicą szkoły plastycznej – opowiada pan Sławomir. – Prędko pobiegła do szkoły i niedługo przyprowadziła całą klasę rzeźbiarską razem z nauczycielem, Jackiem Szpakiem… Była możliwość konfrontacji wiedzy uczniów z gotową rzeźbą.

Placyk brukowany pasuje

Dlaczego pan Sławomir zorganizował wystawę w plenerze?
- Ludzie nie zawsze trafiają do zamkniętych galerii – tłumaczy Sławomir Fijałkowski. - Uznałem, że brukowany, ładny placyk w centralnym punkcie miasta bardzo się nadaje na pokaz sztuki. Myślę, że moim śladem pójdą niedługo inni twórcy.

Pan Sławek przygotowuje ponadto wystawę w Szydłowcu. Chciał więc sprawdzić, jak poszczególne rzeźby "komponują się ze sobą”.
....
Bar
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll...AD05/796967113

Mam nadzieję, że artyści, szkoła plastyczna pójdą śladem Pana Sławomira Fijałkowskiego i będą częściej prezentować się z taką sztuką na deptaku. To miejsce jest ok. Właśnie takie zamierzenia ożywiają deptak, kreują ducha ulicy.
Old December 1st, 2009, 08:28 PM   #66
lMl
2012

lMl's Avatar

Deptak sprawdzony organoleptycznie: donice dowieziono w tym samym wzorze jakie były - tworzą teraz równy szpaler betonowego muru... Deptak ratują ludzie, którzy tam chodzą i brak samochodów...
lMl no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2009, 07:52 PM   #67
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Iluminacja świąteczna przed byłym UW już świeci. Lampki na tych dużych drzewach i pięknej choince przed wejściem robią dobre wrażenie. Wreszcie jest tam jasno. Ładnie wyszło, mam nadzieję, ze reszta deptaka nie będzie potraktowana po macoszemu.
Staraj się panie Kosztowniak, staraj, wybory za pasem
Old December 2nd, 2009, 08:10 PM   #68
darekradom
Kierowca zawodowy

Likes (Received): 32

Quote:
Iluminacja świąteczna przed byłym UW już świeci. Lampki na tych dużych drzewach i pięknej choince przed wejściem robią dobre wrażenie. Wreszcie jest tam jasno. Ładnie wyszło, mam nadzieję, ze reszta deptaka nie będzie potraktowana po macoszemu.
Dobrze, że inwestuje się nowe iluminacje i miasto pięknieje - szkoda tylko, że nie dba się o instalacje już istniejące - choćby przy katedrze.

[OT] Wybory za pasem - ja akurat mam nadzieję, że już nigdy więcej prezydentów pokroju Kosztowniaka, Marcinkowskiego, Fałka itp.
darekradom no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2009, 08:16 PM   #69
Radomianin
Registered User

Radomianin's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Ozdoby na całym deptaku zostały zamontowane już kilka, jak nie kilkanaście dni temu.

http://www.photoblog.pl/kranik/52730...uz-swieta.html

www.inwestycje.radom.pl
www.kochamradom.pl
www.photoblog.pl/kranik
Radomianin no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2009, 08:17 PM   #70
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Originally Posted by darekradom View Post
[OT] Wybory za pasem - ja akurat mam nadzieję, że już nigdy więcej prezydentów pokroju Kosztowniaka, Marcinkowskiego, Fałka itp.
Nie tylko Ty masz taką nadzieję, niestety ławeczka nadających się kandydatów króciutka.
Old December 2nd, 2009, 08:57 PM   #71
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
Nie tylko Ty masz taką nadzieję, niestety ławeczka nadających się kandydatów króciutka.
Cieszmy sie, ze bedziemy miec silnych przeciwnikow: Kosztownika, Wikinski i Kluzinski sa juz pewni. Z PO Szprendalowicz najpewniej. A co trzeba zaznaczyc - kazdy jest na dosc wysokim poziomie i z pewnoscia kazdy bije na glowe Kosztowniaka. W takich Kielcach maja tylko Lubawskiego, do ktorego jest wiele zarzutow, ale nie ma nawet pol tak silnego kontrkandydata jak u nas.

Last edited by redoxygene; December 2nd, 2009 at 09:19 PM.
Old December 2nd, 2009, 09:10 PM   #72
Radomianin
Registered User

Radomianin's Avatar

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
Cieszmy sie, ze bedziemy miec silnych przeciwnikow: Kosztownika, Wikinski i Kluzinski sa juz pewni. Z PO Szprendalowicz najpewniej. W takich Kielcach maja tylko Lubawskiego, do ktorego jest wiele zarzutow, ale nie ma nawet pol tak silnego kontrkandydata jak u nas.
Czeka nas gorrrrąca kampania...

P.S. Antyspam chyba wreszcie odpuścił

www.inwestycje.radom.pl
www.kochamradom.pl
www.photoblog.pl/kranik
Old December 2nd, 2009, 10:02 PM   #73
darekradom
Kierowca zawodowy

Likes (Received): 32

Quote:
Cieszmy sie, ze bedziemy miec silnych przeciwnikow: Kosztownika, Wikinski i Kluzinski sa juz pewni. Z PO Szprendalowicz najpewniej.
No to jak już kontynuujemy OT:
- Kosztowniak - no comment, nigdy więcej;
- Wikiński - bez przekonania;
- Kluziński - głosowałem na niego w ostatnich wyborach, wtedy młody, nieskażony, człowiek sukcesu. Teraz bardzo będę się zastanawiał, bo jako radny, według mnie stał się podatny (powiedzmy) na różne wpływy, a jego działalność (poza licznymi interpelacjami) nie jest jakoś specjalnie widoczna, na razie ma moje poparcie, ale...;
- Szprendałowicz - karierowicz, dziennikarz sportowy TV Dami, który swego czasu (w latach 90.) dzięki pewnym swoim komentarzom i działaniom miał nieformalny, "kibicowski" zakaz wstępu na stadionu Broni (MOSiR) , a teraz poza licznymi "pyskówkami" z przeciwnikami politycznymi, raczej jego działania dla Radomia są jedynie pozorowane.
Czy naprawdę silni znaczy dobrzy?

Osobiście dałbym szansę np. Karasiowi, chociaż pewnie dzięki klątwie ciążącej na ziemi radomskiej znów "ONI" wybiorą kogoś np. pokroju Sońty...
darekradom no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2009, 10:19 PM   #74
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
Originally Posted by darekradom View Post
Osobiście dałbym szansę np. Karasiowi, chociaż pewnie dzięki klątwie ciążącej na ziemi radomskiej znów "ONI" wybiorą kogoś np. pokroju Sońty...
Widocznie Karasia nie znasz :P Nie ma porownania miedzy Karasiem a jakimkolwiek innym wymienionym kandydatem, chociazby pod katem morza populizmu lejacego sie z jego ust, jak i calkowitej jego ignorancji w wielu tematach, w ktorych sie wypowiada...
Old December 2nd, 2009, 11:49 PM   #75
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Quote:
Wikinski i Kluzinski sa juz pewni. Z PO Szprendalowicz najpewniej. A co trzeba zaznaczyc - kazdy jest na dosc wysokim poziomie i z pewnoscia kazdy bije na glowe Kosztowniaka.
Każdy z powyższej listy wydaje się być lepszym kandydatem od obecnego prezydenta
[Wtrącając tylko swoje małe OT]
Old December 3rd, 2009, 12:59 PM   #76
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Coraz bliżej święta…

Wczoraj wieczorem na deptaku rozbłysły tysiące lampek rozwieszonych na drzewach. A dziś na skwerku przed budynkiem urzędu zaparkowały sanie samego świętego Mikołaja.

Świąteczną niespodziankę dla mieszkańców Zakład Usług Komunalnych przygotowywał już od dłuższego czasu. Pracy było naprawdę dużo: na drzewach w centrum, i to wcale nie tych małych, ale na całkiem okazałych egzemplarzach, rozwiesić trzeba było sznury lampek o łącznej długości… 10 kilometrów! Efekt jest wspaniały, o czym można się było przekonać już wczoraj wieczorem. Kto miał szczęście już to widzieć, ten potwierdzi: w tym roku świąteczna dekoracja miasta jest piękna.

Mikołaj w saniach, które stanęły przed gmachem Corazziego, sprawia dużo radości dzieciom. To nowy nabytek, a zostaną też użyte dekoracje, które były zakupione w ubiegłym roku: anioł i fontanna. Anioł w tym roku stanie przed kościołem oo. Bernardynów, a fontanna – oczywiście tam, gdzie jej miejsce - na fontannach przy deptaku. Tam też, jak zwykle, stoi już choinka, która wkrótce zostanie udekorowana. Druga choinka – oczywiście na Placu Jagiellońskim.

W tym roku dekoracja świąteczna obejmuje także rynek. Przez kilka tygodni nasze oczy będą cieszyć świetlne girlandy na fasadzie Muzeum im. Jacka Malczewskiego.
Autor: admin
www.radom.pl

Mam nadzieję, że o Słowackiego, Mickiewicza itp nie zapomną.
Old December 3rd, 2009, 02:55 PM   #77
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1191

Czy teren wokół tych sani jest zaminowany?
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2009, 08:51 PM   #78
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Potwierdzam, wszystko wyglada swietnie, tylko, ze wczoraj, czesc ozdob sie nie swiecila jeszcze (albo juz:P). Tak czy inaczej uwazam, ze ozdob powinno byc drugie tyle - na drzewach na Placu Konstytucji, Pilsudskiego, Moniuszki i Traugutta. Nawet jesli beda kosztowaly ze 300 tysiecy, to nie wuazam, zeby szkoda bylo na to kasy. Wrazenie imponujace
Old December 3rd, 2009, 09:51 PM   #79
Radomianin
Registered User

Radomianin's Avatar

Jako, że byłem dziś na Żeromskiego :P i okazało się, że mam trochę czasu - zrobiłem kilka fotek i 2 filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=X-EkwI3uMKg

http://www.youtube.com/watch?v=HDykw_afBcM

www.inwestycje.radom.pl
www.kochamradom.pl
www.photoblog.pl/kranik
Old December 4th, 2009, 09:20 PM   #80
isoxazolidine
wywrotowiec

isoxazolidine's Avatar

Likes (Received): 26

Quote:
Cieszmy sie, ze bedziemy miec silnych przeciwnikow: Kosztownika, Wikinski i Kluzinski sa juz pewni. Z PO Szprendalowicz najpewniej. A co trzeba zaznaczyc - kazdy jest na dosc wysokim poziomie i z pewnoscia kazdy bije na glowe Kosztowniaka. W takich Kielcach maja tylko Lubawskiego, do ktorego jest wiele zarzutow, ale nie ma nawet pol tak silnego kontrkandydata jak u nas.
Charakterystyki najmizerniejszych moim zdaniem Prezydentów i Wiceprezydentów Radomia zamieściłem właśnie na blogu:
http://radomir.blox.pl/2009/12/Gala-...iej-sceny.html
Advertisement

Reply

Tags
estetyka, mała architektura, radom

Thread Tools

Posting Rules