[Łomża] Inwestycje w realizacji, fotorelacja - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 12th, 2008, 04:13 PM   #1
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Likes (Received): 18

[Łomża] Inwestycje w realizacji, fotorelacja

Obiecałem 'popełnic' wątek o inwestycjach w Łomży i wreszcie znalazlo sie troche czasu na pocykanie nowych zdjec. Popełniam zatem

Zgodnie z tytulem w watku umieszczam jedynie to co juz sie buduje badz zbudowalo w czasie od 2007 roku do teraz, czyli inwestycje, budownictwo i infrastruktura. Dla zapowiedzi ( i poboznych zyczen ) zrobi sie oddzielny topic.

W tym poscie skoncentruje sie na Osiedlu Południe oraz terenom wzdluż Alei Legionów, głównej ulicy przelotowej.

Zobaczymy zatem czy Kazik spiewajac "w Łomży nie ma teraz zadnej roboty" wciaz ma racje

1. Aktualnie najwiekszy plac budowy w Łomży -centrum osiedla poludnie.

2. Widok z dachu galerii

3. Na obecnym etapie tej budowy planowane jest okolo 190 mieszkan, pewnie na tym sie nie skonczy. Widok od strony ul. Sybirakow.

4. Widok od ulicy Porucznika Łagody

5. ...I od....hmmm -pola

(Nieopodal tego miejsca buduje sie jeszcze jeden duzy blok ale dopiero pierwszy poziom postawili wiec nie ma co cykac).

6. Budowa jest oczywiscie kompletna

7. Na wykonczeniu jest supermarket Kaufland...biedronce to nie przeszkadzalo... zdjecie pod tytulem 'ile trzeba dzwigow by postawic biedronke

8. Calosc wyglada na hmm...dopasowana;p

9. Łomżyńskie paradosky

10. Zdjecie kosciola z innej strony, juz bez akcentow dyskontowych.

11. Calosc z nowego minironda

12. Apropo infrastruktury slowo o owym minirondzie. Niewiem czy gdzies jest cos podobnego. Tuz przy rondzie solidarnosci...

13. ...powstalo minirondko. Notabene po minirondach Hanki Bielickiej to juz drugi przypadek, jak ja to nazywam, rond syjamskich

14. Zoom, troche ciemny. Rondko i ulica Zawadzka w strone 'centrum'. Łomża wyszla tu troche californijsko jesli chodzi o plaskosc terenu

15. Niektorzy znajacy Łomże tylko z tras przelotowych mogą być tym faktem zdziwieni, w istocie Łomża leży na wzgórzach i teren daleki od równego. Doskonale widać to np wjezdzając do miasta od strony Augustowa.

Ale wracam do osiedla poludnie i budowy, wspomniany wczesniej kaufland, budowany bardzo dlugo z przerwami z roznych 'formalnych' powodow.
Zrownano bardzo fajna gorke pod jego budowe, mialem nadzieje ze powstanie tu cos architektonicznie porownywalnego do galerii obok. Niestety -kaufland jak kaufland, klocek z faktura wielkiej plyty. I znow widac kalifornijskosc, gdzie dach galerii, tam parking kauflanda.

16. Kaufland od Alei Piłsudzkiego

17. Na poczatku tematu cytowalem Kazika Staszewskiego, zeby nie bylo mu smutno, maly przerywnik zdjeciowy ktory lepiej odniesie sie słów "Natalii w Brooklynie", specjalnie dla niego rowniez Aleja Piłsudzkiego o tej samej porze co poprzednie zdjecie, tylko nieco dalej. Stylizacja gratis

18. Skoro juz zboczylem z tematow budownictwa na drogowe cofniemy sie jeszcze kawalek ta droga, kilka zdjec apropo infrastruktury -budowa drugiej nitki Szosy Zambrowskiej.

19. Nieco dalej

20. Nieco ...w przeciwną strone

21. Wracamy do mieszkaniówki gdyz oprocz budowy pokazanej na poczatku dzialo sie jeszcze troche
W okolicy paczątku 2007 roku osiedle SM 'Perspektywa' powiekszyla sie o 5 ladnych blokow. Fotka z budowy:

22. Gotowe

23.

24.

25. Tuz obok muskuly prezy najmlodsza spoldzielnia, 'Jedność', regularnie budująca nowe bloki. Widok z okolicy blokow perspektywy z 3 poprzednich zdjec.
Na pierwszym fragment osiedlowego minigolfa ktory jest jedna z atrakcji kompleksu rekreacyjnego zbudowanego przez 'SM Perspektywa', sa tam miedzy innymi amfiteatr, squash, boiska, skatepark, alejki, sciezki rowerowe, 3 korty tenisowe, place zabaw oraz stoly do tenisa i szachow, calosc monitorowana -jest gdzie chodzic

26.

27. Po lewej widac tez fragment Hali imienia Olimpijczyków Polskich

28. W nieco innym miejscu południa Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa również zbudowała coś ładnego, bloki oddane rowniez w okolicy poczatku 2007. Mimo pochmurnego dnia plus za kolektory sloneczne.

29. Bardzo blisko tego miejsca przyfocilem cos takiego, tak malego bloku dawno w tym miescie nie bylo, widac miejsce na osiedlu coraz cenniejsze.

30. Na koniec czesci o mieszkaniowce na poludniu zaskakujacy fakt dotyczacy budownictwa komunalnego...ono...istnieje. Bodajze pierwszy raz od 20 lat zbudowano blok komunalny, malo tego. Zbudowano DRUGI:p
Razem daje 2 bloki komunalne, niewiem ile to procent normy ale zasluguje to chyba na jakies budujace haselko nad wejsciem

Blok na Wyszynskiego:

31. Blok na Przykoszarowej:

32. Panoramka z poludnia na koniec czesci tematu o poludniu.

Przenosimy sie z Osiedla Południe do rejonu wzdluz Alei Legionów, znanej wielu drogi z poludniowego zachodu na mazury i do krajow baltyckich.

33. Z pewnoscia na uwage zasluguje pierwszy etap rozbudowy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczośći.

34.

35. Jadac dalej w kierunku 'srodmiescia' z nowszych budynkow mieszanka stylow, nieco amerykanska

36. Nastepnie takie cos, oddane pod koniec roku.

37. Tuz za tym, nowa siedziba fargotexu. Wybaczcie artystyczne efekty ktore wyszly, typowa fotka 'z drogi'

38. Jedziemy wciaz Legionow, okolice dworca PKS

39. Kawalek dalej, jakzeby inaczej, dyskont. Tym razem LIDL

40. Post koncze foto-moralem osiedlowym: robcie co chcecie ale i tak wszystkie drogi prowadza do...

hehe i tak pewnie bedzie jeszcze przez jakis czas, niestety wciaz nie ruszyla budowa powaznego centrum handlowego. Galeria Veneda powinna stac od trzech lat, niestety wciaz jedyne co stoi to reklama Echo Investment. Prawdopodobnie jednak wreszcie budowa ruszy. Wciaz niejasna jest tez przyszlosc kompleksu Galeria Forty, poczyniono pewne przygotowania wyburzono co nieco ...i cisza. Mam nadzieje ze wkrotce zostanie przerwana.

Pozdrawiam forumowiczy (i Kazika)

Last edited by Dziekan; April 12th, 2008 at 04:34 PM.
Dziekan no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 12th, 2008, 04:35 PM   #2
el_kabron
Registered User

el_kabron's Avatar

Likes (Received): 0

czy Forty = galeria handlowa Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej? Liczby robily konkretne wrazenie.
el_kabron no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2008, 04:51 PM   #3
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Galeria Forty znana tez pod nazwa Narew
dosc obszerny artykul na jej temat znajduje sie:
http://prostozlomzy.pl/co-slychac-w-...ria-forty.html
Tyle moge na jej temat powiedziec ile jest w tym artykule, nie wiadomo niestety na razie nic wiecej.
Sponsored Links
Advertisement

Old April 12th, 2008, 05:15 PM   #4
KOOdaq

Likes (Received): 1

Dziekan, gratuluje popełnienia watku jeszcze brakuje nam tylko Suwałk i będzie cała trójca w komplecie

na mnie, ogromne wrażenie szczerze wywarło te mini pole golfowe na osiedlu "Jedność" - oto przykład jak powinny byc planowane nowe "blokowiska"! z miejscami do rekreacji, spacerów, odpoczynku a nie blok obok bloku po obu stronach ruchliwej ulicy... tego naprawde pogratulować!

PS.
ładna ta Wasza Łomża
KOOdaq no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2008, 05:21 PM   #5
el_kabron
Registered User

el_kabron's Avatar

Dokladnie to chodzilo mi o ta inwestycje: http://www.igi.com.pl/galeria_lomza.php?lang=pl

Wiadomo cokolwiek? O Fortach pisala regionalna prasa, ale to centrum IGI zostalo wyciagniete niczym krolik z kapelusza przy okazji prezentacji koncepcji Jagiellonii. Poki co powierzchnia spadla z 90 tys. do 45 tys. m2, jak widze.
Old April 13th, 2008, 12:52 AM   #6
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Do tego stopnia wyciagneli to z rekawa ze szczerze mowiac przyznam sie ze pierwsze slysze, tez kojazylo mi sie to wylacznie z Jagiellonia. Widocznie grupa dolaczyla jako kooperant. Co do liczb heh zmieniaja sie jak w kalejdoskopie a ja i tak w caly ten kompleks uwierze dopiero jak pojde tam na zakupy i pewnie tez dopiero wtedy bedzie mozna mowic o wiarygodnych liczbach

Quote:
Originally Posted by KOOdaq View Post
Dziekan, gratuluje popełnienia watku jeszcze brakuje nam tylko Suwałk i będzie cała trójca w komplecie

na mnie, ogromne wrażenie szczerze wywarło te mini pole golfowe na osiedlu "Jedność" - oto przykład jak powinny byc planowane nowe "blokowiska"! z miejscami do rekreacji, spacerów, odpoczynku a nie blok obok bloku po obu stronach ruchliwej ulicy... tego naprawde pogratulować!

PS.
ładna ta Wasza Łomża
Tu poprawie bo widac napisalem troche dwuznacznie, pole golfowe jak i cala reszta kompleksu nalezy do SM perspektywa, bloki SM jednosc byly tlem bo akurat zlozylo sie ze jednosc buduje sie na skraju osiedla nalezacego do Perspektywy.

Dziekuje za pochwaly, rzeczywiscie osiedle poludnie nalezy do nowoczesnie zaprojektowanych osiedli i tylko w najstarszej czesci, na jantarze, bloki ulozone sa w typowo oldschoolowy socjalistyczny schemat. Ale i tam jest sporo zieleni.
Reszta to wielka plyta budowana najczesciej w konfiguracji blok dwuskrzydlowy+blok trzyskrzydlowy tworzace swego rodzaju 'podworko'. Nie ma tez na szczescie blokow molochow. No i oczywiscie nowe bloki. Trzeba przyznac ze ktos pomyslal i co cieszy nawet bardziej, nie tylko teraz ale i dawniej, dzieki czemu bloki z poczatku lat 90' nie tworza osiedlowego piekielka o ktorym mowiles plus fakt ze znakomita wiekszosc jest remontowana lub po remoncie. Paradoksalnie dzieki temu Łomża zamiast ukrywac swoje osiedla moze sie nimi chwalic co mnie bardzo cieszy

Co do kompleksu rekreacyjnego moge pocykac calosc i wrzucic caloksztalt, mam blisko pozdrawiam

Last edited by Dziekan; April 13th, 2008 at 01:08 AM.
Old April 13th, 2008, 08:55 AM   #7
Nekroskop88
Registered User

Likes (Received): 3

Ten kościół jest ciekawy
Nekroskop88 no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2008, 11:20 AM   #8
el_kabron
Registered User

el_kabron's Avatar

Kosciol nawiazuje troche do Waszej pieknej katedry: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika..._cathedral.JPG

Osiedla faktycznie zadbane, az chcialoby sie na takim mieszkac.
Old April 14th, 2008, 12:07 AM   #9
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

tym razem jednak beda wieze, czego zawsze troche mi brakowalo w Katedrze. Wreszcie jakis naprawde ladny kosciol na poludniu.

Quote:
Originally Posted by el_kabron View Post
Osiedla faktycznie zadbane, az chcialoby sie na takim mieszkac.
hehe biorac pod uwage ze cena za mieszkanie wynosi okolo 3 tysiecy za metr, pozostaje mi tylko zaprosic
Old April 14th, 2008, 06:07 PM   #10
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

obiecalem wczesniej dolaczyc fotki z reszty kompleksu rekreacyjnego ktorego czescia bylo pole minigolfowe, pare fotek:

1. sasiadujaca z kompleksem Hala Olimpijczykow Polskich przy SP9

2. zoom out

3.

4 troche w lewo, korty tenisowe

5. jeszcze bardziej w lewo, w zime dzieci maja fajna gore do zjezdzania

6. posiedziec zas jest az nadto gdzie

7. W prawo w oddali przed nowszymi blokami ktore postowalem wczesniej minigolf i najwiekszy plac zabaw w kompleksie.

8. lekki zoom na bloczki

SP zapraszam do dzialu panoramki na nowe panoramki z poludnia i z narwii, na zachete:

Old April 14th, 2008, 10:37 PM   #11
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Dziekan za wątek! Kawałek dobrej roboty.

Niestety nigdy nie miałem okazji zatrzymać się w Łomży na dłużej i rozejrzeć się po okolicy, zawsze tylko przejazdem w drodze na Mazury ale nawet zza szyby samochodu robiła na mnie dobre, przyjazne wrażenie!

Poniekąd patrzę poprzez pryzmat browarku Łomża , chociaż teraz to już nie to

Pozdrawiam
Old April 15th, 2008, 10:14 AM   #12
tom_bialystok
Registered User

Likes (Received): 1

a te małe trybuny to do czego służą ??? tam jest jakieś boisko czy są sobie żeby ot tako usiąść
tom_bialystok no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2008, 11:42 PM   #13
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Jesli chodzi o zdjecia 5,6 to niebieskie krzeselka sa zwrocone w kierunku mini amfiteatru
a zolte sa do posiedzenia, czesc zwrocona w kierunku miejsca poswieconemu Janowi Pawlowi II ktory wiele lat temu akurat tu ladowal helikopterem, w czasach gdy bylo tu pole.

na zdjeciach 1-3 przeznaczenie krzeselek jest jasne

PS sporo dobrych wiesci odnosnie inwestycji przeczytalem dzis

W drogownictwie:
-czynione sa starania o przyspieszenie budowy obwodnicy Łomży
-zapewniono wiekszosc srodkow na remont calej dwupasmowej Alei Pilsudzkiego, czesci Legionow na wylocie do Warszawy (reszta byla juz remontowana), na remont i przebicie ulicy spokojnej do przykoszarowej oraz polaczenie ul. sybirakow z kazanska i remont pozostalego odcinka ul. Prusa

W budownictwie
-Galeria Stokrotka ma powiekszyc sie o trzeci pawilon, prawdopodobnie w wakacje ruszy budowa
-postepuja ponoc prace nad formalnym umozliwieniem budowy Fortow i Venedy
-wzrastaja szanse na budowe bulwarow nadnarwianskich
-coraz realniejsza wizja miejskiego aquaparku

moja cyfrowka bedzie najwyrazniej miala co robic

aha, apropo fortow. Bylem dzis w budynku WSA tuz obok hal po zakladach "Narew"
jakiez bylo moje zdziwienie, gdy zobaczylem to:

polowa hal bawełny zostala wyburzona, nie sadzilem ze nastapi to tak szybko

Dla porownania starsza fotka...znajdz piec roznic
Old April 25th, 2008, 04:51 PM   #14
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Najwiekszy plac budowy w Łomży -jeszcze wiekszy

Wczesniej niz przewidywano rusza rozbudowa galerii stokrotka, czyli rozbuduje sie cos co, w przeciwnenstwie do bunker-kauflanda, jest ladne.

Nowy budynek bedzie trzecim pawilonem galerii, teren wczoraj zostal ogrodzony. Miedzy storkotka i kauflandem stawiana jest sygnalizacja swietlna ktora poprawi bezpieczenstwo ruchu.

Szczegoly -jako czesc artykulu o krotkowzrocznosci łomżyńskich kupcow, ups, znaczy o sytuacji w miescie przezywajacym atak dyskontow- w linku:
http://prostozlomzy.pl/co-slychac-w-...rmarketow.html

Coz. Nietrudno bylo przewidziec co spowoduje powstrzymywanie hipermarketu...czasami jednak wypadalo by pomyslec na nieco dluzsza mete niz najblizszy roczny remanent w sklepie...
Old June 25th, 2008, 11:59 PM   #15
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Nowa mala wrzutka...czerwiec miesiacem dyskontow
otwarte zostaly sklepy Lidl oraz kaufland

kaufland pare dni przed otwarciem, na tle galerii stokrotki

nowe swiatla przy kauflandzie...milo ze pomysleli...

za kauflandem trwa wciaz budowa nowego podosiedla, w budowie w promieniu pol km2
ogolem okolo 10 blokow

w druga strone, w tle stokrotki rowniez w realizacji 3 bloki na osiedlu mazowieckim
w sumie mam w promieniu km kwadratowego 7 dzwigow, to milo

co do kauflanda...centrum jest nie tylko handlowe

na koniec rozbudowa CH stokrotka -sklepy maja byc wylacznie filmowe, doszly do mnie tez nieoficjalne sluchy ze wreszcie moze doczekamy sie Empika.
Old September 5th, 2008, 09:51 PM   #16
olvin
Wielokulturowe Podlasie

olvin's Avatar

Już wczoraj po obejrzeniu Obiektywu chciałem coś na ten temat napisać, ale jakoś nie miałem weny. Teraz myślę że to i lepiej bo pisząc sam nie byłbym w stanie oddać wszyskiego tak dokłanie jak ma to miejsce w tym artykule:

Ścieżki, plaża, park, port - bulwary w Łomży

Jest już gotowa koncepcja zagospodarowania łomżyńskich bulwarów nad Narwią. Świetnie wpisuje się w ideę tworzenia turystycznego szlaku Batorego od Wisły aż do Niemna.
Włodarze Łomży chcieliby urządzić nad rzeką rozległe tereny rekreacyjne, które ciągnęłyby się od mostu łączącego centrum miasta z Piątnicą aż do tzw. nowego mostu. Ich głównym zamierzeniem jest ściągnięcie mieszkańców nad rzekę. Dziś bowiem walory Narwi nie są praktycznie w ogóle wykorzystane. A jej brzegi nadawałyby się świetnie na tereny rekreacyjne.

Nad koncepcją zagospodarowania bulwarów przez ostatnie miesiące głowili się naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Efekt ich dotychczasowych prac jest już w Łomży.

- Równolegle dokumentację dostał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Teraz czekamy na ewentualne uwagi stamtąd, które zostałyby uwzględnione w ostatecznym projekcie - mówi Łukasz Czech z biura prasowego w łomżyńskim urzędzie miejskim. - Liczymy, że już latem przyszłego roku będziemy mogli ogłaszać przetarg na wykonawstwo.

Plany są naprawdę interesujące. Wzdłuż całych bulwarów miałyby powstać ścieżka rowerowa oraz alejki spacerowe. Lepiej zagospodarowana zostałaby również plaża miejska - pojawić miałyby się na niej m.in. boiska i baseny. Z kolei między ul. Rybaki, Krzywe Koło i brzegiem Narwi zaprojektowano park, schodzący do Narwi. Tu znalazło się jeszcze miejsce na wieżę widokową, z której można byłoby oglądać drugi brzeg rzeki. Wreszcie ostatnim elementem bulwarów byłby port rzeczny - z miejscem dla statków, mariną żeglarską oraz przystanią dla kajakarzy.

Dokładnych kosztów inwestycji jeszcze nie ma wyliczonych. Pojawi się po opracowaniu szczegółowego projektu. Czech wymienia na razie kwotę od kilkunastu do nieco ponad 20 mln zł.

- Będziemy się starać o dofinansowanie w ramach projektu budowy szlaku Batorego albo z regionalnego programu operacyjnego - dodaje rzecznik. - A jeśli się nie uda, będziemy realizować projekt etapami w miarę własnych możliwości finansowych.

Szlak Batorego to pomysł samorządowców z województw mazowieckiego i podlaskiego, których zamierzeniem jest ożywienie szlaku wodnego łączącego Wisłę z Niemnem. Ma objąć Narew, Biebrzę i Kanał Augustowski. W ramach projektu o takiej właśnie nazwie w miejscowościach położonych nad wodą miałaby powstawać infrastruktura turystyczna.

Inwestycja w Łomży nie obejmuje drugiego brzegu rzeki - od strony Piątnicy. Są to obszary chronione, wpisane do Natury 2000, stanowiące miejsce lęgowe ptaków.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok
olvin no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2008, 10:41 PM   #17
lewu-bartek
Registered User

Witam wszystkich. Ostatnio miałem okazję przejeżdżać przez Łomżę i przykro to mówić ale nie zrobiła na mnie najlepszego wrażenia. Być może nie trafiłem w odpowiednie miejsca. Tak czy inaczej wydaje mi się, że władze bardzo, ale to bardzo zaniedbały centrum. Ze zdjęć wynika, że dzieją się u Was pozytywne rzeczy, ale wrażenie ze starówki jest okropne. Przeraził mnie rynek i stojąca tam hala targowa. Jedyny wyremontowany bulwar (czy też może mała alejka), sfinansowany chyba zresztą przez jakichś prywatnych pieniędzy, tylko podkreśla syf i bałagan tam panujący. Nie zrozumcie mnie źle. Nie chcę nikogo, czy też niczego oczerniać, ale musicie się koniecznie wziąć za remont "śródmieścia". Przyznaję: nie miałem mapy miasta, ani żadnego przewodnika, więc trafiłem tam na czuja, dość przypadkowo, jadąc z Mazur na Lubelszczyznę. Myślałem, że coś pozwiedzam, wykorzystując okazję, ale pierwsze wrażenie obrało mnie z chęci do reszty.

Życzę Wam wielu przynajmniej takich jak to widać wyżej inwestycji, ale też proszę: działajcie na rzecz tej całkiem przyjemnej starówki. Pozdrawiam
lewu-bartek no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2008, 04:49 PM   #18
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

Dzieki za post o bulwarach...niestety mam obawy...mowa o bulwarach jest juz od dluzszego czasu najczesciej w okolicy wyborow. Cos mi sie wydaje ze da o sobie znac nasze male piekielko, te same ktore powodowalo ze budowa glupiego kauflanda trwala 5 lat a budowa Galerii Venedy nie moze sie zaczac od 10... oby nie.

[b]lewu-bartek[b\]
Scisle centrum odstaje od reszty i to bardzo, wlasnie dlatego wiele osob przejezdzajac z kierunku wawki na mazury i odwrotnie ma obraz miasta jako miejsca zaniedbanego i nie zmieniajacego sie.

Scisle centrum w okolicy tej drogi jest zaniedbane a stary rynek jest najslabsza czescia starego miasta -my nazywamy go placem czerwonym. Kostka i nic pozatym, fasady budynkow dawno nie widzace ekip remontowych nie liczac sciany wschodniej.

By zobaczyc cos pozytywnego trzeba niestety zejsc nieco w bok z utartych przelotowek...coz troche niemarketingowe jest to miasto pod tym wzgledem bo malo kto przeciez tak zrobi

polecam Ci nowszy watek o Łomży z mojego podpisu, dla wyrownania opinii
na zachete
ulica dworna

(jedyny minus -latarnie i trakcja energetyczna...grrr)

ktora wpada na plac Jana Pawla

tuz za skrzyzowaniem z Krotka

z Placu Jana Pawla wychodzi zas Sienkiewicza, na jej koncu najfajniejszy budynek na tej ulicy

ulica jest po remoncie w calosci wybrukowana z nowymi latarniami i zadbana zielenia, kwiatami. Podobnie ma byc przerobiona rownolegla do dwornej ulica dluga, w tym roku maja zaczac remont.

Nie jest wiec tak zle, tyle ze niemarketingowo bo stary rynek sam w sobie straszy:p
pozdrawiam
Old October 1st, 2008, 10:33 PM   #19
lewu-bartek
Registered User

Quote:
Originally Posted by Dziekan View Post
Dzieki za post o bulwarach...niestety mam obawy...mowa o bulwarach jest juz od dluzszego czasu najczesciej w okolicy wyborow. Cos mi sie wydaje ze da o sobie znac nasze male piekielko, te same ktore powodowalo ze budowa glupiego kauflanda trwala 5 lat a budowa Galerii Venedy nie moze sie zaczac od 10... oby nie.

[b]lewu-bartek[b\]
Scisle centrum odstaje od reszty i to bardzo, wlasnie dlatego wiele osob przejezdzajac z kierunku wawki na mazury i odwrotnie ma obraz miasta jako miejsca zaniedbanego i nie zmieniajacego sie.

Scisle centrum w okolicy tej drogi jest zaniedbane a stary rynek jest najslabsza czescia starego miasta -my nazywamy go placem czerwonym. Kostka i nic pozatym, fasady budynkow dawno nie widzace ekip remontowych nie liczac sciany wschodniej.

By zobaczyc cos pozytywnego trzeba niestety zejsc nieco w bok z utartych przelotowek...coz troche niemarketingowe jest to miasto pod tym wzgledem bo malo kto przeciez tak zrobi

polecam Ci nowszy watek o Łomży z mojego podpisu, dla wyrownania opinii
na zachete

ulica jest po remoncie w calosci wybrukowana z nowymi latarniami i zadbana zielenia, kwiatami. Podobnie ma byc przerobiona rownolegla do dwornej ulica dluga, w tym roku maja zaczac remont.

Nie jest wiec tak zle, tyle ze niemarketingowo bo stary rynek sam w sobie straszy:p
pozdrawiam
Witam jeszcze raz. Mialem okazje przespacerowac sie Długą i Dworną. Rzeczywiscie jest tam dosc ladnie. Moj poprzedni post zostal napisany zaraz po powrocie, stad malo w nim pozytywow. Wynika to chyba stad, ze rowniez w moim miescie (czyt. Łodzi), mamy podobny problem (no moze nieco wiekszy). Zaniedbana starowka (jesli mozna tak nazwac centrum Łodzi). Niestety na moim przykladzie mozna chyba stwierdzic jedno: nie nalezy brac sie za "obrzeza" i pozostawiac najwazniejsze miesjca samym sobie. Pewnie nie jestem pierwszym ani ostatnim, ktory trafil do Was bez mapy i wczesniejszego przygotowania z zakresu atrakcji turystycznych. Ale jak widac pierwsze wrazenie potrafi odstraszyc. Pozdrawiam. Nastepnym razem opracuje trase na wakacje w oparciu o forum SSC. Bede wiedzial czego szukac
Zyczyc moge chyba tylko remontu Starego Rynku.
lewu-bartek no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2008, 03:07 PM   #20
Dziekan
Registered User

Dziekan's Avatar

dzieki, podzielam

wracajac do inwestycji, watek fakt faktem brzmi "w realizacji" ale temat na tyle ciekawy ze zamieszczam: zrodlo Gazeta Bezcenna, portal 4lomza.pl

"Dyskusja o tym gdzie w Łomży ma powstać pierwsza prawdziwa galeria handlowa toczy się już od lat... Jako pierwsi – już 10 lat temu - szlaki wydeptywali przedstawiciele Echo Investmnet, którzy planują budowę „Galerii Veneda” przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Pomysł na wielką galerię „na Bawełnie” mieli „łomżyńscy biznesmeni”, ale już dziś głośno o tej inwestycji jako swojej mówi Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI). Teraz pojawił się także trzeci inwestor. Rank Progress z Legnicy planuje budowę galerii usługowo-handlowej na terenie po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei Legionów – obok Mc Donald's.

Na działce, gdzie legnicka firma developerska chciałaby wybudować galerię handlowo-usługową, do czerwca 2004 roku funkcjonowała jednostka wojskowa. Na początku 2006 roku od Agencji Mienia Wojskowego teren odkupił przedsiębiorca z Łysych płacąc 3 790 tys zł. Było to o 40 tys złotych więcej niż wynosiła cena wywoławcza i choć na licytacji w Olsztynie stawiło się pięć zainteresowanych jej kupnem podmiotów nikt ceny nie podbił... Już wówczas mówiono, że teren leżący przy głównej ulicy miasta jest wręcz wymarzony pod wielką galerię handlową z hipermarketem. Na zainteresowanie nie trzeba były zbyt długo czekać. Galerię handlową chce tu wybudować Rank Progress. Jak mówi Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy firmy, jest ona już właścicielem tego terenu.
- Na razie jesteśmy na początku drogi do ewentualnej budowy w Łomży galerii – mówi Wyborski. - Przygotowujemy koncepcję programowo-przestrzenną, którą przedstawimy władzom miasta – dodaje.
Prace nad tą koncepcją mają potrwać jeszcze około dwóch tygodni. Póki co Wyborski ujawnia, że planowana galeria miałaby powierzchnię całkowitą około 45 tys m.kw., przy czym ok. 15 tys m.kw z tego zajmowałby parking.
- Czysta powierzchnia handlowa galerii powinna wynieść około 23-25 tys m.kw. - mówi Wyborski. Choć sama budowa galerii, gdyby do niej doszło, powinna trwać od 12 do 18 miesięcy, to jednak póki co trwają prace nad zmianami planów zagospodarowania, aby taka inwestycja w tym miejscu była możliwa. Rank Progress zlecił już m.in. opracowanie „Analizy oddziaływania projektowanej galerii na system transportowy miasta i układ ulic znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie”. Dokument przygotowuje TransEko, czyli ta sama firma, która pracuje nad identycznymi opracowaniami dla dwóch innych planowanych w mieście wielkich galerii handlowych – „Venedy” (przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej) i „Narwi” (na Bawełnie)."
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łomża, inwestycje, podlaskie

Thread Tools

Posting Rules