[Lublin] Port Lotniczy - połączenia , przewoźnicy, nowe zakupy i wszystko co z tym związane, czyli offtopic - Page 258 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old December 22nd, 2012, 05:27 PM   #5141
sputnik_75
Registered User

sputnik_75's Avatar

Likes (Received): 129

Oslo odleciał. Przerwa do Wigili - przynajmniej regularnych lotów
sputnik_75 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 22nd, 2012, 05:27 PM   #5142
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3518

Quote:
Originally Posted by khan_tengri View Post
Myślisz że byli już piloci którzy lądowali tam więcej niż raz przy tak małej licznie kursów?
myślę, że to możliwe ... a przynajmniej plotkują między sobą podpowiadając innym jak lądować, żeby nie robić nawrotki
Haveblue no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 05:33 PM   #5143
Staffo
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by patashnik93 View Post
ps. Wizza przed chwilą było cudownie słychać w okolicach Starego Miasta. Lekko przytłumiony, zupełnie nie przeszkadzający dźwięk wznoszącego się Airbusa
to samo na Czubach, niestety nie zobaczyłem
Staffo no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 22nd, 2012, 05:42 PM   #5144
ted mosby
Registered User

Likes (Received): 47

a tymczasem modlin uziemiony na dobre hehe
ted mosby no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 05:42 PM   #5145
flejp
Registered User

flejp's Avatar

Likes (Received): 37

Chmury trochę przeszkadzają w obserwacjach samolotów, ale kolejny raz pojawił się nad bronowicami pięknie się wznosząc
Swoją drogą to odnośnie Modlina to w WizzAir chyba skaczą ze szczęścia, że wynieśli się (tymczasowo) z tego lotniska tuż przed zamknięciem części pasa. Mają kolejny argument by negocjować ponownie z Modlinem. Gorzej jak Modlin nie wyrobi się z remontem do 6 stycznia.

PS: Według strony Modlina loty do Barcelony i Londynu przekierowane do Łodzi, lot do Budapesztu odwołany, a loty do Brukseli, Glasgow, Dublina, Londynu i East Midlands przekierowano na Okęcie
flejp no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 05:47 PM   #5146
fotel_prl
Registered User

fotel_prl's Avatar

Likes (Received): 388

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
myślę, że to możliwe ... a przynajmniej plotkują między sobą podpowiadając innym jak lądować, żeby nie robić nawrotki
w koncu zawsze to jakies oszczednosci na czasie i paliwie. pieknie lecial nad centrum. dobrze widoczny ze SM.
fotel_prl no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:05 PM   #5147
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Likes (Received): 917

Quote:
Originally Posted by patashnik93 View Post
Wizza przed chwilą było cudownie słychać w okolicach Starego Miasta. Lekko przytłumiony, zupełnie nie przeszkadzający dźwięk wznoszącego się Airbusa
No właśnie, jak to jest? Z tego co słyszałem, jest podobno zakaz lotów nad miastami? Chciał sobie zaoszczędzić paliwa, zagapił się, czy to jednak norma, że będą latać nad centrum Lublina?

Pytam z ciekawości, bo mi to nie przeszkadza. Mieszkając przez wiele lat w okolicach Świdnika, jestem przyzwyczajony, że coś mi lata nad głową, a powiadam wam, czasem latają wiatrakami tak nisko, że hałas jest porównywalny do miejscówki przy samym głośniku na koncercie zespołu Metallica (wiem, bo byłem)
Piekarz no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:12 PM   #5148
kondi10
Registered User

Likes (Received): 1409

Quote:
Originally Posted by Piekarz View Post
No właśnie, jak to jest? Z tego co słyszałem, jest podobno zakaz lotów nad miastami? Chciał sobie zaoszczędzić paliwa, zagapił się, czy to jednak norma, że będą latać nad centrum Lublina?

Pytam z ciekawości, bo mi to nie przeszkadza. Mieszkając przez wiele lat w okolicach Świdnika, jestem przyzwyczajony, że coś mi lata nad głową, a powiadam wam, czasem latają wiatrakami tak nisko, że hałas jest porównywalny do miejscówki przy samym głośniku na koncercie zespołu Metallica (wiem, bo byłem)
nie wiem o takim zakazie (był chyba w USA po 11 września). mieszkałem 7 lat w Krakowie i tam ścieżka do lądowania (ta oficjalna) prowadziła nad Nową Hutą, Prądnikiem, aż do Balic. bardzo często widywało się tanie linie lotnicze skracające sobie drogę nad samym Rynkiem, albo Kopcem Kościuszki. jak latałem z i do Balic, to skróty nie zdarzały mi się u tradycyjnych przewoźników, a potem miałem mieszkanie z widokiem na zachód miasta i lecące stamtąd samoloty często zawracały jeszcze przed moim blokiem na Podgórzu, nie dolatując do Huty (ale tak jak pisałem, dotyczyło to tanich i czarterów, nie pamiętam lufy, czy lotu, które skracałyby drogę).
kondi10 está en línea ahora  
Old December 22nd, 2012, 06:13 PM   #5149
flejp
Registered User

flejp's Avatar

Likes (Received): 37

Znalazłem coś takiego na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Quote:
Wykonywanie lotów nad miastami

- Warszawa: Możliwość wykonywania lotów jedynie powyżej poziomu lotów FL 70 lub trasą VFR wzdłuż Wisły zgodnie z przepisami VFR.

- miasto o liczbie mieszkańców od 25 000 do 50 000: śmigłowce i samoloty tłokowe ograniczenie poniżej 500 m nad poziomem terenu, inne samoloty 1000 m nad poziomem terenu.

- miasto o liczbie mieszkańców od 50 000 do 100 000: możliwość wykonywania lotów powyżej 1000 m nad poziomem terenu.

- miasto o liczbie mieszkańców powyżej 100 000: możliwość wykonywania lotów powyżej 1500 m nad poziomem terenu.

W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość wykonania lotu poniżej określonych wartości ograniczających wysokość lotu. Należy wtedy wystąpić do Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z wnioskiem o zgodę na wykonanie lotu poniżej ograniczeń wynikających z przepisów.

We wniosku należy określić:

proponowaną trasę lotu,
wysokość lotu,
typ statku powietrznego,
nazwisko pilota wykonującego lot,
posiadane uzgodnienia wskazujące na konieczność wykonania lotu w strefie i uzyskanie zezwolenia na odstępstwa od ograniczeń

oraz załączyć kopię certyfikatu AOC lub AWC (w zależności od celu wykonywanego lotu).

Termin realizacji wniosku przez Urząd Lotnictwa Cywilnego zgodny z KPA – w zależności od złożoności sprawy.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 9 października 2003 r. w sprawie zakazów lub ograniczeń lotów na czas dłuższy niż 3 miesiące Dz. U. Nr 183, poz. 1793 z późn. zm.)

UWAGA: Projekt znowelizowanego rozporządzenia jest aktualnie w uzgodnieniach.
A tak przy okazji, ktoś kiedyś pisał o skargach mieszkańców na latające nad miastami samoloty i ich wpływie na dawanie przez krowy mleka i znoszenie przez kury jajek :P

Quote:
Originally Posted by Rzeczpospolita
Sąd bada legalność decyzji środowiskowej, bez której niemożliwa byłaby rozbudowa lotniska Poznań–Ławica

Lotnisko, które miało zostać przeniesione do 2015 r., nie tylko pozostało, ale nawet jest rozbudowywane.

Mirosław B. oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Przeźmierowa i Baranowa „Nasze Małe Ojczyzny", autorzy skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, twierdzą, że dzieje się to z naruszeniem wymogów środowiskowych.

Spółka Port Lotniczy Poznań–Ławica przekonuje, że rozbudowa jest konieczna. Zwiększa liczbę pasażerów z obecnych 1,5 mln do 3 mln rocznie. Inwestor zrobił wszystko, by poprzez rozszerzenie obszaru ograniczonego użytkowania, zwiększenie przepustowości lotniska w dzień i zmniejszenie liczby nocnych lotów zneutralizować negatywne skutki.

Mieszkańcy Poznania i gęsto zabudowanych terenów gminy Tarnowo Podgórne mają inne zdanie. – Lotnisko leży zaledwie 7 km od centrum Poznania. Zwiększenie liczby lotów to znaczny wzrost uciążliwości – wskazuje Leszek Wardeński, przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Przeźmierowa i Baranowa.

Mieszkańcy założyli je po protestach do władz Poznania i województwa, do ministerstw środowiska i zdrowia, do partii politycznych i mediów. Okazały się bezskuteczne. Inwestycja została uznana za jedną z zasadniczych dla Euro 2012, co oznaczało realizację według przepisów tzw. specustawy z 2007 r.

Wystarczyło więc, że zarząd spółki przedłożył raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko. W ocenie stowarzyszenia raport nie odnosił się do wielu kwestii wynikających z przepisów środowiskowych, a konsultacje społeczne były fikcją. Mimo to w 2011 r. została wydana decyzja środowiskowa, umożliwiająca rozpoczęcie prac.

Dziś większość ich zakończono. – Wyznaczenie granic obszaru ograniczonego użytkowania nastąpiło na podstawie obowiązujących przepisów. Kontrola Urzędu Marszałkowskiego nie wykazała żadnych nieprawidłowości. W ubiegłym roku zaczął działać stały monitoring, a spółka ma rok na analizę porealizacyjną – poinformowała sąd radca prawny Magdalena Woźniak, pełnomocnik spółki.

Ale mieszkańcy chcą podważyć decyzję środowiskową. Podkreślają, że narusza ona akt prawa miejscowego, jakim jest program ochrony środowiska przed hałasem, uchwalony przez Radę Miasta Poznania. Według jego zapisów od 2010 r. nie powinno być żadnych nocnych lotów. – Tymczasem Port Lotniczy zmniejszył wprawdzie ich liczbę z obecnych 20 do 12, ale nocne przeszły na dzień i razem z dodatkowymi lotami jest to 120 operacji w ciągu dnia. Walczymy o likwidację lotów nocnych i częściową eliminację czarterów w dzień poprzez przesunięcie ich na lotnisko w Babimoście – mówi Leszek Wardeński. – W ocenie stowarzyszenia nieprawidłowo też w stosunku do wzrostu ruchu w wyniku rozbudowy lotniska wyznaczono obszar ograniczonego użytkowania, który uprawnia do odszkodowań i do wykupu nieruchomości.

Dlatego tak ważny jest wyrok. Decyzja środowiskowa, będąca podstawą wszystkich innych decyzji, wydawanych na podstawie specustawy o Euro 2012, jest bowiem zasadnicza dla całego tego regionu.

Sąd ma ogłosić orzeczenie w przyszłym tygodniu (sygnatura akt: IV SA/Wa 412/12).
Przeczytaj więcej o: lotnisko, ochrona środowiska
Rzeczpospolita

Last edited by flejp; December 22nd, 2012 at 06:19 PM.
flejp no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:16 PM   #5150
wieniawa
Registered User

Likes (Received): 717

Marne warunki dzisiaj na nocne fotki. Zlepiłem trzy ekspozycje po 20 sekund w programie Registax i podbilem auto levels. Sumaryczny czas to 60 sek. co pozwala złapać dłuższy ślad. Następne próby przy lepszych warunkach. Starty do Oslo jak widać drugi raz odbywaja się ze skrętem nad centrum miasta i na takie liczę w przyszłości.

[IMG]http://i50.************/21jx9ft.jpg[/IMG]

Last edited by wieniawa; December 22nd, 2012 at 06:40 PM.
wieniawa no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:18 PM   #5151
piotrekc64
Registered User

piotrekc64's Avatar

Likes (Received): 929

Quote:
Originally Posted by Piekarz View Post
Nie ma zadnego zakazu. Wszystko jest tak zaplanowane, zeby lotu nad miastem bylo jak najmniej, ale przy podejsciu na 07 by sie nie dalo..a ze startem to juz wogole mniejszy problem, bo samoot bardzo szybko nabiera wysokosci...Ograniczenia sa tylko co do wysokosci przelotu..

A jak widac podejscie z nad Radawca jest centralnie przez miasto:
[IMG]http://oi47.************/3466as8.jpg[/IMG]
piotrekc64 no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:24 PM   #5152
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Likes (Received): 917

Ok, dzięki za info, już wiem o co chodzi. Mój tata był pilotem z licencją turystyczną (już nie lata od kilku lat) i kiedyś mi mówił, że nie wolno im latać nad miastem przy starcie i lądowaniu z lotniska aeroklubowego. Ale taka Cessna nie operuje na wysokościach powyżej 1500 m przy starcie i lądowaniu, więc pewnie chodziło o ograniczenie wysokości
Piekarz no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:35 PM   #5153
Lightning_Bolt
Registered User

Lightning_Bolt's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by pV=nRT View Post
Ciekawostka: jest już pierwsza sceneria do Flight Simulatora z EPLB, nie wiem czy było, ale wklejam:

http://lotnictwo.net.pl/7-inne/38-lo...tml#post850157
To tylko DS i PPS i Terminal i tyle, lepiej poczekać i w nowym roku światło dzienne zobaczy EPLB w wykonaniu Drzewiecki Design.
Lightning_Bolt no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:43 PM   #5154
pV=nRT
Registered User

pV=nRT's Avatar

Likes (Received): 60

Quote:
Originally Posted by Lightning_Bolt View Post
To tylko DS i PPS i Terminal i tyle, lepiej poczekać i w nowym roku światło dzienne zobaczy EPLB w wykonaniu Drzewiecki Design.
Ponoć wcześniej niż luty się nie ukaże, a to troche czasu jednak jest...
pV=nRT no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:45 PM   #5155
fotel_prl
Registered User

fotel_prl's Avatar

Likes (Received): 388

Quote:
Originally Posted by kondi10 View Post
nie wiem o takim zakazie (był chyba w USA po 11 września). mieszkałem 7 lat w Krakowie i tam ścieżka do lądowania (ta oficjalna) prowadziła nad Nową Hutą, Prądnikiem, aż do Balic. bardzo często widywało się tanie linie lotnicze skracające sobie drogę nad samym Rynkiem, albo Kopcem Kościuszki. jak latałem z i do Balic, to skróty nie zdarzały mi się u tradycyjnych przewoźników, a potem miałem mieszkanie z widokiem na zachód miasta i lecące stamtąd samoloty często zawracały jeszcze przed moim blokiem na Podgórzu, nie dolatując do Huty (ale tak jak pisałem, dotyczyło to tanich i czarterów, nie pamiętam lufy, czy lotu, które skracałyby drogę).
oj, LH tez sie zdarzalo.
fotel_prl no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:48 PM   #5156
kolejarz1
Registered User

Likes (Received): 1115

Małe co nieco z dziś na płycie.

No to sobie pogadamy...

Trochę poruszone, ale wrzucam. Główny cel dzisiejszego wypadu.

kolejarz1 no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:51 PM   #5157
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Likes (Received): 13708

Uff. Przedarłem się przez te kilkadziesiąt stron wątku (nabite po otwarciu)

Quote:
Originally Posted by Svercer View Post
Przebił go lubelski bociek :P Jakaś metafora?
Wszyscy mamy go dosyć, a wy go powiesiliście

___
Gratuluję lotniska. Niech wam się rozwija

PS. Nie podniecajcie się tak (prawie?) każdym samolotem. Jeszcze się ich naoglądacie
krystiand no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 06:55 PM   #5158
Pietro1
Aby budowało się wyżej

Pietro1's Avatar

Likes (Received): 628

Quote:
Originally Posted by kolejarz1 View Post
No to sobie pogadamy...

Panowie oswajaja bestie Nie wiem czemu, ale każde kolejne zdjecie samolotu w Lublinie, nad Lublinem, na Airport Lublin, cieszy mnie niesamowicie
Pietro1 no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 07:00 PM   #5159
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 8835

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post

PS. Nie podniecajcie się tak (prawie?) każdym samolotem. Jeszcze się ich naoglądacie
Całe SSC się z nas śmieje
Konstruktor no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 07:04 PM   #5160
kolejarz1
Registered User

Likes (Received): 1115

I dobrze. Ważne że mamy radochę! Trzeba się cieszyć, zanim się znudzi.
kolejarz1 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
lotnisko, lubelskie, lublin, luz, połączenia

Thread Tools

Posting Rules