[Lublin] Port Lotniczy - połączenia , przewoźnicy, nowe zakupy i wszystko co z tym związane, czyli offtopic - Page 259 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old December 22nd, 2012, 07:06 PM   #5161
.kp
Registered User

Likes (Received): 5759

Z problemów Modlina to najbardziej cieszą się pewnie userzy w RadomiU ;-) pozdro świąteczne dla nich!
.kp liked this post, cuz its amejzing!

Last edited by .kp; December 23rd, 2012 at 01:29 AM. Reason: mea maxima culpa! poprawione ;-)
.kp no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 22nd, 2012, 07:12 PM   #5162
miluss
Registered User

Likes (Received): 197

Raczej z Łodzi jak narazie
miluss no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 07:15 PM   #5163
marcinovag
Registered User

Likes (Received): 12

Ciekawe ile samolotów z Modlina zostanie przekierowana na LUZ,Niby na Okęcie(EPWA/WAW)mają być przekierowywane,ale ponoc dwa już lądowały w Łodzi(EPLL/LCJ),a do końca roku Modlin zamknięty.
Najśmieszniejsze jest to,żeby wylecieć gdzieś,trzeba było najmować kierowce z autem, a teraz to tak naprawde inni mają problem,Kilka razy wiozłem kumpli do wawy,a teraz może być tak,że inni będą szukać transportu do nas,Kilka lat temu niedopomyślenia

Last edited by marcinovag; December 22nd, 2012 at 07:21 PM.
marcinovag no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 22nd, 2012, 07:18 PM   #5164
miluss
Registered User

Wydaję mi się, że do naszego LUZ nic nie zostanie przekierowane. Bliżej jest Łódź nie mówiąc już o Okęciu.
miluss no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 07:28 PM   #5165
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Likes (Received): 319

Dobrze, ze wizzair przekierował swoje loty na Okęcie do 6 stycznia, przynajmniej mam spokój z tym, gdzie wyląduję, choć wolałbym żeby przekierowali na LUZ
krassusek12 no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 07:32 PM   #5166
Mchl
Registered User

Mchl's Avatar

Likes (Received): 656

Quote:
Originally Posted by miluss View Post
Wydaję mi się, że do naszego LUZ nic nie zostanie przekierowane. Bliżej jest Łódź nie mówiąc już o Okęciu.
Ryan ogłosił, że do 27.12 włącznie działa z WAW. Potem zobaczymy, ale jakoś wątpię, żeby nad Lublinem nagle podwoił się ruch
Old December 22nd, 2012, 07:36 PM   #5167
fotel_prl
Registered User

fotel_prl's Avatar

Likes (Received): 388

lotnisko tygodnia nie funkcjonuje, a potwierdza sie w rzeczywistosci argument odleglosci LUZ od innych portow. niby blisko, ale widac nie jestesmy atrakcyjni odleglosciowo w przypadku przekierowan z WMI: LCJ i WAW sa zdecydowanie blizej.
fotel_prl no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 07:38 PM   #5168
Mchl
Registered User

Mchl's Avatar

Likes (Received): 656

Quote:
Originally Posted by fotel_prl View Post
lotnisko tygodnia nie funkcjonuje, a potwierdza sie w rzeczywistosci argument odleglosci LUZ od innych portow. niby blisko, ale widac nie jestesmy atrakcyjni odleglosciowo w przypadku przekierowan z WMI: LCJ i WAW sa zdecydowanie blizej.
Ale gdyby na WAW nagle spadło więcej śniegu, to już w Lublinie mogłoby zacząć się dziać.
Old December 22nd, 2012, 07:56 PM   #5169
jaczro
Registered User

jaczro's Avatar

Likes (Received): 319

Mam zapytanie do kol. Kolejarz 1. Jak dzisiaj spisali się kolejarze? Chodzi mi o frekwencję w pociągu i czy zaczekali na przylot z Dublina.
P.S.
Jako zamiejscowy (nie mogłem wziąć udziału w dniu otwarcia) mam prośbę o więcej zdjęć i waszych subiektywnych wrażeń ze środka terminalu. Np.na pierwszy rzut oka terminal w Jasionce prezentuje się wspaniale (wykonanie, materiały itp.), ale w praktyce jak byłem jakiejś dwa tygodnie temu i musiałem skorzystać z kawiarni w głównym holu to muszę powiedzieć, że w galeriach handlowych panują bardziej "przytulne" warunki, w RZE punkty gastronomiczne to po prostu wydzielona i ogrodzona posadzka holu głównego z krzesełkami i stolikami. Z tego co widzę w LUZ będzie bardziej kameralnie i mimo znacznie niższego standardu wykonania komfort osób korzystających z terminalu (i punktów komercyjnych) może być bardziej komfortowy (np. oczekując na opóźniony lot).
jaczro no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 07:59 PM   #5170
bOol
Registered User

bOol's Avatar

Likes (Received): 98

Dzisiaj sobie zrobiłem wycieczke na nasze lotnysko. I żeby troche obniżyć co niektórym libido, kilka rzeczy, które zwróciły moją uwagę (tylko nie zabijcie mnie ):
1. Brak sprzątaczek , może to troche śmiesznie brzmi, ale przez 2 godziny, 11-13, w czasie gdy 2 samoloty przyleciały/odleciały, cały czas podłoga była zasyfiona, ani razu nie zauważyłem nikogo kto by przesedł i przetarł. Podobnie niestety z toaletami. W części gdzie przyloty są, w toalecie był smród, papier aż na podłodze leżał, bo kosz pełny. Wrażenie jakby to jakiś zaniedbany dworzec PKP czy PKS. Sorry, ale kibel czysty to podstawa!
2. Kosze w głównym holu - mam nadzieje, że są tymczasowe, bo wyglądają jak by jakiś festyn był organizowany.
3. Brak większej tablicy, na której byłyby wyświetlane przyloty i odloty. Są tylko 2 małe plazmy, na przylotach i odlotach. Na odlotach ekran jest za mały i z za barierek słaaabo widać.
4. PRZYLOTY i ODLOTY powinny być wyraźnie oznaczone.
5. Brak jakiegoś widocznego rozkładu jazdy szynobusu, wyjsćie do stacji powinno być lepiej oznaczone
6. Co do wnętrza to niestety, ale wykończenia to już chyba taniej się nie dało zrobić. Widać, że ostro po kosztach poszli i troche miałem wrażenie jakby to hipermarket został przerobiony na terminal.
7. Przy 2 samolotach troche ciasno się robiło. Szczególnie przy odlotach gdzie jest wyjście. Jedni czekają, aby bliskim/znajomym pomachać, a ci którzy idą do wyjścia muszą się przeciskać.
Jeszcze kilka rzeczy by się znalazło. Czuć, że ludzie będą latać. Tylko niech ludzie zarządzający zaczną dbać o PLL jak o swój dom.
Poza tym chciałbym w poniedziałek rodzinke już z LUZ odebrać, a tak nie wiem czy będę musiał jechać na okęcie czy do łodzi.

@jaczro Nie zaczekali
bOol no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 08:33 PM   #5171
manX
Registered User

manX's Avatar

Likes (Received): 232

Quote:
Originally Posted by .kp View Post
Z problemów Modlina to najbardziej cieszą się pewnie userzy w Radomie ;-) pozdro świąteczne dla nich!
W Radomiu. Może i by się cieszyli, ale jakby taka sytuacja miała w przyszłym roku, bo do otwarcia jeszcze pare miesięcy. A i tak mi się wydaje, że obstaliby przy Łodzi, choć kto wie

Quote:
Originally Posted by marcinovag View Post
Ciekawe ile samolotów z Modlina zostanie przekierowana na LUZ,Niby na Okęcie(EPWA/WAW)mają być przekierowywane,ale ponoc dwa już lądowały w Łodzi(EPLL/LCJ),a do końca roku Modlin zamknięty.
Najśmieszniejsze jest to,żeby wylecieć gdzieś,trzeba było najmować kierowce z autem, a teraz to tak naprawde inni mają problem,Kilka razy wiozłem kumpli do wawy,a teraz może być tak,że inni będą szukać transportu do nas,Kilka lat temu niedopomyślenia
Z tego co wszędzie piszą to wszystkie loty są przekierowane do Łodzi i na Okęcie i chyba nie mają planów na nic więcej

PS. Fajne macie to lotnisko, mam nadzieję, że dane mi będzie się przekonać jak funkcjonuje na żywo I z rozbawieniem czyta się wasze posty o każdym ruchu na lotnisku ;P Ale pozytywnie. Pewnie wiecie więcej o nim i okolicy niż ludzie tam pracujący pzdr!
Old December 22nd, 2012, 08:35 PM   #5172
kolejarz1
Registered User

Likes (Received): 1110

@jarczo - nie zaczekali. Wystarczyło pół godziny. Z tego, co się orientuję (czytałem procedurę ze strony kolei, ale nie znam ze strony portu) to niekoniecznie może to wyjść, bo przytrzymanie pociągu w zasadzie nie zależy od kierownika pociągu, czy dyżurnego ruchu. Można powiedzieć, że procedura do d.... Niestety ubolewam nad tym. Poszła wiadomość do osób funkcyjnych, żeby jechać 1,30 przed samolotem z Lublina i 45 min po przylocie z portu. W przypadku jak dziś, czekać te 30min. Podejrzewam, że mogą olać te sugestie, nie tylko moje.

EDIT
EN57 jest stanowczo za duży na tę trasę, ale niestety jeżeli był zapis w RPO, że mają m.in. obsługiwać lotnisko, to muszą, przynajmniej przez jakiś czas, bo kasę trzeba będzie zwrócić. Niestety takie prawo.

Last edited by kolejarz1; December 22nd, 2012 at 08:43 PM.
kolejarz1 no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 08:41 PM   #5173
fotel_prl
Registered User

fotel_prl's Avatar

Likes (Received): 388

Quote:
Originally Posted by kolejarz1 View Post
@jarczo - nie zaczekali. Wystarczyło pół godziny. Z tego, co się orientuję (czytałem procedurę ze strony kolei, ale nie znam ze strony portu) to niekoniecznie może to wyjść, bo przytrzymanie pociągu w zasadzie nie zależy od kierownika pociągu, czy dyżurnego ruchu. Można powiedzieć, że procedura do d.... Niestety ubolewam nad tym. Poszła wiadomość do osób funkcyjnych, żeby jechać 1,30 przed samolotem z Lublina i 45 min po przylocie z portu. W przypadku jak dziś, czekać te 30min. Podejrzewam, że mogą olać te sugestie, nie tylko moje.
kolejarz1, te 45min to jednak troche za duzo. 30min byloby w sam raz. samoloty jednak czesto przylatuja wczesniej wiec tak czy siak bylby to optymalny czas.
fotel_prl no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 08:47 PM   #5174
bOol
Registered User

bOol's Avatar

Ale trzeba usprawiedliwić troche kolej. RajanEr przyleciał dzisiaj przed czasem. Ok 11:40, podczas gdy miał być o 12:20. Pózniej, ok 13 kolejny skład długiego szynobusu przyjechał. Ale przede wszystkim powinien być jakiś wyswietlacz i powinno być napisane o której pociąg przyjedzie, o której odjedzie. Coś jak na przystankach mpk.
bOol no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 08:51 PM   #5175
miluss
Registered User

Ja dzisiaj spróbowałem policzyć paxy dla Wizza z Luton i wyszło mi 151 paxów. Chyba jak na razie nie jest źle.
miluss no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 08:57 PM   #5176
kolejarz1
Registered User

Likes (Received): 1110

Quote:
kolejarz1, te 45min to jednak troche za duzo. 30min byloby w sam raz. samoloty jednak czesto przylatuja wczesniej wiec tak czy siak bylby to optymalny czas.
Rozmawiałem wczoraj z osobą, która przyleciała i pytałem ile czasu minęło od momentu wyjścia z samolotu, do opuszczenia terminalu i powiedziała, że właśnie ok 25 - 30 min. Zatem na styk. Sugerowałem osobom władnym 40 -45 min po przylocie, ale nie wiem, co z tego wyjdzie. Jak to w życiu bywa, ten na górze, chociaż nie widział niczego, czym zarządza, wie lepiej jak powinno być od tej osoby, która bezpośrednio przy tym pracuje. I to w większości dziedzin, nie tylko kolej. Znam z autopsji. Człowiek, który przyszedł z zewnątrz, nie związany z branżą, pouczał mnie w jaki sposób mam robić to, co robię dobrze od ok 12 lat (przysłowiowe "uczyć ojca dzieci robić"). Nie było dyskusji, on wie lepiej. Jeżeli na stołkach kadry wyższej nie znajdą się prawdziwi specjaliści w danej dziedzinie, zamiast kolesiostwa, sytuacja nie ulegnie radykalnej zmianie.
kolejarz1 no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 08:59 PM   #5177
bOol
Registered User

bOol's Avatar

To dziwne że tylko 151. Krążyły słuchy, ze dzisiaj z Luton i Dublina wypełnienie było w 100%
bOol no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 09:05 PM   #5178
miluss
Registered User

Tyle naliczyłem (stałem przed halą przylotów i liczyłem) ale możliwe że kilkadziesiąt jeszcze osób gdzieś się...zawieruszyło hehe
miluss no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 09:07 PM   #5179
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3513

Quote:
Może nie jest jakoś szczególnie bliżej, ale z całą pewnością można się szybciej przemieścić do Wawy z Łodzi niż z Lublina.
Haveblue no está en línea  
Old December 22nd, 2012, 09:10 PM   #5180
bOol
Registered User

bOol's Avatar

Quote:
Originally Posted by miluss View Post
Tyle naliczyłem (stałem przed halą przylotów i liczyłem) ale możliwe że kilkadziesiąt jeszcze osób gdzieś się...zawieruszyło hehe
Przestraszyli się zimna i zostali w arbuzie

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Może nie jest jakoś szczególnie bliżej, ale z całą pewnością można się szybciej przemieścić do Wawy z Łodzi niż z Lublina.
Kiedyś znajomi lecieli wizem na okęcie i było przekierowanie do Katowic.
bOol no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
lotnisko, lubelskie, lublin, luz, połączenia

Thread Tools

Posting Rules