[Lublin] Port Lotniczy - połączenia , przewoźnicy, nowe zakupy i wszystko co z tym związane, czyli offtopic - Page 267 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old December 27th, 2012, 05:30 PM   #5321
wieniawa
Registered User

Likes (Received): 717

Spóźniłem się nieco przez chyba wcześniejszy start, ale warunki były znośne. Nad Lublinem była chmura w której zniknął na chwilę, ale potem był widoczny. Obiektyw Sonnar135, czas exp. 20 sek. Przeleciał nad samym centrum miasta.

[IMG]http://i50.************/14n0cqf.jpg[/IMG]

Last edited by wieniawa; December 27th, 2012 at 10:21 PM.
wieniawa no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 27th, 2012, 05:38 PM   #5322
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Likes (Received): 1425

Quote:
Originally Posted by Andrzejj View Post
Widać, że Londyn wypalił w 100%. Ciekawy jestem, który z pozostałych kierunków nieco zaniżył średnią (typowałbym raczej Oslo).
Ja typował bym na coś w rodzaju pół na pół Przyloty przed świętami to prawie 100% natomiast mało kto wylatuję, Podobna tendencja po świętach Wyloty 100% natomiast po świętach już w takiej ilości ludzie nie przylatują. Można to zauważyć patrząc na rezerwacje, 28 to już wyloty po świętach ale też ludzie chętnie przylatują na Sylwester. Bez konkretów trudno wróżyć że akurat Oslo jest kiepsko szczególnie że w okolicy tylko Kraków i Warszawa ma ten kierunek.
Old December 27th, 2012, 05:43 PM   #5323
Kubalub
Registered User

Kubalub's Avatar

Likes (Received): 1519

Quote:
Originally Posted by TimiLbn View Post
Dobrze go było słychać ale już widać nie za bardzo. Kto wie od której strony podszedł do lądowania ?
Od 25 czyli od strony Łęcznej

Trochę fotek w Dzienniku Wschodnim z dziś: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...DNIK/121229664
Kubalub no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old December 27th, 2012, 05:45 PM   #5324
barrtecki
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by TimiLbn View Post
Dobrze go było słychać ale już widać nie za bardzo. Kto wie od której strony podszedł do lądowania ?
Dzisiaj lądowania od wschodu, starty na zachód (imho słabsza opcja )

Quote:
Originally Posted by wieniawa View Post
Spóźniłem się nieco przez chyba wcześniejszy start, ale warunki były znośne. Nad Lublinem była chmura w której zniknął na chwilę, ale potem był widoczny. Obiektyw Sonnar135, czas exp. 20 sek. Przeleciał na samym centrum miasta.
Też się spóźniłem...
barrtecki no está en línea  
Old December 27th, 2012, 06:10 PM   #5325
Strzala
Registered User

Likes (Received): 9169

Quote:
Originally Posted by Aquilani View Post
Tak z ciekawości ile osób mieszka w promieniu 100 km od LUZ ?
W w promieniu 100 kilometrów od LUZ jest prawie całe województwo lubelskie plus kilka miast
z ościennych regionów więc na pewno ponad 2 miliony osób. Inna sprawa,że często żeby
pokonać te 100 kilometrów w realnym terenie potrzeba 2 godzin

Tutaj zasięg dla planowanego sklepu/CH IKEA mającego powstać w północnym Lublinie:

Quote:
Originally Posted by patkos View Post
Planowany zasięg sprzedaży przez IKEA:

Bardzo ładnie opisali nas na oficjalnej stronie IKEA: http://www.iicg.pl/projects/learn-more-on-lublin
Tylko na tym obszarze mamy 980 tysięcy osób.Warto dodać,że zasięg ten (poza Puławami) nie obejmuje największych
miast powiatowych regionu: Chełma (66 tysięcy), Zamościa (65,5 tysięcy), Białej Podlaskiej (59 tysięcy).

Last edited by Strzala; December 27th, 2012 at 06:31 PM.
Strzala no está en línea  
Old December 27th, 2012, 06:32 PM   #5326
Kubalub
Registered User

Kubalub's Avatar

Likes (Received): 1519

Plus należy dodać zachodnią część Ukrainy. Była mowa, że spoko Ukraińców wybiera loty do LUZ z racji bliskości do ich kraju.
Kubalub no está en línea  
Old December 27th, 2012, 07:18 PM   #5327
Kristo
Registered User

Kristo's Avatar

Likes (Received): 90

Dzisiejszy, czwartkowy, Luton ustrzelony nad Łęczną. Niestety, to jest kres zooma w mojej małpce podręcznej.

Kristo está en línea ahora  
Old December 27th, 2012, 07:19 PM   #5328
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 2252

Quote:
Originally Posted by Andrzejj View Post
Widać, że Londyn wypalił w 100%. Ciekawy jestem, który z pozostałych kierunków nieco zaniżył średnią (typowałbym raczej Oslo).
W okresie świąteczno - noworocznym to nie jest takie zaskakujące. Mnie ciekawi frekwencja, jaka będzie później. Luton, Stansted, Dublin to raczej pewniaki, że się utrzymają. W Oslo też jest sporo lokalnych rodaków. Zresztą Rayan, czy Wizz musieli zrobić pewne badania, by zdecydować się na te kierunki. Pierwsze miesiące nowego roku pokażą, czy ktoś się pomylił.
SIMSI no está en línea  
Old December 27th, 2012, 07:28 PM   #5329
PW1977
Registered User

Likes (Received): 3798

Quote:
Originally Posted by Kubalub View Post
Plus należy dodać zachodnią część Ukrainy. Była mowa, że spoko Ukraińców wybiera loty do LUZ z racji bliskości do ich kraju.
Przydalaby sie rosyjskojezyczna wersja strony PLL. Moze jakas kampnia reklamowa w zachodnich rejonach Bialorusi i Ukrainy.
PW1977 no está en línea  
Old December 27th, 2012, 08:06 PM   #5330
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 13788

Quote:
Originally Posted by Kubalub View Post
Gdybyśmy mieli nie 3, a chociaż 6 przejść granicznych z UA (w tym kilka z ruchem pieszym), to by była inna gadka. Dołhobyczów jeszcze co najmniej rok nie wystartuje, a kolejne to nikt nie wie kiedy będą.
khan_tengri no está en línea  
Old December 27th, 2012, 08:52 PM   #5331
jaczro
Registered User

jaczro's Avatar

Likes (Received): 319

Quote:
Originally Posted by khan_tengri View Post
Gdybyśmy mieli nie 3, a chociaż 6 przejść granicznych z UA (w tym kilka z ruchem pieszym), to by była inna gadka. Dołhobyczów jeszcze co najmniej rok nie wystartuje, a kolejne to nikt nie wie kiedy będą.
Jest lepiej niż większość myśli. Autobusy do Lwowa są naprawdę tanie, sporo osób się nimi przemieszcza w obu miastach. Mój kolega jeździ tam co tydzień i nie wiem czy wiecie, jest to najsprawniejszy środek transportu między tymi miastami. Jest np. uprzywilejowany na granicy, nie czeka normalnie w kolejce. Tak, że jak sąsiedzę będą chcieć skorzystać z LUZ to droga jest całkiem otwarta. Myślę, że język ukraiński będzie normą na LUZ, to nie przypadek, że w pierwszym locie ok. 7% było z UA.

Last edited by jaczro; December 27th, 2012 at 09:11 PM.
jaczro no está en línea  
Old December 27th, 2012, 09:14 PM   #5332
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 13788

Quote:
Originally Posted by jaczro View Post
Jest lepiej niż większość myśli. Autobusy do Lwowa są naprawdę tanie, sporo osób się nimi przemieszcza w obu miastach. Mój kolega jeździ tam co tydzień i nie wiem czy wiecie, jest to najsprawniejszy środek transportu między tymi miastami. Jest np. uprzywilejowany na granicy, nie czeka normalnie w kolejce. Tak, że jak sąsiedzę będą chcieć skorzystać z LUZ to droga jest całkiem otwarta. Myślę, że język ukraiński będzie normą na LUZ, to nie przypadek, że w pierwszym locie ok. 7% było z UA.
Kurcze to ja chyba innymi autobusami stałem w Hrebennem tyle razy po tyle godzin
A jeździłem turystykami oraz rejsowymi przemytnikami i "lepszymi" z wysokim pokładem.
Czas powyżej 2h to już jest ZA DŁUGO.
Czas powyżej 4h to jest już spisek celny.
khan_tengri no está en línea  
Old December 27th, 2012, 09:18 PM   #5333
Ramelov
Registered User

Likes (Received): 154

Quote:
Jeździłem takim autobusem ukraińskim z Lublina do Lwowa i z powrotem - z pewnością stoi krócej na przejściu od samochodów osobowych ale również swoje trzeba odstać. W drodze powrotnej to praktycznie autobus przemytniczy, więc dochodzi strata czasu na kontrole i udawane kontrole celników
Old December 27th, 2012, 09:30 PM   #5334
jaczro
Registered User

jaczro's Avatar

Likes (Received): 319

Quote:
Originally Posted by Ramelov View Post
Jeździłem takim autobusem ukraińskim z Lublina do Lwowa i z powrotem - z pewnością stoi krócej na przejściu od samochodów osobowych ale również swoje trzeba odstać. W drodze powrotnej to praktycznie autobus przemytniczy, więc dochodzi strata czasu na kontrole i udawane kontrole celników
No dobra, ale postawcie się w ich położeniu! Trochę męki i "otwarte niebo europejskie" czyli np. Londyn.....za cenę o której z Lwowa można tylko pomarzyć. To co robiło te kilkanaście PAX z UA w pierwszym locie do LUZ (ogladali nowy port)?
jaczro no está en línea  
Old December 27th, 2012, 09:40 PM   #5335
Ramelov
Registered User

Quote:
No dobra, ale postawcie się w ich położeniu! Trochę męki i "otwarte niebo europejskie" czyli np. Londyn.....za cenę o której z Lwowa można tylko pomarzyć. To co robiło te kilkanaście PAX z UA w pierwszym locie do LUZ (ogladali nowy port)?
W pełni Cię popieram. Kilka stron wcześniej pisałem, że powinien Wizz Air Ukraina otworzyć połączenie lotnicze Kijów Żuliany - Lublin Świdnik, a przynajmniej, że takie mam marzenie A swoją drogą ciekawe jaki ilu Ukraińców lata z Jasionki. Czy ktoś zna jakieś dane?
Old December 27th, 2012, 09:43 PM   #5336
Gopher
Registered User

Gopher's Avatar

Likes (Received): 939

Akurat jeśli LUZ ma celować w pasażerów zza wschodniej granicy to bardziej liczyłbym na Łuck, Kowel czy Równe niż Lwów który ma bliżej do Rzeszowa. Władze lotniska powinny zrobić jakąś akcje reklamową na Wołyniu.
Także duże miasto Brześć powinno być w kręgu zainteresowań LUZ-u.
Gopher no está en línea  
Old December 27th, 2012, 09:58 PM   #5337
matfiz1
Registered User

matfiz1's Avatar

Likes (Received): 17792

Quote:
Originally Posted by Gopher View Post
Akurat jeśli LUZ ma celować w pasażerów zza wschodniej granicy to bardziej liczyłbym na Łuck, Kowel czy Równe niż Lwów który ma bliżej do Rzeszowa. Władze lotniska powinny zrobić jakąś akcje reklamową na Wołyniu.
Także duże miasto Brześć powinno być w kręgu zainteresowań LUZ-u.
Lwów to w ogóle ma bliżej na swoje własne lotnisko we Lwowie niż do Rzeszowa
matfiz1 no está en línea  
Old December 27th, 2012, 10:10 PM   #5338
Ramelov
Registered User

Quote:
Originally Posted by matfiz1 View Post
Lwów to w ogóle ma bliżej na swoje własne lotnisko we Lwowie niż do Rzeszowa
Tyle tylko, że ze Lwowa z przewoźników niskokosztowych lata tylko Wizz Air Ukraina do Dortmundu, Mediolanu i Wenecji.
Old December 27th, 2012, 11:08 PM   #5339
Obywatel FP
Registered User

Obywatel FP's Avatar

Likes (Received): 41

Quote:
Originally Posted by Gopher View Post
Akurat jeśli LUZ ma celować w pasażerów zza wschodniej granicy to bardziej liczyłbym na Łuck, Kowel czy Równe niż Lwów który ma bliżej do Rzeszowa. Władze lotniska powinny zrobić jakąś akcje reklamową na Wołyniu. Także duże miasto Brześć powinno być w kręgu zainteresowań LUZ-u.
Moi znajomi ze Lwowa wolą latać Ryanairem z Krakowa, bo więcej połączeń i mogą tam dojechać bezpośrednio pociągiem.

Co do reszty popieram. Brakuje promocji lotniska za wschodnią granicą, a szkoda, bo w skali roku nazbierałoby się extra paxów. A propos Brześcia ...niedawno pisano w mediach, że obywatele Białorusi mają jeżeli nie najwięcej to są wśród krajów ze stosunkowo największą liczbą wiz Schengen.
Obywatel FP no está en línea  
Old December 28th, 2012, 12:27 AM   #5340
Obywatel FP
Registered User

Obywatel FP's Avatar

Likes (Received): 41

Quote:
Na poważnie, nawet te moje refleksje udowadniają, że co innego Google Maps, a co innego rzeczywistość na drogach. Żeby nie było kompletnie OT to konkludując już na poważnie liczy się integracja prowincji z głównym ośrodkiem wojewódzkim, a nie tylko geografia na mapie.
.
No właśnie ... google maps mówią, że jest niedaleko a jednak daleko...to tak jak z lekarzami na państwowym garnuszku...ponoć mało zarabiają, a jednak kupują benzynowe fury z dwoma sprężarkami, w dodatku chwalą się, że stać ich na 6 lotów Etihadem miesięcznie . Nie ogarniam tego...
Obywatel FP no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
lotnisko, lubelskie, lublin, luz, połączenia

Thread Tools

Posting Rules